Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
  • yurtdışı eğitim

Kampüs Ortamında Dil Eğitimi Alarak Geleceğinizi Şekillendirebilirsiniz

Üniversite Kampüsünde Eğitimi Merak Edenler Buyurun Embassy English’e

Embassy English Dil Okulu – Brighton

Brighton’da ziyaret ettiğimiz diğer bir dil okulu da Embassy English. Embassy English, Bellerbys Üniversitesi’nin kampüs sınırları içerisinde yer aldığından, akademik kadrosu ve okul içi atmosferiyle göz dolduruyor. Kampüsün kapısından içeri girdiğiniz anda doğru yerde olduğunuzu anlayabildiğiniz okulda eğitim kalitesi oldukça iyi bir seviyede. Modern binası etkileyici bir avlu içerisine konumlanan Embassy English şehir merkezine ve sahile oldukça yakın. Tren istasyonuna 2 dakika, şehir merkezine ise 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunan okul ulaşım kolaylığı ile hem zamandan hem de paradan tasarrufu yapmanızı sağlıyor. “Bellerbys Üniversitesi’nin kampüsünden içeri girdiğiniz anda akademik bir ortamda olduğunuzu anlıyorsunuz. Okul turnikelerinden öğrenci kartınızı okutarak içeri giriş yapıyorsunuz. Okulun içerisi çok modern ve ferah. Türkiye’deki orta çaplı bir özel üniversite yapısını düşünün işte Embassy English binası da bu tarzda. Üniversite içerisinde konumlanan bir okul olduğundan eğitmen kadrosu akademik isimlerden oluşuyor. İçeride sıcak bir hava fakat ciddi bir eğitim var. Okuldaki öğrencilerin hepsi bu okulda eğitim almaktan çok memnun. Türk öğrencilerin okuldaki popülasyonun sadece yüzde 3’ünü oluşturması da güzel bir özellik. Böylelikle öğrenciler Türkçe konuşacakları ortamı bulamıyor ve hem diğer milletten öğrencilerle hem de ana dili İngilizce olan üniversite öğrencileriyle sohbet etme şansı yakalıyorlar” diyerek ilk izlenimlerini aktarıyor. İçerisinde büyük bir kütüphanesi, IT odası ve yemekhanesi bulunan okul öğrencilere pek çok imkân sağlıyor. Okuldaki yemekhane ve geniş avlu öğrencilerin hayatını kolaylaştırıyor. Yemekhanede uygun fiyatlı yemek yiyebilen öğrenciler, boş vakitlerini okulun geniş avlusunda değerlendirebiliyor. Bu arada yemekhanede Müslüman öğrencilere özel helal ibareli yemekler çıkartıldığını da eklemeden geçmeyelim. Anlayacağınız okul yönetimi uluslararası öğrenciler için her detayı incelikle düşünmüş. Bu da kendinizi ayrıcalıklı ve değerli hissetmenizi dağlıyor.

Brighton’da Konaklama

Konaklama diğer tüm ülkelerde ve eğitim kurumlarında olduğu gibi 2 alternatiften oluşuyor. Aile yanı konaklama ya da yurt konaklaması.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklamalar her zaman olduğu gibi yurt konaklamasına göre daha makul fiyatlı. Fakat seçilen ailelerin evlerinin, Embassy English kampüsüne 40 dakikalık mesafede bulması biraz sıkıntı yaratabilir.  Yol masrafı hesaplaması yapılarak aile yanında mı yoksa yurtta kalmanın mı daha uygun olduğunu hesaplayıp, seçim yapmanızı öneririz. Global Vizyon danışmanları bu konuda da bilgi vereceklerdir diye düşünüyoruz.

Yurt Konaklaması

Embassy English’de yurt konaklaması en az okul binası ve atmosferi kadar güzel. Bellerbys Üniversitesi’yle ortak kullanılan bir yurt bulunuyor. Yurdun kampüs sınırları içerisinde olması öğrencilere büyük kolaylık sağlıyor. Kampüsten yurtlara bağlanan bölümler bulunuyor. Bu da ulaşım masrafınız olmamasını sağlıyor. Kampüs içerisindeki bu yurt yaz döneminde kullanılabiliyor. Kış dönemi ise okula 10 dakika yürüme mesafesinde, 35 yataklı bir residenceda konaklanabiliyor. Yurtlar oldukça modern ve güzel döşenmiş. “Brighton’da hayat nasıl? Ne yaparım? Ne yer ne içerim?” diyorsanız hiç meraklanmayın. Hayatınız hiç olmadığı kadar güzel geçecek. Kültür sanat şehri olan Brighton’da genç nüfusun yoğunluğu, şehirde her gün bir aktivite olmasını sağlıyor. Festivaller, sanat galerileri, pubları, kafeleri, sahil etkinlikleri, müthiş peyzaja sahip parklarıyla Brighton’da sıkılmanız mümkün değil.

Atmosfer Sıcak ve Samimi, Eğitim ise Akademik ve Ciddi

Embassy English 16 yaş ve üzeri yaştaki öğrencilerin eğitim alabildiği bir okul. Yazımızın başında da dediğimiz gibi üniversite içerisinde yer alan okul diğer dil okullarına göre daha akademik bir eğitim sunuyor. Bir kur 12 haftada tamamlanıyor. Her 5 haftada bir öğrencilere test yapılıyor ve gelişimleri kontrol ediliyor. Eğer öğrenci 5 haftadan az kursa katılıyorsa pre-arrival test ile graduation testi karşılaştırılarak öğrencinin gelişimi raporlanıyor. Öğrenci yoğun dönemdeki programlara katıldığında “dubble banking (zikzak)” adı verilen bir sistem uygulanıyor. Ayrıca öğrencilerin Embassy English Student Dashboard online sisteminden verilen ödevleri ve görevleri tamamlaması ile paralel kur geçişleri sağlanıyor. Bunların her biri çetrefilli detaylar olarak gelebilir size fakat emin olun okula gittiğinizde eğitmenler size sürecin nasıl işlediğini oldukça açık bir şekilde anlatacaklar. Yine ekip arkadaşlarımızdan Kübra’nın yorumuyla eğitim kalitesini şöyle bir detaylandıralım isteriz. Kübra “Okuldaki eğitim oldukça kaliteli ve başarılı. Özellikle Genel İngilizce ve Akademik İngilizce alanlarından okulda eğitim alıp başarıyla tamamlamamış öğrenci bulunmuyor. Bu okulda eğitim almış bir öğrenci olarak referans olmaktayım. Okul eğitim kalitesinin yanı sıra sosyal etkinliklerde de bir o kadar başarılı. Okulun kapısından içeri girdiğiniz anda farkı anlayacaksınız” diyor.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım