Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • yurtdışı eğitim

Yurtdışı Eğitim Yurtdışı Üniversiteler için Akademik Sınavlar

Yurtdışı Eğitim için Akademik sınavlar

Yurtdışında En İyi Üniversitelere girmek için akademik yeterlilik sınavları

Türk öğrenciler için Yurtdışında “International Baccalaureate Diploma-IB”

International Baccalaureate Diploma Nedir?

2.Dünya Savaşı sonrası Anglo-Saxon Eğitim sistemi Avrupa ülkelerinde kabul edilmeye başlanırken, 1965 yılında dünya genelinde 3 okul kendilerini uluslararası okul olarak isimlendirdiler; The International School of Geneva, The UN International New York ve The United World College of the Atlantic (UK). Uluslararası okul olarak kabul edilme kriteri International Baccaluareate derslerinin okutulması, bu felsefenin, eğitim sisteminin ve öğretim yöntemlerinin izlenmesidir.

International Baccaluaeate programı iki yıl sürmekte ve 16 ve 19 yaşları arasındaki öğrenciler için düzenlenmektedir.  Öğrenciler üniversite öncesi yoğun bir programı 2 yıl süreyle izlerler. Program tek bir ülkenin eğitim anlayışına göre düzenlenmemiştir. IB`nin temel amaçları öğrenciye dengeli ve mükemmel bir eğitim sunmak; coğrafi ve kültürel bir bakış açısı geliştirmesini sağlarken, öğrencinin uluslararası bir anlayış geliştirip dünyanın önde gelen üniversitelerine giriş yapmalarını sağlamaktır...

IB eğitimi yapan öğrencileri kabul eden üniversiteler arasında Oxford, the Sorbonne ve Harvard gibi dünyanın en iyi üniversiteleri vardır. IB günümüzde, Amerika, Kanada, İngiltere ve pek çok Avrupa ve Avustralya Üniversiteleri tarafından kabul edilmektedir. .IB 90 farklı ülkede 700’ den fazla okul tarafından verilmektedir. Türkiye’de ise 30 civarında özel lise tarafından IB programı verilmektedir.

International Baccalaureate Diploma Özeti

IB Programında öğrenci farklı alanlardan 4 konu seçer ve bu 4 konuda uzmanlaşır

Yurtdışındaki en iyi üniversiteler için en iyi hazırlık programıdır. Öğrenci lise sonrası sene kaybetmeden en iyi üniversitelere IB programı ile hazırlanır

IB programı tüm İngiltere Üniversiteleri yanısıra dünya genelinde pek çok üniversite tarafından kabul edilir. 

IB programını başarıyla tamamlayan öğrenciler bazı Amerikan Üniversitelerinde IB’lerini 1 yıla kadar kredi olarak saydırabilir. 

IB programını yapan öğrenciler İngilizcelerini mükemmel hale getirir ayrıca ikinci bir dil öğrenebilir.

IB Programında tüm öğrenciler iki dil üzerine eğitim yaparlar. Bunlardan biri genellikle ana dil diğeride son zamanlarda popülerliği artan modern dillerden biri olmaktadır; İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Japonca, Almanca ya da Çince. Öğrenciler aşağıdaki her gruptan en az 4 dersi almak zorundadırlar: Mathematics, Kimya, Biyoloji, Fizik, Çevre Sistemleri, Tarih, Coğrafya, Ekonomi, Bilgi Teknolojileri, İşletme ve Organizasyon, Sosyal Antropoloji, Sanat ve Dizayn, Müzik, Tiyatro Sanatı, Bilgisayar Bilimi, ve 3. bir dil.

IB programları hakkında detaylı bilgi için Uluslararası IB Resmi Internet sitesi ziyaret edilebilir. ibo.org/

SAT sınavı (Standardized Aptitude Test)

The College Board SAT  sınavları SAT 1 – Reasoning Test ve SAT II ; Subject test olarak iki aşamalı yapılır.  SAT I  testi 3 saat sürer, çoktan seçmeli bir testtir. Öğrencinin sözel ve sayısal yeteneğini ölçer. Sınav hakkında detaylı bilgi için sat.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

SAT II  Subject Testi ise 1 saatlik bir testtir. Soruların çoğunluğu çoktan seçmelidir. Bu testin amacı belirli bir alanda öğrencinin bilgi yeteneğini ölçer. Pek çok Amerikan Üniversitesi SAT testlerinin en az birisini hatta çok iyi üniversiteler her ikisini de ister.

SAT sınavında alınabilecek minimum ve maksimum puan; Math 200-800 Verbal 200-800

ACT Sınavı

Yurtdışında ki üniversitelere giriş yapabilmek ve burs alma imkanınızı arttırmak istiyorsanız, üniversiteler tarafından en çok kabul gören ACT sınavına başvurmayı unutmayın!

ACT Sınavı, lise mezunu olan gençlerin üniversiteye başlarken akademik yeterliliğini ölçmektedir. Uluslararası üniversitelerde lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için ACT puanı büyük önem taşıyor. ACT puanınız İngilizce, Matematik, Okuma, Fen Bilimleri, Seçmeli Yazma testi olmak üzere 5 farklı bölümden oluşuyor.

İngilizce olarak sunulan ACT sınavı ‘üniversite yeterliliğinizi’ kanıtlamanız için bir belgedir. Özellikle lisans eğitimi almak isteyenler için bir gereklilik olan ACT, Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, Columbia Üniversitesi, Yale Üniversitesi gibi dünyanın en seçkin eğitim kurumları da dahil olmak üzere ABD’deki bütün üniversitelerde, Kanada, Avustralya, İngiltere ve Avrupa’daki üniversiteler tarafından da tanınıyor.

ACT sınavına hazırlanan öğrenciler, aldıkları yüksek puanlar ile istedikleri üniversitelerin lisans programına girmeye bir adım daha yakınlaşıyor. Türkiye’deki lise diplomasının en önemli tamamlayıcısı olan ACT, uluslararası platformda eğitim seviyenizin uygunluğunu gösteriyor.

1959 da başlatılan ACT, 2016 itibaren en çok tercih edilen üniversite giriş sınavı haline gelmiştir... Çoktan seçmeli 4 bölümünde, yanlış cevaplar doğruları götürmemekte. En önemli nokta, en hızlı şekilde sorulara doğru cevap vermektir. İngilizce, Matematik, Okuma, Fen Bilimleri alanlarındaki genel beceri seviyenizi ve yazma becerinizi ölçümlüyor. Çoktan seçmeli sınav 215 sorudan oluşmakta, seçmeli yazma bölümü ise 1 kompozisyon konusu için 40 dakikadan oluşmaktadır. Sınav yaklaşık 3,5 saat sürmektedir.

Eylül 2018 itibaren bilgisayar ortamında sunulan ACT sınavına, Türkiye’deki öğrenciler artık yılda 6 kez girme imkanına sahip olacaklar.  Sadece çoktan seçmeli sınava girenlerin sonuçları 2-3 iş günü içerisinde açıklanırken, yazma sınavı ise 2-3 hafta içerisinde sonuçlarına ulaşabilecekler. ACT sınavı çoktan seçmeli her bir bölüm puan türü olarak 1-36 puan arasında değerlendirilir. Yazma bölümü ise 1-12 puan arasında değerlendirilir.


UCAT or the Universal Clinical Aptitude Test Sınavları

İngiltere’de tıp ve diş hekimliği okumak isteyen öğrenciler mutlaka UKCAT sınavlarına girmek zorundadırlar. 

UCAT öğrencilerin yaratıcı düşünebilme ve tıp mesleği seçimini doğru yapıp yapmadığıyla ilgili bir ölçme ve değerlendirme sınavıdır.

UCAT Sınavı Sistemi nasıl işler?

UCAT Verbal Reasoning : Öğrenciye 22 tane pasaj metni verilir ve bu pasajlarla ilgili 44 adet soruyu cevaplaması istenmektedir. Öğrencilerin mantıksal düşünme ve mantıklı sonuca ulaşma becerisini ölçer.

UCAT Decision Making : Öğrencinin hızlı karar verebilme ve doğru sonuca ulaşma becerilerini test eder. Öğrenciye; metinler, çizelgeler, tablolar, grafikler veya diyagramlarla ilişkilenmiş 29 soruyu cevaplamak için 32-35 dakika süre verilir.

UCAT Quantitative Reasoning : Öğrencilerin sayısal problemleri çözme becerilerini değerlendirir ve ölçer.  Adaya 25 dakika süre verir; 9 tablo, grafikler vs. verilir. Toplamda 36 soru cevaplanması gerekir.

UCAT Abstract Reasoning : Öğrencinin analiz yapabilme yeteneğini ölçer. 55 adet soru vardır ve 15 dakikada bitirilmesi istenir.

UCAT Situational Judgement : Öğrencinin çeşitli ve önemli durumlardaki yanıtlarını ve mesleki etiği kavrayışlarını test eder.  UCAT Sınavının bu bölümü 20 farklı konu ile ilgili 69 soru içerir ve 27-30 dakika uzunluğundadır.

İtalya Üniversitelerinde Mimarlık Giriş Sınavları

İtalya’da Politecnico di Milano ve Politecnico di Torino'da İngilizce mimarlık bölümlerine girmek isteyen Türk öğrencilerin girmek zorunda olduğu İngilizce ya da İtalyanca dilinde bir sınavdır. 50 sorudan oluşur ve 100 dakika sürmektedir.  Her soru 1,5 puandır. Yanlış sorular ise 0,-4 puandır.

BMAT BioMedical Admissions Test Sınavı

Biyomedikal sınavı dünya genelinde pek çok üniversitenin tıp, veterinerlik, biyomedikal, diş hekimliği gibi bölümleri için öğrenci seçmekte kullandığı bir genel kültür ve genel yetenek sınavıdır. BMAT Sınavı genel olarak üç bölümden oluşan 2 saatlik yazılı bir sınavdır. BMAT sınavı için geçme kalma bulunmamaktadır. Bu nedenle öğrencinin amacı sınavda alabildiği kadar yüksek bir puan almak olmalıdır. En yüksek alınabilecek sınav notu 9’dur. Sınava giren öğrencilerin ortalaması 5,0 civarındadır. Yüksek seviyeli öğrenciler genelde 6 veya 7 almaktadır. Çok üst düzey öğrenciler ise 7-8 alır. Sınavın üçüncü bölümünde öğrenci bir essay-kompozisyon yazar.

BMAT sınavı içeriği;

Yetenek ve Beceri soruları: 35 soru (Çoktan seçmeli veya kısa cevaplı sorular)

Bilimsel Bilgi soruları: 27 soru (Çoktan seçmeli veya kısa cevaplı sorular)

1 Essay -kompozisyon yazılır

Toplam sınav 63 soru-120 dakikadan oluşur.

BMAT Sınavları ne zaman olur?

Her yıl farklı üniversiteler bünyesinde BMAT sınavları yapılır. Üniversiteler kendi BMAT sınavlarını yapabilir. Sınavlar ve tarihleri için; admissionstesting.org/for-test-takers/bmat/how-to-choose-a-test-session/

AP – Advanced Placement Sınavı;

College Board Exam kurumu tarafından düzenlenen Advanced Placement (AP®) -İleri Düzey Yerleştirme Programı; lise öğrencilerine, henüz eğitimleri esnasında üniversite seviyesinde dersleri alma ve sınavlara girme olanağı sağlar. Dünya çapındaki birçok üniversite AP sınavını tanımakta ve notlar kredi olarak öğrencinin adına işlenip daha ileri seviye dersler alınmasını sağlamaktadır.

AP programı IB ‘de olduğu gibi Avrupa ve Amerika’nın saygın üniversiteleri tarafından kabul edilen prestijli bir eğitim programıdır. Henüz lise eğitimi esnasında bu programdaki dersleri takip edip başarı gösteren öğrenciler, standart yolla yurtdışı üniversitelere başvuru yapan öğrencilere göre daha avantajlı olurlar. Ayrıca yurtdışı üniversitelerde okuyacakları bölüme başladıklarında başlangıç düzeyindeki bazı derslerden muaf tutulup majör ve minor programlara kaydolabilirler.

Her yıl mayıs ayında ve yılda sadece bir kez yapılan AP sınavında çoktan seçmeli sorular ve kısa yanıtlı veya kompozisyon tarzında sorulardan oluşan iki bölüm bulunur. Sınav süresi ve sınavda çıkan soru sayısı, seçilen konulara göre farklılık göstermektedir. Çoktan seçmeli sorular bilgisayar tarafından, kompozisyon ve kısa cevaplı sorular ise öğretmenler tarafından okunur. En yüksek not 5, en düşük not 1’dir.

Öğrenciler lise seviyesinde iken alacakları AP dersleri aracılığıyla eleştirel düşünme ve sağlam argümanlar oluşturma ve çok yönlü düşünme becerilerini kazanırken bir yandan da hayata hazırlanırlar. AP dersleri almış olmak; yurt dışı üniversite başvurularında öğrencinin kendisine yüksek hedefler koyduğunu, zorlu bir müfredatın altından kalkabildiğini gösterir. Yapılan araştırmalar, AP sınavlarında 3 ve üzeri puan alan öğrencilerin, üniversitede AP öğrencisi olmayanlardan daha yüksek akademik başarı kazandıklarını göstermektedir.

- Her ders için, AP programı tarafından düzenlenen standart üniversite düzeyinde sınavlar

- Lise öğretmenleri ile üniversite profesörleri tarafından hazırlanan ders ve sınavlar

- 2018'de; 131 ülke ve bölgede, 22.600'den fazla okulda, 2.8 milyondan fazla öğrenci

- Dünyanın ilk 100 sıralamasında yer alan birçok üniversiteye başvuru olanağı

IMAT (The International Medical Admissions Test)

 İtalya’da Tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken zorunlu bir sınavdır. Genel kültür- genel yetenek soruları içeren bir sınavdır. İtalya üniversitelerinin kendi resmi sınavı olan IMAT, her yıl eylül ayında İtalya’da sınıf ortamında yapılmaktadır. 60 sorudan oluşan sınav 100 dakika sürmektedir.

GMAT Sınavı

Yurtdışında iyi bir üniversitede MBA (İşletme Masteri) yapmak isteyenlerin Graduate Management Admission Test (GMAT) sınavından mutlaka yeterli bir not alması gerekir. Yurtdışında pek çok üniversite veya kolej MBA eğitimi vermektedir. Ancak, bunların hepsi GMAT sonucu istemeyebilir. İsteyenler ise genelde başvurunun çok olduğu ve bu nedenle iyi öğrencileri programına kabul etmek isteyen okullardır.  Yurtdışında (hatta yurtiçinde) iyi bir üniversitede MBA yapmak isteyenlerin GMAT sınavına mutlaka girmesi ve iyi bir not alması gerekir. GMAT sınavında en az 200 en çok 800 not alınır. “Top” Üniversitelerin büyük çoğunluğu 600 ve üzeri bir sonuç almanızı ister.

GMAT sınavları hakkında detaylı bilgi GMAT’ın resmî sitesinden elde edilebilir.  gmac.com/GMAT/index.shtml

GRE (Graduate Records Examination) Sınavı

Yurtdışında özellikle Amerika’da MBA haricinde, MA, MSc gibi akademik ağırlıklı master yapmak isteyenlerin mutlaka alması gereken bir sınav olan GRE, özellikle mühendislik, eğitim, sosyal bilimler, doğal bilimler üzerine iyi bir üniversitede master yapmak isteyenler için zorunludur. Sınav hakkında detaylı bilgi gre.org adresinden elde edilebilir.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım