Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
 • yurtdışı eğitim

San Diego'da İngilizce Kursları

Güvenli Bir Öğrenci Şehri Olan Amerika San Diego’da Eğitim, Dil Okulu ve Yaşam

San Diego’da Hayat

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler için Amerika incelemelerimiz devam ediyor… Sıradaki şehrimiz olan San Diego’dayız…

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük 8. Şehri olan San Diego, Güney Kaliforniya’da yer alır. Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan şehrin Meksika ile sınırı bulunmaktadır. Yılın büyük bir bölümü güneşli bir havaya sahip olan şehir, bu özelliğinden dolayı “Sun City” olarak de bilinmektedir.

Bu güzel ve güvenli şehirde eğitime ve yaşama dair bildiklerimizi sizinle paylaşacağız. Umarız akıllardaki soru işaretlerine cevap olabiliriz… Haydi gelin San Diego turuna başlayalım!

Güvenli Bir Öğrenci Şehri Olan San Diego’da Eğlence de Bitip Tükenmiyor!

Amerika’da dil eğitimi denildiğinde akıllara gelen San Diego, ülkedeki en güvenli şehirlerden biridir. Bu yüzden uluslararası pek çok öğrenci tarafından tercih edilir. Bu sebeple yoğun bir öğrenci nüfusu vardır. Bu yoğun öğrenci nüfusu şehir hayatını renklendirir. Hemen her gün gençlere ve öğrencilere yönelik etkinlikler düzenlenmektedir. San Diego’da dil okuluna giden öğrenci her gününü farklı bir aktiviteyle geçirebilir, şahane arkadaşlıklar edinebilir ve herhangi bir güvenlik korkusu yaşamadan hayatını sürdürebilir. Metropol karmaşasını sevmeyen, biraz daha dingin fakat yine de eğlencenin olduğu bir şehir arayanalar için San Diego bir numaralı adrestir. Meksika sınırına yakın olan şehirde sıcaklık genellikle yüksektir. Bu da yazlık bir şehirde öğrenci olmak anlamına gelir ki bu bir gencin başına gelebilecek en güzel şeydir. İngilizcenizi geliştirirken keyifli bir sosyal hayata sahip olmak en tabi hakkınızdır… Aslında bu sosyallik İngilizce konusunda da sizi bir adım öteye taşıyacaktır. Dil okullarının hemen hemen hepsi öğrencilerini sosyalleştirebilmek, günlük hayata katabilmek için pek çok aktivite düzenler çünkü bu sayede dil daha hızlı gelişir. San Diego’da bu sosyalliği kolayca yakalayabileceğinizden hem dilinizi geliştirebilecek, İngilizce konuşma özgüveni kazanacak ve unutamayacağınız bir dönem yaşayacaksınız.

San Diego’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’den San Diego’ya uçuşlar aktarmalı olarak yaklaşık 19 saat sürmektedir. Fakat aktarma aralarındaki beklemeler, rötarlar ile yolculuk 22-23 saate çıkabilir. Türkiye ve San Diego arasında 10 saat zaman farkı vardır. Türkiye’de saat 17:00’ken San Diego’da 07:00’dır.

San Diego’ya genellikle Avrupa’dan aktarmalı gidilmektedir. San Diego’ya bilet fiyatları yüksek ise; San Francisco ya da Las Vegas’a bilet alabilirsiniz. Bu şehirlere vardıktan sonra uçakla San Diego’ya geçebilirsiniz. Örneğin; Las Vegas San Diego arası uçakla yarım saat sürmektedir. Ulaşım maliyetlerinizi düşürmek için iyi bir planlama yapmanızı öneririz. Bu konuda Global Vizyon danışmanları da size yardımcı olacaktır.  İlk kez yurtdışına çıkıyorsunuz ve ilk kez uçağa bineceksiniz. Evet heyecanlısınız ama korkmayın, burada vereceğimiz bilgileri göz önünde bulundurursanız sorunsuz bir yolculuk geçirirsiniz. Havalimanında neler yaşayacağınızı tek tek anlatalım ki bocalamayın… Anlatmaya başlıyoruz…

Global Vizyon danışmanlarını yardımıyla ABD vizenizi aldınız, uçak biletinizi aldınız ve yolculuğa hazırsınız. Valizinizi hazırlarken kilogram kurallarına dikkat edin, el bagajlarınızın içinde neler bulunduramazsınız bunları inceleyin, arama detektörlerinden hızlıca geçmek için uygun kıyafetler giyinin ve yolculuğu başlayın…

Varan 1: Türkiye’den Gidiş

Havalimanına uçuş saatinizde en az 2-3 saat önce gidin. Kimi zaman yoğunluk olduğundan sıralarda uzun vakit geçirebiliyorsunuz ya da uçuş saatlerinde değişiklikler meydana gelebiliyor… Aksi bir durumla karşılaşmamak için en az 2 saat önce havalimanında olmayı unutmayın. Havalimanı güvenliğinden geçin ve havalimanına giriş yapın. Havalimanından içeri girdiğinizde yan yana dizilmiş, üzerlerinde havayolu firmalarının logoları olan ekranlarla dolu küçük, yan yana sıralanmış gişeler göreceksiniz. Kontuar dediğimiz bu yerde uçak biletinizi aldığınız havayolu firmasının gişesini bulun. Ekranında sizin gideceğiniz şehir olan gişe sizinki… Burada check-in (kayıt) işlemi yaptıracaksınız. Pasaportunuz ve nüfus kağıdınız yanınızda olsun. Valizinizi görevliye verin ve biniş kartınızı alın. Biniş kartınızı aldıktan sonra ülkemizde olan vergilendirme sistemi gereği yurtdışı çıkış harcı ödemek zorundasınız bu da bir pul almanızı gerektiriyor. Bu pulu nereden alacağınızı havalimanı görevlilerine sorun, pulunuzu alın ve saklayın. Haydi şimdi sıra pasaport kontrolünde…

Pasaport kontrol noktalarına doğru ilerleyin. Burada memura pasaportunuzu, kimliğini, biniş kartınızı gösterin ve gümrüksüz bölgeye ‘merhaba’ deyin. Burada dikkat etmeniz gereken nokta doğru kapıyı bulmak ve uçuş saatinden önce burada oturup beklemek. Biniş kartınızın üzerinde kapı numaranız (gate) ve uçuş saatiniz yazar. Bazı durumlarda bu kapı numaraları ve uçuş saatleri değişir. Bunu nerden takip edeceksiniz? Bunu takip edeceğiniz yer havalimanı içerisindeki ekranlardır. Bu ekranlardan gideceğiniz şehrin adını bulun, kapı numarasına ve uçuş saatine bakın ve o tarafa doğru yol alın. Uçağa sorunsuzca bindikten sonra uzun yolculuğun keyfini çıkartın. Yanınızda bir kitap ve sizi oyalayacak şeyler kesinlikle bulundurun.

Varan 2: Amerika’ya Varış

Uçaktan indiniz ve Amerika’dasınız! Uçaktan indikten sonra pasaport kontrolünden geçeceksiniz. Uçaktan inenlerin gittiği yöne doğru ilerleyebilirsiniz, zaten ‘Passport Control’ tabelalarını da görürsünüz. Buradaki memurlar nereden geldin, nereye gidiyorsun, neden geldin, nerede kalacaksın gibi sorular sorabilir. İngilizce bilmiyorsan önceden bunları 1-2 cümlelik yanıtlar olarak çalışsan iyi edersin. Pasaport kontrolünden geçtikten sonra bagajlarına alacaksın. ‘Baggage Hall’ ‘Baggage Claim’ tabelalarını gördüğünde onları takip et. Bagajların alacağın kayan mekanizmanın üzerinde geldiğin şehrin adı yazar, o senin valizinin geleceği yer…

Biz ilk gün toplu taşıma ile konaklayacağınız yere ya da okulunuza gitmenizi önermiyoruz. Mümkünse okulunuzdan havalimanı karşılaması isteyiniz, bu en iyisi oluyor ya da havalimanının hemen çıkışında bekleyen taksilere binin. Daha ilk günden otobüs, metro gerginliği yaşamanıza gerek yok. Güney Kaliforniya’nın sahil şehirlerinden olan San Diego uluslararası öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir lokasyondur. Şehrin genellikle sıcak olması, çetin hava koşullarına sahip olmaması, güvenliği yüksek şehirlerden olması, öğrenci nüfusundan dolayı canlı bir şehir olması buraya olan ilginin ana sebeplerindendir. San Diego; sanatseverlerin, sporseverlerin, alışveriş severlerin, farklı tatlarda mutfaklar denemek isteyenlerin en sevdiği şehirlerden biri olabilir.

Muhteşem plajlara sahip olan San Diego’da su sporları yapabilir, sahilde uzun yürüyüşlere çıkabilir, okyanusun mis gibi havasını içinize çekebilirsiniz. San Diego’nun Kasım ve Aralık ayları haricinde yağış almadığı göz önünde bulundurulduğunda, outdoor aktiviteleri yıl boyunca yapabileceğinizi görürsünüz.

San Diego; Meksika’ya sınır olması sebebiyle bu ülkenin de esintileri şehirde görülür. Şehrin etnik ve kültürel yapısı renklidir. Şehirde birçok lezzetli Meksika restoranı bulunur. Meksika kültürünün etkisi bu şehirde yaşayan insanları rahat ve stressiz yapmıştır. Şehirde güvenlik endişesi olmaması, kültürel çeşitlilik olması, eğlenceye önem verilmesi, öğrenci nüfusunun fazlalığı… bu şehri tercih edilen lokasyonlardan biri haline getirir.

San Diego’da bulunduğunuz süre zarfında bir festivale denk gelirseniz kesin katılmanızı öneririz. San Diego International Film Festival ve San Diego Beer and Music Festival gitmenizi önereceğimiz festivallerden.

San Diego’da Gezilecek Yerler

 • Balboa Park:Şehrin simgesi haline gelen bu parkı gez… Pek çok filme ev sahipliği yapan parkın içerisinde; botanik bahçeleri, gezi parkları, bisiklet yolları, tiyatrolar, dükkanlar ve müzeler bulunuyor. Gün boyunca çok eğleneceksin…
 • Pacific Beach:Güney Kaliforniya’nın en güzel sahillerinden olan Pasific Beach’te sörf dersleri alabilir ve sörf yapmanın keyfini çıkarabilirsin! Sahilde bulunan barlar ve kulüpler uluslararası öğrencilerin sıkça ziyaret ettiği mekanlardır. Burada güzel sosyalleşme imkânı yakalarsın.
 • La Jolla: Şehirdeki en güzel fakat en pahalı şehirlerden olan La Jolla’yı gezmeden dönme. Sahillerde deniz aslanları ve fokları izlemenin keyfini çıkar. İnanılmaz bir görüntü…
 • USS Midway Müzesi: San Diego ABD’nin en büyük Pasifik askeri üssüne sahiptir. Navy Pier’de bulunan üsse gidip USS Midway Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. F14 Tomcat ve F-4 jetlerini görebilirsiniz. Benim için savaşın gereksizliğini bir kez daha anladığım bir gezi oldu…
 • Gaslamp: Gaslamp; barlar, restoranlar, gece kulüpleri ve sanat galerilerine ev sahipliği yapan elit bir bölgedir. Burada iyi caz müzikleri dinleyebilir, Latin müziklerinin ritmine kendinizi bırakabilir, en lezzetli yemekleri yiyebilirsiniz…
 • Del Mar:San Diego´da at yarışları düzenlenen yerdir. Şahane sahil şeridinde dizili muhteşem evleri inceleyebilir, şahane manzaralarda leziz yemekler yiyebilirsiniz. Bu bölgede şehrin elit bölgelerinden birisidir.
 • San Diego Zoo, Wild Animal Park, Sea World: San Diego hayvan çeşitliğinin olduğu bir bölgedir bu sebeple hayvanat bahçeleri su parkları ve vahşi yaşam parklarına sahiptir. Şahsen hayvanların sergilenmesine ve şov amaçlı kullanılmasına karşı olduğumda bu yerleri ziyaret etmedim. Arzu ederseniz kısa araştırmalar neticesinde içlerinden neler olduğunu görebilirsiniz.
 • Mission Beach: Güney Kaliforniya sahip kültürünü yakından tanımak istiyorsanız gidip görmeniz gereken bir plaj. Şehirdeki tüm plajlara bayıldığımdan burayı göremeden geçmenizi önermem.
 • Koronado Adası: Bir yarımada alan Koronado Adası’nın sokaklarını gezebilir, bölgedeki güzel mimariye sahip otelleri inceleyebilirsin.

San Diego’da YAP!

 • Yurttaş Kane ve Top Gun filmlerinin çekildiği yerleri gör!
 • Sörf dersi al! Sörf tahtası üzerinde durmayı öğren!
 • Muhteşem Meksika mutfağını denemeden dönme!
 • La Jolla’da fok balıkları ve deniz aslanlarını gör!
 • Erken kalk, okula gitmeden önce denize gir ve derslere öyle git!
 • Gaslamp’ın ışıklı sokaklarında eğlenceye doy!
 • Bir festivale katıl! Film izle, tiyatroya git!
 • San Diego Oldtown’da eski San Diego’yu keşfet!
 • Bir seyahat aracı olan ‘amtark’lar ile kuzeye doğru seyahat et! Manzara bir harika!

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım