Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • yurtdışı eğitim

Yurtdışı Üniversitelere Başvuru Süreci

Yurtdışı Üniversitelere Başvuru Süreci

Yurtdışında Yüksek Lisans Başvuru Zamanı


Yurtdışında Üniversitelerde eğitim ne zaman başlar?

 

Amerikan Üniversitelerinde;

Spring semester; Ocak,

Summer semester; Mayıs

Fall semester; Ağustos aylarında  başlar.

 

İngiltere Üniversiteleri Ekim’in ilk haftasında veya bazı Üniversitelerde Ocak’ta başlanabilir.

 

Kanada Üniversitelerinde ise Eylül veya bazı üniversitelerde Master programlarında Ocak’ta başlanabilir.

 

Avustralya Üniversiteleri ise Şubat ya da Temmuz ayında başlar.

 

Yeni Zelanda’da Üniversite eğitimi Avustralya’da olduğu gibi Şubat ve Temmuz ayında başlar.

Malta’da genelde Ekim ayında başlar. Bazı master programları Ocak ayında başlayabilir.

Avrupa ülkelerinde ise genelde Türkiye’de olduğu gibi Ekim ayında eğitime başlanabilir.

 

Yukarıdaki başlangıç tarihleri genelde Devlet Üniversiteleri gözönünde bulundurularak verilmiştir. Pek çok özel üniversitede eğitime, Avrupa Ülkeleri de dahil, yılda 2 defa başlanabilir. Başlangıç tarihleri genelde Ekim veya Ocak ayındadır.

 

Yurtdışı Üniversitelere Başvuru Zamanları

 

Lisans Eğitimi İçin

 

Normal koşullarda güz dönemi  için Nisan ortasına kadar, bahar dönemi için ise Ekim başına kadar müracaat yapmak gerekir. Ancak, çok gözde üniversitelere başvurular eğitim yılından önceki Ekim-Aralık aylarında yapılmaktadır. Örneğin, Oxford, Cambridge veya Harvard gibi üniversitelere en az 12 ay öncesinde başvuru yapılmalıdır. Başvurular, İngiltere’de merkezi bir sistem olan UCAS www.ucas.ac.uk üzerinden yapılır. İngiltere’de pek çok üniversite “Foundation-hazırlık” veya “A-Level” şartı aradığı için öğrenciler bu programları takip ederlerken okullarınında desteği ile UCAS üzerinden başvurularını yapabilirler.

 

Amerika’da ise genelde direk üniversitelerin “International Admission” ofislerine yapılır. Avustralya ve Kanada’da da direk üniversitelerin “Uluslararası Öğrenci Kabul Ofislerine” yapılmaktadır. Ancak, Kanada’da bazı eyaletlerin üniversitelerinin ortak merkezi bir başvuru sistemi vardır ve adı geçen sistem üzerinden başvuru yapılmaldır. Örneğin, Ontario Universiteleri merkezi bir sistem üzerinden başvuruları kabul ederler. www.ouac.on.ca . Ancak bu tüm üniversiteleri için geçerli değildir. Pek çok üniversite direk başvuru da kabul etmektedir.

Almanya üniversitelerine başvuru direk üniversitelere tüm şartlara sahip olunduktan sonra yapılmalıdır. Bu nedenle Almanya’da üniversite düşünen öğrencilerin eğer çok iyi derecede Almanca bilmiyor iseler, öncellikle 6-9 ay arası bir Alman Üniversitelerine hazırlık Almanca eğitiminde gitmeleri tavsiye edilir. Almanya üniversitelerine Uni-Assist üzerinden de başvuru yapılabilir.

 

Hollanda Üniversitelerinin İngilizce eğitim verilen bölümlerine başvurular direk üniversitelere en geç Ocak ayına kadar yapılmalıdır. Hollanda Üniversiteleri de İngiltere üniversitelerinde olduğu gibi şartlı kabul verebilir.

 

 

Yurtdışında Yüksek Lisans Başvuru Zamanı

 

Yüksek lisans için direk üniversitelerin “Graduate Admission Offices” lerine başvuru yapmak gerekir. Her bir üniversite ve departman bizzat her bir öğrencinin yüksek lisans başvurularını değerlendirir ve neticede kabul edip etmemeye karar verir.

İngiltere Üniversitelerinde yüksek lisans için başvurular her yılın Ekim ayında başlar ve çok iyi üniversiteler ve bölümler için Mart ayı sonuna kadar devam eder. Ancak, pek çok üniversitenin başvuruları Haziran ayına kadar devam edebilmektedir. Yüksek Lisans programları genelde Ekim ayı başında başlar ancak bazı üniversitelerde, örneğin; Bournemouth University, Anglia Ruskin University, London Met University, gibi üniversitelerin bazı bölümlerinde Ocak ayında da yüksek lisans eğitimine başlanabilir. Ocak başvuruları yıl boyunca devam eder. 

Amerika’da başvurular “rolling base” şeklindedir yani tüm yıl boyunca devam eder ve yüksek lisans eğitimi hem “Fall” hem “Spring” de başladığı için bir dönem için geç kalan öğrencinin başvurusu bir sonraki dönem için değerlendirilmeye alınır.

Amerika’nın en iyi üniversitelerinde eğitim düşünenler, mutlaka en az 10 ay öncesinden yüksek lisans başvurularını yapmalıdırlar.

Kanada’da  üniversitelerinde genelde “fall” dönemi yüksek lisans eğitimi başlar bu nedenle başvuruların mutlaka Ekim- Nisan ayları arasında yapılması tavsiye edilir.

Avustralya’da ise eğitim Şubat ayında başladığı için başvurular Ekim ayı sonuna kadar devam eder ancak çok iyi üniversiteler için daha erken başvuru gerekir.

 

Almanya, Fransa, İtalya, İsviçre, İspanya gibi ülkeler için mutlaka 9 ay öncesinden başvuru yapılması gerekir.

 

 

 

Yurtdışı Üniversitelerin Kabul Süreci

 

Global Visions University Placement Services, Türk öğrencilerin yurtdışı üniversitelerine yerleştirilmesinde uzman bir kadro ile hizmet vermektedir.

Global Visions, Yurtdışı üniversitelere lisans ve  yüksek lisans için yerleştirme hizmeti, öğrencinin akademik ve yabancı dil bilgisi düzeyine göre 3 farklı biçimde işlemektedir.

 

Yurtdışı Üniversitelerinde Şartlı kabul- Conditional acceptance:

Genel akademik durumu yurtdışı üniversitelerine girmek için yeterli olup, ancak İngilizce dil testlerine henüz girmemiş öğrenciler için bazı üniversiteler tarafından şartlı kabul verilir.Üniversitenin ön şartı, belirli bir tarihe kadar Cambridge sınavlarında başarılı olmak yada TOEFL sınavından minumum 173 ya da 213 civarında bir puan veya IELTS sınavından 6 ve üzerinde bir sonuç alabilmektir.  Şartlı kabul isteyen öğrenci İngilizce yeterlilik belgesi haricinde gereken belgeleri (not dökümü, referans, essay) başvuru esnasında Global Vizyon danışmanlarına teslim etmelidir.

 

 

Yurtdışı Üniversitelerinde Doğrudan Yerleştirme- Direct Placement:

Gerek akademik ve gerekse İngilizce dili açısından yeterli düzeye sahip olan öğrenci eğitimlerine başlamak istedikleri dönemden en az 6-8 ay öncesi tüm evraklarını Global Vizyon danışmanlarına teslim etmek zorundadır. Öğrencinin tüm belgeleri eksiksiz olacağından istemiş olduğu üniversitelere doğrudan yerleştirme yapılır.

 

Yurtdışında İngilizce, Üniversiteye Hazırlık, Pre-MBA veya Pre-Master kursu yaparken yerleştirme

Yurtdışında üniversite ya da kolejde İngilizce dil, Pre-MBA ya da Pre-Master ve  üniversiteye hazırlık kurslarına öğrenci yerleştiren Global Vizyon öğrencileri hazırlık kurslarını izlerken kendilerinin de ziyaret edip tasvip ettikleri yurtdışı üniversite ve kolejlerine hazırlık sonrası yerleştirilmektedir.Akademik veya İngilizce açısından yetersiz olan öğrencilere tavsiye edilen bu yerleştirme biçiminde; öğrenci gitmek istediği üniversite ve bölümün görevlileriyle mülakat yapabilecek ve üniversite seçme aşamasında bizzat kendisine uygun bir okulu daha kolay bulabilecektir.

 

Yurtdışı Üniversite Başvurular, Ekim ayında başlamakta ve ülkeye veya üniversitelerin kabul tarihlerine göre  ertesi yılın Mayıs  ayına  kadar devam etmektedir.

 

Yurtdışı Üniversitelerine Başvuru için Gerekli Evraklar;

 

Yurtdışında Lisans ve Yüksek Lisans düşünen adayların aşağıdaki evraklar ile birlikte Global Visions Universite Yerlestirme Departmanına başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

1-   Resmi transkript - İngilizce veya çevirisi ve noter onayı yapılmış olarak, not ortalaması en az 2,2 olan öğrenciler direk değerlendirmeye alınır, altında olan öğrenciler için üniversitelerle irtibata geçilip kabul edilip edilmeyecekleri spesifik olarak öğrenildikten sonra başvuruları kabul edilir.

2-   Eğer mezun iseniz noter tasdikli İngilizce çevirili lise diploması (lisans başvuruları için), üniversite diploması (yüksek lisans başvuruları için)

3-   2 adet akademik referans olarak yazılmış ve tercihen Profesörlerden alınmış

4-   200-300 kelimelik bir “essay”, danışmanlarımız “essay” konusunda yardımcı olurlar ancak “essay” kesinlikle öğrenci tarafından yazılmalıdır.

5-   CV – Özellikle Yüksek Lisans Başvuruları için

6-   Varsa İngilizce yeterlilik belgesi- Toefl veya IELTS sonucu. Yurtdışı Üniversitelerin pek çoğu Lisans ve Yüksek Lisans eğitimi için en az  Toefl (80 IBT) veya IELTS'den 6 yada 6,5 puan istemektedir. Henüz İngilizce testini almamış öğrencilere üniversiteler "şartlı kabul (Conditional Acceptance) verirler ve öğrenci üniversitenin verdiği tarihe kadar İngilizce testinden istenilen neticeyi alır. Bazı üniversiteler veya departmanlar Toefl veya IELTS'den daha yüksek puan isteyebilir. Bu konuda Global Visions danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

7-   Özellikle Amerika'da master yapmak isteyen öğrencilerden bazı üniversiteler GMAT veya GRE sonucu isteyebilir. Eğer bu sınava daha sonra gireceklerse tarihleri bildirmelidirler.

8-   Amerika veya Kanada’nın en iyi üniversitelerinde lisans eğitimi yapmak isteyenler mutlaka SAT sınavına girmeli ve istenilen notu almaldırlar.

9-   International Baccalaureate (IB), Foundation, A Level gibi programları tamamlamış öğrenciler lisans eğitimlerine İngilizce Yeterlilik Sınavlarına gerek kalmadan kabul alırlar.

 

 

 

Yurtdışı Üniversitelere Başvuruda Danışmanlık Süreci ve Ücretleri;

 

GLOBAL VISIONS Yurdışı Eğitim Danışmanları evraklarınızın eksiksiz hazırlanmasından ve başvuru yapılacak üniversitelere iletilmesinden ve kabul için çaba göstermekten sorumludur.

 

Global Visions pek çok üniversitenin Türkiye Yetkili temsilcisidir. Temsilcisi olduğumuz üniversitelere başvurularınızı hızlı bir biçimde yapabilir ve 4-6 hafta içerisinde neticesini alabiliriz.

 

Ancak, bazı üniversiteler temsilcilik sistemi ile çalışmamaktadır. Özellikle dünyanın en gözde üniversiteleri, Harvard, Cambridge, UCLA, Oxford, LSE, National University Australia, McGill University gibi üniversiteler, temsilcilik sistemini dünyanın hiç bir ülkesinde uygulamazlar. Bu üniversitelere başvurmak isteyen öğrenciler, Global Vizyon Danışmanlık hizmetinden yararlanabilir. Global Visions Danışmanlarının deneyimi ile yapılacak başvuruların ciddi avantajları vardır ancak kesin kabul edilmenizi garanti etmek mümkün değildir.

 

Global Visions temsilciliğini yaptığı pek çok üniversiteye başvuruları herhangi bir ücret alamadan yapmaktadır. Direk temsilcisi olmadığımız, temsilcilik sistemi ile çalışmayan üniversitelere yapılan başvurular için öğrenci danışmanlık ücreti ödemektedir. Danışmanlık ücreti Başvuru yapılacak üniversite ve üniversite sayısında göre 500 Dolar ile 2500 dolar arası değişmektedir.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım