Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • yurtdışı eğitim
  • Kariyer

Uluslararası Bakalorya (IB) Programı Nedir?

Uluslararası Bakalorya (IB) Programı Nedir?

Lise eğitimini alırken yurt dışında üniversite okumayı düşünenlerin ortak eğitim programları ile kendilerini geliştirmesi mümkündür. Uluslararası Bakalorya (IB) programı nedir diye araştırdığınızda yurt dışında üniversite okuma hayali olanları destekleyen program olduğu görülecektir. 

Ticari kaygısı olmayan Uluslararası Bakalorya Organizasyonu sayesinde dünyada her yıl gençler üniversite eğitimlerine farklı ülkelerde devam ediyor. Anlaşmaya taraf olan ülkelerde eğitim müfredatı hazırlanıp liselerde buna uygun eğitim veriliyor. Lise eğitim müfredatı uluslararası çerçevede çizilerek öğrenciye yurt dışında okurken kolaylık sağlanması amaçlanıyor. 

Uluslararası Bakalorya nedir diye araştırdığınızda karşınıza bu programa dair bir dizi ayrıntı çıkar. Liselerde Uluslararası Bakalorya Programı başarılı şekilde oturtulduğu takdirde eğitim görülecek ülkede dil sorunu da yaşanmaz. Öğrencilerin evrenselleşmesi ve eleştirel düşünmesine yardımcı olan sistemdir. Uluslararası Bakalorya Programı veren liseyi bitirdiğinizde IB derecesi ile mezun olursunuz.

Uluslararası Bakalorya Programları Nelerdir?

Uluslararası Bakalorya Programları eğitimlerinin farklı kademelerinde uygulanma avantajı vardır. Uluslararası Bakalorya Programları nelerdir diye araştırdığınızda karşınıza çıkan seçenekleri değerlendirebilirsiniz. İlköğretimin ilk yıllarından başlayarak çeşitli eğitim yaş gruplarına göre değişir.

Uluslararası Bakalorya Programları nelerdir?

  1. IB İlköğretim Birinci Kademe Programı

3 yaş ile 12 yaş arasına uygulanabilecek program olsa da Türkiye’de ilköğretimin ilk 5 yılında uygulanır.

  1. IB İlköğretim İkinci Kademe Programı

11 yaş ile 16 yaş grubu öğrenciler için hazırlanmıştır.

  1. IB Diploma Programı

16 yaş ile 19 yaş arasındaki öğrencileri kapsayan programdır. Türkiye’de İngilizce, Fransızca ve İspanyolca IB diploma programı yaygındır. 11. sınıf ve 12. sınıfı kapsayan eğitim için 9. sınıf ve 10. sınıfta IB diploma programına hazırlık eğitimi verilir. 

Öğrenciler Neden IB Programını Seçmeliler?

Bakalorya nedir ve ib diploması araştırması yapanların kendilerine uygun rota berlilemesi gerekir. Türkiye’de IB diploması veren okullardan eğitim alınması bu açıdan önemlidir. Öğrencilerin çoğunun haberdar bile olmadığı ib diploması geleceklerini büyük ölçüde şekillendirecektir. Öğrenciler neden IB programını seçmeliler diye merak edip bu alana yöneldiklerinde dil avantajı da yakalayacaklardır. 

Öğrenciler neden IB programını seçmeliler?

→ Kendi bakış açısından sıyrılıp uluslararası vizyon kazanmak için önemlidir.

→ Farklı disiplinlerin bir arada sunulduğu programlar olması başarıyı artırır.

→ Öğrenciye dil yeterliliği sağlar.

→ Disiplinler arası ve ülkeler üstü eğitim fırsatı sunar.

→ IB diploması ile yurt dışında üniversite eğitimi almak kolaylaşır.

 IB Diplomasının Avantajları Nelerdir?

IB diploması ve ib program nedir diye araştırmaya girdiğinizde bu eğitimin size bir dizi katkısı olduğunu görürsünüz. Bu avantajları hem ülke içinde hem de yurt dışı eğitim kariyerinizde deneyimlersiniz. iB diplomasının avantajları nelerdir?

→ Yurt dışında ib öğrencisi liseye denk eğitim kurumlarında öğrenim görebilir.

→ Dil yeterliliği avantajı sunar.

→ Kişisel gelişim ve etkili iletişim gibi alanlarda özel eğitim alırsınız. Global düşünme beceriniz gelişir.

→ ABD, İngiltere ve Avrupa ülkelerinde üniversiteye giriş için avantajlı konumda olursunuz.

→ Dünyaca ünlü bazı üniversitelerde ib diploması zorunludur.

→ Ib diploması size burs imkanı yakalama fırsatı da sunar.

→ Uluslararası Bakalorya diploması yeni imkanları, fırsatları yakalamanızı sağlar. 

IB Diploması Ne İşe Yarar?

Başvurduğunuz üniversitenin IB diplomasına verdiği öneme göre kazanımlarınız da artar. IB diploması ne işe yarar diye merak edebilirsiniz. En büyük avantajı Türkiye’de iyi bir lisede okuyandan daha donanımlı olursunuz. Yurt dışında üniversite hayaliniz varsa herhangi bir lise mezunundan ayrıcalıklı konumda bulunursunuz. IB diploması ne işe yarar ki diye önemsemezseniz hayallerinizden uzaklaşabilirsiniz. Size daha iyi fırsatları ib diploması sunar.

IB Diploması Nerelerde Geçerli?

Eğitimde uluslararası çerçeve çizen Uluslararası Bakalorya programı geçerlilik açısından da avantajlıdır. IB diploması nerelerde geçerli diye merak edebilirsiniz. İngiltere ve Amerika başta olmak üzere Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ile çoğu Avrupa ülkesi üniversitelerinde geçerlidir. 

IB Diploması Nasıl Alınır?

İki yıldan oluşan akademik bir program olan Uluslararası Bakalorya programı sonunda birçok ülkede işinize yarayacak ib diploması verilir. IB diploması nasıl alınır bilirseniz hedeflerinize kolayca ulaşabilirsin.

Türkiye’de 16 yaş ile 19 yaş arasındaki öğrenciler 2 yıllık akademik program alırlar. Bu program içerisinde belirli dersler ve eğitimleri almak zorunludur. 6 ders grubundan oluşan bu programda 3 üst düzey, 3 standart düzey dersler vardır. Derslerden ve diğer değerlendirmelerden yeteri kadar puan aldığınız zaman İb diplomanız olur. IB diploması almak için programdan en az 24 en fazla 45 puan almanız gerekir. 

IB Eğitimi Kaç Yıl?

Toplamda 6 farklı ders alanından oluşan IB eğitimi kaç yıl diye merak edebilirsiniz. 6 derse ek olarak 1 bitirme tezi sunmanız gerekir. Yaratıcılık, hizmet, etkinlik gibi ayrı derslerin olduğu 2 yıllık programdır. Programı bitirince alacağınız puan, IB diploma puanı olacaktır.

IB Sınavına Kimler Girebilir?

IB diploması almak için IB sınavına girip başarılı olmak gerekir. IB sınavına kimler girebilir diye merak edebilirsiniz. IB derslerine kayıt yaptıranlar ve IB programı alanlar IB sınavına girebilirler. IB sınavları uluslararası sınav hazırlama komitesinde hazırlanır ve sonuçlar burada değerlendirilir. Değerlendirme için öğrencilerin sınav kağıtları IB organizasyonu sınav merkezine gönderilir.

IB Diploma Programında Not Sistemi Nasıldır?

Lisede alacağınız puanlardan farklı değerlendirme ve puan sistemi IB diploma programına özgüdür. IB diploma programında not sistemi nasıldır diye merak edebilirsiniz. 1’den 7’ye kadar puanlama yapılır. 

1: Çok Yetersiz 

2: Yetersiz 

3: Orta 

4: Yeterli 

5: İyi 

6: Çok İyi 

7: Mükemmel

Bu puanlama sistemine göre IB diploması alacak kişi en az 24 puan almalıdır. Tezden alınacak +3 puanla birlikte en fazla 45 puan ile mezun olunur. 

Üniversiteye Geçişte Kaç IB Puanı Gerekir?

Yurt dışında üniversitelerin puan kriterleri ve kabul şartları farklıdır. Üniversiteye geçişte kaç IB puanı gerekir diye merak edebilirsiniz. Ortalama 32 puan ile 40 puan arasında bir değer almalısınız. Bununla birlikte üniversitenin diğer şartlarını da yerine getirmeniz gerekmektedir. 

Türkiye’de Hangi Okullar IB Diploma Programı Sunmaktadır?

İyi bir üniversite okumak veya başarılı üniversitelere yerleşmek için IB diploması basamak olabilir. Türkiye’de hangi okullar IB diploma programı sunar bilirseniz o liselere kayıt yaptırabilirsiniz. Böylece çok yönlü eğitime lise düzeyinde başlamış olursunuz. Türkiye’de IB programı sunan okullar ve IB diploması veren okullar vardır. Bunlar içinden 56 tanesi ib diploması vermeye yetkilidir.

 Türkiye’de hangi okullar IB diploma programı verir?

Aka Koleji 

Koç Lisesi

Zafer Koleji 

Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi 

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi 

Jale Tezer Eğitim Kurumları Yüce Okulları

ITÜ Geliştirme Vakfı 

Özel Ekrem Elginkan Lisesi 

İSTEK Özel Acıbadem Okulları 

İSTEK Özel Atanur Oğuz Anadolu Lisesi 

Vefa Lisesi 

Üsküdar Amerikan Lisesi 

Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi 

Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi 

Istanbul International Community School 

Işıkkent Anadolu Lisesi

Tev Inanc Turkes High School For Gifted Students 

Şişli Terakki Tepeören Lisesi

Işıkkent Anadolu Lisesi 

IELEV Özel Lisesi 

Terakki Vakfı Okulları 

Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi 

TED Bursa Koleji

Gökkuşağı Koleji

Gaziantep Kolej Vakfı 

Cemil Alevli College 

Gazi Üniversitesi Anadolu Lisesi 

Tarsus Amerikan Koleji

TED Ankara Koleji

Marmara Eğitim Kurumları

Kültür2000 Koleji

ALKEV Okulları

FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi 

SEV Amerikan Koleji 

FMV Erenköy Işık High School 

Privatschule Der Deutschen Botschaft Ankara 

Özel Şahin Okulları

Eyüboğlu Koleji 

Özel ALEV Okulları

Enka Okulları

Deutsche Schule Izmir

Özel Kocaeli Bahçesehir Anadolu Lisesi

Özel Kocaeli Marmara Koleji Anadolu Lisesi

Çakır Okulları

Özel Bilkent Lisesi

British International School Istanbul

Özel Arı Anadolu Lisesi

Bodrum Private Marmara College

American Collegiate Institute

MEF Schools of Turkey

Ankara Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi

Nesibe Aydın Eğitim Kurumları (Ankara)

Marmara Eğitim Kurumları

Bilkent Laboratory and International School

Özel Ankara ABC Okulları

Bilkent Erzurum Laboratory School

Özel Acarkent Doğa Anadolu Lisesi

Balıkesir Açı Koleji

NUN Okulları

Türkiye'deki Üniversitelere Girişte IB Diplomasının Yeri Nedir?

Devlet üniversitelerinde IB diploması şuan için yeterli değere ulaşmamıştır. Lise diploması olan öğrencilerin üniversiteye geçişi için ÖSYM tarafından yapılan sınavlardan başarılı olması zorunludur. Türkiye’deki üniversitelere girişte IB diplomasının yeri nedir diye merak edebilirsiniz. Burs alma ve başarınızı gösterme konusunda size yardımcı olur. 

Bazı özel üniversiteler IB diploma notuna göre burs imkanı sunar. Bilkent Üniversitesi ise IB diploması olan kişileri ÖSYM sınavına girdikten sonra istediği bölümde okumak için üniversite eğitimine kabul eder. 

IB Diploma Programı Kimler İçindir?

IB diploması alma konusunda geç kalıp kalmadığınızı merak edebilirsiniz. IB diploma programı kimler içindir araştırmasına girebilirsiniz. 16 yaş ile 19 yaş arasındaki öğrenciler için 2 yıllık eğitim programıdır.

IB Sınavını Geçemeyen Öğrencinin IB Diplomasını Almak İçin Bir Şansı Daha Var Mıdır?

IB diploması önemli olduğundan sınavdan geçemeyince emeklerinin boşa gidip gitmeyeceğini merak eder. IB sınavını geçemeyen öğrencinin IB diplomasını almak için bir şansı daha var mıdır diye merak edebilirsiniz. IB sınavı yılda 2 kere yapılır. Mayıs ayında yapılan merkezi sınavı geçemeyen kişiler Kasım ayında sınava tekrar girme şansı yakalar.

IB Öğrencileri Nasıl Değerlendirilir?

IB öğrencileri dersler açısından ve eğitmenlerce olmak üzere iki şekilde değerlendirilir. IB öğrencileri nasıl değerlendirilir diye araştırdığınızda eğitmenlerin değerlendirmesinin %20 ile %40’lık kısmı oluşturduğunu görürsünüz. Bu değerlendirmeler IBO’ya gönderilir.

Diğer bir değerlendirme ise sınavlar içindir. 12. sınıfın Mayıs ayındaki sınav IBO tarafından yapılır. Her ders sınavına, IB programı veren okullarda aynı gün ve saatte girilir. Bu sınavlardan alınan puan, eğitmen değerlendirmesi ve başarma odaklı dersler bir arada değerlendirilir. Yaratıcılık- Hareket- Hizmet aktiviteleri, Bitirme tezi, Bilgi Kuramı dersi için yazılı sınav yoktur.

IB Diploma Programı Sadece Yurt Dışında Okumak İsteyen Öğrenciler İçin Midir?

Yurt dışında okumak isteyenler için IB programı avantaj sunar. IB programı sadece yurt dışında okumak isteyen öğrenciler için midir diye merak edebilirsiniz. Lise eğitimini daha iyi almak ve küresel eğitim vizyonu kazanmak isteyen herkes Uluslararası Bakalorya programına kayıt yaptırabilir.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım