Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

University of Essex

University Of Essex Hakkında

Essex Üniversitesi1963 yılında kuruldu ve 1965 yılında Kraliyet lisansı aldı. Essex Üniversitesi, İngiltere'de çok ünlü araştırma üniversitesidir. Üniversite 60'tan fazla eğitim programı sunmaktadır.

Essex Üniversitesi, yüksek eğitim hizmetleri, kalitesi, öğretim düzeyi, istihdam oranları ve mezunlarının ortalama maaşları ile yabancı öğrencilerin ilgisini çeken prestijli bir İngiliz üniversitesidir. 

Son 7 yılda, üniversitenin temsilcileri iki kez Nobel Ekonomi Ödülü'ne layık görüldü. Mükemmel donanım, en karmaşık sorunları çözme ve her seviyedeki projeler üzerinde çalışılmasına olanak sağlamaktadır. Üniversitenin öğrencilere modern laboratuvarlar ve bilgisayar merkezleri sunmaktadır. Bilimsel ve politik ortamda, üniversitenin İnsan Hakları Merkezinin (Human Rights Centre) ve ISER (Institute for Analytics and Data Science) Merkezinin çalışmaları oldukça etkilidir.

Neden University Of Essex?

Research Assessment Exercise (RAE) araştırmaya göre Essex Üniversitesi, İngiltere'deki bilimsel araştırma için en iyi koşulları sağlayan en iyi on üniversiteden biridir. 2018'de Essex Üniversitesi, Times Higher Education World University Ratings 2020'nin uluslararası değerlendirmelerine göre İngiltere'de 4. Yüksek Öğrenim Ödülü'nü aldı.

Essex Üniversitesi, 18 milyon sterlinden fazla yatırımın yapıldığı son teknoloji STEM merkezi mükemmel bir altyapıya sahiptir. Aynı zamanda yatırımın diğer kısmı psikoloji ve ilgili disiplinlerde kullanılan Beyin Çalışmaları Merkezini geliştirmek için kullanmaktadır.

Essex Üniversitesi, gelişmekte olan ülkelerde muhasebe sorunlarının daha gerçekçi bir şekilde anlaşılmasını sağlamak için Araştırma Merkezi – BAFA organizasyonuyla işbirliği yapmaktadır.

2010 yılında Ekonomi dalında Nobel Ödülü, ilk lisans ve yüksek lisans derecesini Essex Üniversitesi'nden alan Profesör Christopher Pisaridis'e verildi.

Ekonomi alanında lisans ve yüksek lisans derecelerini 1970'li yıllarda Essex Üniversitesi'nden alan Christopher Pisaridis'e Ekim 2010'da Nobel Ekonomi Ödülü verildi. Bir başka Nobel ödüllü D. Walcott, 2009 yılında üniversitenin Edebiyat Profesörü olarak atandı.

Essex Üniversitesi Dünya Başarı sıralamaları

Essex Üniversitesi, İngiltere'nin önde gelen araştırma üniversitesidir. Essex Üniversitesi Ülkenin en iyi 30 üniversitesi arasındadır. Üniversite, hükümetin öğretim kalitesi ve öğrenci çıktıları (TEF) değerlendirmesinde Altın statüsüne sahiptir.

Essex Üniversitesi, uluslararası bir görünümle (THE) ülkedeki en iyi 10 ve dünyadaki en iyi 25 üniversite arasındadır. Sıralama, uluslararası öğrencilerin ve personelin payına, alıntılara ve diğer ülkelerden bilim adamlarıyla birlikte yazılan bilimsel çalışmaların sayısına dayanmaktadır. 

Essex Üniversitesi, Research Excellence Framework (REF) araştırma açısından ulusal üniversitelerin arasında ilk 25'te yer almaktadır ve makalelerin %80'i "dünya lideri" veya "uluslararası mükemmel" olarak değerlendirilmektedir. Üniversite siyaset alanında ülke birincisidir, ekonomi ve sanat tarihi alanında ise ilk 10'a girmektedir.

The Times ve The Sunday Times Good University Guide 2018'de üniversite, Birleşik Krallık'taki en iyi üniversiteler listesinde 22. sırada yer almaktadır. Üniversitenin kriminoloji, tiyatro, sanat tarihi, koreografi ve siyaset bilimi programları Birleşik Krallık'ta ilk 10'dadır. Essex Üniversitesi, Ulusal Öğrenci Anketin sonuçlara göre 2017’de öğrenci memnuniyeti açısından Birleşik Krallık'taki en iyi 15 üniversite arasındadır. Sosyal bilimlerde araştırma kalitesi açısından ilk 5'te ve araştırma kalitesi açısından Birleşik Krallık'ta ilk 20 arasında yer almaktadır.

2021'de Essex Üniversite, donanım ve hizmetlere harcanan fonlar açısından Birleşik Krallık'ta 3. sırada yer aldı.

Essex Üniversitesi Öğrenci sayıları;

Essex Üniversitesinde 14.000'den fazla öğrenci eğitim görmektedir ve bunların %40'ı dünyanın 130'dan fazla ülkesinden gelen yabancı öğrencilerdir. Essex Üniversitesi, THE World University Rankings 2018'de yaptığı araştırmaya göre uluslararası öğrenci kitlesine sahip İngiltere'deki ilk 20 üniversite arasında yer almaktadır. Essex Üniversitesindekadınların erkeklere öğrenci oranı 54:46.

Essex Üniversitesi’nden Mezun olan Ünlüler;

Christopher A. Pissarides – Ekonomi Nobel ödüllü 2010

Óscar Arias– 1987 Nobel Barış Ödülü, Kosta Rika Eski Başkanı

Dragiša Burzan – Karadağ eski Dışişleri Bakanı

Dimitrij Rupel – Slovenya Cumhuriyeti'nin ilk Dışişleri Bakanı

Yanis Varoufakis– Yunanistan Maliye Bakanı
Alison Steadman– Oyuncu, iki kez BAFTA ödülüne adayı

Rodolfo Neri Vela – Meksika'nın ilk astronotu

Derek Walcott – Edebiyat Nobel Ödülü, 1992. Essex Üniversitenin eski profesörü.

Essex Üniversitesi’nin Sosyal Olanakları;

Essex Üniversitesi'nin ana kampüsü, Colchester şehri yakınlarındaki Wivenhow Park'ta yer almaktadır. Kampüs Ünlü peyzaj tasarımcısı John Constable tarafından yaptırılmıştır. Kampüs, parkların yeşil alanların ve iki göl arasında yer almaktadır. Essex Üniversitesi’nin Thousand-on-Sea ve Lawton'da iki kampüsü daha bulunmaktadır. Lawton kampüsü East 15 tiyatro okuluna ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitenin tüm kampüslerinde eğitim binaları, yurtlar, spor tesisleri, kütüphaneler, tiyatrolar, yaratıcı stüdyolar ve bilgisayar laboratuvarları bulunmaktadır.

Essex Üniversitesi öğrencilerine Amerikan futbolu, kaya tırmanışı, masa tenisi ve squash oynamak için alanlar sunmaktadır. Kampüslerde golf sahaları, tenis kortları, stadyumlar ve koşu parkurlarının yanı sıra bir yat kulübü de bulunmaktadır. Üniversitenin takımları, üniversiteler arası şampiyonalarda başarılı performanslar sergilemektedir. Birkaç yıl üst üste, Essex Üniversitesi ve East Anglia Üniversitesi, sporcularının üniversitelerden birinin kampüsünde çeşitli disiplinlerde yarıştığı bir “Derbi Günü” düzenlemektedir.

Essex Üniversitesi Öğrenci Birliği, animeden satranca, münazara kulübünden oyun geliştirme klübüne, Harry Potter fan kulübünden Pokémon kulübüne kadar birçok kulüp ve dernek sunmaktadır.

Essex Üniversitesi Şehir ve Bölge Hakkında;

Essex Üniversitesi'nin Southend, Lawton ve Colchester şehirlerinde üç kampüsü vardır. 

Üniversitenin ana kampüsü, Londra'nın 110 km kuzeydoğusundaki Colchester şehrinde bulunmaktadır. Colchester, tarihi bir şehridir ve İngiltere'de tarihi belgelerde adı geçen ilk şehirlerden biri olarak kabul edilmektedir. Colchester kampüsünden Londra trenle 1 saat uzaklıktadır. Stansted Havaalanı arabayla 50 dakika uzaklığındadır. Ana kampüste ve kampüse yakın mesafede kütüphane, öğrenci kulüpleri, yurtlar, spor merkezi, mağazalar, restoranlar, semt pazarı, barlar, tiyatro, sinema, kuaför ve gece kulübü yer almaktadır. Ayrıca, Colchesterde 20 şirketin genel merkezileri ve Essex Business School bulunmaktadır. Kampüs şehir merkezine 30 dakika yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Essex Üniversitesi'nin Southend Kampüsü, İngiltere'nin doğu kıyısında, Londra'ya 70 km uzaklıktaki Southend şehrinde yer almaktadır.

Loughton kampüsü, Londra'nın merkezine 30 km uzaklıkta yer almaktadır. Essex Üniversitenin East 15 Oyunculuk Okulu Loughton kampüsünde yer almaktadır.

University Of Essex İçin Başvuru Koşulları

University of Essex için Lisans programlarına başvuru şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Lise mezunu olmak ve mutlaka Essex Üniversitenin kabul ettiği bir “foundation” programını tamamlamak gerekmektedir.
 • International Baccalaureate (IB) Diploma veya A-Level sahibi öğrenciler direkt programın ilk senesine kabul edilirle.
 • Öğrenciler Lisans programları için IELTS veya TOEFL testlerinin sonuçlarını Üniversiteye sunmalıdır. 
 • IELTS puanı 5.5'ten düşük olmamalıdır ya da TOEFL sınavından 76 veya daha yüksek bir puana sahip olmalıdır. 

University of Essex için Yüksek Lisans programlarına başvuru şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Öğrencilerin lisans programındaki not ortalamasına dikkat etmektedir. GPA 3.0 olmalıdır. 
 • ÖğrencilerinYüksek Lisansa başlamak için, İngilizce dil bilgisini doğrulaması gerekmektedir. 
 • Yüksek lisans için IELTS puanı 6.5 veya daha yüksek olmalıdır.


Foundation Courses - Hazırlık Kursları;

 • University of Essex Hazırlık programında, seçilen Lisans programına göre ders alınmaktadır. Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler, hazırlık kurslarda seçilen alanlardan Lisans programa girmektedirler. Öğrencilerin mevcut akademik başarılara ve dil yeterliliğine bağlı olarak Hazırlık kursların süresi 7 ila 10 ay arasıdır.

Essex Üniversitesi'nin Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri

Essex Üniversitesi'nin sosyal bilimler alanındaki araştırma faaliyetleri uluslararası kabul görmektedir. Essex, sosyoloji, kamu yönetimi ve ekonomi bölümlerinde öğretim ve öğrenim kalitesi için 5 puan alan tek Birleşik Krallık üniversitesidir. Essex Üniversitesi'nin programları, Birleşik Krallıktaki üniversitelerin arasında bölümler sıralamalarda sürekli olarak üstte yer almaktadır.

 • Drama, Dance and Cinematics – 1.sıra, Guardian University Guide 2020
 • Politics – 5.sıra, Times and Sunday Times Good University Guide 2020
 • Criminology – 13.sıra, Times and Sunday Times Good University Guide 2020
 • Economics – 11.sıra, Guardian University Guide 2020
 • Electrical and Electronic Engineering – 23.sıra, Times and Sunday Times Good University Guide 2020
 • History of Art, Architecture and Design – 18.sıra, Times and Sunday Times Good University Guide 2020
 • Linguistics – 17.sıra, Complete University Guide 2021.

İngiltere’de lisans eğitimi tüm okullarda benzer süreçleri kapsamaktadır. Dilerseniz lisans bölümlerini ve eğitim sistemini incelemek için Yurtdışı Lisans Eğitimi sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Yurtdışında Yüksek Lisans Programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

University of Nottingham’dan kabul almak için dil yeterliliği son derece önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı Dil Okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.

Essex Üniversitesi’nin İş Olanakları

Essex Üniversitesi'ndeki eğitimlerinin başlangıcından itibaren öğrenciler kariyer uzmanlarından destek almaktadır. Üniversite iş fuarları, seminerler ve bireysel istişareler düzenlemektedir. Essex Üniversitede yer alan Kariyer Servisi öğrencilere iş bulmaya, güçlü bir özgeçmiş yazmaya ve iş görüşmesine hazırlanmaya yardım etmektedir.

Lisans programındaki öğrenciler, gerçek dünya deneyimi kazanmak ve istihdam şanslarını artırmak için staj yapabilmektedir. 

Lisans mezunlarının %88'i mezun olduktan sonra iş bulmaktadır veya başka programlara kayıt olmaktadır.

Yüksek Lisans mezunların %91'i mezun olduktan sonra bir sene içinde iş bulmaktadır.

University Of Essex Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları

University of Essex Eğitim Ücretleri

Lisans Programları

19.000 £ – 22.000 £ 

Yüksek Lisans Programları

23.000£  – 25.000 £

MBA

25.000 £

Foundation- Hazırlık

20.000£

Öğrenciler üniversitede eğitim alırken bir yandan da çalışarak yaşam maliyetlerini ve eğitim ücretlerinin bir kısmını karşılamak isterlerse work and study seçenekleri için Global Vizyon Eğitim Danışmanları ile görüşebilirler. 

Burs Olanakları;
University of Essex, ortalaması 3.0 / 4.00 üzeri olan öğrencilere £4.000 burs imkanı sunmaktadır.

University of Essex Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları;

University of Essex, tüm uluslararası öğrenciler için yurtta bir yer garanti etmektedir. Maliyet, seçilen konaklama tipe bağlı olmaktadır. Üniversite başvuru yapmakta geç kalan ve yurtta yer bulamayan öğrenciler için, özel sektörde kalacak yer seçiminde yardımcı olmaktadır. Konaklama, akademik yılın tamamı, 41 hafta boyunca sağlanmaktadır.

Yurtlarda odalar mobilyalı, modern teknoloji ile donatılmış, her birinde kablolu internet mevcuttur. Mutfaklar, çamaşırhaneler, tuvaletler ortak kullanımdadır. Konaklama tam self-servis esasına göre mevcuttur.

University of Essex Konaklama Ücretleri (Aylık)

The South Yurt

620 £

The Towers

420 £

The House

570 £

Essex Üniversitesi’nin Başvuru Tarihleri

Essex Üniversitesi’ndeki Lisans programlarda akademik yılı üç yarıyıldan oluşmaktadır. Öğrenciler için en önemli tarihler Bahar, Güz ve Yaz dönemlerinin başlangıç ve bitiş tarihleri;

Güz dönemi: Ekim başından Aralık ortasına kadar,

Bahar dönemi: Ocak ayının başından Mart ayının sonuna kadar,

Yaz dönemi: Nisan ayının sonundan Haziran ayının sonuna kadar.

Essex Üniversitesi öğrencileri Güz dönemde okula başlamak için en geç Mayıs ayında İngilizce yeterlilik belgesini üniversiteye sunmalıdır.

Essex Üniversitesi Yüksek Lisans eğitim başvuruları için evrakların okula gönderilmesi en geç Mayıs ayında tamamlanmış olmalıdır.

Üniversitenin başvuru tarihleri hakkında daha detaylı bilgi almak için mutlaka danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

University of Essex ’nin İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

University of Nottingham’da eğitim almak için Türk öğrencilerin TIER 4 vizesi almaları gerekmektedir. TIER 4 vizesine sahip olan Türk öğrenciler mezun olduktan sonra bir yıl daha İngiltere'de kalabilmektedir. Türk öğrencilerin öğrenci vizesini uzatarak veya iş arama vizesine başvurarak İngiltere’de kalma sürelerini uzatmaları mümkündür. 

Vize hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Global Vizyon danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım