Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

The University of Exeter

Exeter University of Exeter Hakkında

Exeter Üniversitesi'nin tarihi, 1851'de School of Art'ın Sir Stafford Northcote tarafından açılmasıyla başladı ve 1863'te Fen Okulu açıldı. Her iki yön, sanat ve bilim o zamandan beri, gençlerin kendilerini farklı şekillerde ifade edebilmeleri için, beraber ve geliştirilerek ilerledi. 

Exeter University, The Times Good Universities Guide tarafından İngiltere’nin en iyi 13. Üniversitesi seçilmiştir. “National Student Survey” araştırmasında ise Exeter University İngiltere üniversiteleri içinde en çok öğrenci memnuniyetine sahip üniversite seçilmiştir.

Exeter Üniversitesi, Üniversite statüsünü 1955 yılında almıştır. Exeter Üniversitesi İngiltere'deki en aktif gelişen yükseköğretim kurumlarından biridir. 140'dan fazla ülkeden gençler burada eğitim görmektedir. Exeter Üniversitesinde okumanın büyük avantajları vardır: 

 • Birincisi, kendinizi araştırma faaliyetlerine kaptırmak için tüm koşullar yaratıldığından Exeter Üniversitesi bunun için harika bir fırsattır;
 • İkincisi, üniversite Birleşik Krallık'taki ilk 15 üniversite arasındadır.
 • Üçüncü olarak, Exeter üniversitesi dünya akademik standartlarına uygun olarak dinamik bir şekilde gelişmektedir.

Neden Exeter University

Exeter Üniversitesi, akademik olarak güçlü programlara, üst düzey araştırma faaliyetlerine, öğrenci topluluğunun desteklenmesine ve geliştirilmesine, iş ve endüstri dünyasıyla yakın bağlara sahiptir.

Exeter Üniversitesi, devlet değerlendirme yarışmada (Teaching Excellence Framework) öğretim kalitesi için Gold ödülü almıştır.

Exeter Üniversitesi öğrencileri, istihdam ve staj fırsatları açan Exeter Award programına katılabilirler. Program çerçevesinde öğrenci ile mevcut bilgi ve becerilerin değerlendirilmesi, özgeçmiş hazırlanması, mentor ile görüşmeler gibi faaliyetler gerçekleştirilir. Bu ve benzeri kariyer projeleri sayesinde Exeter Üniversitesi, mezun istihdamı açısından İngiltere'nin en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Exeter Üniversitesi bilim ve tıpta kadınların liderliğini desteklemektedir ve Athena SWANGümüş Ödülü'nü almıştır. Athena SWAN, kadınların STEMM (bilim, teknoloji, mühendislik, matematik ve tıp) alanındaki çalışmalarını, kariyerlerini ve bilimsel faaliyetlerini destekleyen bir kuruluştur.

Exeter University Dünya Başarı Sıralamaları

Exeter Üniversitesi, uluslararası ölçekteki üniversitelere ait önde gelen İngiliz üniversitelerinden biridir. The TimesHigher Education 2024 sıralamasına göre, üniversite dünyada 137 ve Birleşik Krallık'ta 13 sırada yer almaktadır. Exeter Üniversitesi, Times Higher Education lig’e göre dünyanın en uluslararası 200 üniversitesinin tablosunda 39 sırada yer almaktadır. The Guardian University Guide sıralamasına göre Birleşik Krallık'ta 15 sırada yer almıştır.

Exeter Üniversitesi denizlerdeki plastik kirliliğinin etkileriyle mücadele ettiği için Kraliçe'nin Yıldönümü Ödülü'ne layık görülmüştür. Exeter Üniversitesi, İngiltere'deki en iyi 24 araştırma üniversitesini bir araya getiren RussellGrubunun üyesidir.

Exeter University Öğrencileri

Exter Üniversitesi'nde toplam 25,000 öğrenci bulunmakta ve bunlar 140 farklı ülkeden gelen 6720 öğrenciden oluşmaktadır. Exeter Üniversitesinde Türkiye’den yaklaşık 40 öğrenci eğitim almaktadır.

Exeter Üniversitesi Uluslararası öğrenciler için Birleşik Krallık'a taşınma sürecini adım adım anlatan web kılavuzu sunmaktadır. Ayrıca üniversite Global Chums Mentoring mentorluk programı ile uluslararası öğrencileri desteklemektedir. 

Exeter University Mezun Olan Ünlüler


Zara Anne Elizabeth Tindall – İngiliz Kraliyet Ailesi üyesi, Kral III. Charles'in yeğeni Prenses Anne'nin kızı

Peter Mark Andrew Phillips - İngiliz Kraliyet Ailesi üyesi, Prenses Anne'nin oğlu, Kral III. Charles'in en büyük yeğeni

Joanne Rowling - İngiliz yazar (Harry Potter)

Thomas Edward Yorke- İngiliz müzisyen, vokalist ve söz yazarı (Radiohead)

Abdullah Gül – Türkiye’nin 11. Cumhurbaşkanı;

Sajid Javid – 2018-2019 Birleşik Krallık İçişleri Bakanı;

Sultan bin Muhammed el-Kasımî – Araptarihçi, bilimsel makalelerin ve edebi eserlerin yazarı;

Carol Ann Shields - Kanada asıllı Amerikalı roman ve öykü yazarı Pulitzer ödülüne değer görülmüştür;

Stephen John Dillane - İngiliz tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu. Tony ve BAFTA ödüllerinin sahibi, Laurence Olivier ve Emmy Ödülü adayı

Exeter University Sosyal Olanakları

Exeter Üniversitesinin kampüsleri, sanatseverler için gerçek bir cennettir. Üniversite tiyatro gösterileri ve müzikalleri burada gösterilmekte, sinemalar ve konser salonları da kampüste yer almaktadır. Bir öğrenci sadece bir seyirci değil, aynı zamanda gösterilerin yaratıcısı da olabilir. Bunun için ilgili kuluplerden birine üye olması yeterlidir.

Eğitim kurumunda spora da çok saygı duyulur. Devasa bir spor salonu, aerobik, tai-ji, yoga, pilates, dövüş sanatları, yüzme, hokey sevenler için tüm koşulları sağlanmaktadır. Ayrıca, Exeter Üniversitesi öğrencileri yatçılık ve sörf ile uğraşmaktadır. 

Üniversite kampüsü, öğrencilerin rahat bir yaşam sürmesi için her şeye sahiptir. Arklar, mağazalar, barlar ve restoranlar. Kampüse yakın mesafede taze ürünler alabileceğiniz haftalık çiftçi pazarı kurulmaktadır.

Konumu daha da çekici olmasının bir sebebi de üniversitenin anket sonuçlarına göre öğrencilerin lokasyonu çok güvenli bulmasıdır.

Exeter University Şehir ve Bölge Hakkında

Exeter, İngiltere'nin Devonshire ilçesinde, Exe nehri üzerinde, Dover Boğazına 15 km uzaklıkta inanılmaz derecede güzel bir bölgede bulunan küçük bir kasabadır.

Exeter, metropolün koşuşturmacasından uzakta yaşamanın rahat olduğu, yaklaşık 120 bin nüfuslu tipik bir İngiliz tarihi şehridir. Ancak Londra'ya gitmek zor değil, Exeter'in iyi ulaşım bağlantıları vardır, başkente olan mesafe yaklaşık 300 km. Şehrin ana simgeleri arasında, 1050 yılında inşa edilmiş devasa bir katedral (Exeter Cathedral) ve Royal Albert Anıt Müzesi ve Sanat Galerisi gibi yapılar bulunmaktadır.

Exeter University Öğrenciler için Başvuru Koşulları

Exeter University Undergraduate programlarına Türkiye’nin önde gelen İngilizce eğitim veren liselerinden mezun olan öğrenciler direk 1.sınıftan başlayabilir. Ayrıca A-Level veya IB diploması olanlar 1. sınıftan eğitime başlayabilir. Bu koşulları yerine getiremeyen öğrenciler, mutlaka International Foundation Year programına Exeter University bünyesinde bulunan INTO veya başka bir okulda katılmalı ve foundation sonrası Exeter University lisans programlarına katılmalıdırlar.

Kaplan Aspect Bournemouth okulunda Business Diploma programı yapan öğrenciler Exeter University’nin işletme okulunun lisans programlarına direk 2. sınıftan başlayabilirler.

Exeter University Master programlarına başvuru için öğrencinin lisans diploması not ortalaması en az 3.0 olmalıdır. Yüksek lisans sonrası Doktora (PhD) programına katılmak isteyenlerin mutlaka Türkiye veya başka bir ülkeden Master sahibi olmaları gerekir.

Exeter University lisans ve yüksek lisans programlarına giriş için IELTS 6.5 veya Toefl 230 istenir. Bu dereceleri elde edemeyen ancak şartlı kabul edilen öğrenciler Exeter University bünyesindeki INTO ‘da pre-sessional programlarına katılabilir.

Exeter University için başvuru şartları:

Lisans Programları için;

 • Lise Bitirme Diplomasi ve A level not ortalamasına sahip ve ÖSS’de taban puanı geçmiş ise hazırlık yılına veya okumak istediği bölüme göre direk 1. sınıftan kabul edilir.
 • SAT, AP, Hazırlık, IB (28-35 puan) sahibi öğrenciler direk 1. sınıftan kabul edilir.
 • 2 yıllık okul mezunları doğrudan 2. sınıftan başlayabilir. Ancak, bölümden bölüme farklılık olabilir. 
 • İngilizce dil seviyesi IELTS veya TOEFL ile belgelenmelidir. IELTS bölümlere göre 6.0 veya 6.5 olarak istenir. TOELF ise 80-95 aralığında istenir.

Yüksek Lisans Programları için;

 • Exeter Üniversite Master programlarına başvuru için öğrencinin lisans diploması not ortalaması 2.5 -- 3.5 arasında olmalıdır. Programa göre gerekli olan not ortalaması değişebilir.
 • İngilizce dil seviyesi IELTS veya TOEFL ile belgelenmelidir. IELTS bölümlere göre 6.0 veya 6.5 olarak istenir. TOELF ise 80-95 aralığında istenir. Pearson Test of English (Academic) PTE test sonuçlara sahipseniz en az 67 not olmalıdır. Yüksek lisans sonrası Doktora (PhD) programına katılmak isteyenlerin mutlaka Türkiye veya başka bir ülkeden Master sahibi olmaları gerekir. Exeter Üniversitesi lisans ve yüksek lisans programlarına giriş için IELTS 6.5 veya TOEFL 90 istenir. Bu dereceleri elde edemeyen ancak şartlı kabul edilen öğrenciler Exeter University bünyesindeki INTO ‘da pre-sessional programlarına katılabilir.
Devamını Oku

Exeter Üniversitesi Popüler Bölümleri

Exeter Üniversitesi yaklaşık 300 lisans, 200 yüksek lisans ve doktora programı sunmaktadır. Exeter Üniversitesi, prestijli Russell Group'un bir parçası olan dünyaca ünlü bir üniversitedir. Üniversite, öğrencilerin araştırma çalışmalarına çekmeye özen gösterir. Genç bilim adamlarının en son başarıları arasında en şeffaf, en hafif ve en esnek elektrik iletkeninin icadı yer alıyor. Exeter Üniversite diğer disiplinlerde de başarılıdır- üniversitenin işletme okulu Birleşik Krallık'taki en iyi 15 işletme okulu arasındadır.

Exeter University Lisans Bölümleri

Birleşik Krallık'taki çoğu lisans programı (İskoçya hariç) 3 yıl sürer. Exeter Üniversitede yaklaşık 200 lisans programı sunulmaktadır. Lisans programları hazırlık sene ile seçebilirsiniz Üniversite, beşerî bilimler, kesin bilimler ve doğa bilimleri arasında en geniş alan seçeneklerine sahiptir.

Öğrenciler, gelecekteki uzmanlık alanlarında uzmanlaşmak için gerekli tüm teorik temeli alırlar, ancak eğitimde uygulamaya çok dikkat edilir. Üniversitenin laboratuvarlarında çalışmak, genç profesyonellerin uzmanlık alanlarında çalışmak için gerekli tüm becerilerde ustalaşmalarını sağlar.

Exeter Üniversitesi'nde standart programlara ek olarak eğitiminin ilk yılında bilimin çeşitli alanlarından iki veya üç ders seçebileceğiniz esnek kurslar (Flexible programmes) vardır. Öğrenim sürecinde, disiplinlerin sayısı ve derslerin yoğunluğu da değiştirilebilir. Bu esnek çalışma programları, part-time iş ile de birleştirilebilir. Türk Lisans öğrencilere haftada 16 saat çalışmak mümkündür.Mezun olan Türk Lisans öğrencileri iki sene süren çalışma izine başvuru yapabilmektedir.

Exeter Üniversitesi ilgi çeken Lisans programları:

İngiltere’de lisans eğitimi tüm okullarda benzer süreçleri kapsamaktadır. Dilerseniz lisans bölümlerini ve eğitim sistemini incelemek için Yurtdışı Lisans Eğitimi sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Exeter University Yüksek Lisans Bölümleri

Exeter Üniversitesi'ndeki Yüksek lisans programları, ders çalışmanın yanı sıra ve akademik araştırmalarla da desteklenmektedir. Çoğu zaman, öğrenciler deneyimli bir mentorun bireysel rehberliğinde akademik araştırma yapar ve bir tez yazar, ancak başka çalışma biçimleri de mümkündür.

Exeter Üniversitesi'ndeki Yüksek lisans programlarının çoğunun süresi 11-12 aydır. Öğrenciler yaklaşık 200 Yüksek lisans programlarının arasında seçim yapabilirler. Genellikle, Yüksek lisansta okumak için tam bir özveri gerektirir ve tam zamanlı bir iş çalışma zor olabilir, ancak Exeter Üniversitesi yarı zamanlı, yani işle birleştirilebilen bazı programlar sunar. Yüksek lisans öğrencileri part-time çalışabilmektedir. Exeter Üniversitesinin Yüksek lisans mezunu öğrencileri iki senelik çalışma izni alabilmektedir. Exeter Üniversitesi, Yüksek lisans programı mezunlarına dünya çapında istihdam konusunda yardımcı olan özel bir ekibe sahiptir. Ekip, çeşitli ülkelerde temsilcilikleri olan 300 büyük uluslararası şirketin- işverenlerin bağlantılarını içerir.

Exeter Üniversitesi en popüler Yüksek Lisans programları:

ExeterUniversity’de kabul almak için dil yeterliliği son derece önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı Dil Okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

Yurtdışında Yüksek Lisans Programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

Exeter University PhD Bölümleri

Exeter Üniversitesinde Doktora programı PhD, İngiltere'deki üniversiteler tarafından verilen en yüksek yeterlilik seviyesine sahiptir ve ulusal eğitim organizasyona göre National Qualifications Framework(NQF) 8 seviyesindedir. PhD adayları, doktora tezi sunmadan önce uzun bir süre gözetim altında bağımsız bir araştırma projesi yürütürler.

Doktora programı, araştırma çalışmalarda en gelişmiş laboratuvarlarda ve ekipmanla çalışmak için heyecan verici bir fırsat sunar. Exeter Üniversitesi, akademik araştırma yapmak için zengin, dinamik ve destekleyici bir ortam sunmaktadır. Exeter Üniversitesi'nde PhD öğrencileri Doctoral College tarafından desteklenmektedir.

Exeter University Yıllık Eğitim Fiyatları

Exeter University Eğitim Ücretleri

Lisans Programları Ücretleri

21.000£- 25.000£

Yüksek Lisans Programları Ücretleri

21.500£- 29.000£ 

MBA Ücretleri

39.000£

Öğrenciler üniversitede eğitim alırken bir yandan da çalışarak yaşam maliyetlerini ve eğitim ücretlerinin bir kısmını karşılamak ve sosyal yaşama daha hızlı adapte isterlerse work and study seçenekleri için Global Vizyon Eğitim Danışmanları ile görüşebilirler. 

Exeter University Burs Olanakları

Global Excellence Scholarships, Exeter Üniversitesinin akademik potansiyellerini geliştirmek ve üniversite öğrencileri ile personel topluluğuna katkıda bulunmak isteyen öğrencileri desteklemek için oluşturulmuştur. 2,80 üzeri not ortalamaya sahip Türk öğrencilerin £5,000- £10,000 arası burs alma imkânı var.

Exeter University Konaklama Seçenekleri

Exeter Üniversitede öğrenci konaklaması, konaklama başvurusunun 31 Temmuz'dan önce yapılması koşuluyla, birinci sınıf lisans öğrencilerine garanti edilir. Yüksek lisans öğrencilere, apartman dairelerinde ve özel evlerde de yerler sunulmaktadır (doluluk durumuna bağlıdır). Öğrencilere mutfaklara, çamaşırhanelere ve konforlu bir konaklama için gereken her şeye erişim sağlanır. Yurtlarda, apartmanlarda, evlerde odalar iki kategoride sunulur: 

 • Üst konforlu konaklama, kendine ait banyo ve mini mutfak 
 • Orta konforlu konaklama, ortak kullanımlı banyo ve mutfak

Exeter University Başvuru Tarihleri

Exeter Üniversite’de 2024 Eylül ayında Lisans programına başlamak için 30 Haziran’a kadar başvuru gerçekleşmelidir. 

Exeter Üniversitesin’de 2024/2024 dönem için Yüksek lisans başvuruları en geç 15 Eylül tamamlanmalıdır.

Exeter Üniversitesinde eğitim almak isteyen öğrencilerimizin danışmanlarımız ile iletişime geçmesini tavsiye ediyoruz.

Exeter University Türk öğrenciler İçin Vize Koşulları

Exeter Üniversitesi’nde eğitim almak için Türk öğrencilerin TIER 4 vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. TIER 4 vizesine sahip olan Türk öğrenciler çalışma izni de almaktadır. Vize ve çalışma izni hakkında daha detaylı bilgi almak için Global Vizyon danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım