Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • dil öğrenme

Yurtdışında En İyi İngilizce Dil Okulları Dil Kursları

Yurtdışında En iyi İngilizce Dil Okulları Dil Kursları 2024 listesi açıklandı…

Tek Bir Adımda Dünyan Değişecek! İngilizceyi yurt dışında öğrenmek ve kariyer basamaklarını hızla tırmanmak için bir adım atman yeterli…

Dünyanın konuştuğu dil olan İngilizceyi öğrenmek sanıldığı kadar zor değil... Yanlış öğrenme teknikleri, uzun ve sıkıcı dersler, bitmek bilmeyen ödevler, gramer kalıplarına sıkışan sınavlar, yanlış telaffuz korkusuyla söylenemeyen sözcükler nedeniyle adeta bir travmaya dönüşen İngilizce korkunu yurtdışında hiç zorlanmadan, ülkenin ve dostlukların keyfini çıkararak yenmen için tüm deneyimimizi seninle paylaşıyoruz.

İngilizceyi Gözünde Büyütme, Önerilerimize Kulak Ver! Global Vizyon olarak 25 yıllık tecrübemize dayanarak sana ilk önerimiz İngilizceyi bu dilin konuşulduğu hatta ana dil olarak kabul edildiği bir yerde öğrenmen olacaktır. Sınıflara sıkışarak öğrenmeye çalışılan İngilizce bir müddet sonra ders ya da sıkıcı bir zorunluluktan öteye geçememektedir. Fakat biz diyoruz ki İngilizce öğrenmeyi bir tecrübeye dönüştür...

İngilizce öğrenmek sıkıcı sınıflarda uzun dersler ve sınavlardan ibaret değil… Onlarca ülkeden gelen arkadaşlarınla yaptığın yurt sohbetlerinde, kaldığın ailenin yanında gündelik konuşmalarla, adres sorarken sokakta, alışveriş yapacağın markette bir kasiyerle ya da yan masanda oturan bir kişiyle iletişime girerek hayatın içinde öğrenebilirsin…

İngilizce öğrenmek için çıkacağın bu yolda, geriye dönüp baktığında sadece İngilizceni geliştirmiş olmayacak kocaman dünyanın kapılarını aralayarak farkındalığını da artıracaksın. Tüm dünyada 8 ülkede İngilizce ana dil olarak konuşulmakta ve sosyal hayat bu dille yaşanmaktadır.

Her yıl 1.5 milyonun üzerinde kişi İngilizce öğrenmek ve İngilizcesini geliştirmek için bu 8 ülkeyi tercih ediyor. İngiltere, ABD, Kanada, Avustralya, İrlanda, Malta ve Güney Afrika her yıl milyonlarca öğrenciyi topraklarında ağırlıyor. Her yıl milyonlarca öğrenci gelişmiş bir İngilizce ve unutulmaz deneyimlerle ülkesine dönüyor. Yurtdışında eğitime karar verdikten sonrası ise işin eğlenceli kısmına giriyor. Hangi ülkeyi seçeceksin, kararsız mı kaldın? En büyük kararsızlığın bu olsun diyoruz…

Eğer sen de seçim yapmakta zorlananlardansan kısa bir bilgilendirme ile karar alma sürecini hızlandırmana yardımcı olabiliriz. Global Vizyon ve Oxford House College olarak İngilizce dilinin, diğer dillerde olduğu gibi çok iyi bir seviyeye gelebilmesi, öğrencinin farklı kültür ve ülkeleri tanıması, mesleki görgü ve bilgisini artırması için mutlaka yurtdışında bir süre eğitim almasını ve kariyer yapmasını tavsiye ediyoruz.

Biz öğrencilere sadece yurtdışında eğitim olanağı sağlamıyoruz; “Onlara Dünyanın Kapılarını Açıyoruz!” Global Vizyon TÜRSAB üyesi olarak öğrencilerine TÜRSAB güvencesi ile hizmet vermektedir. Oxford House College ise T.C. Milli Eğitim Bakanlığı denetiminde hizmet vermektedir. Sizleri de Global Vizyon ve Oxford House College ailesinde görmek dileğiyle…

Yurtdışında Hangi Ülkelerde İngilizce Dil Okulları

Dünyanın En İyi Dil Okulları İngilizce artık küresel bir dil olmuştur. İngilizce öğrenmek için dünya genelinde milyarlarca dolar dil okulları, online eğitim programları, kitaplar ve diğer materyaller için harcanmaktadır. İngilizce öğrenmek için en ideal ve tavsiye edilen yöntem İngilizcenin konuşulduğu bir ülkede bir kursa katılmaktır. Dilin konuşulduğu, yaşandığı bir ülkede veya ortamda öğrenmek en doğru yoldur. İngilizce dil eğitimi için tercih edilen ve İngilizcenin konuşulduğu ve yaşandığı 8 ülke vardır. Bu ülkelerde her yıl 1,5 milyon civarında insan İngilizce öğrenmek veya geliştirmek için kurslara katılmaktadır.

İngilizce kurslarının yoğun talep gördüğü ülkeler; İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda, Malta ve Güney Afrika’dır.

İngilizce Dil Eğitiminde En çok Talep olan Ülkeler

2019 istatistiklerine göre 1,5 milyon dil öğrencisi aşağıdaki ülkelerde eğitim yapmışlardır. 

İNGİLTERE  780,000 (%50)

AMERİKA  241.898 (%15,5)

KANADA  152.593  (%9,8)

AVUSTRALYA 147.828 (%9,5) 

İRLANDA 109.263  (%7)

MALTA  74.992  (%4,8)

YENİ ZELANDA  32.400 (%2)

GÜNEY AFRİKA 18.243 (%2) (%1,2)

İngiltere , İngilizcenin doğduğu ve yaşandığı ülkedir. Özellikle Londra, Oxford, Cambridge, Brighton, Bournemouth gibi şehirlerde yüzlerce dil okulunda her yıl 800,000 civarında öğrenci İngilizce kurslarına katılmaktadır. Her yıl tahminen 20,000 civarında Türk öğrenci İngiltere’de yaz aylarında veya diğer dönemlerde dil kurslarına katılmaktadır.

İngiltere’de İngilizce kursuna katılan öğrencilerin büyük bölümü Avrupa’lı öğrencilerden oluşur. Ayrıca; Çin’li, Güney Kore’li, Japon öğrenciler yanı sıra, Brezilya, Türkiye, Kazakistan, Suudi Arabistan ve Libya gibi ülkelerden öğrenciler önemli bir oran teşkil ederler. İngiltere’de İngilizce kursu veren 400 civarında okul bulunmaktadır. Bu okulların birliği olan www.englishuk.com adresinden detaylara ulaşmak mümkündür. Amerika ise İngilizce dil eğitimi için İngiltere ile birlikte en çok tercih edilen ülkedir. Uzun yıllardır İngilizce dil eğitimi veren dil okulları ve üniversitelere sahip olan ülkenin her Eyaletinde pek çok kurs ya da üniversite bünyesinde İngilizce kursları verilmektedir.

Amerika, daha çok akademik TOEFL programları için tercih edilmektedir. Amerika’da dil eğitimi yapan öğrencilerin çok büyük kısmı lisans veya yüksek lisans eğitimlerine devam etmektedir. Amerika, en çok Çin, Brezilya, Güney Kore, Suudi Arabistan öğrencileri tarafından tercih edilmektedir. Her yıl binlerce Türk öğrenci Amerika’da New York, San Francisco, Los Angeles, Boston, Chicago, San Diego gibi şehirlerde dil kursları veya üniversitelerde İngilizce eğitimi yapmaktadır.

Amerika’da dil eğitimi veren kurslar ve üniversiteler AAIEP isimli kurum tarafından kredite edilmektedir. Amerika’da dil eğitimi veren kurumlar hakkında detaylı bilgi için: www.aaiep.org

Avustralya, son yıllarda İngilizce dil eğitiminde büyük bir atılım göstermiştir. Özellikle coğrafik yakınlık nedeniyle Çin , Hindistan, Güney Kore, Japonya, Tayland, Tayvan’lı öğrenciler yoğun ilgi göstermektedirler Türk öğrenci sayısının yılda 1,500 civarı olduğu Avustralya İngilizce dil öğrencilerine çalışma izni veren nadir ülkelerden birisidir.

Öğrenciler haftada 20 saat civarında part-time çalışarak bütçelerine katkı yapabilirler. Avustralya’da tercih edilen şehirler Sidney, Melbourne, Brisbane, Perth gibi büyük ve turistik şehirlerdir. Avustralya’da İngilizce dil eğitimi veren okullar English Australia üyesidirler. www.englishaustralia.com.au adresinden okullara ulaşılabilir.

Kanada’da İngilizce dil eğitimi 2000’li yıllarda büyük ilgi görmeye başlamıştır. Özellikle Toronto ve Vancouver İngilizce dil kurslarının yoğun olduğu şehirlerdir. Her yıl 150,000 civarında öğrencinin İngilizce dil kursu için seyahat ettiği ülkede yüzlerde dil kursu bulunur. İngilizce dil eğitimi sonrasında öğrencilerin staj yapabildiği ülkeye en çok Çin, Güney Kore, Japonya, Brezilya gibi ülkeler öğrenci göndermektedir. Türk öğrenci sayısı 2,000 civarındadır.

Türk öğrenciler yaz aylarında Vancouver diğer dönemlerde ağırlıklı olarak Toronto şehrini tercih etmektedirler. Kanada dil okulları birliği Languages Canada internet sitesinde www.languagescanada.com dil okulları hakkında detayı bilgiye ulaşılabilir. İrlanda’da en çok Polonya, Rusya, İspanya ve İtalyan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Türk öğrenci sayısı yılda 500-700 arası değişmektedir. İrlanda dil okulları özellikle Dublin ve Galway bölgesinde bulunmaktadır. İrlanda dil okullarının resmi birliği MEI üyesi okullar tercih edilmektedir.
Detaylı bilgi için: www.mei.ie

Malta son yıllarda özellikle yaz aylarında tercih edilen bir destinasyon olmuştur. En çok İtalyan, Rus, Alman, İsviçre, Japon ve Türk öğrencilerin tercih ettiği Malta’da 50 civarında İngilizce dil kursu bulunmaktadır. Ülke küçük bir adadır. 2 saatlik bir araba seyahatı ile tüm adanın çevresi gezilebilir. Dil okulları özellikle St Julians ve Sliema bölgesinde bulunmaktadır. Yaz aylarında fiyatların yükseldiği ancak diğer dönemlerde çok ekonomik kursların olduğu ülkede İngilizce resmi dildir. İngilizce dil kursları birliği resmi sitesi www.feltom.com sitesinden okullara ulaşabilir.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlıkları olarak yurtdışı dil eğitim programları na her yıl binlerce öğrenci gönderiyoruz. Ayrıca yurtdışında üniversite lisans, yüksek lisans, yaz okulları, work and travel ve staj programlarına öğrenci yerleştirmekteyiz .

YURTDIŞINDA EN İYİ DİL KURSLARI VE YAZ OKULLARI SEÇİM KRİTERLERİ

Dünyada her yıl bir milyonun üzerinde öğrenci İngilizce dil kursu için başta İngiltere olmak üzere Amerika, Kanada, Avustralya, İrlanda ve Malta gibi İngilizce konuşulan ülkelere gider. İngilizce dil kursları bakımından İngiltere, dünyada en çok tercih edilen ülkedir.

Yılda yaklaşık 500 bin öğrenci İngiltere’de İngilizce kurslarını tercih etmektedir. Öğrenciler genel İngilizce kursları yanı sıra; iş İngilizcesi, TOEFL hazırlık İngilizcesi, IELTS hazırlık İngilizcesi, Akademik İngilizce kursları, yaz okulları programları ve Mesleki İngilizce kurslarına yoğun ilgi gösterirler. İngilizce dil eğitiminde bir dil okulu seçmek zorlu ve karmaşık bir süreç olabilir. Pek çok öğrenci dünya genelinde 1000 civarında İngilizce dil kursundan hangisini seçecekleri konusunda zorlanırlar.

İngilizce dil kurslarını seçerken baz alınan çeşitli kriterler vardır. Ayrıca, ülkelerin İngilizce dil kurslarını denetleyen British Council, English USA, English UK, English Ireland, Languages Canada, Feltom Malta gibi kurumlar bulunmaktadır. Örneğin İngiltere dil okullarını denetleyen British Council‘ın  okullara vermiş olduğu değerlendirme notuna göre EL GAZETTE tarafından yapılan bir  ‘İngiltere en iyi Dil Kursları’ listesi her yıl yayınlanmaktadır. Genel olarak dünya çapında dil kursu seçmenin en önemli kriterlerini 8 farklı başlıkta toplamak mümkündür. Bu 8 başlık, yurtdışında bir dil okulu seçmede uluslararası kabul gören kriterlerdir. Bu 8 başlık için diğer ülkelere oranla çok daha olumlu sonuçlar veren İngiltere dil okulları, sıralamalarda ve tercihlerde ön sıralarda yer almaktadır. Bu 8 kriter İngiltere yansıra Amerika, Kanada, İrlanda, Avustralya, Malta, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve diğer ülkeler dil okulları içinde geçerlidir. Okullar ve danışmanlık kurumları tarafından yapılan anketler ve araştırmalar sonucu bir dil kursunda olmazsa olmaz olan bu başlıklar şunlardır; 

