Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Yurt Dışında Mühendislik Eğitimi

Yurt Dışında Mühendislik Okumak

Yurt dışında mühendislik alanında lisans ve yüksek lisans eğitimi almanın, kariyer hayatınıza birçok avantaj katma potansiyeli bulunmaktadır. Global Vizyon ile yurt dışında lisans eğitimi ya da yüksek lisans eğitimi alabilmek için görüşmelere başlayarak eğitim hayatınızı şekillendirme fırsatını yakalayın.

Yurt Dışında Mühendislik Okumanın Avantajları

Mühendislik bölümü, Dünyadaki en popüler ve iş olanağı en çeşitli olan bölümlerin başında gelmektedir. Yurt dışında mühendislik okumak öncelikle size geniş yelpazeli kariyer fırsatları ve yüksek tutarlarda maaş kazanma imkanları sağlamaktadır. Yurt dışında mühendislik okumak birçok kültürden insanlarla beraber okuma ve çalışma fırsatı, farklı kültürleri öğrenme ve en az iki dil öğrenme imkânı sunmaktadır. 

Özellikle teknik okullarda verilen mühendislik eğitimleri mesleki anlamda öğrencileri çok ileri bir seviyeye taşıyacağı gibi projeler , sunumlar ve bir çok olanaklar ile eğitim hayatınızın sadece teorik bilgiye dayalı değil aynı zamanda mesleki pratiklere de imkan vermektedir.

Yurt Dışında Mühendislik Eğitimi YÖK Denkliği

Öncelikle Yök Denkliği; Yurt dışında eğitim veren ilgili kurumun önlisans, lisans ve yüksek lisans eğitimlerinin Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmesidir.

Amerika, Kanada, İngiltere ve birçok Avrupa ülkesinde eğitimini tamamlayan öğrencilerin genellikle tekrar bir sınava girmesine gerek bulunmamakta diplomaları Türkiye’de geçerli olmaktadır.

 Yurt dışında eğitim görenler (ön lisans, lisans, yüksek lisans) denklik başvurusunda bulunmak istedikleri taktirde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuruyu E-Devlet üzerinden rahatlıkla tamamlayabilmektedir. 

Yabancı uyruklu vatandaşlar ise denklik başvurusunu YÖK’ün resmi internet sitesinden yapabilmektedirler.

Yurt Dışı Mühendislik Fakültesi Kabul Şartları

Yurt dışında Mühendislik okumanın kabul koşulları eğitim veren kurum ve ülkeye göre değişmekle beraber, yurt dışında mühendislik eğitimi veren kurumların genel olarak talep ettiği evraklar;

 • Diploma
 • Transkript
 • Niyet Mektubu
 • TOFL veya IELTS sınav sonuç belgesi (Zorunlu olmamakla beraber ülke ve üniversiteye göre değişkenlik göstermektedir)

Yurt Dışında Mühendislik Eğitimi için Başvuru Tarihleri

Yurt dışında mühendislik eğitimi genel olarak güz dönemi ve bahar dönemi olarak ikiye ayrılmaktadır. Başvuru tarihleri ülkelerde değişkenlik gösterse de genel olarak Ağustos ve Ekim arasında gerçekleşmektedir. Okul ve ülkelere göre kesin başvuru tarihi ve belgeler için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmenizi öneririz.

Yurt Dışında Mühendislik Eğitim Süresi

Ülkemizde mühendislik lisans eğitimi İngilizce hazırlık yılı olmadan 4 (dört) yıldır. Yurt dışında lisans mühendislik eğitimi süresi ülkemizle benzerdir. Yurt dışında eğitim süresi ülkelere ve bölümlere göre farklılık göstermekle beraber 3 (üç) ile 4 (dört) yıl arasında değişmektedir. 

Yüksek lisans eğitimi ise tezli ve tezsiz olarak ikiye ayrılmıştır. Tezli yüksek lisans mühendislik eğitimi 1,5 ile 2 yıl arasında değişmekte olup tezsiz yüksek lisans eğitimi ise 1 ile 1,5 yıl arasında değişmektedir. 

Yurt Dışında Mühendislik Eğitimi Alabileceğiniz Üniversiteler

Yurt dışında Mühendislik eğitimi veren ülke ve üniversite örneklerini aşağıdaki tabloda incelemeniz mümkündür. Yurt dışında mühendislik eğitimi alabileceğiniz diğer üniversiteleri görmek için yurt dışı üniversite eğitimi hizmet sayfamızı ziyaret edebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ülke

Üniversiteler

İngiltere

 • University of Cambridge
 • University of Oxford
 • University of Leeds
 • King's College London
 • The University of Manchester

A.B. D

  • Massachusetts Institute of Technology
  • Stanford University
  • Georgia Institute of Technology
  • University of Southern California
 • Rose-Hulman Institute of Technology
 • Steven University of Technology

Almanya

 • Technical University Berlin
 • University of Stuttgart
 • Technical University of Braunschweig
 • Technical University of Munich
 • Humboldt University of Berlin
 • Technical University of Munich

Kanada

 • University of Toronto
 • University of British Columbia
 • University of Waterloo
 • Universite de Montreal
 • Queen’s University

İtalya

 • University of Pavia
 • Politecnico di TorinoPolitecnico Di Milano
 • University of Camerino
 • Roma Tor Vergata
 • Sapienza University of Rome

Mühendislik Bölümü için Üniversitelerin Kabul Şartları Nelerdir?

Yurt dışında mühendislik lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler eğitim almak istedikleri ülkelerin üniversitelerin başvuru koşulları için sitemizdeki diğer yazılara göz atabilirler.

Eğer yurt dışında mühendislik alanında lisans , yüksek lisans, master yapmak istiyorsanız Global Vizyon ile iletişime geçerek profesyonel bir danışmanlık alabilir ve adım atabilirsiniz.

İngiltere’de Mühendislik Okumak

İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrencileri zengin tarih, modern şehirler beklemektedir. İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrenciler için mühendislik tercihi hep ilk sıralarda yer almaktadır. Birleşik Krallıkta mühendislik lisans eğitimi 3 yılda, yüksek lisans eğitimi ise 1 yılda tamamlanmaktadır. Birleşik Krallık ’ta öne çıkan mühendislik bölümlerini

 •  Makine mühendisliği,
 •  Bilgisayar mühendisliği
 •  Elektrik elektronik mühendisliği olarak sıralayabiliriz.

ABD’de Mühendislik Okumak

Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim almak isteyen öğrencileri, her mühendislik bölümünde uluslararası arası düzeyde uzmanlaşmış bir ülke beklemektedir. ABD’de Mühendislik eğitimi gören öğrenciler tüm dünyada geçerliliği olan şirketleri daha yakından tanıma, staj yapma veya tam zamanlı çalışma fırsatlarını yakalamaktadır. Amerika’da mühendislik eğitimi veren birçok devlet ve özel üniversite bulunmaktadır. Üniversite sayısının fazla olması eğitim görecek başarılı öğrencilere burs konusunda da kolaylık sağlamaktadır. ABD’ de öne çıkan mühendislik bölümlerini 

 • Yazılım mühendisliği
 • Uzay mühendisliği 
 • Elektrik mühendisliği olarak sıralayabiliriz.

Almanya’da Mühendislik Okumak

Almanya’da mühendislik almak isteyen öğrencilerin ilk tercihlerinden birisi her zaman Almanya olmuştur. Almanya’ da bulunan mühendislik bölümleri Avrupa’nın diğer şehirlerine göre daha az maliyetlidir. Sanayinin dünyadaki başkenti olan Almanya’da alınan mühendislik eğitimi sayesinde öğrenciler hem kaliteli bir eğitim hem de sanayi devi şirketlerde (Mercedes, BMW, Bosh vs…) çalışma fırsatı yakalamaktadır. Almanya’da en önde gelen mühendislik bölümlerini, 

 • Otomotiv mühendisliği
 • Bilgisayar mühendisliği
 • Elektrik Elektronik Mühendisliği
 • Endüstri Mühendisliği
 • Makine mühendisliği 
 • Yazılım mühendisliği olarak sıralıyabiliriz.

Kanada’da Mühendislik Okumak

Kanada, Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin son yıllarda en çok tercih ettiği ülkelerden birisi olmuştur. Kanada mühendislik okumak isteyen öğrenciler için tüm mühendislik bölümlerine sahiptir. Ülkede özelikle son yıllarda yapılan inovasyon ve ar-ge çalışmaları ve yatırımları sonrasında mühendislik okumak isteyen öğrencilerin sayısında ciddi bir artış olmuştur. Kanada’da önde gelen lisans mühendislik bölümlerini 

 •  Havacılık ve Uzay Mühendisliği
 •  Bilgisayar Mühendisliği
 •  Elektrik Mühendisliği 
 •  İnşaat Mühendisliği olarak sıralayabiliriz.

İtalya’da Mühendislik Okumak

İtalya, mimari ve yaşam şartları ve birçok üniversitede İngilizce eğitim veriliyor olmasından dolayı mühendislik eğitimi almak isteyen öğrenciler için son yıllarda en çok tercih edilen ülkelerden birisi olmuştur. Tarihi, mimarisi ve yaşam şartlarıyla Avrupa’nın en gözde ülkelerinden biri olan İtalya’da öne çıkan mühendislik bölümlerini

 • İnşaat Mühendisliği
 • Gıda Mühendisliği
 • Bilgisayar Mühendisliği olarak sıralıyabiliriz.

Yurt dışında Mühendislik Eğitimi Ücretleri

Yurt dışında mühendislik eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok merak ettiği konuların başında eğitim ücretleri gelmektedir. Eğitim fiyatları ülkeden ülkeye ve üniversiteden üniversiteye değişmektedir.

Amerika’ da mühendislik eğitimi almak isterseniz lisans eğitimleri için yaklaşık 3 yıllık bir eğitim süresini doldurmanız gerekecektir. Yüksek lisans eğitimleri ise 3 sömestr veya 4 sömestr sürmektedir. Üniversiteden üniversiteye değişmekle birlikte Amerika’da mühendislik eğitimi yıllık ücretleri 23.000 USD ile 59.000 USD arasında değişmektedir. Bu ücretlere materyal ücretleri de dahildir. Ayrıca yaşam maliyetleri ve konaklama giderleri için Global Vizyon Eğitim Danışmanları ile görüşmeniz ve sitedeki yazılarımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

İngiltere’de mühendislik eğitimi almak isterseniz eğitim ücretleri yıllık olarak 15.000 GBP ile 35.000 GBP arasında değişmektedir. Üniversitelerin çoğunda başarı ve spor bursları bulunmaktadır. Türk öğrenciler için özel burs imkanları sunan üniversiteler bulunmaktadır. 

Avrupa ülkelerinde mühendislik eğitimleri çok değerlidir. Avrupa’da devlet okullarında genellikle çok düşük eğitim ücretleri olduğundan yoğun talep bulunmaktadır. 

Almanya, Polonya gibi ülkelerin devlet üniversitelerinde yıllık eğitim maliyetleri yaklaşık 2.000 EUR ile 5.000 Eur arasındadır. İsveç, Fransa ve yine Almanya’nın özel üniversitelerinde ise eğitim ücretleri 10.000 EUR ile 20.000 EUR arasında değişmektedir. Yine birçok üniversite öğrencilere başarı bursu, spor bursu gibi imkanlar sunarak eğitim maliyetlerini oldukça düşük tutmaktadır.

Fiyatlar ve yurt dışı eğitim bursları hakkında bilgi almak için Global Vizyon eğitim danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Work and Study yaparak eğitim ve yaşam giderlerinizi karşılayabilir, masraflarınızı hafifletebilirsiniz. 

Twin English Centres Dublin Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Öğrenci
Emerald Cultural Institute Dublin Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Öğrenci

Sıkça Sorulan Sorular

Yurt dışında Mühendislik okumak için ne yapmalıyım?
  Yurt dışında mühendislik lisans veya yüksek lisans eğitimi alma isteyen öğrenciler öncelikle Türkiye’de geçerli birdiplamaya sahip olmak zorundadır. Bunun yanında okumak istediği ülkeye göre değişiklik göstermekle birlikte SAT / GMAT / GRA gibi sınavlara girmesi gerekebilmektedir. Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerden beklenen en önemli kriter ise dil yeterlilik sınavıdır.
Hangi ülkede ücretsiz mühendislik okunur?
  Özellikle Avrupa ülkelerinde oldukça düşük ücretler ile mühendislik lisans ,yüksek lisans eğitimi alabilmek mümkündür. Almanya, İtalya, Polonya gibi ülkelerde devlet okullarında eğitim ücretleri , eğitim materyalleri ve yol ücretini de kapsadığı için nerdeyse ücretsizdir. Amerika ve İngiltere gibi eğitim sisteminin ücretli olduğu ülkelerde ise öğrencilere oldukça yüksek oranlarda başarı bursu sağlayan üniversiteler bulunmaktadır.
Sınavsız mühendislik okumak mümkün mü?
  Yurt dışında mühendislik eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler için burada yapılan üniversite yerleştirme sınavlarına girme zorunluluğu yoktur. Yalnızca özellikle lisans eğitimlerinde eğitim alınacak ülkenin dilinin belgelenmesi gerekebilmektedir. Fakat artık birçok ülkede eğitim dili İngilizce olan bölümler de mevcuttur. Bu yüzden yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler dil sınavlarından yeterli puanı almak zorundadır.
En kolay mühendislik hangi ülkede?
  Ekonomik olarak daha uygun olması ve kabul şartları açısından öğrenciler için avantaj sağlayan ülkeler arasında Polonya, Ukrayna, Belarus gibi ülkeler bulunmaktadır. Ayrıca sınavsız geçiş sağlama avantajı olduğundan Almanya ve İtalya gibi ülkelerde mühendislik okuyabilmek mümkündür.
Yurt dışında mühendislik okumak için YKS gerekli mi?
  Yurt dışında lisans ve yüksek lisans mühendislik eğitimi almak için Türkiye’de YKS sınavına girme zorunluluğu bulunmamaktadır.
Bizimle konuşun

Yurt Dışında Mühendislik Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım