Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

The University of Exeter

The University of Exeter – Exeter Üniversitesi

1955’te kurulan, son dönemlerde yaptığı atılımlar ile İngiltere üniversiteleri kapsamında öğrenci memnuniyeti en yüksek üniversitelerden biri olan ve özellikle işletme, fizik, spor gibi bölümleri ile daima tercih edilen üniversite olarak gösterilen Exeter Üniversitesi, 25.000 öğrenciye eğitim veriyor. Türkiye’de İngilizce eğitim veren liselerden mezun olan öğrencilerin hazırlık okumadan başlayacakları Exeter Üniversitesi, öğrencileri için geliştirdiği akademik ve sosyal hayat fırsatlarıyla öne çıkıyor. Her 10 başvurudan 1’ini kabul eden Exeter Üniversitesi, güçlü akademik tesisleri, esnek eğitim programları ve deneyimli kadrosu ile öğrencilerine üst düzey eğitim sunuyor.  Yüksek lisans ve lisans programları ile öğrencilerine köklü bir eğitim sunan Exeter Üniversitesi’nin öğrencileri mezun olduktan sonra yüksek bir işe girme oranına sahip. 

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kabul şartlarını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almış olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

Exeter Üniversitesi başvuru zamanı

Üniversite deneyimin yanında kişisel gelişime destek veren programları ve lisans, yüksek lisans süresince sunduğu teşvik edici eğitim anlayışı ile harika bir standart sunan Exeter Üniversitesi, başvuruları 3 Mayıs’a kadar kabul ediyor.

Üniversitenin Sunduğu İmkanlar

Exeter Üniversitesi; öğrenciye yardım eden destek hizmetleri ile öğrencilere keyifli bir üniversite hayatı sunuyor. Kampüsünde kütüphaneler, restoranlar, kafeler, bilimsel araştırmalar için kurulan platformlar, hobilere yönelik öğrenci kulüpleri bulunan üniversiteden merkeze yürüyerek bir kaç dakikada ulaşılıyor. Öğrenciler kampüslerinde tırmanma ve bisiklet gibi birçok aktivite yapabiliyor. 10 milyon pound’a yakın bir yatırım ile kurulan spor tesisleri ile öğrencilerine farklı spor seçenekleri sunan Exeter Üniversitesi, iş hayatına güçlü başlamak isteyen öğrenciler için de köklü bir eğitim sunuyor.

Lokasyon

Exeter Üniversitesi İngiltere’nin güney batısında bulunan Exeter şehrinde kurulmuştur.

Üniversitenin Başarıları

  • The University of Exeter, Guardian en iyi dünya üniversitelerinde ilk 130’da bulunuyor.

  • The University of Exeter, QS Dünya Üniversiteleri arasında ilk 190’da bulunuyor.

  • The University of Exeter, Times Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 300’de bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 92 87 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6,5 IELTS puanı

Exeter Üniversitesi Bölümleri

Accounting

Economics

Finance

Flexible Combined Honours

Management

SITE (Science, Innovation, Technology, and Entrepreneurship)

Computer Science

Engineering

Environment and Sustainability Institute

Flexible Combined Honours

Geology

Global Systems Institute

Institute for Data Science and Artificial Intelligence

Living Systems Institute

Mathematics

Mining and Minerals Engineering

Natural Sciences

Physics and Astronomy

Renewable Energy

Archaeology

Art History & Visual Culture

Classics and Ancient History

Drama

English

Film Studies

Flexible Combined Honours

Foreign Language Centre

History
Liberal Arts

Exeter Üniversitesi Bölümleri

Modern Languages

Theology and Religion

Wellcome Centre for Cultures and Environments of Health

Biosciences

Environment and Sustainability Institute

Flexible Combined Honours

Geography

Global Systems Institute

Institute for Data Science and Artificial Intelligence

Living Systems Institute

Natural Sciences

Psychology

Sport and Health Sciences

Arab and Islamic Studies

Education

Flexible Combined Honours

Institute for Data Science and Artificial Intelligence

Law

Politics
Sociology, Philosophy and Anthropology

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım