Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

University of Groningen

University of Groningen – Groningen Üniversitesi

1614’te kurulan, Hollanda’nın en eski üniversitelerinden sayılan, İngilizce eğitim diliyle 40.000’den fazla öğrenciye kapılarını açan ve dünyanın en saygın ödüllerini alan Groningen Üniversitesi, global değişim ortaklıklarıyla ünlü bir okul. Her yıl araştırmalar için aldığı fonlar ve akademik personeline yaptığı yatırımlar sonucunda birçok üniversitenin önüne geçen Groningen Üniversitesi, iş alanında ve bilimsel gelişimler anlamında kurduğu ortaklıklar aracılığıyla, mezunlarına ve öğrencilerine istihdam fırsatı oluşturuyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Groningen Üniversitesi başvuru zamanı

Groningen Üniversitesi’ne başvuru için son gün 15 Ocak.

Groningen Üniversitesi bölümleri

History, Philosophy & Theology

Architecture

Art, Performing Arts & Design

Languages, Literature & Linguistics

Archaeology

Communication & Media Studies

Politics & International Studies (incl Development Studies)

Geography

Sociology

Business & Management

Economics & Econometrics

Accounting & Finance

Computer science

Computer Science

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Physics & Astronomy

Mathematics & Statistics

Chemistry

General Engineering

Mechanical & Aerospace Engineering

Civil Engineering

Chemical Engineering

Other Health

Medicine & Dentistry

Biological Sciences

Sport Science

Psychology

Law

Education

Lokasyon

Groningen Üniversitesi nerededir?

Groningen Üniversitesi Hollanda’nın Groningen şehrinde yer almaktadır. Groningen Üniversitesi, Hollanda’nın Groningen şehrinde bulunuyor. Yemyeşil ve doğayla iç içe kampüsünde, öğrencilerine ders dışında kalan zamanlar için sosyal alan imkanı tanıyan Groningen Üniversitesi; kütüphaneleri, sağlık merkezleri, spor merkezleri, postaneler, kitapçılar, laboratuvarlar, öğrenci kulüpleri ve hobi merkezleri ile öne çıkıyor. Şehir merkezine kısa bir mesafede bulunan Groningen Üniversitesi, öğrencilerin, konser, festival, müze ve eğlence merkezlerine kolayca ulaşmasına imkan sağlıyor.

Üniversitenin Başarıları

  • University of Groningen, Avustralya’nın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 20’de bulunuyor.

  • University of Groningen, QS dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 80’de yer alıyor.

  • University of Groningen, Times en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 50’de bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları:

  • En az 92 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6,5 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım