Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • Ülkeler Hakkında İpuçları

Öğrenci Vizesi Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öğrenci Vizesi Başvurularında Ülkelere Göre Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrencilerin en çok dikkat etmesi gereken konuların başında, vize başvuruları geliyor. Eğitim görmek istedikleri ülkelerden kabul almak isteyen öğrencilerin başvuru sürecinde kendilerinden istenilen bütün şartları sağlamaları ve evrakları eksiksiz teslim etmeleri gerekiyor.

Vize başvurularındaki bazı şartlar, ülkelere göre değişebiliyor. Bu nedenle öğrencinin eğitim almak istediği ülkenin vize şartlarını bilmesi gerekiyor.

Erasmus, dil eğitimi, Work and Study gibi programlarda eğitimler almak isteyen öğrencilerin başvurduğu öğrenci vizesinde her ülkenin süreci farklılık gösteriyor. Bazı ülkeler için süreç hızlı ve kolay ilerlerken, bazı ülkelerin prosedürleri daha karmaşık olabiliyor. Vize başvurusunun zorluluğunu belirleten bir başka öge ise vizenin süresi. Öğrencinin eğitim almak istediği süre uzadıkça, vize süreci de uzayabiliyor.

Öğrencilerden istenilen genel evrak listesi şöyle:

- Öğrencinin vize başvuru formu

- Öğrencinin pasaportu

- Öğrencinin adli sicil kaydı

- Öğrencinin gitmek istediği okuldan aldığı kabul mektubu

- Öğrencinin maddi durumunu gösteren evraklar

- Öğrencinin ikametgah belgesi

- Öğrencinin seyahat sigortası

- Öğrencinin diploma ve transkritpleri

- Öğrenci belgesi

- Dil tercih formu

- İdari harç belgesi

- Varsa, mülkiyet tapuları

- Öğrencinin yurt dışı masraflarını karşılayacak kişinin onaylı SGK işe giriş ve aylık sigorta belgesi

- Varsa, öğrencinin askerlik durum belgesi

- Vize harcının ödendiğine dair makbuz

- Öğrenci eğitim sırasında çalışacaksa, çalışma izni

- Öğrenci reşit değilse, velinin izin belgesi

- Öğrencinin İngilizce bilgisini gösteren sınav belgeleri


İngiltere Öğrenci Vizesi:

İngiltere öğrenci vizesi iki farklı şekilde hazırlanıyor. İlki Student Visitor Visa olarak adlandırılıyor ve İngiltere’de dil eğitimi almak üzere düzenlendiği için İngilizce dil şartı aranmıyor. 6 ay veya 11 ay olarak veriliyor. Daha uzun dönem eğitim görmek isteyen öğrenciler ise Tier 4 General Student Visa’ya başvuruyor. Bu vize türü en az Intermediate İngilizce dil bilgisi gerektiriyor. İngilizce dil eğitimi almak için İngiltere’ye gidecek öğrencilere çalışma izni verilmiyor ancak Foundation lisans veya yüksek lisansa giden öğrenciler haftada 20 saati geçmeyecek şekilde yarım zamanlı çalışma imkanına sahip oluyor.

Almanya Öğrenci Vizesi:

Almanya, üç farklı başlık altında öğrenci vizesi sunuyor. İlki hali hazırda Almanya’daki bir üniversiteden kabul mektubu almış öğrenciler için “eğitim vizesi” (Studienvisum), ikincisi 3 ay ila 1 yıl süreli kurslar ve kısa süreli Almanca eğitimi için verilen “dil kursu vizesi,” (Sprachkursvisum), üçüncüsü ise Almanya’da eğitim almak isteyen, ancak henüz hangi eğitim programını seçeceğine karar verememiş olanlar ve henüz bir üniversiteden kabul mektubu almamış olanlar için verilen “öğrenci adayı vizesi.” 

Eğitim vizesi için kabul mektubu, maddi giderlerin karşılanacağını teyit eden belge gerekiyor. Dil kursu vizesi için dil kursu kayıt belgesinin ve maddi giderlerin karşılanacağını teyit eden belgenin sunulması bekleniyor. Öğrenci adayı vizesi içinse noter tasdikli ve yeminli tercümesi yapılmış lise diploması veya üniversite sonuç belgesi, maddi giderlerin karşılanacağını teyit eden belge ve tamamlayıcı doküman olarak dil kursuna kayıt belgesi veya dil okulunun/üniversitenin dil kursuna katılımınızı onayladığına dair belge gerekiyor.

İrlanda Öğrenci Vizesi:

İrlanda’da öğrenci vizesi almak için gereken belgelerin başında, öğrencinin İrlanda’daki üniversiteden, kolejden veya dil okulundan temin ettiği tam zamanlı eğitime kabul edildiğini bildiren “kabul mektubu” bulunuyor. Bir diğer gerekli belge ise öğrencinin veya sponsorunun öğrenim ücretlerini ve oradaki yaşam maliyetlerini karşılayabilecek yeterli fona sahip olduğunu gösteren belge.

Kanada Öğrenci Vizesi:

Kanada’da eğitim grmek için vize başvurusunda bulunmak isteyen öğrencilerin Kanada Eğitim İzni’ne sahip olmaları gerekiyor. Eğitim iznine başvurmak içinse eğitim kurumundan kabul mektubu, eğitim ücreti, giderler ve dönüş için gerekli maddi duruma sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekiyor.

Avustralya Öğrenci Vizesi:

Avustralya öğrenci vizesi almak isteyen öğrencilerin tanınmış bir eğitim kurumuna tam zamanlı olarak kabul edilmiş olması, sağlık kriterlerini yerine getiriyor olması, Avustralya’da geçireceği dönem boyunca gerekecek maddi şartları karşılayabileceğini kanıtlaması ve İngilizve dil yeterliliğini göstermesi gerekiyor.

Malta Öğrenci Vizesi:

Malta’da lisan eğitimi için öğrenci vizesi almak nispeten kolay olduğu için öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerin başında geliyor. Genel belgelerin dışında eğitim belgeleri, maddi durumu gösteren belgeler ve öğrencinin veya sponsorun çalışma belgeleri isteniyor.

Dubai Öğrenci Vizesi: 

Dubai’de öğrenci vizesi almak için öncelikle 90 günlük tek girişli Dubai vizesi alınması gerekiyor. Ancak okulun şartlarına bağlı olarak oturum izinleri 3+3 veya 6 ay şeklinde verilebiliyor. Dubai’nin önemli bir avantajı ise Work and Study’e izin vermesi. Öğrenciler hem eğitim görüp hem de haftada 20 saat çalışabiliyor.


Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım