Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Üniversite Transfer Programı

Transfer Programı

Yurtdışı Üniversite Transfer Programı
Girdiği üniversite sınavı neticesinde ülke sınırları içerisinde veya Kıbrıs’ta bir üniversiteye yerleşen öğrenci arzu ederse yurtdışında bir üniversiteye transfer olabilir. Bir öğrencinin üniversite 3. Sınıfa kadar yurtdışında bir üniversiteye transfer olma hakkı vardır.

Devamını Oku
Amerika ve Kanada Üniversitelerine Transfer

Amerika, Kanada gibi ülkelerde transfer İngiltere’ye göre göreceli olarak daha zordur. Transfer yapılırken en önemli kurallardan birisi, öğrencinin not dökümü ve aldığı derslerin, üniversitenin programına giriş için yeterli ve izlenen derslerin uygun olmasıdır. Transfer sadece aynı bölümler veya birbirine yakın bölümler için mümkündür. 

Amerika ve Kanada üniversitelerine transferler için öğrencinin Türkiye’de almış olduğu derslerin bağımsız bir derecelendirme ajansına gönderilmesi ve kredilerinin değerlendirilmesinin yapılması gerekir. Türkiye’deki üniversitesinde aldığı dersleri Amerika ve Kanada sistemiyle karşılaştıran ve öğrencinin Amerika veya Kanada’da hangi yıldan eğitime başlayacağına bu değerlendirme sonucu karar verilir.

İngiliz Üniversitelerine Transfer

Yurtdışı üniversiteleri, özellikle İngiliz üniversitelerine yapılan transferlerde iki önemli nokta vardır. Bunlar; öğrencinin İngilizce dil seviyesi ve not ortalamasıdır. Eğer öğrenci en az 6 veya üzeri IELTS sonucuna sahip ve not ortalaması olarak 4 üzerinden 2.3 ve üzeri ortalamaya sahip ise üniversiteler tarafından kabul edilirler.
Öğrencinin İngilizcesi yeterli değil ise yaz aylarında düzenlenen “pre-sessional” programlarına katılabilir.
İngiliz üniversiteleri genelde 3 yıllık lisans eğitimi verdikleri için, 1. sınıftan geçiş yapmak isteyen bir öğrenci tekrar 1. sınıftan başlar, 2. sınıftan geçiş yapmak isteyen bir öğrenci, eğer çok başarılı ise, 3. sınıfa veya tekrar 2. sınıftan eğitime başlayabilir. 3. sınıftan bir öğrenci ise 2. veya 3. sınıftan başlayarak eğitimine devam edebilir. 

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon