Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

The University of Nottingham

University of Nottingham Hakkında

Temelleri 1881'de atılan, 1948'de Kraliyet Sözleşmesi ile üniversite olan, 2000 yılında Malezya'da bir kampüs kuran ilk İngiliz üniversitesi olma başarısını kazanan ve 2004 yılında Çin'de kampüs açan ilk yabancı üniversite özelliği taşıyan Nottingham Üniversitesi, bugün yaklaşık 35.000 öğrenciye eğitim vermektedir. Öğrencilerin büyük bir kısmını yurt dışından kabul eden ve araştırma güvenilirliği ile dünya üniversitelerinin arasında öncü konumda bulunan Nottingham Üniversitesi yaklaşık 600 farklı lisans ve yüksek lisans bölümünde eğitim vermektedir. University of Nottingham, İngiltere'de Russell Group üyesi olan bir üniversitedir. Russell Group, İngiltere'nin en saygın araştırma üniversitelerinin bulunduğu yüksek öğretim grubudur.

University of Nottingham, araştırma faaliyetleriyle tanınır ve dünya genelinde birçok farklı alanlarda önde gelen araştırmalar yapmaktadır. Research Excellence Framework 2021 sonuçlarına göre Nottingham Üniversitesinin yaptığı araştırmaların %90’ı ‘world-leading’ (4*) ya da ‘internationally excellent’ (3*) olarak sınıflandırılmıştır. University of Nottingham, araştırmaya ve bilim üretmeye çok önem vermektedir bu nedenle bünyesinde 6 adet araştırma merkezi bulunmaktadır.

Nottingham Üniversitesi, öğrencilerine geniş bir yelpazede 600’den fazla lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunar. Ayrıca, birçok alanda disiplinler arası bölümler ve uzaktan eğitim seçenekleri de sunmaktadır.

University of Nottingham kampüsü, Nottingham şehrinin merkezinde yer almaktadır. Kampüs, modern eğitim tesisleri, kütüphaneler, laboratuvarlar, spor salonları ve yurtlar ile donatılmıştır. Ayrıca University of Nottingham, dünya çapında tanınan sanat galerileri, tiyatrolar, müzeler ve diğer kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

University of Nottingham, araştırma faaliyetleriyle dünya genelinde tanınan ve geniş bir yelpazede lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunan İngiltere'nin önde gelen üniversitelerinden biridir. Üniversitenin yenilikçilik anlayışı, öğrencilerine benzersiz bir eğitim fırsatı sunar. University of Nottingham, İngiltere'deki en saygın üniversitelerden biri olarak kabul edilmektedir.

Neden University of Nottingham

University of Nottingham, dünya genelinde saygın bir üniversite olarak bilinmektedir. Eğitim kalitesi ve araştırmalarıyla öne çıkan Nottingham Üniversitesi, tüm İngiliz üniversiteleri arasında top 25 içerisinde yer almaktadır. 

Nottingham Üniversitesinin çok tercih edilme sebeplerinden birisi de sunduğu study abroad seçeneğidir. University of Nottingham’ın, Malezya ve Çin’de kampüsleri bulunmaktadır. Bunlara ek olarak, Nottingham Üniversitesinin 6 kıtada, 200 farklı üniversite ile yaptığı anlaşmalar sayesinde, öğrenciler eğitimlerinin bir bölümünü bu üniversitelerde geçirebilmektedir.

University of Nottingham’ın çok tercih edilme sebeplerinden birisi de sunduğu öğrenci destek hizmetleridir.Öğrenci Hizmetleri Merkezleri'nde eğitimle ilgili konularda yardım alabileceğiniz eğitim danışmanları bulunmaktadır. Ayrıca, engelli bireylerin yaşadığı ve yaşayabileceği sorunları ile ilgilenen uzmanlar da bulunmaktadır. Finansal danışmanlık, sağlık hizmetleri, çocuk sahibi öğrenciler ve araştırmacılar için çocuk kreşi gibi servisler bulunmaktadır.

University of Nottingham Dünya Başarı Sıralamaları

University of Nottingham, The Guardian’ın The best UK universities 2024 – Rankings sıralamasında 63. sırada yer almaktadır.

Nottingham Üniversitesi, The Complete University Guide - University Ranking (UK)sıralamasında 25. sırada yer almaktadır

University of Nottingham, THE (Times Higher Education) - University Ranking, tüm dünya üniversitelerini içeren sıralamada 130. sırada yer almaktadır.

Nottingham Üniversitesi, QS - World University Ranking tüm dünya üniversitelerini içeren sıralamada 114. sırada yer almaktadır.

University of Nottingham Öğrenci Sayıları

University of Nottingham’da eğitim gören toplam öğrenci sayısı 37.656’dır. Nottingham Üniversitesi toplam Lisans öğrenci sayısı 27.934’tür. Yüksek lisans eğitimi alan öğrenci sayısı ise 6881’dir. University of Nottingham PhD, doktora ve araştırma öğrenci sayısı 2841’dır. University of Nottingham’da eğitim gören toplam uluslararası öğrenci sayısı 9420’dir. Toplam öğrenci nüfusunun %25’i uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.

University of Nottingham Sosyal Olanakları

1 milyondan fazla kitap, 3 milyondan fazla el yazması kaynak ve 10 binin üzerinde basılı doküman bulunan iki kütüphanesi olan Nottingham Üniversitesi’nin Öğrenci İşleri Merkezi, öğrencilerine özel hayattan akademik danışmanlığa kadar birçok konuda destek olmaktadır. Teknolojik gelişmelerle inşa edilen üç spor merkezinin bulunduğu Nottingham Üniversitesi’nde badminton, futbol, okçuluk ve masa tenisi gibi birçok spor aktivitesi olanağı bulunurken; kampüs içerisinde birçok kafe, restoran, açık hava tesisi ve öğrencilerin sosyalleştiği birçok kulüp alanı hizmet vermektedir. Nottingham kentinde eğlence dolu bir hayat, tarihi ve modern kültür aktiviteleri ve spor olanakları öğrencileri beklemektedir.

Nottingham Üniversitesi, öğrencilerine sosyal olanaklar açısından oldukça zengin deneyimler sunar. Kampus içinde birçok spor salonu, fitness merkezi, yüzme havuzu, tenis kortları ve futbol sahaları gibi spor olanakları bulunmaktadır. Ayrıca öğrenciler, kampüs içindeki çeşitli kulüplerine ve topluluklarına katılabilirler.

University of Nottingham öğrenci birliği, öğrencilerin sosyal etkinlikleri planlamalarına ve düzenlemelerine yardımcı olur. Yıl boyunca düzenlenen etkinlikler arasında mezuniyet baloları, partiler, konserler, sempozyumlar, festivaller ve spor etkinlikleri yer almaktadır.

Nottingham Üniversitesi öğrencilerine sosyal açıdan zengin bir yaşam sunar. Öğrenciler, kampus içindeki spor olanaklarını kullanarak sağlıklı bir yaşam sürdürebilirler ve çeşitli kulüplere katılarak ilgi alanlarına göre kendilerini geliştirebilirler.

University of Nottingham Şehir ve Bölge Hakkında

Nottingham, İngiltere'nin en büyük şehirlerinden biridir. Nottingham, tarihi yapısı, sanat ve kültür faaliyetleri, alışveriş olanakları ve gece hayatı ile ünlüdür. Şehirde, özellikle 19. yüzyılda ünlü bir yazar olan D.H. Lawrence'ın doğduğu ev olan, The D.H. Lawrence Birthplace Museum, bulunmaktadır. Bu müze Nottingham şehir merkezine araçla 20 dakika mesafededir.

Nottingham’da ulaşım, otobüsler, tramvaylar ve trenler gibi çeşitli seçeneklerle sağlanır. Şehir merkezi, birçok mağaza, restoran ve barın yanı sıra, İngiltere'nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Victoria Centre'e de ev sahipliği yapmaktadır. Nottingham, aynı zamanda birçok sanat ve kültür etkinliğine de ev sahipliği yapmaktadır. Nottingham Contemporary adlı sanat galerisi, şehirdeki en büyük sanat kurumlarından biridir ve birçok uluslararası sanatçının eserleri burada sergilenmektedir. Nottingham Playhouse tiyatrosu, her yıl çok sayıda tiyatro oyununa ev sahipliği yapar ve Nottingham Royal Concert Hall’de, birçok konser ve müzikal etkinliği düzenlenmektedir. Nottingham, aynı zamanda birçok festival ve etkinlikle de tanınır. Bunların arasında, Nottingham Karnevalı bulunmaktadır. Şehirdeki diğer turistik yerler arasında, Nottingham Kalesi, İngiltere'nin en eski publarından biri olan Ye Olde Trip to Jerusalem, Wollaton Parkı gibi yerler bulunmaktadır. Nottingham, sanat ve kültür etkinlikleri, festivalleri, tarihi ve turistik bölgeleri, kolay ulaşım imkanları ve canlı gece hayatı ile İngiltere'nin öne çıkan şehirlerinden biridir.

University of Nottingham İçin Başvuru Koşulları

University of Nottingham Türk öğrenciler tarafından rağbet gören İngiliz üniversiteleri arasındadır. Aşağıda belirtilen gereksinimleri sağlayamamanız reddedileceğiniz anlamına gelmez. Her başvuru bireysel değerlendirilmektedir. Niyet mektubunda bu durum mantıklı sebepler ile açıklanırsa, kabul alınabilinir.

University of Nottingham İçin Başvuru Şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Hazırlık başvuru yapmak isteyen öğrencilerden

  • IELTS 5.5
  • 65-70/100 başarı oranına sahip lise diploması

Lisans bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

  • IELTS 6.0- 6.5- 7,0 puan alınması gerekmektedir. (Bölümler arasında farklı dil gereksinimleri bulunmaktadır. 
  • Hazırlık eğitimi (Belirli liseler, hazırlık eğitimine ihtiyaç duymadan doğrudan 1. yıldan başlayabilmektedir.)
  • 75/100 başarı oranına sahip lise diploması

Yüksek Lisans Bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

 • IELTS 6.0- 6.5- 7,0 puan alınması gerekmektedir. (Bölümler arasında farklı dil gereksinimleri bulunmaktadır. 
 • Lisans Diploması: 2.8-3.0/4.0

University of Nottingham Popüler Bölümleri

University of Nottingham İngiltere’nin en iyi 25 üniversitesi arasındadır. Nottingham Üniversitesi 600’ün üzerinde lisans ve lisansüstü eğitim programında eğitim vermektedir.

University of Nottingham En çok talep gören Lisans Bölümleri

 • Computer Science with Year in Industry
 • Computer Science
 • Computer Science with Artificial Intelligence
 • International Management
 • Management
 • Cancer Sciences
 • Medicine
 • Electronic and Computer Engineering
 • Biotechnology
 • Finance, Accounting and Management

University of Nottingham En çok talep gören Yüksek Lisans Bölümleri

 • Human Computer Interaction
 • Cyber Physical Systems
 • Data Science
 • Machine Learning in Science
 • Communication and Entrepreneurship
 • Management
 • MBA
 • Business and Management
 • Entrepreneurship, Innovation and Management
 • Oncology

University of Nottingham PHD Programları

University of Nottingham, Research Excellence Framework 2021 sıralamasına göre tüm İngiliz üniversiteleri arasında 7. Sırada yer almıştır. Nottingham Üniversitesi aktif olarak 3000’den fazla doktora ve PhD öğrencisi bulunmaktadır. Nottingham Üniversitesi 130 farklı alanda araştırma imkânı sunmaktadır. PhD programları 3 ila 4 sene arasında sürmektedir. PhD program ücretleri ise Uluslararası öğrenciler için 20.500 sterlin ile 27.200 sterlin arasındadır. Dil gereksinimi ise IELTS 6.5 ve 7,0 olarak bölümden bölüme göre değişmektedir.

University of Nottingham Online, Uzaktan Eğitimler

University of Nottingham master, postgraduate diploma, postgraduate certificate ve PhD gibi çeşitli seçeneklerde 15 farklı uzaktan eğitim programı bulunmaktadır. Nottingham Üniversitesi online programlarına öğrenciler dünyanın neresinden olursa olsunlar katılabilmektedir. Bazı dersler önceden kaydedilmiş olup zaman kısıtlaması olmadan izlenebilirken, diğer dersler online olarak yapılmaktadır. University of Nottingham uzaktan eğitim fiyatları 9.000 sterlin ile 27.000 sterlin arasındadır.

İngiltere’de lisans eğitimi tüm okullarda benzer süreçleri kapsamaktadır. Dilerseniz lisans bölümlerini ve eğitim sistemini incelemek için Yurtdışı Lisans Eğitimi sayfamızı da ziyaret etmeniz size fayda sağlayacaktır.

Yurtdışında Yüksek Lisans Programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

University of Nottingham’dan kabul almak için dil yeterliliği son derece önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı Dil Okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

University of Nottingham İş Olanakları

Nottingham Üniversitesinden alınan bir diploma, mezunun iş bulma şansını son derece arttırmaktadır. Nottingham Üniversitesi, QS Graduate Employability Rankings 2022'ye göre dünyanın en iyi 70 üniversitesinden biridir. Ayrıca, High Fliers Research tarafından yapılan 2021 Graduate Market raporuna göre, University of Nottingham mezunları, İngiltere’deki şirketler tarafından en çok tercih edilen top 5 içeresindedir.
Nottingham Üniversitesi, öğrencilerine iş olanakları açısından geniş bir yelpaze sunar. Öncelikle, üniversite öğrencilerine eğitimleri esnasında kampus içinde ve dışında part time iş imkanları sağlar. Kampus içinde, öğrenciler, öğrenci birliği, kütüphane, spor salonları ve diğer kampus departmanları tarafından sunulan çeşitli işlerde çalışabilirler. Bunlar arasında karşılama, spor salonu görevlisi, kütüphane asistanı gibi işler yer almaktadır.
Ayrıca, üniversite öğrencilerine staj imkanları da sunar. Nottingham Üniversitesi, birçok uluslararası şirketle bağlantılıdır ve öğrenciler, bu şirketlerde staj yaparak sektörel deneyim kazanabilirler. Öğrenciler ayrıca, üniversitenin Kariyer Hizmetleri departmanı tarafından sunulan kariyer danışmanlığı hizmetlerinden de yararlanabilirler. Bu hizmetler arasında CV hazırlama, iş mülakatlarına hazırlık, iş arama stratejileri ve diğer kariyer odaklı eğitimler yer almaktadır.

University of Nottingham Eğitim Fiyatları ve Burs olanakları

University of Nottingham Eğitim Ücretleri

Hazırlık Ücreti

21.000£

Lisans Programları

20.000£ - 27.000£

Yüksek Lisans Programları

21.500£ - 28.000£ 

MBA

28.000£

Öğrenciler üniversitede eğitim alırken bir yandan da çalışarak yaşam maliyetlerini ve eğitim ücretlerinin bir kısmını karşılamak isterlerse work and study seçenekleri için Global Vizyon Eğitim Danışmanları ile görüşebilirler. 

University of Nottingham Burs Olanakları: Ortalaması 3.0/4.0 üzeri olan öğrencilere başarısına göre £2,000 ve £8,000 burs imkânı sağlanmaktadır.

University of Nottingham Konaklama Seçenekleri

University of Nottingham öğrencilerine hem kampüs içinde hem de kampüs dışarısında 6 farklı yurt binası ile hizmet vermektedir. Kampüs dışarısında bulunan yurt binaları Nottingham Üniversitesine 10 dakikalık bir yürüme mesafesindedir. Kampüs içeresindeki yurtlar ise fakülte binalarına yakınlıkları ve kampüsün sunduğu sosyal imkanlara yakın olmasından ötürü oldukça tercih edilmektedir. University of Nottingham yurtları genel olarak, 7/24 güvenlik, araç sahibi öğrenciler için park alanı, her katta wifi, çamaşırhaneler, mutfaklar, öğrenci barları, öğrenciler için çalışma alanları içermektedir. Ortak alanların bakımı ve temizliği yurt yönetimleri tarafından yapılmaktadır. Ayrıca engeli bireylerin kullanımına uygun yurt seçenekleri de University of Nottingham tarafından sunulmaktadır. Ortak kullanımlı banyolar veya odaya özel banyo seçeneği bulunmaktadır. 

University of Nottingham Yurt Fiyatları

Oda fiyatları odaların büyüklüğüne göre değişmektedir. Fiyatlara eşya sigortası, ısınma, elektrik ve su faturaları dahildir. Fiyatlar haftalık fiyatlardır. 44 haftalık veya 51 haftalık kontrat yapılması gereklidir. 

University of Nottingham Konaklama Ücretleri (Haftalık)

Albion House

131£

Ancaster Hall

231£ - 272£

Bonington Student Village

131£ - 220£ 

Broadgate Park

131£ - 271£ 

Cavendish Hall

253£ - 272£ 

Beeston Hall

207£ - 259£ 

University of Nottingham Başvuru Tarihleri

İngiltere’de bulunan en iyi üniversitelerden biri olan ve 150 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenciye eğitim veren Nottingham Üniversitesi’ne lisans bölümleri için başvuru tarihi, 25 Ocak olarak kabul edilmektedir.

University of Nottingham yüksek lisans bölümleri için son başvuru tarihi ise 4 Eylül olarak kabul edilmektedir.

University of Nottingham İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

University of Nottingham’da eğitim almak için Türk öğrencilerin TIER 4 vizesi almaları gerekmektedir. TIER 4 vizesine sahip olan Türk öğrenciler mezun olduktan sonra bir yıl daha İngiltere'de kalabilmektedir. Türk öğrencilerin öğrenci vizesini uzatarak veya iş arama vizesine başvurarak İngiltere’de kalma sürelerini uzatmaları mümkündür. 

Vize hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Global Vizyon danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım