Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

The University of Leeds

University of Leeds Hakkında

University Of Leeds İngiltere’de bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. University Of Leeds , öğrenci kayıt sayılarına bakıldığında Birleşik Krallık'taki en büyük on birinci üniversitedir. Leeds Üniversitesi, 200’e yakın farklı ülkeden yaklaşık 41.000 öğrencisiyle Birleşik Krallık’ta bulunan en büyük ve en popüler Üniversitelerden birisidir.

Okulun sahip olduğu güvenilir tecrübe ve deneyim, öğrencilerine küçük okullarda bulamayacakları imkân ve olanakları sağlamaktadır. Bütün öğrencilerin kazanabilecekleri en fazla deneyim ve birikim ile mezun olmalarını hedefleyen okul, sunmuş olduğu eğitimin kalitesi ve niteliği ile de gurur duymaktadır. Kampüsleri, eyalet sanat kütüphanesi, bilgisayar ve diğer bilişim malzemeleri ile donatılmıştır.

University Of Leeds’de öğrenciler harika bir atmosfere ve sosyal tesislere sahiptirler. Okuldaki yemek alanları ve kafelerin yanı sıra öğrenci birliği (Students Union) değişik aktivite ve eğlencelerle birlikte, öğrencilere eğitimleri boyunca da destek ve danışmanlık görevini yerine getirmektedirler. Yabancı turistler tarafından İngiltere’nin en çok oy verilen şehri olan Leeds; yaşanabilecek en heyecan verici şehirlerden biri olarak, okul kampüsünü de ülkenin en beğenilen ve toplum ruhunu en çok hissettiren merkezlerden biri haline getirmektedir. Bunun gibi daha birçok özelliği ile üniversite, birçok yabancı öğrenci için en doğru seçimdir.

Neden University of Leeds

University Of Leeds profesyonel bir eğitim öğrenim üniversitesidir. Pek çok alanda iyi bir isme sahip olan üniversite özellikle “global” programlarıyla pek çok yabancı öğrenciyi bünyesine çekmektedir. Üniversitenin en iyi olduğu alanlardan birisi “Business and Management” alanıdır. “Quality Assurance Agency” tarafından 24 puan üzerinden 24 puan alan nadir üniversitelerden birisidir.

University Of Leeds üniversitesi mezunları işe alım yetkilileri tarafından en çok alım yapılan 5 üniversiteden birisidir. University Of Leeds öğrencilerine canlı projeler, ekstra kurslar, deneyim için staj ve çalışma fırsatları sunarak öğrencilerinin istihdam edilebilirliğinin artmasına olanak sağlar.

1904 yılında kurulan University Of Leeds , araştırma ağırlıklı okulların bulunduğu Russell Grubu’nun üyesidir. 

University of Leeds Başarı Sıralamaları

University Of Leeds kuruluş yıllarından beridir dünya sıralamalarında listelere giren bir üniversitedir. University Of Leeds QS World University Rankings 2021'de en iyi ilk 100 üniversite arasında yer almıştır. University of Leeds aynı zamanda 2018 Times Yükseköğretim Öğrenci Deneyimi Anketinde İngiltere 3'üncüsü olarak yer almıştır. Yine aynı ankete göre kampüs tesisleri açısından Birleşik Krallık'ta ikinci üniversite seçilmiştir. 

University Of Leeds son 5 yılda kampüse iki yeni bina eklemiştir ve bu iki bina için 120 milyon sterlinden fazla bir yatırım yapılmıştır.Yapılan bu yatırım University of Leeds’i gelecek yıllarda dünya sıralamasında daha üst sıralara taşıyacaktır.


The Times Good Universities Guide, University Of Leeds’i 97. sırada göstermektedir. The Guardian Newspaper Ranking’lerinde ise 91. sıradadır.

University Of Leeds, Hukuk, Sağlık ve Tıp, Mühendislik, Finans ve İşletme gibi bölümleri yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için oldukça popülerdir.

University of Leeds Öğrenci Sayıları

University Of Leeds 200’e yakın ülkeden yaklaşık 6.000’i uluslararası olmak üzere 40.000 den fazla öğrenci sayısına sahiptir. Uluslararası Öğrenci Bürosu, University Of Leeds’de eğitim ve yaşama uyum sağlamanıza yardımcı olmak için bilgi ve tecrübelerini aktarmaktadır.

Univesity Of Leeds, uluslararası bir üniversitedir. Hem vermiş olduğu programlar hem Avrupa ve Dünya Üniversiteleriyle değişim programlarıyla bunu ispatlamış bir üniversitedir. Pek çok öğrenci kursunun bir parçası olarak bir dönem veya yılını başka bir Avrupa Üniversitesinde geçirebilir. Univesity Of Leeds ayrıca mezunlarına mezuniyetten sonra 5 yıl içerisinde hem kütüphaneye hem de üniversitenin tesislerine giriş imkanı sağlamaktadır.

University of Leeds Sosyal Olanakları

University Of Leeds, öğrencilere tanıdığı sosyal olanaklarının geniş bir yelpazede olması onu en çok tercih edilen üniversiteler listesinde üst sıralarda olmasını sağlamaktadır.

Üniversitenin Öğrenci Derneği “Student Union” 60 farklı kulüp veya topluluğu bünyesinde barındırır. “The Independent Newspaper” tarafından Leeds şehri Best UK University Destination” seçilmiştir. Leeds öğrenci yaşamı açısından çok canlı bir kenttir. Yabancı öğrenciler için Student Union tarafından pek çok sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenlenmekte ve yabancı öğrenci danışmanı öğrencilere her türlü konuda yardımcı olmaktadır.

Üniversitenin ‘Carnegie’ spor tesisleri İngiltere’deki üniversiteleri içerisindeki en iyi tesislerin başında gelmektedir. Tesislerde; “swimming pool, athletics track, indoor and outdoor tennis courts, gymnastics centre, sports halls, squash courts, climbing wall, dance studio and fitness rooms” bulunur. Üniversite yurtları çok moderndir. Öğrenciler tek kişilik odalarda konaklarlar.

 University of Leeds Mezun Olan Ünlüler

 • Chris Pine (Aktör)
 • Peter Robinson (Yazar)
 • Wole Soyinka (Nobel Ödüllü Yazar)
 • Mark Knopfler (Müzisyen)

University of Leeds Şehir ve Bölge Hakkında

Leeds, Kuzey İngiltere’nin Yorkshire bölgesindedir. Leeds’den Londra’ya tren ile 2 saatlik bir yolculuğun 

Ardından ulaşabilirsiniz. Turizm, Leeds ekonomisi için en önemli unsurlardan bir tanesidir. Leeds 

İngiltere’de en çok ziyaret edilen 8.şehirdir. Leeds şehir merkezi geniş bir yaşam bölgesine 

Sahiptir.Briggate , Marks & Spencer , House of Fraser,Topshopvb gibi birçok tanınmış marka İngiliz High 

Street mağazasının bulunduğu merkezi bir alışveriş caddesidir.Kentin biraz dışındaki Yorkshire Dales 

Ulusal Parkı, mükemmel manzarası ve açık hava etkinlikleri ile görülmesi gereken bir alandır.

Üniversitenin Öğrenci Derneği “Student Union” 60 farklı kulüp veya topluluğu bünyesinde barındırır. 

University of Leeds İçin Başvuru Koşulları

University of Leeds Başvuru Şartları;

University of Leeds, öğrencilerin yoğun olarak tercih ettiği üniversitelerinden birisidir. İngiltere’nin en hızlı büyüyen ve en çok yabancı öğrenciye sahip üniversitelerinden birisi olan Leeds Met Türk öğrencileri direk 1. sınıftan kabul etmeye başlamıştır. Bazı bölümlere direk 1 sınıftan başlamak için İngilizce yeterlilik IELTS 6.0 olması gerekir. Aksi takdirde öğrenci International Foundation Year yapmak zorundadır. 

 • University of Leeds, Türkiye’deki üniversitelerden transfer öğrenci kabul etmektedir.
  Üniversitelerin 1,2 ve 3. sınıfından University of Leeds’e bulunan ilgili bölüme transfer yapılmaktadır. Transfer için öğrencinin IELTS sınav sonucu 6.0 olmalıdır.
 •  University of Leeds, 2 yıllık meslek yüksek okul mezunlarına 4 yıllık lisans tamamlama fırsatı vermektedir. 2 yıllık mezun olan öğrenciler, not dökümleri ve varsa İngilizce yeterlilik belgesi olan IELTS 6.0 ile University of Leeds’de ilgili bölüme başvuru yapabilirler.
 •  Üniversite 2 veya 3. sınıftan öğrenciyi kabul edecek ve lisansını YÖK onaylı bir Avrupa üniversitesinde tamamlamış olacaktır. IELTS 6.0 sonucu alamayan öğrenciler 4,8,12 hafta süreyle Leeds Metropolitan İngilizce dil kurslarına gidebilir ve sonrasında üniversiteye devam edebilirler. 

“University of Leeds kabul almak için dil yeterliliği önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için İngiltere'de dil okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

University of Leeds Master programlarına giriş için

 • 4 yıllık bir üniversite mezunu olmak ve IELTS 6.0 sonucu elde etmek yeterlidir. IELTS sonucu 6.0’nın altında olan öğrenciler Leeds Met English Langauge Department Pre-Sessional programlarına akademik yıl başlamadan yaz aylarında katılabilirler ve akabinde master programlarına başlayabilirler. 
 • University of Leeds Doktora (PhD) programlarına ise master sahibi öğrenciler başvuru yapabilir. IELTS sonucu 6.0 istenir.

University of Leeds Popüler Bölümleri

Popüler Lisans Bölümleri

 • Education
 • Philosophy, Ethics and Religion
 • Business Economics
 • Medical Microbiology
 • Electronic Engineering
 • Mathematics and Statistics
 • Law with European Legal Studies
 • Medicine and Surgery
 • Banking and Finance
 • Business Management

 

Popüler Master Bölümleri

 • Global Development
 • Social and Cultural History
 • Philosophy of Religion and Ethics
 • Engineering Project Management
 • Economics and Finance
 • Political Science
 • Clinical Embryology
 • Biopharmaceutical Development
 • Audiences, Engagement, Participation
 • Geographical Information Systems

“İngiltere’de master eğitimi akademik kariyerin zirvesidir. MBA eğitimlerini İngiltere’de master programı içeriğimizden de inceleyebilirsiniz.”

University of Leeds’te kabul almak için dil yeterliliği son derece önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı Dil Okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”


Yurtdışında Yüksek Lisans Programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

University of Leeds Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları

University of Leeds Eğitim Ücretleri

Lisans Programları Ücretleri

23.000£

Yüksek Lisans Programları Ücretleri

25.000£

MBA Ücretleri

28.000£

Foundation-Hazırlık

22.000£

Öğrenciler üniversitede eğitim alırken bir yandan da çalışarak yaşam maliyetlerini, eğitim ücretlerinin bir kısmını karşılamak ve sosyal yaşama daha hızlı adapte olabilmek amacıyla work and study seçenekleri için Global Vizyon Eğitim Danışmanları ile görüşebilirler. 

University of Leeds öğrencilere kısmi burslar da sağlamaktadır. Kısmi burslar yıllık eğitim ücretinden 1,000 Sterlin indirim şeklinde uygulanmaktadır. 

"University of Leeds maliyetlerini ve yaşam masraflarını İngiltere’de work and studykapsamında hafifletebilirsiniz. Ayrıntılı bilgileri hizmet sayfamızda bulabilirsiniz.”

University of Leeds Konaklama Seçenekleri

University Of Leeds özellikle lisans ve yüksek lisans öğrencilerine sunduğunu konaklama seçenekleri açısından oldukça güzel olanaklara sahip bir okuldur. Kampüs içi ve kampüs dışı seçenekleri, tek kişilik konaklama, banyo seçeneği gibi pek çok farklı seçenekler mevcuttur. Konaklama seçeneklerinden bazılarına aşağıdaki tabloda yer verilmiştir.

University of Leeds Konaklama Ücretleri (Haftalık)

Clarence Dock Village

143£

Lupton Residences

105£

North Hill Court

101£-129£

Charles Morris Hall

172£-209£

Central Village

166£-222£

University Of Leeds Başvuru Tarihleri;

University Of Leeds öğrencilerinin en geç Mayıs’a kadar İngilizce yeterlilik belgesini üniversiteye sunmuş olması gerekmektedir. University of Leeds Yüksek lisans eğitim başvuruları için özellikle bazı bölümlerde evrakların okula gönderilmesi en geç Nisan sonunda tamamlanmış olmalıdır.

Üniversitenin programlarının kesin başvuru tarihleri için mutlaka danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

University of Leeds İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

University Of Leeds’te eğitim almak için Türk öğrencilerin TIER 4 vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. TIER 4 vizesine sahip olan Türk öğrenciler çalışma izni de almaktadır. Vize ve çalışma izni hakkında daha detaylı bilgi almak için Global Vizyon danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım