Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • yurtdışı eğitim

Kanada ‘da Lise Eğitimi

Kanada ‘da Lise Eğitimi

Kanada'da Lise Okumak

Kanada ‘da Lise Eğitimi

Kanada Egitim Sistemi, anaokuldan üniversiteye kadar uzanan kategorilerde hem devlet okullarini hem de özel okullari kapsamaktadir. Egitim, Kanada Anayasasi kapsaminda eyaletlerin sorumlulugundadir, bu da eyaletlerdeki egitim sistemleri arasindaki farkliligi gösterir. Buna ragmen, egitim ülke genelinde yüksek standardlardadir. 

Kanadali çocuklar genelde 4-5 yaslarinda zorunlu olmayan 1-2 yillik anaokulu egitimine devam ederler. Tüm çocuklar yaklasik 6 yaslarinda birinci sinifa baslarlar. Normal olarak, egitim yili Eylül’de baslar ve Haziran’a kadar devam eder fakat bazi durumlarda Ocak aylarinda okula alimlar mümkün olabilir. Liseler, eyaletlerin sistemine bagli olarak 11, 12 ya da 13. siniflara kadar devam eder. Bundan sonra, ögrenciler üniversite, kolej ya da Cegep’de okumaya devam edebilirler. Lise ile üniversite arasinda 2 yillik genel egitim, 3 yillik teknik egitim vermekte olan Cégep, “Genel ve Mesleki Kolej” anlamina gelen Fransizca kelimelerin kisaltmasidir. Quebec eyaletinde Cégep sistemi bulunmaktadir. 


Türk aileleri için lise eğitiminde yeni bir alternatif
Kanada liseleri. 170 yıllık liselerde okuyan öğrenciler dünya sıralamasında ilk 27 içinde yer alanüniversitelere sınavsız girebiliyor. Üniversitemezuniyetinin ardından 3 yıl çalışma izni veriliyor. İsteyene çalışma izninin ilk yılı tamamlandığında vatandaşlığa başvuru hakkı veriliyor

 


Türkiye 
üniversite okumak isteyen 2 milyon genci, ilk ve ortaöğretimde bulunan 17 milyon öğrencisiyle yabancı ülkeler için kaçırılmayacak bir eğitim pazarı yaratıyor. Üniversite eğitimi dışında birçok ülke lise eğitimi için de Türk ailelere ulaşmayı hedefliyor. Bu ülkelerden biri de Kanada. Kanada liselerinin cazibesi ise lise eğitimi tamamlayan gençlere "sınavsız"üniversite hakkı tanıması, mezuniyetin ardından da 3 yıla kadar çalışma izni vermesi. Bu iznin ilk yılı tamamlandığında isteyen Kanada vatandaşlığına başvurabiliyor.

 


Kanada Büyükelçiliği Eğitim Danışmanı Köksal Ekinci, son yılllarda Kanada'nın 170 yıllık geçmişe sahip liselerininde verilen eğitimin tıpkı üniversiteleri gibi ilgi çektiğini söylüyor. Yılda 3 bin öğrencininüniversite, dil, yaz okulu ve lise eğitimi için Kanada'ya gittiğini anlatan Ekinci Habertük için lise eğitimini anlattı:

YATILI EĞİTİM TERCİH: 
Kanada'ya ortalama 300 öğrenci lise eğitimi için gidiyor. Ailenin tercihi yatılı (boarding school) okullar. Okullara başvuruda dil yeterliliğine bakılıyor. Yetersiz görülürse hazırlık okuyorlar. Bazı okullar kabul edecekleri öğrenciye matematik sınavı da uyguluyor.

AİLE YANINDA KONAKLAMA: Yatılı eğitim için okulun yurdu yanında aile yanında konaklama da seçenek. Aileler özel olarak seçiliyor, güvenlik testlerinden geçiriliyor.

MİSAFİR EDEN AİLE: Resmi tatillerde, haftasonlarında yatılı okuyan öğrencileri "misafir eden aile" uygulaması var. Bu sistemde okulda yatılı kalan çocuk tatillerde özel seçilen bu ailelerin evine gidiyor, onlarla ortak aktivite ve gezilere katılıyor.

IB, AP PROGRAMLARI: Eyaletler arasında eğitim kalitesi ve program çeşitliliği açısından en çok tercih edilen okullar Ontario eyaletinde. Öğrencinin yetenek ve ilgi alanlarına göre seçmeli derslerin sunulduğu lise müfredatında sadece 
Kanada'daki üniversiteler için değil tüm dünyada üniversiteeğitimine hazırlayan özel programlar var. En çok tercih edilen IB (International Baccalaurate) AP (Advanced Placement )programları.

LİSEDE OKURKEN GEÇİŞ: Yalnızca birinci sınıftan lise eğitiminin yanı sıra lisenin son iki yılında da
Kanada liselerine kabul mümkün. Okullar İngilizce seviyesini ölçtükten sonra kabul işlemi yapıyor.

BURS OLANAKLARI: Bursa okul karar veriyor. 5 bin ile 15 bin 
Kanada doları arasında burs öğrencinin akademik başarısına göre veriliyor. Gerekirse burs için sınav da yapıyorlar.

ÜNİVERSİTEYE GEÇİŞ HAKKI: Sadece tüm okulu Kanada'da okumak yerine özellikle 11 ve 12. sınıfları Kanada'daki önde gelen liselerden birinde okumak dünya sıralamasında ilk 27'den başlayarak ilk 100 içindeki üniversitelerine kabulde de avantaj sağlıyor. Elbette öğrencinin not ortalaması önemli.

ÖZEL SINAV İSTENMİYOR: Liseyi 
Kanada'da bitiren öğrenciden Kanada dışında okuyanlardanüniversiteye giriş için istenen TOEFL, IELTS, SAT gibi sınavlar istenmez. Ancak üniversiteye girişte 5'lik not sisteminde 4 not ortalaması kabul için önemli.

ÜNİVERSİTEDE DE BURS: Kanada üniversitelerinda öğrenim ücreti 20 ile 30 bin Kanada doları arasında. Başarılı öğrenciye 3 bin ile 10 bin Kanada doları burs veriliyor.

ÖĞRENİM ÜCRETLERİ: Dünyaca tanınmış ve mezunları çok iyi 
üniversitelerden burs alan okullar arasında Appleby College, Albert College, Pickering College, Lakefield College, Upper Canada College, Stanstead College, Trinity College School gibi 170 yıllık tarihe sahip okullar var. Okullarda tenisten yüzmeye, outdoor aktivitelerden kültür gezilerine kadar hafta sonlarını da kapsayan etkinlikler yapılıyor. Okul ücretleri yıllık 30-35 bin Kanada doları, yurt, yemek ve sağlık sigortası ücretlerinin de toplamı yıllık 15-20 bin Kanada doları arasında değişir.

VATANDAŞLIK HAKKI: Liseyi bitiren öğrenci üniversiteye kabul aldığı gibi üniversiteden mezun olan da 3 yıla kadar çalışma ve oturma izni alıyor. Bu iznin ilk yılı dolduğunda da Kanada vatandaşlığına başvuru hakkı var.

EN TANINMIŞ OKULLARIN ÜCRETLERİ (*)

MacLachlan College :1978 yılında kuruldu. Aile yanında konaklamalı yatılı eğitim veriyor. Ücreti 61 bin 438 TL. (36 bin 140 Kanada doları)

Appleby College: 102 yıllık okul. Oakville şehrinde 150 dönümlük kampusu var. 725 öğrencinin 450'si yatılı. Öğrenim ücreti yatılı olarak 95 bin 200 TL (56 bin Kanada doları )

Albert College: 156 yıllık geçmişe sahip. Kanada'nın en köklü yatılı ve gündüzlü okullarından biri. Anaokulundan eğitim başlıyor. 15 kişilik sınıflar. 20 ülkeden öğrenci var. Ontario Gölü'ne yakın 100 dönümlük bir arazi üzerinde kurulu. Yatılı ücreti 76 bin 700 TL (51 bin Kanada doları)

Pickering College :171 yıllık okul. Okulda ses eğitimi, müzik kayıt, görsel sanatlar ve film yapımı gibi dersler de var. Yatılı ücreti 84 bin 880 TL (49 bin 930 Kanada doları)

(*) Bir Kanada doları 1.7 olarak dikkate alınmıştır.

 

Kanada’da Lise Eğitimi

 

Kanada`da lise egitimi aynen Türkiye`de oldugu gibi 4 yil surmekte ve 12. sinifta tamamlanmaktadir. Hemen her eyalette cok sayida ozel ve devlet lisesi ile yuksek egitim standartlarina sahip olan Kanada okullari, mezuniyet sonrasinda da dunyanin hemen yerinde universite okumaya imkan tanimaktadir.

 

Kanada`da lise egitimi alirken Türkiye`de oldugu gibi universitede istenilen bolum veya bolumlere gore (muhendislik, iktisadi idari bilimler, sosyal, fen, edebiyat,...) alan tercihi yapilmaktadir. 

 

Kanada`da lise egitimi Ogrencilerin gerek akademik gerekse mesleki alanda egitimlerini rahatca surdurebilmelerini saglamak amaciyla tasarlanmistir. Egitimlerine lise sonrasinda devam etmeyi dusunen ogrenciler, lise derslerini universitede okumak istedikleri bolumlere ve bu bolumlerin universite yonetimlerince belirlenmis kabul kosullarina uygun olarak secerler. ornegin universite seviyesinde makina muhendisligi okumak isteyen bir ogrencinin lisedeyken fizik, kimya ve matematik derslerini almis olmasi gerekir. Liselerde bulunan danismanlik ofisleri ogrencilere ders secimi ve kariyer danismanligi gibi alanlarda rehberlik servisleri vermektedirler.

 

Kanada`da egitim sistemi yuksek standartlari ve uluslararasi taninirligin yaninda sagladigi avantajlar sunlardir;

 

1- Ingilizce seviyenizi en ust seviyeye tasima imkanini yakalarsiniz 

2- Egitiminize ister Kanada`da ister farkli bir ulkede devam edebilirsiniz 

3- Dunyanin bircok farkli bolgesinden arkadaslariniz olur 

4- Egitim ucretleri Turkiye`de ki ozel okullarin cogunun altindadir. 

5- Kanada dunyanin yasam standartlari en yuksek ulkesidir ve hemen her yil bu listede ilk 5`te yer almaktadir. 

6- Kanada`da sinif basina dusen ogrenci sayisi dusuk, sinif basina dusen egitmen sayisi oldukca yuksektir.

 

Kanada`ya ilkogretim 6. siniftan itibaren dilediginiz yil veya donemde baslayabilirsiniz. Ister 6, ister 7, ister 11 veya 12. sinifta Kanada`ya transfer olursunuz.

 

Dilerseniz 1 somestr veya 1 akademik yil okuyup tekrar Turkiye`ye donebilir veya Kanada`da 12. sinifi tamamlayip lise diplomanizi Kanada`dan alabilirsiniz.

 

Kanada`da ki liselerin tamami MEB (Milli Egitim Bakanligi) tarafindan taninmaktadir. Boylece almis oldugunuz diploma ile Turkiye`de denklik alabilirsiniz.

 

Çok kültürlü bir yapıya sahip olan Kanada; liselerinde de bu özelliğini korumakta ve uluslararası öğrencilere belli sayida kontenjan ayırmaktadır. Türk öğrenciler liseye doğrudan Kanada`da baslayabilecekleri gibi diledikleri taktirde ara siniflarda da transfer olabilirler. Örnegin 10. sınıfı Turkiye`de tamamlamis bir ogrenci 11. sinifa Kanada`da baslayabilir.

 

Kanada liseleri ister ozel, ister devlet olsun; fiyatlari ve egitim standartlari birbirine denktir. Egitim ücretleri eyaletten eyalete değişmektedir.

 

Nova Scotia eyaletinde senelik 8000 CAD, Toronto (Ontario Eyaleti) ve Vancouver`da (British Columbia Eyaleti) senelik 10.000 ile 15.000 CAD arasindadir.

 

Liselerde Konaklama

 

18 yaşın altında ki öğrenciler Kanada`da özenle secilmis Kanada`li ailelerin yaninda konaklarlar. Aile yani konaklama tam pansiyondur ve genelde tek kisilik odalarda yapilmaktadir. 18 yasin uzerinde ki ogrenciler ise yurt veya apart seceneklerinden kendilerine uygun olani secebilirler.

 

Konaklama ucretleri aylik 600 - 850 CAD arasindadir. 1 akademik yil 10 aydir. Boylece senelik konaklama ucreti 6000 ile 8500 CAD arasinda degismektedir.

 

Yatılı okullarda ise öğrencilerimiz yurtlarda tek ya da çift kişilik odalarda kalma şansı elde ederler.

 

 

KANADA'DA LİSEDEN MEZUN OLAN GENÇLERE TÜRKİYE' DE SINAVSIZ ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ İMKANI

Türkiye' 2013 Ağustos ayında işleme konulan yasa gereği ''Yurtdışında bir liseden  eğitim alarak, mezun olan öğrenci, Türkiye' de istediği Üniversiteye girebilmek için Üniversite sınavına girmek zorunda kalmayacak.'' Bu nedenle yasa açıklandığından bu yana yani 2013 yılından itibaren basta Kanada liselerine aşırı rağbet almaktayız. Türk aileler yurtdışında liselerin maliyetlerinin uygun oluşu nedeniyle hiç zorlanmadan, çocuklarının Türkiye' de istediği üniversiteye giriş hakkına sahip olmalarının yanında,  Kanada'da aldıkları lise eğitimlerinin üstün kalitesi nedeni ile çocuklarının dünya sıralamasında ilk 500' de olan aşağıdaki üniversitelere rahatlıkla kabul edilme avantajlarından faydalanmak istemelerinden dolayı bu yasa açıklanmasından bu yana, yani son 3 ay içerisinde 14 tane Türk öğrencimizi seçkin Kanada  liselerine  yerleştirdik. 2014 yılında mezun olacak öğrencilerimiz aşağıdaki Üniversitelere kolaylıkça yerleştirilecekler.

Üstelik  Kanada Liselerine çocuğunuzun son yılında, yani 12. sınıfta iken dahi kaydını yapabiliyoruz. Sadece son yılı Kanada'da okuyarak çocuğunuzun mezun olması da mümkün. Bunun için yapmanız gereken tek şey anne ve babaların bizimle iletişime geçmeleridir. Görüşmeler telefonda yapılmamaktadır. 0212 259 60 75 no'lu telefondan aradığınızda hemen ofise gelmeniz üzere randevu verilecektir.

Kanada'da  Lise eğitimi alarak mezun olan çocuğunuzun kolaylıkla kabul edilebileceği Üniversiteler şöyledir.

KANADA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMALARI: British Colombia Ünviersitesi (40. sırada), McGill Üniversitesi (58. sırada), McMaster Üniversitesi (92. sırada), Alberta Üniversitesi (101. sırada), Montreal Üniversitesi (102. sırada), Waterloo Üniversitesi (153. sırada), Dalhouise Üniversitesi (201. sırada), Laval Üniversitesi (202. sırada), Queen's Üniversitesi (203.sırada), Simon Fraser Üniversitesi (204.sırada), Calgary Üniversitesi (205. sırada), Western Ontario Üniversitesi.

TÜRKİYE'DE SINAVSIZ KABUL EDİLEBİLECEĞİ ÜNİVERSİTELER: Boğaziçi Üniversitesi, ODTÜ Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi. 

AMERİKA ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, UC Berkeley, MIT, Cambridge Üniversitesi, Caltech-California Institute of Technology,  Colombia Üniversitesi, University of Chicago,

İNGİLTERE ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Cambridge Üniversitesi(5. sırada), Oxford Üniversitesi(10. sırada), University of College London (21. sırada), The Imperial College of Science, Technology and Medicine (24. sırada), Manchester Üniversitesi(41. sırada)

KANADA' DA LİSE OKUMAK İN  HAZIRLAMANIZ GEREKEN KAYIT EVRAKLARI:

Öğrenci henüz Türkiye'de mezun olmamış ise önceki eğitim kurumundan alınmış ders ve not dökümleri,

1.       Öğrenci mezun olmuş ise mezuniyet belgesi veya diploması,

2.       Bu evrakların İngilizce tercümeleri,

3.       Öğretmenleri tarafından İngilizce olarak yazılmış akademik referans mektupları,

4.       Öğrencinin neden Kanada’ da Lise eğitimi almak istediğini, o ana kadar yaptıklarını ve gelecek planlarını anlatan motivasyon mektubu (tarafımızdan destek verilmektedir.)

5.       Öğrencinin İngilizce dil seviyesini gösteren resmi belge ( Okulundan alacağı yazı, TOEFL / IELTS / CAMBRIDGE sınav skoru). İngilizce yeterliliğini belgeleyemeyen öğrencilerin İngilizce hazırlık programlarına katılacağını belgeleyen taahhüt mektubu.

6.       Eğitim ve yaşam masraflarının yeterli olduğunu belgeleyebileceğiniz Bankanızdan alacağınız İngilizce Banka Mektubu

7.       Veli olarak anne ve babadan alınacak İngilizceye çevrilmiş noter onaylı izin belgesi

Kanada Lise Eğitimlerine Eylul ve Ocak aylarında öğrenci kabul etmektedirler. Başvuru işlemlerini 4 ay öncesinden başlatmamız gerekmektedir. Katılımcılar 9. ve 10. sınıftan itibaren lise programlarına katılabilmektedirler.Kanada da Lise eğitimi senelik eğitim, konaklama, kitap, sigorta ücretleri kısacası her şey dahil toplam 28,000 CAD ‘ dır. 

- See more at: http://www.alsstudy.com.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım