Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

The University of Nottingham

The University Nottingham - Nottingham Üniversitesi

Temelleri 1881'de atılan, 1948'de Kraliyet Sözleşmesi ile üniversite olan, 2000 yılında Malezya'da bir kampüs kuran ilk İngiliz üniversitesi olma başarısını kazanan ve 2004 yılında Çin'de kampüs açan ilk yabancı üniversite özelliği taşıyan Nottigham Üniversitesi, bugün yaklaşık 35.000 öğrenciye eğitim veriyor. Öğrencilerin büyük bir kısmını yurt dışından kabul eden ve araştırma güvenilirliği ile dünya üniversitelerinin arasında öncü konumda bulunan Nottingham Üniversitesi yaklaşık 35.000 öğrenciye eğitim vermektedir.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kabul şartlarını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almış olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

Nottingham Üniversitesi Başvuru Zamanı

İngiltere’de bulunan en iyi üniversitelerden biri olan ve 150 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenciye eğitim veren Nottingham Üniversitesi’ne başvuru tarihi, 15 Ocak.

Üniversitenin Sunduğu İmkanlar

1 milyondan fazla kitap, 3 milyondan fazla el yazması kaynak ve 10 binin üzerinde basılı doküman bulunan iki kütüphanesi olan Nottingham Üniversitesi’nin Öğrenci İşleri Merkezi, öğrencilerine özel hayattan akademik danışmanlığa kadar birçok konuda destek oluyor. Teknolojik gelişmelerle inşa edilen üç spor merkezinin bulunduğu Nottingham Üniversitesi’nde badminton, futbol, okçuluk ve masa tenisi gibi birçok spor aktivitesi olanağı bulunurken; kampüs içerisinde birçok kafe, restoran, açık hava tesisi ve öğrencilerin sosyalleştiği birçok kulüp alanı hizmet veriyor. Nottingham kentinde eğlence dolu bir hayat, tarihi ve modern kültür aktiviteleri ve spor olanakları öğrencileri bekliyor.

Lokasyon

Nottingham Üniversitesi İngiltere’nin Nottingham kentinde bulunmaktadır.

Üniversitenin Başarıları

  • The University of Nottingham, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 90’da bulunuyor.

  • The University of Nottingham, en iyi İngiliz üniversiteleri arasında ilk 10’da bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 76 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 7,5 IELTS puanı

Nottingham Üniversitesi Bölümleri

American and Canadian Studies

Architecture and Built Environment
Business School
Cancer and Stem Cells
Chemical and Environmental Engineering
Chemistry
Child Health, Obstetrics & Gynaecology
China Policy Institute
Civil Engineering
Classics and Archaeology
Clinical Neuroscience
Computer Science
Cultural,Media and Visual Studies
Cultures, Languages and Area Studies
Economics
Education
Electrical & Electronic Engineering
Engineering (Faculty of)
Engineering Surveying and Space Geodesy
English Language Education
English
Epidemiology and Public Health
French and Francophone Studies
Foundation Engineering and Physical Sciences
Geography
German Studies
Health Sciences
History
Humanities
Language Centre
Law
Life Sciences
Arts (Faculty of)
Biosciences 

Nottingham Üniversitesi Bölümleri

Mathematical Sciences

Mechanical, Materials and Manufacturing Engineering
Medical Sciences and Graduate Entry Medicine
Medicine (School of)
Medicine & Health Sciences (Faculty of)
Modern Languages and Cultures
Music 
Nottingham Digestive Diseases Centre
Pharmacy
Philosophy
Physics & Astronomy
Politics and International Relations
Primary Care
Psychology
Psychiatry and Applied Psychology
Rehabilitation and Ageing
Respiratory Medicine
Rheumatology, Orthopaedics and Dermatology
Russian and Slavonic Studies
Science (Faculty of)
Social Sciences (Faculty of)
Sociology and Social Policy
Spanish, Portuguese and Latin American Studies
Theology and Religious Studies
Veterinary Medicine and Science
Medical Education Centre

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım