Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • yurtdışı eğitim

MSc (Master of Science) Nedir? MSc Öğrencisi Ne Demek?

MSc Nedir?

Lisans eğitimine ek olarak kendinizi geliştirmek ve iş fırsatlarını yakalamak için yüksek lisans, master eğitimine yönelmelisiniz. Çalışma alanınızı genişletmek dışında araştırmalarınızı geliştirmek adına da yüksek lisans programları önemlidir. Bir kimsenin eğitim anlamında daha üst dereceye çıkmak, bilim insanı olma yolunda ilerlemek için ihtiyaç duyduğu unvandır. 

Yüksek lisans derecesi tüm dünyada MSc olarak karşılık bulur. MSc nedir diye merak ediyorsanız yüksek lisans derecesinin kısaltması olduğunu bilmeniz yeterlidir. Programlara başvururken MSc açılımını bilmek doğru seçim yapmanıza imkan verir. 

Master of Science harflerinin kısaltması olan Msc gündelik kullanımda yaygındır. Konuşma dilinde MSc kısaltması ile yüksek lisans derecesi belirtilir. MSc öğrencisi ne demek diye merak ediyorsanız yüksek lisans yapan öğrencilere verilen ad olduğunu bilmeniz yeterlidir. 

Master of Science (MSc) çeşitli alanlarda yapılabilen bir tür yüksek eğitimdir. Her bölüm ve alanda MSc yapılması mümkün olmadığından bu eğitimi alabileceğiniz belli başlı üniversiteler vardır. Özellikle yurt dışında saygın üniversitelerde MSc yapmak ve MSc öğrencisi olmak önemlidir. MSc unvanı aldığınız zaman size yeni imkanların kapısı kolayca açılır. Birçok ülkede ve uluslararası platformlarda kabul gören MSc unvanı donanımlı olduğunuza karinedir.

MSc Hangi Bölümleri Kapsar?

MSc unvanı almak her bölüm öğrencileri için geçerli değildir. Belirli bilim alanları ve eğitim dallarında MSc yüksek lisans yapılabilir. MSc hangi bölümleri kapsar diye merak edebilirsiniz. Sınırlı sayıdaki MSc bölümleri şunlardır;

→ Fen bilimleri

→ Mühendislik

→ Sağlık bilimleri

→ Bilgisayar ve bilgi teknolojileri

→ Matematik

→ Teknoloji

→ Doğa bilimleri

→ Çevre bilimleri

→ İstatistik

Eğitim aldığınız bölümleri göz önüne alıp MSc hangi bölümleri kapsar diye bakabilirsiniz. Böylece alanınızda MSc unvanı alabileceğiniz üniversiteleri de seçebilirsiniz. 

MSc bir kimseye tez yazması ve araştırma projesi geliştirmesi için imkan verir. Belirli bir alanda yoğunlaşacak kimseleri eğitim, imkan ve maddi açıdan destekler. Böylece kişi bağımsız çalışma ve araştırmalarını geliştirme imkanı yakalar. 

MSc Hangi Meslek?

MSc hangi meslek araştırması yapılsa da aslında bir tür unvandır. Lisans eğitimi sonrası alınacak MSc yüksek lisans derecesi alanınızda uzmanlaştığınızı gösterir. Türkiye’de MSc yapılabilen üniversiteler ve yurt dışında MSc yapılabilecek üniversitelerin çeşitli özellikleri vardır. Bir üniversitenin belli alanda yoğunlaşması farklı yüksek lisans imkanı sunmasını da kolaylaştırır. Dünyada MSc unvanı alabileceğiniz en iyi üniversiteler farklıdır. Programlara kayıt yaptırırken bunu göz önünde bulundurmanız unvanınızın daha değerli olmasını sağlayacaktır.

MSc Unvanı Nasıl Alınır?

MSc ne demek öğrendikten sonra çoğu kişi bu eğitime yönelir. Kendilerini geliştirmek ve araştırmalarını hızlandırmak için almaları gereken unvan olduklarını bilirler.

1. İlk olarak lisans diploması almanız gerekir.

2. Okuduğunuz alan veya ilgi alanınıza uygun yüksek lisans (MSc) programı seçin.

3. Üniversitelerin ve ülkelerin yüksek lisans programları için öngördüğü bazı şartlar vardır. Bu şartları sağladığınız üniversitelere başvuru yapın. Başvuru esnasında referans mektubu, dil yeterlilik sınav sonuçları, kaleme aldığınız makale vs. kabul edilmenize yardımcı olur.

4. Başvurunuz onaylandığı zaman eğitime başlayıp mezun olabilirsiniz. 

5. MSc programını başarılı şekilde tamamladıktan sonra size MSc diploması verilir. Bu diploma ile MSc unvanı kazanmış olursunuz. 

MSc Yüksek Lisans Programları Ne Kadar Sürer?

MSc programları seçilen alana ve kapsama göre farklı sürelerde bitebilir. MSc yüksek lisans süresi en fazla 2 yıldır. MSc yüksek lisans programları ne kadar sürer konusu kişiye göre değişir. Araştırma alanı ve tez konusu geniş ise bu süre 2 yıla kadar sarkar. Daha dar kapsamlı çalışmalarda ve alanlarda yaklaşık 1 yıl içinde eğitim tamamlanır. 

Master Of Science Programlarının Özellikleri Nelerdir?

Lisans diploması olan kimseler Master Of Science programlarının özellikleri nelerdir bilirse seçimlerini doğru yapabilirler. Böylece eğitim boyunca hedeflerine bunları koyup MSc yüksek lisans diploması alabilirler.

 Master of science programlarının özellikleri nelerdir?

→ Belli bir alanda yoğunlaşmayı gerektiren eğitim programlarıdır. Genelde MSc öğrencisi kendi alanında yüksek lisans yapmayı tercih eder. Matematik lisans diploması olan kişi MSc yüksek lisansını bu alanda devam ettirir.

→ Seçtiğiniz programa göre temel dersler ve seçmeli dersler vardır. Temel dersler o alanda bilginizi artırırken seçmeli dersler hayatta başarılı olmanız için konulmuştur.

→ MSc öğrencisi bir tür bilim insanı unvanı alır. O yüzden dersler de araştırma odaklıdır. Araştırma projelerini bağımsız olarak yürütüp alanınızdaki yeterliliğinizi artırırsınız. 

→ Seçtiğiniz programa göre laboratuar çalışmaları yapabilir, uygulamalı projeler yürütebilirsiniz.

→ Güncel gelişmeleri takip etmek için yoğun çalışma ortamları ve seminerler hazırlanır. Var olan düşünceyi, doktrini eleştirme ve daha iyisini geliştirme fırsatı yakalarsınız. 

→ MSc yüksek lisans öğrencisi program sonunda değerlendirmeye tabi tutulur. Üniversitenin tercih ettiği eğitim şekline göre ödevler, yıl sonu sınavları ve projelerle değerlendirme yapılır. 

→ MSc öğrencisi 2 yıllık çalışma süresine sahiptir. Alanın yoğunluğu, çalışma süresi ve öğrencinin başarısına göre bu süre 2 yıldan daha az da olabilir. 

Master Of Science Diplomasının Avantajları Nedir?

Diploma ve eğitim programları kişiye manevi tatmin sağlamak yanında birçok avantajı da vardır. Avantajlar bunları kullanma ve geliştirme alanınızı genişletir. Master Of Science diplomasının avantajları nelerdir diye merak edebilirsiniz. 

Master Of Science diplomasının avantajları;

→ Alanınızda bilgi birikimi ve donanımınız artar.

→ Problem çözme ve kendinizi geliştirme kabiliyetiniz yükselir. 

→ Kariyerinizde daha iyi bir konumda olursunuz. Büyük şirketlerde, uluslararası çalışmalarda ve projelerde yer alma fırsatı yakalarsınız.

→ Uluslararası düzeyde iş bulma olanağınız artar. 

→ Gelişmeleri ve bilimsel çalışmaları yakından takip etme imkanı kazanırsınız.

→ Sizi daha ileriye taşıyacak bağlantılar kurarsınız.

→ Bilimsel ve teknik sorunlara farklı bakabilme yeteneği kazanırsınız. Karşılaşılan sorunlarda çözüme ulaşmanız da kolaylaşır.

→ Doktora programlarına kayıt yaptırmak istiyorsanız MSc öğrencisi ne demek araştırıp bu yolda ilerlemelisiniz. MSc yüksek lisans diploması aldıktan sonra dilerseniz doktora programlarına başvurabilirsiniz.

MSc Programlarına Giriş Şartları Nedir?

MSc programları bilgi ve birikiminizi artırma yeterliliğine sahip olduğunuzu gösterir. O nedenle MSc programlarına giriş şartları nedir diye araştırıp o doğrultuda hazırlık yapmalısınız. Aslında bu konuda başvuru yapacağınız üniversite ve ülke büyük ölçüde önem taşır. Amerika’daki MSc programlarında TOEFL puanı öncelikli iken İngiltere’deki MSc programlarında IELTS puanı kabul için gereklidir. Bunlar dışında MSc programlarına giriş şartları nedir diye bakıyorsanız aşağıdaki konuların da kabulde etkili olduğunu bilmelisiniz.

→ Mezun olduğunuz ülkenin üniversite başarısı ve diploma notu 

→ Makale veya bilimsel yayınlarınızın uluslararası alanda yayınlanması

→ TOEFL, IELTS gibi İngilizce yeterliliğini ölçen sınavlardan yeteri kadar puan almak

→ Kişisel yetenekleriniz, çalışma disiplininiz

→ Hobileriniz ve boş zamanlarınızda yaptıklarınız

→ Üniversitelerin özel olarak belirlediği kriterlere uygunluk

→ Mülakat veya değerlendirme sonucunda başarılı bulunmanız

MSc yüksek lisans programlarına giriş şartlarını her üniversiteye göre değerlendirmek ve o doğrultuda performans göstermek gerekir.

Hangi Ülkeler En İyi MSc Programlarına Sahip?

MSc programları yurt dışında kabul görmüş saygın ve kaliteli üniversitelerden seçilmelidir. Bazı ülkeler MSc programlarında dünya çapında üne sahiptir. Hangi ülkeler en iyi MSc programlarına sahip diye araştırıp bunlar arasından seçim yapabilirsiniz. 

Hangi ülkeler en iyi MSc programlarına sahip?

Birleşik Krallık 

Londra, Edinburgh, Oxford ve Manchester gibi şehirlerde dünyaca ünlü çok sayıda üniversite vardır. Çeşitli araştırmalarla yakından ilgilenen, farklı alanlarda MSc yüksek lisans programları mevcuttur.

Amerika Birleşik Devletleri

New York, Boston, Chicago ve California gibi şehirlerde araştırma yapıp MSc unvanı alabileceğiniz üniversiteler vardır. Dünyadan ve farklı milletlerden öğrenci kabul eden üniversitelerin sayısı fazladır.

Avustralya

Sidney, Melbourne gibi şehirlerde iyi eğitim veren üniversiteler vardır. Eğitimleri çok yönlü olarak buradan alabilirsiniz.

Kanada

Montreal, Toronto ve Vancouver gibi şehirlerde yer alan üniversitelerin uluslararası MSc öğrenci sayısı fazladır.

Almanya

Münih, Frankfurt ve Berlin gibi şehirlerde yüksek lisans programları kaliteli ve ucuzdur.

Hollanda

Amsterdam, Rotterdam ve Utrecht şehirlerinde İngilizce MSc yüksek lisans imkanı vardır.

İsveç

MSc eğitiminde ücretsiz seçeneklerin çok olduğu ülkelerdendir. Stockholm, Lund ve Göteborg gibi şehirlerde kaliteli yüksek lisans programları mevcuttur.

MA Ve MSc Arasındaki Farklar Nelerdir?

Yüksek lisans imkanı sadece fen bilimlerinde değil sosyal bilimlerde de vardır. Sosyal bilimler alanında ün yapmış üniversiteler MA öğrencisi kabul eder. MA açılımı Master Of Arts olup sosyal bilimler alanında yüksek lisans yapan öğrenciler için açılan programlardır. 

MA ve MSc arasındaki farklar nelerdir bilirseniz çalışmalarınız için uygun üniversiteyi de bulabilirsiniz. 

→ MA; edebiyat, sosyal bilimler, güzel sanatlar gibi sözel alanlarda yüksek lisans yapmanıza imkan verir. MSc ise sayısal alanlara özgü yüksek lisans eğitimidir.

→ MA yüksek lisans programlarının çoğunda tez yazma zorunludur. MSc yüksek lisans programlarında ise proje ve laboratuar çalışmaları eksenli hareket edilir.

→ MA diploması aldığınızda kamusal alanlarda, kültürel ve eğitim alanlarında size yeni imkanlar sunulur. MSc diploması ise mühendislik, IT, sağlık bilimleri ve doğa bilimleri alanında kapılar açar.

MA yüksek lisans programları ve MSc yüksek lisans programları süre açısından farklılık göstermez. İkisi de 2 yıl içinde bitirilmesi gereken programlar olup bu süre öğrenciye, alana, başarıya göre değişir. 

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım