Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

The University of Leeds

www.leeds.ac.uk

1831’de kurulduktan sonra İngiltere’nin en büyük üniversiteleri arasına giren, araştırma üniversitelerinin kurduğu Russel Grubu’nun bir üyesi olan, yenilikçi bakış açısıyla öğrencilerine daha etkili ve daha kaliteli bir eğitim sunmak adına her geçen gün güçlenen Leeds Üniversitesi, öğrencilerine mükemmeliyetçi bakış açısıyla eğitim veriyor.Yaklaşık 35.000 öğrenciye eğitim veren ve İngiltere’nin en çok öğrenci başvurusu alan üniversiteleri arasında bulunan Leeds Üniversitesi; 150’ye yakın lisans programı ve 100’e yakın yüksek lisans programı sunuyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kabul şartlarını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almış olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

Leeds Üniversitesi Başvuru Zamanı

Kusursuz eğitim olanaklarıyla, 6 Nobel ödüllü mezun yetiştirmiş olan Leeds Üniversitesi’nde okumak isteyen öğrenciler, 31 Ekim’e kadar başvuru yapmalı. 

Üniversitenin Sunduğu İmkanlar

Öğrencilere yaz aylarında staj imkanı ve boş zamanlarında iş imkanları sunan Leeds Üniversitesi, tüm birinci sınıf öğrencilerine konaklama garantisi veriyor. Leeds Üniversitesi’nin kampüsünde bulunan kariyer merkezi, ülkedeki en büyük kariyer merkezi olma özelliğini taşırken; kampüste büyük bir kütüphane, spor ve sağlık tesisleri, restoranlar ve aktivite alanları bulunuyor. Leeds Üniversitesi’nde sahne sanatları etkinlikleri de bulunuyor. Yıl boyunca süren tiyatro workshop’ları ve birçok aktivite, öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmesi için gerçekleşiyor. Yurt dışından gelen öğrenciler başta olmak üzere birçok öğrencisine destek ve yardım sunmak üzere kurulan öğrenci kulüpleriyle, çok kapsamlı bir akademik yaşam sunan Leeds Üniversitesi, uluslararası mükemmellik kategorisinde ve öğrenci memnuniyeti anketlerinde öne çıkıyor.

Lokasyon

Leeds Üniversitesi İngiltere’nin Leeds kentinde yer almaktadır.

Üniversitenin Başarıları

  • The University of Leeds, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 100’de bulunuyor.

  • The University of Leeds, en iyi İngiliz üniversiteleri arasında ilk 10’da bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları:

  • En az 92 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6 IELTS puanı

Leeds Üniversitesi Bölümleri

English

Philosophy
Colonial and Postcolonial Studies
Languages
Fine Arts
Music
Design
Biological Sciences
Business
Law
Education
Sociology and Social Policy
Chemical Engineering
Civil Engineering
Electronics and Electrical Engineering
Mechanical Engineering
Geography
Earth and Environment
Chemistry
Food Science and Nutrition
Mathematics
Physics and Astronomy
Medicine
Genetics
Molecular Medicine
Therapeutics
Religion

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım