Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 535 643 31 81 

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

İrlanda’da Work And Study Dil Eğitimi Lise Eğitimi Üniversite Eğitimiİrlanda’da Work And Study Dil Eğitimi Lise Eğitimi Üniversite Eğitimi

İrlanda yurt dışı eğitimin her evresinde ön plana çıkan ülkelerdendir. Dil okulu, lise ya da lisans eğitimi almak isteyenler; İrlanda’nın köklü eğitim sisteminde, cazip fiyat avantajıyla eğitim alma imkânı yakalar. 

 

Eşsiz doğal güzelliklerine film karelerinden aşina olunan İrlanda aynı zamanda güvenli ve zengin kültürel mirasa sahip bir Avrupa ülkesidir. İrlanda; müzik, resim, edebiyat ve dans alanında sahip olduğu kültürel miras ile öğrenciler için ufuk açıcıdır... İrlanda’da eğitim alan öğrenciler güvenli bir ülkede, doğa ve tarihle iç içe eğitim alma fırsatı bulur. Konukseverliğiyle bilinen İrlanda halkı sıcak ve dost canlısıdır. Bu da öğrencilerin ülkeye kolay adapte olmasını sağlar.

 

Tüm bu eşsiz güzelliklerin ve köklü mirasın yanı sıra İrlanda son yıllarda gelişen ekonomisiyle de ön plana çıkmaktadır. İrlanda özellikle teknoloji, iş dünyası ve bilim alanlarından yükselen bir ivmeye sahiptir. Küresel teknoloji şirketlerinin hemen hepsi İrlanda’da merkeze sahiptir. Bu şirketler; hizmetten sağlığa kadar pek çok alanda binlerce iş fırsatı yaratmaktadır. Tüm bu gelişmeler İrlanda’yı yurt dışı eğitim alanında ilk tercihlerden biri haline ulaştırmıştır. 

İrlanda’da Eğitim Almanız için 10 Sebep!

-           Avrupa’da en hızlı büyüyen ekonomiye sahiptir.

-           Yaşam kalitesi konusunda dünyadaki en iyi 2.’ci ülkedir.

-           Eğitim sistemi dünyadaki en iyi 10 sistem arasındadır.

-           %10’u uluslararası öğrenci olan 250 bin öğrenciye ev sahipliği yapar.

-           Eğitim boyu çalışma hakkı sunar.

-           Mezuniyet sonrası 2 yıl çalışma hakkı sunar.

-           Vasıflı işçilere oturum izni sunar.

-           Avrupa’da ana dili İngilizce olan en güzel ülkedir.

-           Nüfusun %50’si 30 yaş altıdır.

-           Halkı dünyadaki en dost canlısı halk seçilmiştir.

 

İRLANDA’DA İNGİLİZCE EĞİTİMİ

 

İrlanda yurt dışı eğitimin her evresinde ön plana çıkan ülkelerdendir. Dil okulu, lise ya da lisans eğitimi almak isteyenler; İrlanda’nın köklü eğitim sisteminde, cazip fiyat avantajıyla eğitim alma imkânı yakalar. 

 

İrlanda son yıllarda gelişen ekonomisi ve dünya markalarına ev sahipliği yapmasıyla bu alanda da popülaritesini artırmıştır. İrlanda ekonomik yükselişi ve dünya markalarının merkezi olması sebebiyle iş dünyasında ön plana çıkmaktadır. Bu ekonomik gelişim ve imkanların artması dolayısıyla İrlanda özellikle Work & Study programlarında iddiasını güçlendirmiştir. İrlanda uzun dönemli dil kurslarına katılanlara verdiği çalışma izniyle uluslararası öğrencilerin hayallerini süslemektedir.

 

Work&Study Programı Nedir?

İrlanda’da açılan 25 haftalık Work & Study programları; anadili İngilizce olan bir Avrupa ülkesinde eğitim alma, yaşama ve çalışma deneyimi sunar. Öğrenciler bu program kapsamında haftalık alacakları ders saatlerini ayarlayabilir. Haftalık en az 15 saat ders alacak şekilde program yapan öğrenciler çalışmaya da zaman ayırabilir. Öğrenciler eğitim alırken haftada 20 saat çalışma iznine sahiptir. Öğrencilerin maaşları İrlanda’daki haftalık yaşam masraflarını karşılamaya yetecektir.

İrlanda’da Work & Study yapanlar 25 haftalık bir eğitim karşılığında 8 ay oturum iznine sahip olur. Bu izin öğrencinin isteğine bağlı olarak iki kez uzatılabilir. Bu iki uzatmayı alan öğrenci toplamda 2 yıl boyunca İrlanda’da eğitim almaya, çalışmaya ve yaşamaya devam eder.


Work&Study Fiyatları:

Dublin Haftada 15 saatlik Genel İngilizce Sabah Programı Ücreti: 3.125 Euro

Dublin Haftada 15 saatlik Genel İngilizce Öğlen Programı Ücreti: 2.750 Euro

Drogheda Haftada 15 saatlik Genel İngilizce Sabah Programı Ücreti: 2.750 Euro

Drogheda Haftada 15 saatlik Genel İngilizce Öğlen Programı Ücreti: 2.375 Euro

 

Dublin Haftada 20 saatlik Genel İngilizce Sabah Programı Ücreti: 4.250 Euro

Dublin Haftada 20 saatlik Genel İngilizce Öğlen Programı Ücreti: 3.750 Euro

Drogheda Haftada 20 saatlik Genel İngilizce Sabah Programı Ücreti: 3.750 Euro

Drogheda Haftada 20 saatlik Genel İngilizce Öğlen Programı Ücreti: 3.375 Euro

 

Ek Ücretler:

Kayıt Ücreti: 50 Euro

Sağlık Sigortası: 100 Euro

Trinity College London ISE: 150 Euro

İlk kitap ücreti: 35 Euro

İrlanda’da Katılabileceğiniz Diğer Programlar:

Kısa Dönem İngilizce Programı:

Work & Study programının yanı sıra öğrenciler 25 haftadan kısa süren programlara da katılabilir. Bu kısa dönem programlar genellikle yoğun iş temposuna sahip olanlar, okulla devam zorunluluğu bulunanlar ve uzun dönemli programları maddiyat dolayısıyla karşılayamayacak olanlar tercih eder. Kısa dönem programlarda öğrencilere çalışma izni verilmemektedir.


Sınav Hazırlık Programı:

İrlanda’nın popüler dil okulu programlarından biri de IELTS gibi IELTS gibi İngilizce Yeterlilik Sınavlarına hazırlık programlarıdır. Sınav hazırlık programlarına çoğunlukla orta seviye İngilizce’ye sahip olan öğrenciler katılır. Programlar en az 8 veya 12 haftadır. Başlangıç seviyesinden direk IELTS hazırlık almak isteyen öğrenciler için özel olarak tasarlanmış Pathway eğitimlerine de vardır. Pathway eğitimleri kısa dönem olmakla birlikte 25 haftalık Work & Study kapsamında da verilebilmektedir.

 

Drogheda haftada 20 saatlik Pathway Program Ücreti: 4.250 Euro


Ek Ücretler:

Kayıt Ücreti: 50 Euro

Sağlık Sigortası: 150 Euro

IELTS Exam Fee: 200 Euro

İlk kitap ücreti: 75 Euro

İRLANDA’DA LİSE EĞİTİMİ

Yurtdışında lise eğitimine dünya çapında artan bir ilgi mevcuttur. Gençlerin kendi sorumluluklarını alıp, farklı kültürlerle iç içe büyümesi, eğitim alması pek çok ailenin arzusudur… Geçmiş yıllarda; ülkemizde yurt dışı eğitim denildiğinde akla üniversite ve yüksek lisans gelirken artık lise eğitimi de popülaritesini artırdı.

İrlanda'da lise eğitimi son on yılda dünyada çok hızlı bir popülerleşme sürecine girmiştir. Dünya çapında birçok öğrenciye hitap eden mükemmel bir eğitim sistemi, yüksek kaliteli konaklama seçenekleri ve ünlü dostane İrlandalı karşılaması ile öğrenci ve aileleri burada eğitim almaya yöneltmektedir.

ELI İrlanda’da lise eğitimi almak isteyenlerin kendilerine en uygun okulu bulmasına ve eğitim süreci boyunca her sıkıntıda yanlarında olmayı garanti eder. ELI öğrencilerin ilgi alanları ve hobilerine göre onlara en uygun olacak liseyi seçer. Anlaşmalı olduğu liseler arasından en az 3 alternatifi ailelere sunar. Aileler ve öğrenciler bunlar arasından seçim yapar.

ELI; çocuk güvenliği, en iyi okulun seçimi, dostane aile seçimi, spor ve hobilerin desteklenmesi, İngilizce öğreniminin desteklenmesi, öğrencilerin gözerim altında tutulması ve raporlanması gibi konularda hizmetler sunar. ELI özellikle çocuk güvenliği konusuna büyük önem verir. Her çocuğun bir danışmanı bulunur. Bu danışmanlar çocuk ülkeye gelir gelmez çocukla iletişime geçer ve çocuğun bundan sonraki eğitim hayatı süresince ona destek olur ve yol gösterir.

 

İrlanda Lise Eğitim Sistemi:

İrlanda lise eğitim sistemi, genellikle 12 ila 18 yaş arasındaki 5 veya 6 yıllık bir süre boyunca tamamlanan Junior Cycle & Senior Cycle adı verilen iki aşamaya ayrılmıştır.

İrlanda’da lise eğitimine devam etmek konusunda öğrencilerimize birkaç farklı alternatif sunmaktayız.

1- Öğrenciler, lise eğitimlerine Türkiye’de 9. ve 10. sınıf yerine geçen Junior Cycle olarak adlandırdığımız seviyede başlayabilirler. 2 sene Junior Cyle’da, 1 sene geçiş yılında (Transition Year, her okulda zorunlu olmamakla beraber faydalı bir eğitim dönemi sayılmaktadır), 2 sene de Senior Cycle’da eğitim görerek 4 veya 5 yılda lise eğitimlerini tamamlayabilirler.

 

2- Öğrenciler, Türkiye’de 9. Sınıfı tamamladıktan sonra kalan 10, 11 ve 12. sınıf eğitimlerini İrlanda’da Senior Cycle’da yer alan 1 yıl Transition Year + 2 yıl Senior Cycle şeklinde, lise eğitimlerinin son 3 yılını İrlanda’da devam edebilirler.

 

3- Öğrenciler, Türkiye’de 9 ve 10. Sınıf eğitimlerini tamamlayarak, Senior Cycle’da yer alan son 2 yıllarını İrlanda’da okuyarak eğitimlerini tamamlayabilirler.

 

4- Sadece 1 yıl okuyup Türkiye’ye geri dönmek isteyen öğrenciler ise, özellikle Türkiye’de 9 ve 10. Sınıf eğitimlerini tamamladıktan sonra, Transition Year dediğimiz dönemde 16 yaşından itibaren İrlanda’ya gelip, 1 yıllık eğitiminin sonunda Türkiye’ye geri dönebilirler.

 

Özetle, bu 4 farklı model aracılığı ile Türk öğrenciler, tüm lise eğitim dönemlerini İrlanda’da devam edebilecekleri gibi son 3 senelerinde veya son 2 senelerinde İrlanda’ya gelerek lise eğitimlerini tamamlayabilmektedirler. Ayrıca, ara dönemde gelmek isteyen öğrenciler, Transition Year olarak adlandırılan geçiş dönemi ile, 1 yıllığına İrlanda’da lise eğitim deneyimini yaşayabilirler.

 

Junior Cycle

Junior Cycle, İrlanda’da lise eğitiminin ilk üç yılını oluşturur ve öğrencilerin 3. yılın sonunda Junior Certificate adlı ilk devlet sınavına kadar giden 11 konuyu inceledikleri geniş bir müfredat sunar. İkinci ve üçüncü yıl boyunca, öğrenciler bir dizi Sınıf Temelli Eğitim Değerlendirmesini tamamlarlar. Sınıf temelli değerlendirmelere ek olarak öğrenciler üç yıllık Junior Cycle döneminin sonunda devlet sınavlarını tamamlar ve Junior Cycle Başarı Profili alırlar.

 

Transition Year

Transition Year (TY), öğrencilere yeni konuları denemeye ve hem kişisel hem de akademik olarak büyüme ve gelişmeye teşvik edildiği çeşitli yeni eğitim deneyimleri sunar. TY'de resmi sınavlar yoktur, bu nedenle öğrenciler daha az baskı altındadır ve ufuklarını keşfedip genişletebilir, bu da onların son yıllarında ve sonrasında hangi konuları takip edecekleri konusunda daha iyi kararlar vermelerine yardımcı olabilir. TY ayrıca bir dönem iş deneyimi ve pratik yaşam becerilerini geliştirmeye yönelik diğer fırsatları da içerir.

 

Senior Cycle

Senior Cycle, öğrencilerin Geçiş Yılı (TY: Transition Year) olarak adlandırılan isteğe bağlı bu geçiş yılını alıp almamalarına bağlı olarak 2 veya 3 yıldan oluşur. Senior Cycle’ın son iki yılı, Leaving Certificate (Ayrılma Sertifikası) adı verilen son durum sınavıyla sonuçlanan 5. ve 6. sınıflardır. Öğrenciler üç temel ders alır ve üç veya dört seçmeli derste uzmanlaşır.

 

İrlanda’da  Lise Eğitimi Fiyatları:


Private Boarding Schools Gender Fees:

Sligo Grammar School – Mixed: 20.500 Euro

Dundalk Grammer School – Mixed: 21.000 Eurso

Villiers School – Mixed: 28.500 Euro

Rockwell College – Mixed: 29.000 Euro

Alexandra College – Girls: 33.000 Euro

Rathdown School – Girls: 32.000 Euro

Cistercian College – Boys: 32.000 Euro

The Kings Hospital School – Mixed: 31.000 Euro

 

Private Day School (Host Family) Gender Fees

Loreto Abbey Dalkey – Girls: 18.000 Euro

CBC Monkstown – Boys: 19.200 Euro

St Joseph’s of Cluny – Girls 18.650 Euro

Drogheda Grammer School – Mixed 18.500 Euro

St Gerard’s School – Mixed 21.000 Euro

Sutton Park School – Mixed 21.500 Euro

Castleknock College – Boys: 22.000 Euro

 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler:

-           Lise Yerleştirme ve başvuru işlemleri

-           Okul eğitim ücretleri, üniforma ve fiyatlar

-           Özel bir kişisel danışman tarafından öğrenciye özel ziyaretler, vesayet dahil

-           Öğrenci ilerlemesi hakkında aylık geri bildirim raporlaması

-           Belirtilen dönem dahilinde tam pansiyon aile yanı veya yurt konaklama. Konaklamalar tek kişilik odalarda olacaktır

-           Varışta ve tatil dönemlerinde havaalanı transferleri

-           Öğrenci el kitabı ve karşılama paketi, varışta oryantasyon semineri

İRLANDA’DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

Yurtdışı eğitimin en popüler kategorisi yurtdışında lisans eğitimidir. Yurtdışında eğitim düşünenlerin büyük bir kısmı yurtdışında lisans eğitimi almayı hedefler. İrlanda yurtdışında lisans eğitimi almak isteyenlerin son yıllardaki gözdesi haline gelmiştir. İrlanda her yıl 30 binin üzerinde uluslararası öğrenciyi eğitim kurumlarında ağırlar. Kaliteli eğitimi diğer ülkelere nazaran daha uygun fiyatlara almak isteyenler İrlanda üniversitelerine başvurmaktadır.


DkIT-Dundalk Institute of Technology:

DkIT, İşletme, Mühendislik, IT, Bilim, Sağlık, Yaratıcı Medya, Turizm ve Beşeri Bilimler alanlarında 70'in üzerinde lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. Ayrıca, lisans tamamlama; İrlanda'da diploma denkliği almak isteyen adaylarımız için add-on seçecekleri ile birlikte; Türkiye'de lisans eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz, İrlanda'da bir yıl daha eğitim alarak gerek kendi alanlarında gerekse de ilgili alanlarda, İrlanda'da DkIT diplomasına sahip olabilirler ve mezuniyet sonrasın vizesi alabilmektedirler. DKIT, YÖK onaylı okullar arasında yer almaktadır.

 

2022-2023 eğitim yılı için Duolingo skoru da kabul edilmektedir.

Tüm program bilgilerini https://www.dkit.ie/courses/ adresinde görebilirsiniz.

 

Uluslararası öğrencilerin DkIT'i seçme nedenlerinden bazıları:

      Türk öğrenciler için Akademik Başarı Bursu.

      Dublin'e bir saat, uluslararası havaalanına ise 45 dakika mesafe uzaklıkta olması.

      Dublin’e kıyasla %54 daha uygun yaşam koşulları.

      Uygulamalı öğrenme yaklaşımı için daha küçük ve yüksek teknolojik donanımlı sınıflarda interaktif eğitim.

      Tüm bölümlerin yaklaşık %75’inde iş yerleştirme olanağı.

      35'ten fazla ülkeden gelen uluslararası öğrencilerle, küresel bir kampüs.

      DkIT Sport merkezinde, son teknoloji ekipmanlar ve tüm DkIT öğrencileri için ücretsiz yararlanma imkânı.

      Mezunlarımızın %94'ü mezun olduktan sonra ki 9 ay içinde işe başlıyor.

      70+ Endüstri odaklı Lisans ve Yüksek Lisans programları.

 

Programlarımız;

BA (Hons) in Arts

BSc (Hons) in Sustainable Agriculture - AgriFood Production

BA in Digital Marketing and Public Relations

BB in Business and Technology

BA (Hons) in Accounting and Finance

BA in Hospitality Management

BA (Hons) in International Tourism Management

BA in Culinary Arts

BSc in Computing

BSc (Hons) in Computing in Software Development

BSc (Hons) in Computing in Games Development

BSc (Hons) in Biopharmaceutical Science and Environmental Bioscience

BSc (Hons) in Electrical and Electronic Engineering

BSc (Hons) in Mechanical Engineering

BSc (Hons) Civil Engineering

BSc in Bioscience

BSc (Hons) in Health and Physical Activity

BSc (Hons) in General Nursing

BSc in Veterinary Nursing

BSc (Hons) in Computing in Cloud Computing Add-on

BSc (Hons) in Computing in Cloud and Data Centre Operations Add-on

BSc (Hons) in Biopharmaceutical Science Add-on

BSc (Hons) in Advanced Veterinary Nursing Add-on

BS c (Hons) in Food Production Add-on

BSc (Hons) in Digital & International Business Add-on

BSc (Hons) in Business Add-on

BSc (Hons) in Youth Work Add-on

BSc (Hons) in Public Rrelations Add-on

BSc (Hons) in Culinary Enterprise Add-on

BSc (Hons) in Drama and Performance Add-on

BSc (Hons) in Engineering Entrepreneurship Add-on

BSc (Hons) Global Marketing Add-on

BSc (Hons) in Hospitality Management Add-on

BSc (Hons) in Sport, Excercise with Enterprise Add-on

BSc (Hons) in Event Managament Add-on

BSc (Hons) in Entrepreneurship and Marketing

 

MSc-Postgraduate Diploma in Agricultural Biotechnology

MA-MSc in Music Technology

Postgraduate Diploma in Science in Data Analytics

Postgraduate Diploma in Strategic Data Analytics for Business

MSc in Computing

MSc in Data Analytics

Postgraduate Diploma in Solar Energy

Postgraduate Diploma in Wind Energy

Postgraduate Diploma in Bio-Energy

MSc in Renewable Energy Systems

MSc in Learning and Teaching

 

Öğrenim Ücretleri:

      Pre Sessional - İngilizce Programı - €2.000

      Uluslararası Hazırlık Programı - €7.250

      Tüm Lisans Programları - Yıllık €9,950

      Tüm Post-Graduate Diploma Programları- €11.000

      Tüm Master Programları – Yıllık €12.000

 

Burslar:

      Lisans Programları için IELTS 6.0 veya eşdeğeri puan ile birlikte yıllık 1000 Euro Burs

      Lisansüstü Programlar için Lisans ortalaması %70 ve üzerindeki başvurular için 1000 Euro Burs

      İnşaat alanı ile ilgili programlarda L7 seviyesinde İnşaat Mühendisliği, Yapı Yönetimi ve Mimari Teknoloji bölümleri için yıllık 3000 Euro Burs

      İnşaat alanı ile ilgili programlarda L8 seviyesinde Yapı Yönetimi ve Mimari Teknoloji bölümleri için yıllık 2000 Euro Burs

      Pre Sessional English programı için IELTS 5.5 alan öğrenciye 500 Euro Burs ve IELTS 6.0 alan öğrenciye ise 1000 Euro Burs

 

İngilizce Yeterlilik Koşulları:

      Uluslararası Hazırlık Programı (Foundation) için IELTS 4.5 veya Duolingo 65-70

      Pre-Sessional English Programı için IELTS 5.0 veya Duolingo 75-80

      L7 Lisans Programları için IELTS 5.5 veya Duolingo 85-90

      L8 Lisans Programları için IELTS 6.0 veya Duolingo 95-100

      Yüksek Lisans Programları için IELTS 6.5 veya Duolingo 105-110

 

İrlanda’da ayrıca ;

-        Griffith College Dublin

-        Trinty College

-        Dublin City College okullarında da lisans ve yüksek lisans öğrenci yerleştiriyoruz. 

Uzman Danışmanlarımız ile Şimdi İletişime Geçin

Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa

Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Zahid D.

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci

Sıkça Sorulan Sorular

Sertifika Programını Nedir?

  Sertifika programları, süresi 4 haftadan başlayıp 2 yıla kadar uzayabilen mesleki eğitimlerdir. Uluslararası sertifika programlarına katılım için lise mezunu olmak yeterlidir. Bazı programlar özellikle lisans diploması isteyebilir. Yurtdışı sertifika programlarının ilk amacı meslek edindirmektir. Bu programlardan mezun olanlar sektöre hazır bir şekilde giriş yapar. Çünkü yurtdışı sertifika programlarının büyük bir çoğunluğu, staj yapmayı zorunlu tutarak öğrencilerinin teoride öğrendikleri bilgiyi pratiğe de dökebilmesini amaçlar. Bu sebeple yurtdışı sertifika programlarından mezun olanlar sektörü tanıyarak iş başlangıcı yapabilmektedir. 


  Yurtdışı sertifika programları; hayalleri süsleyen üniversitelerin programlarına katılarak bu kurumların tüm imkanlarından yararlanmayı sağlar. Diploma ve sertifika programlarında üniversite hocalarının yanı sıra sektörün önde gelen isimlerinden ders alınmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Uluslararası sertifika programlarına katılmak için en az lise mezunu olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. Amerika sertifika ve diploma programlarından bazıları lisans diploması isteyebilmektedir. Yurtdışı sertifikalı eğitim programlarına katılım için İngilizce dil yeterliliği zorunluluktur. Dil yeterliliği olmayanlar, okulların açtığı dil okulu programlarına katılıp belli seviyeye ulaştıktan sonra sertifika programlarına başlayabilir. Temel olarak bu gereklilikleri yerine getiren herkes programlara başvurabilir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.

Kayıttan Sonra Bana Yardımcı Olmaya Devam Edecek Misiniz?

  Global Vizyon olarak uzun yıllardır sektöre yön veren şirketlerden olmamızın birinci nedenlerinden biri öğrencilerimizin her sorunuyla yakından ilgilenmemizdir. Global Vizyon’un deneyimli danışmanları öğrencileriyle bire bir ilgilenerek, her türlü sorunlarında yanlarında olmaktadır.

Bir Programın Ortalama Maliyeti Nedir?

  Amerika’da sertifika programları 6 bin 800 Dolardan başlar 38 bin Dolara kadar yükselir. Amerika’da yaşam masrafları yılda 10 bin – 18 bin Dolar arasında değişir. Konaklama, yemek, ulaşım, ders materyalleri, kıyafet ve eğlence masrafları katılarak yapılan hesaplamalarda öğrenciler aylık bin ile bin 500 Dolar arası harcar. Amerika sertifika programına katılacakların fikir sahibi olması adına masrafları kalem kalem paylaşıyoruz.


  • Konaklama: Yıllık 5 bin – 7 bin Dolar

  • Gıda-Yemek: Günlük 12-15 Dolar

  • Ulaşım: Toplu taşıma kartı aylık 40-100 Dolar

  • İnternet: Aylık 45-50 Dolar 

  • Telefon: Aylık 50 Dolar

  • Kişisel harcamalar: Yıllık 2 bin Dolar