1) Yurtdışı Dil Kurslarında Öğretmen Kalitesi;
Kaliteli bir İngilizce dil kursu seçmede en önemli kriter İngilizce öğretmen kalitesi ve yeterliliğidir. Aksanı rahat anlaşılan, öğretme yetkinliğine sahip İngilizce dil öğretmenlerinden ders almak öğrenciler için çok önemlidir.  Uluslararası öğrenciye İngilizce öğretmek ayrı bir yetenek ve eğitim gerektirir. Her ana dili İngilizce olan ve İngilizceyi konuşan kişi İngilizce öğretmenliği yapamaz. Seçeceğiniz dil kursunda İngilizce öğretmenleri, ya İngilizce öğretmenlik lisans diplomasına ya da TESOL- TEFL- CELTA- DELTA  ( teaching English as a second language veya Teaching English as Foreign Language ) sertifika veya diplomasına sahip olmalıdırlar. İngiltere’de İngilizce kursu veren çok az sayıdaki dil kursu TESOL- TEFL – CELTA- DELTA kursları düzenlemektedir. Genelde bu kursları veren okulların öğretmen kalitesi yüksektir. Nedeni ise kendisi öğretmen yetiştirme kurslarına sahip olduğu için yetenekli, başarılı İngilizce dili öğretmenlerini kendi kadrosunda tutmasıdır. İngiltere’de International House London, St Giles Colleges, Oxford House College London, Stafford House London, EC London, Bell English gibi okullar CELTA- DELTA kursları verirler. Kanada’da ILAC, ILSC okulları TESOL CELTA DELTA vermektedir. Amerika’da ise genelde üniversiteler bünyesinde TESOL/TEFL programları yapılır.

2) Yurtdışı Dil Kurslarında Uluslararası Öğrenci Çeşitliliği;
Bir İngilizce dil kursu öğrencisi için iyi bir öğretmen ile eğitime başlamak büyük şanstır. Çünkü öğrencisi ile yakından ilgilenen, öğretme yeteneğine sahip, güzel standart bir aksana sahip İngilizce öğretmeninden eğitim almak çok önemli bir avantajdır. Ancak, en az öğretmenden öğrendiğimiz kadar sınıfımızdaki diğer öğrencilerden de öğreneceğimiz için sınıfta farklı ülkelerden öğrenci karması olması çok önemlidir. Örneğin; 12 kişilik bir sınıfın öğrencilerinin 8’i uzak doğu 4’ ü Türk ise bu iyi bir karma değildir ve öğrenci ciddi sorunlar yaşayabilir. Veya 12 öğrenciden 8’i İtalyan 2’si Brezilya, 2’si Türk ise de aynı şekilde problemli bir sınıf olmuş olabilir. Doğru sayıda bir sınıf karması uluslararası çeşitlilik için ideal sınıf örnek olarak; 12 kişi içinde; 2 Türk, 2 İtalyan, 2 Fransız, 2 Brezilya, 2 Japon, 1 Arap, 1 Çinli  olabilir. Veya buna benzer farklı kombinasyonlar olmalıdır. Nationality mix de denilen uluslararası öğrenci çeşitliliği bir dil okulu seçmede kesinlikle en önemli kriterlerden biridir. Dünyada nationality mix açısından en iyi dil okulları İngiltere, Kanada, İrlanda ve bir parça da Malta’da bulunmaktadır. Özellikle; coğrafik konumu gereği tüm dünya ülkelerinin daha rahat erişebildiği İngiltere dil okulları bu konuda çok iyidir. İyi bir dil okulu seçimi yaparken bu kriteri göz ardı etmeyiniz ve gideceğiniz dönem süresince okulunuzdaki uluslararası öğrenci çeşitliliğini öğrenmeden son kararı vermeyiniz.

3) Yurtdışı Dil Kurslarında Sosyal Etkinlikler;
Bir İngilizce kursunda öğrenci, önce kurs esnasında öğretmenden, sonra sınıfındaki diğer arkadaşlarından ve sınıf sonrasında ise katıldığı sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerden dili öğrenme ve geliştirme şansı bulur. Bu nedenle sosyal, sportif ve kültürel faaliyetleri zengin olan İngilizce dil kursları tercih edilmelidir. Bir İngilizce dil kursunda çok sayıda kaliteli ve verimli etkinlikler yapılabilmesi için okulda toplam öğrenci sayısının yüksek olması tercih edilir. Çok az sayıda öğrenciye İngilizce öğreten küçük bir global_vizyon globalvizyoncom GlobalVizyon 5 kasaba okulundan sosyal faaliyet olarak büyük beklentiye girmemek gerekir. Ancak bazı büyük şehir İngilizce dil kursları öğrenci sayısı fazla olduğu için pek çok faaliyeti yapabilmekte ve her bir faaliyete pek çok öğrenci katılabilmektedir. Sosyal faaliyetleri en zengin dil okullarına örnek verecek olursak; Kanada’da ILAC, ILSC gibi dil okulları, İngiltere’de St Giles, Kaplan, EC, Churchill House, OHC, Oxford International gibi dil okulları sosyal faaliyetleriyle öne çıkmaktadır. 

4- Yurtdışı Kurslarında Konaklama;
Öğrenci okul ortamında öğretmenden ve diğer arkadaşlarından öğrendiklerine  ve sosyal etkinliklere katılımı ile elde ettiği birikimlere, İngilizcesini pratik yapabileceği bir konaklama seçeneği eklemlemelidir. Öğrenci gününün çok önemli bir zamanını konakladığı aile yanında, yurt ya da hostelde geçirmektedir. Eğer konaklama ortamı İngilizce pratik yapmak için ideal bir ortam yaratırsa öğrenci için büyük bir gelişim fırsatı olacaktır. Özellikle, ana dili İngilizce olan aileler yanında kalan öğrenciler için aile ortamı muhteşem pratik fırsatları doğurur. Konaklama kesinlikle bir dil kursu seçmede çok önemli unsurlardan biridir. Aile yanı konaklama istenilen niteliklere sahip bir aile olursa mükemmel olabilir ancak çok uluslu bir ortamda bir yurt konaklaması da öğrenci için aynı ölçüde avantaj sağlayabilir. Özellikle, Londra, New York, Toronto gibi büyük metropollerde çok uluslu rezidans ve yurtlar bulunmaktadır. Öğrenciler için muazzam sosyalleşme fırsatları sunan yurtlar son yıllarda aile yanından daha fazla tercih edilir olmaktadır. Bazı yurtlar sadece yabancı öğrenciler için değil örneğin İngiliz üniversite öğrencilerinin de kaldığı yurtlardır. 

5- Yurtdışı Dil Kurslarında Lokasyon Önemi;
İngilizce dil kursları İngiltere, Malta, Kanada, İrlanda, Amerika ve Avustralya gibi ülkelerin büyük şehirleri, küçük kasabaları hatta köylerine kadar dağılmıştır. İngilizce dil okulu şeklinde olabildiği gibi bir üniversite kampüsü içerisinde de olabilir. İngilizce dil kurslarında en popüler büyük şehirler; Londra, New York, Boston, San Francisco, Toronto, Sydney ve Dublin şehirleridir. Adı geçen şehirler en çok İngilizce dil öğrencisini çekerken, daha orta ölçekli şehirler özellikle İngiltere’de çok popülerdir. Örneğin; Oxford, Cambridge, Brighton, Bournemouth gibi. Bazı küçük kasabalar ve köyler ise sakin ve huzurlu ortamı ile özellikle daha genç öğrencilerden ilgi görmektedir. Örneğin; Torquay, Ramsgate, Canterbury gibi… 

6- Yurtdışı Dil Kursları Maliyetleri- Bütçe;
Herkes en iyi kursa gitmek ister ancak en iyi olarak bilenen pek çok İngilizce kursunun maliyetleri oldukça yüksek olabilir. Fiyat açısından uygun fiyatlı okullar her zaman daha popülerdir. Özellikle alınacak eğitim kalitesi ve fiyat dengesini yakalamış İngilizce dil kursları seçilmelidir. Pek çok İngilizce dil okulu Türk öğrencilere özel fiyatlar vermektedirler. Okulların kampanyaları indirimleri çok iyi takip edilmelidir. Özellikle, zincir dil kursları olarak bilinen; Kaplan English, EC English, St Giles Colleges, Oxford International, LSI, Stafford House, ILAC, ILSC  gibi okullar dönem dönem yüzde 50’lere varan özel indirimler vermektedirler. Dünyanın en iyi dil okulları sıralamalarında ilk sıralarda yer alan bazı butik dil kursları ne yazık ki indirim vermemektedir. Bu okulların fiyatları diğer zincirlere göre bir hayli yüksek çıkabilir. Örneğin; Wimbledon School of English, ELC Bristol, English in Chester, Language Specialist International, Bell  International, London School of English gibi okullar kolay kolay indirim vermeyebilirler. Unutmayın ki; en iyi İngilizce kursu en pahalı olandır diye bir kural yoktur. Tüm faktörleri değerlendirerek size en uygun olanı seçmeniz tavsiye edilir.

 7- Yurtdışı Dil Kurslarında Öğrenci Yaş Ortalaması;
Yukarıdaki 6 kriter yurtdışında İngilizce dil kursu seçmede ana kriterlerdir. Ancak genelde İngilizce dil kurslarının alt ve üst yaş sınırları arası çok geniş aralıkta olduğu için bir merkezdeki ortalama yaş çok önemli bir kriter olabilmektedir. Örneğin; 30 yaşında yetişkin bir hukukçu eğer 17 yaş ağırlıklı bir kursa giderse sorun yaşamaması mümkün değildir. Bu nedenle, İngilizce dil kursu seçerken öğrencinin yaşı ile okulun yaşa ortalaması karşılaştırılmalı ve öğrenciye en uygun okul önerilmelidir. 

8- Yurtdışı Dil Okullarında Program Çeşitliliği ve Uzmanlık Alanları;
Yurtdışında İngilizce kursu veren her dil okulu Genel İngilizce kursu vermektedir. 6 farklı seviyede verilen genel İngilizce kursları dışında pek çok öğrenci ilgi alanına veya mesleki alanına yönelik kurslar da takip etmek isteyebilir. Bu nedenle bir İngilizce dil kursu seçerken mutlaka adı geçen okulun; TOEFL, IELTS gibi sınav hazırlık kurslarını, İş İngilizcesi ya da Hukuk İngilizcesi gibi mesleki kursları verip vermediğine bakmak gerekir. Ne kadar fazla ve farklılaştırmış program çeşitliliği varsa o okul her zaman daha başarılıdır.

En İyi Yurtdışı İngilizce Dil Okulları ve Kursları Sıralaması

İngilizcenin doğduğu ülke olan İngiltere, her yıl 500 binden fazla İngilizce öğrenmek isteyen  yabancı uyruklu öğrenciyi misafir etmektedir. Çok çeşitli dil kursu olanaklarına sahip olan İngiltere, dünya çapında kabul gören akademik eğitim sağlamaktadır. Zengin tarihi, kültür çeşitliliği ve kültürel mirasıyla Türk öğrenciler de dahil olmak üzere dünyanın her köşesinden öğrenciler dil eğitimi için İngiltere'yi seçmektedir. British Council'a ait 15 farklı kriter raporlarına, öğrenci anketleri ve araştırmaları sonuçlarına göre ve ayrıca yukarıda tarafımızda belirlenen  8 kriter neticesi elde ettiğimiz veriler doğrultusunda  Dünya genelinde en iyi İngilizce dil okulları sıralamaları;

İngiltere En iyi İngilizce dil okulları sıralaması;

1. ELC Bristol

2. Wimbledon School of English

3. Kaplan English Oxford

4. London School of English, London

5. St. Giles London Central

6. Bell International Cambridge

7. Francis King School of English London

8. Cambridge Academy of English

9. Churchill House School of English Language

10. Bayswater Bournemouth

11. Bayswater Cambridge

12. St. Giles International, Brighton

13. Baywater London Central

14. Language Specialists International

15. English in Chester

16. Regent English Oxford

17. Kaplan English London

18. OHC English London

19. EC Brighton

20. English Language Centre, Brighton

21 Oxford International Brighton

22. Golders Green School of English

23. Oxford International London

24. International House London

25. Kaplan English Bournemouth

26. Stafford House London

27. St Giles Cambridge

28. LSI Cambridge

29. Oxford International Oxford

30. Anglo-Continental School of English 

31. Bell International London

32. St. Giles Eastbourne

33. Lake School of English Oxford 

34. International House, Newcastle and Edinburgh

35. Kaplan International Colleges Manchester

36. Kaplan International Liverpool

37. St. Clare's, Oxford

38. Stafford House School of English, Canterbury

39. Oxford English Centre

40. Stafford House School of English, Brighton

41. EC Oxford

42. Cambridge Law Studio

43. LSI Hampstead London

44. Centre of English Studies Oxford 

45. Studio Cambridge 

46. Bayswater Brighton

48. International House Aberdeen

49. Kaplan International Colleges Torquay

50. Oxford English Academy

51. Kings Oxford

52. Central School of English London

53. ETC Bournemouth

54. Stafford House Brighton

55. Torquay International School

56. OHC English Oxford

57. LSI Brighton

58. Twin School London

59. Richard Language School Bournemouth

61. Capital School of English Bournemouth

62. EF Edinburgh

63. Westbourne Academy Bournemouth

64. EF Cambridge

65. British Study Centres Oxford

67. Colchester Institute 

68. Kaplan International Colleges Bath

69. Kaplan International Colleges Edinburgh

70. British Study Centres Brighton

73. King's College London

74. EF Brighton

75. NCG Liverpool 

76. Select English Cambridge 

77. Rose of York London

78. Sidmouth International School

80. University of the Arts London 

81. The English Studio London

82. United World School of English Bournemouth

83. Anglolang Academy of English

84. British Study Centres Juniors

85. Centre of English Studies Edinburgh

86. Centre of English studies Harrogate

87. EC Bristol 

88. EC Manchester

89. Edgware Academy London

90. Burlington School London

92. Bright School of English Bournemouth

93. International House Bristol

94. ISCA School of English

96. Mayflower College of English 

97. Melton College

98. New College Group (NCG), Manchester

99. The English Language Centre, Eastbourne

İngiltere'nin En İyi İngilizce Yaz Okulları Sıralaması

İngiltere'de çocuklar ve gençler için paket İngilizce yaz okulu veren pek çok okul bulunmaktadır. Bu okullar yaz aylarında İngiliz yatılı liselerinde veya üniversitelerde faaliyet gösterirler. British Council raporları, öğrenci memnuniyet anketleri ve 8 kritere göre en iyi yaz okulları;

1. Oxford Royale Academy

2. Mill Hill Summer School

3. Bucksmore Education

4. Discovery Summer

5. Bishopstrow College

6. Studio Cambridge Summer Schools

7. Taunton School International

8. Bell Young Learners 

9. BABSSCO

10. Churchill House Summer Schools

11. Stafford House Summer Schools

12. Heathfield Summer School

13. Embassy Summer Schools

14. Millfield School

15. International Community School

16. Bede's Summer School

17. Anglo-Continental School of Englis

18. St. Edmund's College

19. Skola Young Learners London

20. St Clare's Oxford

21. St Giles Summer Centres

22. OHC Sol Camps Oxford

Amerika'nın En İyi İngilizce Dil Okulları Sıralaması

Amerika'nın en iyi dil okulları sıralamasında English USA raporları yanı sıra yukarıda açıkladığımız 8 kriter ve öğrenci anketleri ve referansları baz alınmıştır. Amerika İngilizce kurslarında özellikle New York, Boston, San Francisco, Los Angeles, San Diego gibi büyük şehirlerin dil okulları öne çıkmaktadır. Bu şehirler çok farklı uluslardan öğrenci aldığı için buradaki İngilizce dil okulları "nationality mix" oranları çok iyidir.  

Amerika dil okulları sıralaması;

1. Kaplan English Boston

2. Kaplan English Berkeley

3. University of California San Diego English Language Programs

4. San Diego State University American Language Institute

5. Kaplan English New York

6. Kaplan English Los Angeles

7. ELS Dominican University of California

8. Oxford International San Diego

9. LSI San Diego

10. ELS New York

11. ELS Saint Joseph's University

12. University of California Irvine English Programs

13. Oxford International New York

14. ELS University of Cincinnati 

15. ALI California State University Long Beach

16. ELS Florida Institute of Technology

17. EC New York

18. ELS Case Western Reserve University

19. EC Boston

20. CELOP (Center for English Language and Orientation Programs) Boston

21. ELS University of Tampa

22. The New England School of English Boston

23. Talk Miami

24. OHC English Miami

25. Boston School of English

26. ELS University of St. Thomas - Minnesota

27. Kings Colleges Los Angeles

28. EF San Francisco

29. FLS International Boston

30. Salem State Intensive English Language Program 

31. LSI New York

32. ELS Language Centers/Hofstra

33. New York Language Center - Midtown 

34. EF Boston

35. Zoni Language center New York

36. Manhattan Language Center New York

37. ELS University of St. Thomas - Houston

38. ELS Eckerd College

39. EF New York

40. ELS University of La Verne

41. English Language Institute, LIU Brooklyn

Kanada'nın En İyi İngilizce Dil Okulları ve Kursları Sıralaması

Yapılan birçok araştırmaya göre yaşamak için dünyanın en iyi şehirleri arasında yer alan Kanada, yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak isteyen pek çok yabancı uyruklu öğrenci için popüler bir ülkedir.  En iyi Kanada dil okulları sıralamasında Language Canada raporları yanı sıra yukarıda özetini vermiş olduğumuz 8 madde baz alınmış, ayrıca öğrenci memnuniyet raporları incelenmiştir. Kanada'da İngilizce dil kursları sıralamasında özellikle Toronto ve Vancouver şehirlerindeki kurslar öne çıkmaktadır. 

Kanada İngilizce Dil Okulları Sıralaması;

1. ILAC Toronto

2. ILSC Vancouver

3. Kaplan English Vancouver

4. University of Toronto - English Language Program

5. EC English  Toronto

6. ILAC Vancouver

7. ILSC Toronto

8. St Giles Colleges Vancouver

9. Oxford International Toronto

10. Stafford House Toronto

11. Center of English Studies CES Toronto 

12. Seneca College Toronto

13. LSI Toronto 

14. York University English Language Institute

15. Université du Québec à Montréal, School of Languages

16. EC English Vancouver

17. Kaplan English Toronto

18. Real Institute, Ryerson University

19. Sprott Shaw Language College - Vancouver 

20.

21. University of Victoria English Center

22. Humber College

23. Hansa Language Centre

24. Lambton College - Lambton Institute of English - Toronto

25. ILSC Montreal 

26. Montréal International Institute of Language Arts (MIILA)

27. EC Montreal 

28. Collège Canada / Canada College - Montreal

29. International House Vancouver

30. EF International Language Campus - Toronto

31. Centennial College

32. Montreal International Institute of Language Arts

33. OHC English Toronto 

34. The Language Gallery Toronto

35. Vancouver Island University

  

Malta'nın En İyi İngilizce Dil Okulları- Kursları Sıralaması

Avrupa Birliği üyesi küçük ve sevimli bir ada ülkesi olan Malta, son zamanlarda özellikle bahar ve yaz aylarında çok sayıda uluslararası öğrenciye İngilizce kursu sağlayan bir ülke olmuştur. Özellikle Avrupa ülkelerinden yoğun ilgi gören Malta dil kurslarında özellikle 'nationality mix" çok iyi durumdadır. Ayrıca öğretmen kalitesi ve yurt konaklama seçenekleri ve sosyal etkinlikleriyle öne çıkmaktadır. Malta İngilizce dil kursları fiyat açısından da diğer ülkelere göre çok uygun programlar sunmaktadır. Malta dil okullarını öne çıkartan bir başka sebep ise genel ve yoğun İngilizce kursları yanı sıra IELTS, Toefl hazırlık iş İngilizcesi, tatil İngilizcesi gibi farklı programlar sunmasıdır.

Malta İngilizce Dil Okulları Sıralaması;

1. ESA MALTA

2. IELS Institute of English Language Studies Malta

3. ACE MALTA

4. Bels Malta

5. Sprachcaffe Malta

6. Inlingua Malta

7. EF Malta

8. ELA- English Language Academy Malta

9. International House Malta

10. EC Malta

11. GV Malta English Centre

12. ACE School of English Malta

13. Alpha School of English

14. NSTS English Language Institute Malta

15. Clubclass Malta

16. Am Language Studio

17. Easy School of Languages Malta

18. Link School of English

İrlanda'nın En İyi İngilizce Dil Okulları Sıralaması

İrlanda İngilizce dil kursları ağırlıklı olarak Dublin şehrinde yer almaktadır. Dublin son 10 yılda, Londra'dan sonra İngilizce dil kurslarının ikinci en önemli merkezi haline gelmiştir. İrlanda halkı her seviyede İngilizce konuşmaktadır ve İngilizce ülkenin resmi dilidir. İrlanda İngilizce kursları ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerinden öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Özellikle İtalya, Fransa ve İspanya'dan gelen öğrenciler için çok popüler bir ülkedir. Avrupalı öğrenci sayısının fazla olması nedeniyle İrlanda dil okulları 'nationality mix ' konusunda öne çıkarlar. Ayrıca İngilizce öğretmen kalitesi ve Dublin'in yabancı öğrencilere vermiş oldukları fırsatlar da okulların tercih edilmesinde önemli bir rol oynar.

İrlanda İngilizce dil okulları- kurslar sıralaması;

1. ELI Dublin

2. Emerald English Dublin

3. Kaplan English Dublin

4. ELI Drogheda

5. Centre of English Studies (CES) Dublin

6. Atlas Language School Dublin

7. Swan Training Institute Dublin

8. Horner School of English Dublin

9. Cork English College-CEC

10. Alpha English Dublin

11. EF International Language Centres

12. Active Language Learning

13. OHC English

14. Berlitz Dublin Language Centre

15. International House Dublin

16. New College Group

17. Frances King

18. Delfin English School

19. ATC Language Schools

20. Atlantic Language Dublin

21. ISE Ireland

22. The Language Gallery (IBAT College) 

23. EC Dublin

24. ISI English Language School

Avustralya'nın En İyi İngilizce Dil Okulları Sıralaması

Avustralya hükümetince, İngilizce dil kurslarına level- seviyeler verilmektedir. İngilizce dil kursları, bu seviyelere göre vize değerlendirmesine tabi tutulur. Level 1,2  olarak sıralanan Avustralya İngilizce dil okullarında LEVEL 1 okulları sıralamanın üstünde yer alırlar. Bu nedenle Avustralya'da İngilizce dil kursları sıralaması için yukarıdaki kriterlere ek olarak Level 1 okullarını en üste almaktayız;

Avustralya En iyi İngilizce Dil Okulları Sıralaması;

1. ILSC Sydney

2. International House Sydney

3. University of South Wales Sydney

4. The English Language Centre (ELC) at Macquarie University

5. Navitas English Sydney

6. Hawthorne English University of Melbourne

7. Greenwich School f English- Sydney

8. OHC English Cairns

9. OHC English Brisbane

10. LSI Brisbane

11. ILSC Melbourne

12. Griffith English Language Institute Brisbane

13. Shafston International College brisbane

14. OHC Sydney

15. OHC Melbourne

16. Ability English Sydney

17. Ability English Melbourne

18. Cambridge International College Melbourne

19. Milner International College of English- Perth

20.   Shafston International College, Gold Coast


Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım