Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Mcgill University

Mcgill University – Mcgill Üniversitesi

Bakış açısı ve deneyim açısından köklü kadrosuyla Kanada’nın modern üniversiteleri arasında bulunan ve yeşilliklerin içindeki kampüsü sayesinde eğitim dönemini renklendiren Mcgill Üniversitesi, 1821 kurulan bir üniversite olmanın yanında Kanada’nın en eski devlet üniversitesi sıfatıyla eğitim veriyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Mcgill Üniversitesi başvuru zamanı

Kanada’nın en gözde üniversitelerin olan Mcgill Üniversitesi için son başvuru tarihi 15 Ocak.

Mcgill Üniversitesi bölümleri

Animal Science

Bioresource Engineering

Food Science and Agricultural Chemistry

Natural Resource Sciences - Agricultural Economics

Plant Science

Educational and Counselling Psychology
Chemical Engineering
Anatomy and Cell Biology
Integrated Studies in Education
Kinesiology and Physical Education
Civil Engineering and Applied Mechanics
Electrical and Computer Engineering
Mechanical Engineering
Mining and Materials Engineering
Anesthesia
Biochemistry
Biomedical Engineering
Diagnostic Radiology
Epidemiology, Biostatistics & Occupational Health
Family Medicine
Human Genetics
Medicine
Microbiology & Immunology
Neurology & Neurosurgery
Obstetrics & Gynecology


Lokasyon

Mcgill Üniversitesi nerede?

40.000’i aşkın öğrenciye eğitim sunan ve her araştırmadan ilk sıralarda çıkan Mcgill Üniversitesi, Montreal şehrinde bulunuyor. Hukuk, yönetim ve tıp alanlarındaki üstün eğitimi ve deneyimli bakış açısıyla bilinen Mcgill Üniversitesi, 11 fakülte ve 300 binada öğrencilerini ağırlıyor. Kampüsleri olan Downtown ve Macdonald’da mükemmel eğitim anlayışını profesyonel ve modern kulvarda açtığı yeniliklerle bir arada sunan Mcgill Üniversitesi’nde okuyan tüm öğrenciler spor merkezleri, kütüphane ve bilgisayar odaları, market ve restoranlar sayesinde üniversite hayatında keyfi ve akademik başarıyı aynı anda yaşıyor. Öğrencilerine sunduğu burs olanakları ve danışmanlık hizmetleri ile Kanada’nın en öğrenci dostu üniversitesi olarak bilinen Mcgill Üniversitesi, eğitim sonrasında öğrencilerine verdiği iş desteği ile fark yaratıyor.


Mcgill Üniversitesi ve ranking/sıralamalar

  • Mcgill University, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasındaki en iyi Kanada üniversitelerinde ilk 5’te bulunuyor.

  • Mcgill University, Times dünya üniversiteleri arasında ilk 50’de bulunuyor.

  • Mcgill University, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 30’da bulunuyor.

Lisans programlarının kabul şartları

  • En az 90 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6,5 IELTS puanı

Mcgill Üniversitesi bölümleri

Oncology

Ophthalmology

Otolaryngology

Pathology

Pediatric Surgery

Pediatrics

Pharmacology & Therapeutics

Physiology

Psychiatry

Social Studies of Medicine
Surgery
Anthropology
Art History and Communication Studies
East Asian Studies
Economics
English
French Language Centre
Littératures de langue française, de traduction et de création
Geography
History and Classical Studies
Languages, Literatures and Cultures

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım