Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 535 643 31 81 

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • yurtdışı eğitim

İrlanda'da Eğitim İngilizce Kursları Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi ve Work and Study

İRLANDA’DA EĞİTİM

İrlanda yurt dışı eğitimin her evresinde ön plana çıkan ülkelerdendir. Dil okulu, lise ya da lisans eğitimi almak isteyenler; İrlanda’nın köklü eğitim sisteminde, cazip fiyat avantajıyla eğitim alma imkânı yakalar. Eşsiz doğal güzelliklerine film karelerinden aşina olunan İrlanda aynı zamanda güvenli ve zengin kültürel mirasa sahip bir Avrupa ülkesidir. İrlanda; müzik, resim, edebiyat ve dans alanında sahip olduğu kültürel miras ile öğrenciler için ufuk açıcıdır...

İrlanda’da eğitim alan öğrenciler güvenli bir ülkede, doğa ve tarihle iç içe eğitim alma fırsatı bulur. Konukseverliğiyle bilinen İrlanda halkı sıcak ve dost canlısıdır. Bu da öğrencilerin ülkeye kolay adapte olmasını sağlar. Tüm bu eşsiz güzelliklerin ve köklü mirasın yanı sıra İrlanda son yıllarda gelişen ekonomisiyle de ön plana çıkmaktadır. İrlanda özellikle teknoloji, iş dünyası ve bilim alanlarından yükselen bir ivmeye sahiptir. Küresel teknoloji şirketlerinin hemen hepsi İrlanda’da merkeze sahiptir. Bu şirketler; hizmetten sağlığa kadar pek çok alanda binlerce iş fırsatı yaratmaktadır. Tüm bu gelişmeler İrlanda’yı yurt dışı eğitim alanında ilk tercihlerden biri haline ulaştırmıştır.

İrlanda’da Eğitim Almanız için 10 Sebep!

- Avrupa’da en hızlı büyüyen ekonomiye sahiptir.

- Yaşam kalitesi konusunda dünyadaki en iyi 2.’ci ülkedir.

- Eğitim sistemi dünyadaki en iyi 10 sistem arasındadır.

- %10’u uluslararası öğrenci olan 250 bin öğrenciye ev sahipliği yapar.

- Eğitim boyu çalışma hakkı sunar.

- Mezuniyet sonrası 2 yıl çalışma hakkı sunar.

- Vasıflı işçilere oturum izni sunar. 

- Avrupa’da ana dili İngilizce olan en güzel ülkedir. 

- Nüfusun %50’si 30 yaş altıdır. 

- Halkı dünyadaki en dost canlısı halk seçilmiştir.


İRLANDA’DA İNGİLİZCE EĞİTİMİ

İrlanda son yıllarda gelişen ekonomisi ve dünya markalarına ev sahipliği yapmasıyla bu alanda da popülaritesini artırmıştır. İrlanda ekonomik yükselişi ve dünya markalarının merkezi olması sebebiyle iş dünyasında ön plana çıkmaktadır. Bu ekonomik gelişim ve imkanların artması dolayısıyla İrlanda özellikle Work & Study programlarında iddiasını güçlendirmiştir. İrlanda uzun dönemli dil kurslarına katılanlara verdiği çalışma izniyle uluslararası öğrencilerin hayallerini süslemektedir.

İrlanda Work&Study Programı Nedir?

İRLANDA’DA HEM OKU HEM ÇALIŞ...
WORK AND STUDY AYDA 1.000 EURO KAZAN!

İrlanda’da açılan 25 haftalık Work & Study programları; anadili İngilizce olan bir Avrupa ülkesinde eğitim alma, yaşama ve çalışma deneyimi sunar. Öğrenciler bu program kapsamında haftalık alacakları ders saatlerini ayarlayabilir. Haftalık en az 15 saat ders alacak şekilde program yapan öğrenciler çalışmaya da zaman ayırabilir. Öğrenciler eğitim alırken haftada 20 saat çalışma iznine sahiptir. Öğrencilerin maaşları İrlanda’daki haftalık yaşam masraflarını karşılamaya yetecektir.

İrlanda’da Work & Study yapanlar 25 haftalık bir eğitim karşılığında 8 ay oturum iznine sahip olur. Bu izin öğrencinin isteğine bağlı olarak iki kez uzatılabilir. Bu iki uzatmayı alan öğrenci toplamda 2 yıl boyunca İrlanda’da eğitim almaya, çalışmaya ve yaşamaya devam eder. 

HAFTA EĞİTİM 2.375 EURO’dan Başlıyor..

Neden İrlanda’da Work and Study?

İrlanda uluslararası öğrencilere yasal çalışma izni sağlayan nadir ülkelerden birisidir. İrlanda’da 25 haftalık herhangi bir eğitime kayıt yaptırdığınızda eğitim sürecinde part time (haftalık 20 saat) çalışarak saat ücreti olarak minimum 9.6 EURO kazanabilir. Ayrıca eğitime ara vererek Noel veya yaz döneminde toplamda maksimum 8 hafta full time çalışabilir.

Dil kursu ile vizenizi İrlanda’da iken 2 kere daha çok avantajlı fiyatlarla uzatabilir ve toplam kalış sürenizi 75 hafta yani 1,5 yıl yapabilirsiniz. Aynı zamanda çalışarak ayda ortalama 1000 EURO ile 1200 EURO arasında kazanır ve konaklama- yaşam maliyetlerinizi karşılayabilirsiniz. Öğrenciler Spar, Starbucks gibi kafelerde, Burger King, Mc Donalds’ gibi fast food restoranlarda, Temple Bar bölgesindeki publar ve restoranlarda, Tesco ve Spar gibi süpermarketlerde, lokal sandwich salata barlarda , Türk ve Yunan restoranlarında çalışabilirler. Ayrıca IT konusunda deneyimli ve yetenekli öğrenciler IT sektöründe işler bulabilir.

IT sektörü İrlanda için büyük bir sektördür. Google,Facebook, Instragram ve pek çok IT firmasının Avrupa üstü İrlanda’dır.

İrlanda’da Çalışma İzni Nasıl Alınır?

25 Hafta dil eğitimine giden her öğrenciye part-time çalışma izni tanımlanıyor. Öğrenciler çalışma iznini GNIB kartı alarak elde edebiliyor. İrlanda’ya vardıktan sonra GNIB kartı randevusu almak için önce Registration / GNIB (inis.gov.ie) İnternet sitesinden müsait tarih ve saat belirlenerek randevu alınır. Randevuya giderken yanınızda kayıt olduğunuz dil okulundan alınmış kabul belgeleri, biyometrik fotoğraf ve seyahat sağlık sigortasının fotokopisi götürmeniz gerekmektedir. Belgeleri başvuru esnasında yetkililere teslim ediyorsunuz daha sonrasında GNIB kartınız size kargo ile veya elden teslim edilir.

İrlanda Work & Study Programına Ne Zaman?

İrlanda dil okulları şuan acık ve eğitim vermektedir. İrlanda eğitim vizesi için başvurularda sorunsuz bir şekilde yapılmakta sonuçlar 8 ila 12 hafta arasında açıklanmadır. Bu nedenle İrlanda’da eğitim almayı düşünen öğrencilerimiz bir an önce başvurularını yapmalıdır. Biliyorsunuz ki pandemi sürecinde İrlanda belli bir süre vize başvurularına ara verdi bu sebeple başvurularda yoğunluklar olmaktadır. Artan başvuru talebi de göz önüne alındığında bu yılın ortalarına doğru İrlanda okullarının doluluk oranlarının maksimuma ulaşacağı ön görülmektedir. Bazı okulların 2023’e kadar bazı programlarında yerler tamamen dolmuştur. Tüm bunlar göz önüne alındığında 2023’de İrlanda’da olmak isteyen bir öğrenci bir an önce işlemlerine başlamadır diyebiliriz.

İrlanda Work&Study Fiyatları:

Dublin Haftada 15 saatlik Genel İngilizce Sabah Programı Ücreti: 3.125 Euro

Dublin Haftada 15 saatlik Genel İngilizce Öğlen Programı Ücreti: 2.750 Euro

Drogheda Haftada 15 saatlik Genel İngilizce Sabah Programı Ücreti: 2.750 Euro

Drogheda Haftada 15 saatlik Genel İngilizce Öğlen Programı Ücreti: 2.375 Euro

Dublin Haftada 20 saatlik Genel İngilizce Sabah Programı Ücreti: 4.250 Euro

Dublin Haftada 20 saatlik Genel İngilizce Öğlen Programı Ücreti: 3.750 Euro

Drogheda Haftada 20 saatlik Genel İngilizce Sabah Programı Ücreti: 3.750 Euro

Drogheda Haftada 20 saatlik Genel İngilizce Öğlen Programı Ücreti: 3.375 Euro


Ek Ücretler:
Kayıt Ücreti:
50 Euro
Sağlık Sigortası: 100 Euro
Trinity College London ISE: 150 Euro
İlk kitap ücreti: 35 Euro

İrlanda’da Katılabileceğiniz Diğer Programlar

İrlanda Kısa Dönem İngilizce Programı
Work & Study programının yanı sıra öğrenciler 25 haftadan kısa süren programlara da katılabilir. Bu kısa dönem programlar genellikle yoğun iş temposuna sahip olanlar, okulla devam zorunluluğu bulunanlar ve uzun dönemli programları maddiyat dolayısıyla karşılayamayacak olanlar tercih eder. Kısa dönem programlarda öğrencilere çalışma izni verilmemektedir. 

İrlanda Sınav Hazırlık Programı
İrlanda’nın popüler dil okulu programlarından biri de IELTS gibi IELTS gibi İngilizce Yeterlilik Sınavlarına hazırlık programlarıdır. Sınav hazırlık programlarına çoğunlukla orta seviye İngilizce’ye sahip olan öğrenciler katılır. Programlar en az 8 veya 12 haftadır. Başlangıç seviyesinden direk IELTS hazırlık almak isteyen öğrenciler için özel olarak tasarlanmış Pathway eğitimlerine de vardır. Pathway eğitimleri kısa dönem olmakla birlikte 25 haftalık Work & Study kapsamında da verilebilmektedir.

Drogheda haftada 20 saatlik Pathway Program Ücreti: 4.250 Euro

Ek Ücretler
Kayıt Ücreti: 50 Euro
Sağlık Sigortası: 150 Euro
IELTS Exam Fee: 200 Euro
İlk kitap ücreti: 75 Euro 

İRLANDA’DA LİSE EĞİTİMİ

Yurtdışında lise eğitimine dünya çapında artan bir ilgi mevcuttur. Gençlerin kendi sorumluluklarını alıp, farklı kültürlerle iç içe büyümesi, eğitim alması pek çok ailenin arzusudur… Geçmiş yıllarda ülkemizde yurt dışı eğitim denildiğinde akla üniversite ve yüksek lisans gelirken artık lise eğitimi de popülaritesini artırdı.

İrlanda'da lise eğitimi son on yılda dünyada çok hızlı bir popülerleşme sürecine girmiştir. Dünya çapında birçok öğrenciye hitap eden mükemmel bir eğitim sistemi, yüksek kaliteli konaklama seçenekleri ve ünlü dostane İrlandalı karşılaması ile öğrenci ve aileleri burada eğitim almaya yöneltmektedir.

ELI İrlanda’da lise eğitimi almak isteyenlerin kendilerine en uygun okulu bulmasına ve eğitim süreci boyunca her sıkıntıda yanlarında olmayı garanti eder. ELI öğrencilerin ilgi alanları ve hobilerine göre onlara en uygun olacak liseyi seçer. Anlaşmalı olduğu liseler arasından en az 3 alternatifi ailelere sunar. Aileler ve öğrenciler bunlar arasından seçim yapar.

ELI; çocuk güvenliği, en iyi okulun seçimi, dostane aile seçimi, spor ve hobilerin desteklenmesi, İngilizce öğreniminin desteklenmesi, öğrencilerin gözerim altında tutulması ve raporlanması gibi konularda hizmetler sunar. ELI özellikle çocuk güvenliği konusuna büyük önem verir. Her çocuğun bir danışmanı bulunur. Bu danışmanlar çocuk ülkeye gelir gelmez çocukla iletişime geçer ve çocuğun bundan sonraki eğitim hayatı süresince ona destek olur ve yol gösterir. 


İrlanda Lise Eğitim Sistemi

İrlanda lise eğitim sistemi, genellikle 12 ila 18 yaş arasındaki 5 veya 6 yıllık bir süre boyunca tamamlanan Junior Cycle & Senior Cycle adı verilen iki aşamaya ayrılmıştır.

İrlanda’da lise eğitimine devam etmek konusunda öğrencilerimize birkaç farklı alternatif sunmaktayız.

1- Öğrenciler, lise eğitimlerine Türkiye’de 9. ve 10. sınıf yerine geçen Junior Cycle olarak adlandırdığımız seviyede başlayabilirler. 2 sene Junior Cyle’da, 1 sene geçiş yılında (Transition Year, her okulda zorunlu olmamakla beraber faydalı bir eğitim dönemi sayılmaktadır), 2 sene de Senior Cycle’da eğitim görerek 4 veya 5 yılda lise eğitimlerini tamamlayabilirler.

2- Öğrenciler, Türkiye’de 9. Sınıfı tamamladıktan sonra kalan 10, 11 ve 12. sınıf eğitimlerini İrlanda’da Senior Cycle’da yer alan 1 yıl Transition Year + 2 yıl Senior Cycle şeklinde, lise eğitimlerinin son 3 yılını İrlanda’da devam edebilirler.

3- Öğrenciler, Türkiye’de 9 ve 10. Sınıf eğitimlerini tamamlayarak, Senior Cycle’da yer alan son 2 yıllarını İrlanda’da okuyarak eğitimlerini tamamlayabilirler.

4- Sadece 1 yıl okuyup Türkiye’ye geri dönmek isteyen öğrenciler ise, özellikle Türkiye’de 9 ve 10. Sınıf eğitimlerini tamamladıktan sonra, Transition Year dediğimiz dönemde 16 yaşından itibaren İrlanda’ya gelip, 1 yıllık eğitiminin sonunda Türkiye’ye geri dönebilirler.

Özetle, bu 4 farklı model aracılığı ile Türk öğrenciler, tüm lise eğitim dönemlerini İrlanda’da devam edebilecekleri gibi son 3 senelerinde veya son 2 senelerinde İrlanda’ya gelerek lise eğitimlerini tamamlayabilmektedirler. Ayrıca, ara dönemde gelmek isteyen öğrenciler, Transition Year olarak adlandırılan geçiş dönemi ile, 1 yıllığına İrlanda’da lise eğitim deneyimini yaşayabilirler.

Junior Cycle
Junior Cycle, İrlanda’da lise eğitiminin ilk üç yılını oluşturur ve öğrencilerin 3. yılın sonunda Junior Certificate adlı ilk devlet sınavına kadar giden 11 konuyu inceledikleri geniş bir müfredat sunar. İkinci ve üçüncü yıl boyunca, öğrenciler bir dizi Sınıf Temelli Eğitim Değerlendirmesini tamamlarlar. Sınıf temelli değerlendirmelere ek olarak öğrenciler üç yıllık Junior Cycle döneminin sonunda devlet sınavlarını tamamlar ve Junior Cycle Başarı Profili alırlar.

Transition Year
Transition Year (TY), öğrencilere yeni konuları denemeye ve hem kişisel hem de akademik olarak büyüme ve gelişmeye teşvik edildiği çeşitli yeni eğitim deneyimleri sunar. TY'de resmi sınavlar yoktur, bu nedenle öğrenciler daha az baskı altındadır ve ufuklarını keşfedip genişletebilir, bu da onların son yıllarında ve sonrasında hangi konuları takip edecekleri konusunda daha iyi kararlar vermelerine yardımcı olabilir. TY ayrıca bir dönem iş deneyimi ve pratik yaşam becerilerini geliştirmeye yönelik diğer fırsatları da içerir. 

Senior Cycle
Senior Cycle, öğrencilerin Geçiş Yılı (TY: Transition Year) olarak adlandırılan isteğe bağlı bu geçiş yılını alıp almamalarına bağlı olarak 2 veya 3 yıldan oluşur. Senior Cycle’ın son iki yılı, Leaving Certificate (Ayrılma Sertifikası) adı verilen son durum sınavıyla sonuçlanan 5. ve 6. sınıflardır. Öğrenciler üç temel ders alır ve üç veya dört seçmeli derste uzmanlaşır.

İrlanda’da  Lise Eğitimi Fiyatları

Private Boarding Schools Gender Fees
Sligo Grammar School – Mixed: 20.500 Euro
Dundalk Grammer School – Mixed: 21.000 Euro
Villiers School – Mixed: 28.500 Euro
Rockwell College – Mixed: 29.000 Euro
Alexandra College – Girls: 33.000 Euro
Rathdown School – Girls: 32.000 Euro
Cistercian College – Boys: 32.000 Euro
The Kings Hospital School – Mixed: 31.000 Euro

Private Day School (Host Family) Gender Fees
Loreto Abbey Dalkey – Girls:
18.000 Euro
CBC Monkstown – Boys: 19.200 Euro
St Joseph’s of Cluny – Girls: 18.650 Euro
Drogheda Grammer School – Mixed: 18.500 Euro
St Gerard’s School – Mixed: 21.000 Euro
Sutton Park School – Mixed: 21.500 Euro
Castleknock College – Boys: 22.000 Euro

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

- Lise Yerleştirme ve başvuru işlemleri

- Okul eğitim ücretleri, üniforma ve fiyatlar

- Özel bir kişisel danışman tarafından öğrenciye özel ziyaretler, vesayet dahil

- Öğrenci ilerlemesi hakkında aylık geri bildirim raporlaması

- Belirtilen dönem dahilinde tam pansiyon aile yanı veya yurt konaklama. Konaklamalar tek kişilik odalarda olacaktır

- Varışta ve tatil dönemlerinde havaalanı transferleri

- Öğrenci el kitabı ve karşılama paketi, varışta oryantasyon semineri

İRLANDA’DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

Yurtdışı eğitimin en popüler kategorisi yurtdışında lisans eğitimidir. Yurtdışında eğitim düşünenlerin büyük bir kısmı yurtdışında lisans eğitimi almayı hedefler. İrlanda yurtdışında lisans eğitimi almak isteyenlerin son yıllardaki gözdesi haline gelmiştir. İrlanda her yıl 30 binin üzerinde uluslararası öğrenciyi eğitim kurumlarında ağırlar. Kaliteli eğitimi diğer ülkelere nazaran daha uygun fiyatlara almak isteyenler İrlanda üniversitelerine başvurmaktadır.

Work and Study Sonrası Kariyerinize Devam Edin !

Yeterli İngilizce seviyesine ulaştıktan sonra İrlanda deneyiminize 1 yıllık yüksek lisans programları ya da 9 aylık Postgraduate Diploma programları ile devam edip ekstra 2 yıl çalışma izni alabilirsiniz. Bir dipnot bilgi vermek gerekirse İrlanda 160’ı Bilişim sektörü olmak üzere, ilaç, finans, oyun sektöründe 1000’in üzerinde uluslararası şirketin Avrupa merkezlerine vergi kolaylığı sunduğu için ev sahipliği yapıyor. Bu firmalar arasında Google, Takeda, Bayer, Amazon, Apple, Microsoft, IBM, Huawei, Allianz, Fijutsu, Deutsche Bank gibi çok önemli firmalar var. Bu firmalar işgücü ihtiyaçlarının önemli bir kısmını İrlanda içinde eğitim almış çalışma izni olan kişilerden karşılıyor.

İrlanda’da lisans ve yüksek lisans veren Üniversiteler

DkIT-Dundalk Institute of Technology
DkIT, İşletme, Mühendislik, IT, Bilim, Sağlık, Yaratıcı Medya, Turizm ve Beşeri Bilimler alanlarında 70'in üzerinde lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. Ayrıca, lisans tamamlama; İrlanda'da diploma denkliği almak isteyen adaylarımız için add-on seçecekleri ile birlikte; Türkiye'de lisans eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz, İrlanda'da bir yıl daha eğitim alarak gerek kendi alanlarında gerekse de ilgili alanlarda, İrlanda'da DkIT diplomasına sahip olabilirler ve mezuniyet sonrasın vizesi alabilmektedirler. DKIT, YÖK onaylı okullar arasında yer almaktadır. 2022-2023 eğitim yılı için Duolingo skoru da kabul edilmektedir.

Tüm program bilgilerini https://www.dkit.ie/courses/ adresinde görebilirsiniz. 

Uluslararası öğrencilerin DkIT'i seçme nedenlerinden bazıları:

Türk öğrenciler için Akademik Başarı Bursu.

Dublin'e bir saat, uluslararası havaalanına ise 45 dakika mesafe uzaklıkta olması.

Dublin’e kıyasla %54 daha uygun yaşam koşulları.

Uygulamalı öğrenme yaklaşımı için daha küçük ve yüksek teknolojik donanımlı sınıflarda interaktif eğitim.

Tüm bölümlerin yaklaşık %75’inde iş yerleştirme olanağı.

35'ten fazla ülkeden gelen uluslararası öğrencilerle, küresel bir kampüs.

DkIT Sport merkezinde, son teknoloji ekipmanlar ve tüm DkIT öğrencileri için ücretsiz yararlanma imkânı.

Mezunlarımızın %94'ü mezun olduktan sonra ki 9 ay içinde işe başlıyor.

70+ Endüstri odaklı Lisans ve Yüksek Lisans programları.

DkIT-Dundalk Institute of Technology Lisans ve Yüksek Lisans Programları;

BA (Hons) in Arts
BSc (Hons) in Sustainable Agriculture - AgriFood Production
BA in Digital Marketing and Public Relations
BB in Business and Technology
BA (Hons) in Accounting and Finance
BA in Hospitality Management
BA (Hons) in International Tourism Management
BA in Culinary Arts
BSc in Computing
BSc (Hons) in Computing in Software Development
BSc (Hons) in Computing in Games Development
BSc (Hons) in Biopharmaceutical Science and Environmental Bioscience
BSc (Hons) in Electrical and Electronic Engineering
BSc (Hons) in Mechanical Engineering
BSc (Hons) Civil Engineering
BSc in Bioscience
BSc (Hons) in Health and Physical Activity
BSc (Hons) in General Nursing
BSc in Veterinary Nursing
BSc (Hons) in Computing in Cloud Computing Add-on
BSc (Hons) in Computing in Cloud and Data Centre Operations Add-on
BSc (Hons) in Biopharmaceutical Science Add-on
BSc (Hons) in Advanced Veterinary Nursing Add-on
BS c (Hons) in Food Production Add-on
BSc (Hons) in Digital & International Business Add-on
BSc (Hons) in Business Add-on
BSc (Hons) in Youth Work Add-on
BSc (Hons) in Public Rrelations Add-on
BSc (Hons) in Culinary Enterprise Add-on
BSc (Hons) in Drama and Performance Add-on
BSc (Hons) in Engineering Entrepreneurship Add-on
BSc (Hons) Global Marketing Add-on
BSc (Hons) in Hospitality Management Add-on
BSc (Hons) in Sport, Excercise with Enterprise Add-on
BSc (Hons) in Event Managament Add-on
BSc (Hons) in Entrepreneurship and Marketing
MSc-Postgraduate Diploma in Agricultural Biotechnology
MA-MSc in Music Technology
Postgraduate Diploma in Science in Data Analytics
Postgraduate Diploma in Strategic Data Analytics for Business
MSc in Computing
MSc in Data Analytics
Postgraduate Diploma in Solar Energy
Postgraduate Diploma in Wind Energy
Postgraduate Diploma in Bio-Energy
MSc in Renewable Energy Systems
MSc in Learning and Teaching

DkIT-Dundalk Institute of Technology Eğitim Ücretleri

Pre Sessional - İngilizce Programı - €2.000

Uluslararası Hazırlık Programı - €7.250

Tüm Lisans Programları - Yıllık €9,950

Tüm Post-Graduate Diploma Programları- €11.000

Tüm Master Programları – Yıllık €12.000

DkIT-Dundalk Institute of Technology Bursları:

Lisans Programları için IELTS 6.0 veya eşdeğeri puan ile birlikte yıllık 1000 Euro Burs

Lisansüstü Programlar için Lisans ortalaması %70 ve üzerindeki başvurular için 1000 Euro Burs

İnşaat alanı ile ilgili programlarda L7 seviyesinde İnşaat Mühendisliği, Yapı Yönetimi ve Mimari Teknoloji bölümleri için yıllık 3000 Euro Burs

İnşaat alanı ile ilgili programlarda L8 seviyesinde Yapı Yönetimi ve Mimari Teknoloji bölümleri için yıllık 2000 Euro Burs

Pre Sessional English programı için IELTS 5.5 alan öğrenciye 500 Euro Burs ve IELTS 6.0 alan öğrenciye ise 1000 Euro Burs

İngilizce Yeterlilik Koşulları:

Uluslararası Hazırlık Programı (Foundation) için IELTS 4.5 veya Duolingo 65-70

Pre-Sessional English Programı için IELTS 5.0 veya Duolingo 75-80

L7 Lisans Programları için IELTS 5.5 veya Duolingo 85-90

L8 Lisans Programları için IELTS 6.0 veya Duolingo 95-100

Yüksek Lisans Programları için IELTS 6.5 veya Duolingo 105-110

Griffith College, Dublin 

1974 yılında kurulan Griffith College Dublin merkezleriyle İrlanda’nın en büyük bağımsız  eğitim kurumlarından birisidir.  Ana kampüs Dublin güneyinde bulunan St. Stephen’s Green’e bir kilometrelik mesafede yedi dönüm arazi üzerine kurulmuştur. Griffith College ulusal ve gittikçe artan uluslararası öğrenci başarısına sahiptir. Okul öğrencilere birinci kalite ders ve mükemmel çalışma materyalleri sağlamasıyla başarılı, ödüllü bir potansiyele sahiptir. Bu özelliğiyle uluslararası HETAC ödülüne layık görülmüştür.

60 farklı ülkeden 1000’in üzerinde öğrenci bulunmaktadır. Okul uluslararası bir ortama sahiptir. . Dublin’in şehir merkezinde yer alan kampüsüyle tek olma avantajına sahiptir. Kaliteli öğretmenleri ile dil eğitimine büyük katkı sağlamaktadır.

Griffith College Dublin Yüksek Lisans Programları
• MSc / MBA in International Business Management (*PG Diploma opsiyonu var)
• MSc Global Brand Management
• MA Tourism and Hospitality Management
• MSc in Accounting and Finance (*PG Diploma opsiyonu var)
• MSc in International Business and Law (*PG Diploma opsiyonu var)
• MSc in Computing Science (*PG Diploma opsiyonu var)
• MSc in Big Data Management and Analytics
• MSc in Network Information Security
• MSc in Interactive Digital Media (*PG Diploma opsiyonu var)
• MA in Journalism and Media Communication / Public Relations(*PG Diploma opsiyonu var)
• MA in TV and RadiProduction (*PG Diploma opsiyonu var)
• LLM in International Law (*PG Diploma opsiyonu var)
• LLM in International Commercial Law (*PG Diploma opsiyonu var)
• LLM in International Human Rights Law (*PG Diploma opsiyonu var)
• MSc In Pharmaceutical Business and Technology
• MSc in Procurement and Supply Chain Management (1 yıl 15000 EUR)

Griffith College Master süresi 1 yıl, fiyat 12.000 EURO 
*Not: 2000 EURO master programları için 1000 EURO PG diploma programları için burs imkanı var.

IBAT College (University of Wales Trinity Saint David)
IBAT College bünyesinde İngiltere Galler bölgesi devlet üniversitesi MBA programını veren University of Wales MBA ücreti 1 yıl için 9.000 Euro’dur.
IBAT University of Wales MBA program ücreti : 9000 EURO , program süresi 1 yıl

Dublin Business School
Dublin’de eğitim veren ÖZEL İŞLETME üniversitesinde Türk öğrenciler İngilizce eğitimleri sonrası yüksek lisans yapabilir ve 1 yıllık yüksek lisans sonrası 2 yıl daha oturum ve çalışma hakkı elde ederler.

Dublin Business School Yüksek Lisans Programları
Master of Science (MSc.) Digital Marketing
Master of Science (MSc.) Fintech
Master of Science (MSc.) in Data Analytics
Master of Science (MSc.) in BusinessAnalytics
Master of Science (MSc.) in Cybersecurit
Master of Science (MSc.) in Artificial Intelligence
Master of Science (MSc.) in Financial Analytics
Masters Programları ücreti 12.500 EURO ve 13.500 EURO, program süresi 1 yıl

Trinity College Dublin

https://www.tcd.ie/
İrlanda’nın en iyi üniversitelerinden birisi olan Trinity College Dublin lisans ve yüksek lisans eğitiminde 250 farklı alanda eğitim verir. Dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında yer alan Trinity College Türk öğrencilere 3,000 Euro’ya kadar burs verebilir. 

ELI IRLANDA Harici Dil Eğitimi Veren İrlanda Dil Okulları

Kaplan English Dublin
EC Dublin
Galway Language Centre
Atlas Language School, Dublin
Emerald Cultural Institute, Dublin
Berlitz, Dublin
Swan Training Institute, Dublin
Centre of English Studies (CES), Dublin
NCG - New College Group, Dublin
OHC English , Dublin
Dorset College, Dublin
ATC Language Schools, Dublin
Babel Academy of English, Dublin
ATC Language Schools , Bray
Cork English World, Cork
Active Language Learning, Dublin
Delpin Dublin
ISI Dublin
ISE Dublin
Apollo English Language Centre, Dublin
Twin Chapterhouse, Dublin
UCD- University College Dublin  Applied Language Centre, Dublin
Dublin Language School, Dublin
Limerick Language Centre, Limerick
Birchwater Education, Limerick
Waterford English Language Centres, Waterford

İrlanda Dublin’de Konaklama

Paket fiyatlardaki 4 hafta konaklama paylaşımlı apart daire konaklamadır. Bu konaklamalar öğrenciler ve danışmanlarının desteği ile İrlanda’nın güvenilir konaklama siteleri üzerinden yapılır.

İrlanda’da konaklama için aşağıdaki web sitelerinden uygun alternatifler bulabilirsiniz.
https://apartostudent.com/locations/dublin
https://www.rent.ie/rooms-to-rent/ ( En fazla seçenek olarak bu web sitesini ziyaret edebilirsiniz)
https://www.facebook.com/groups/Rentdublin Facebook’ta yer alan bir gruptur. Bu grupta İrlanda’ya giden öğrenciler ev arkadaşı yada ortak konaklama bulma konusunda iletişim kurmaktadır. Dilerseniz bu grupta da diğer öğrenciler ile iletişime geçip ortak konaklama seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Bu konaklamalar dilerseniz okullardan da talep edilebilir. Konaklama okuldan talep edilirse paket fiyatlara ilave ücretler gelecektir. Okuldan alacağınız konaklama Aile yanı tek kişilik sabah kahvaltısı akşam yemeği dahil 800-1000 Euro arası değişmektedir. Şu an bir çok okulda müsaitliği olan konaklama seçenekleri sınırlıdır. . Bunun için yukarıda sizinle paylaştığımız web sitelerinden konaklama seçeneklerini değerlendirmeniz önerilir.

İrlanda Vize ve Çalışma İzni

İrlanda Öğrenci Çalışma İzni GNIB

İrlanda’da GNIB kartı (çalışma kartı ) almak için İrlanda sınırları içinde https://www.irishimmigration.ie/ web sitesinden veya 1800 741741 nolu numaradan randevu almanız gerekmektedir.

Sabah 08:00 akşam 20:00 arasında bu numaradan yetkililere ulaşabilirsiniz. Randevunuzu 10 hafta öncesinden almanızı tavsiye ederiz.

Randevuya giderken yanınızda olması gereken belgeler; Okulun verdiği sağlık sigortası , Okulun kabul yazısı, pasaport, 300 Euro harç bedeli.

İrlanda Work and Study Vizesi Nasıl Alınır?

İrlanda’da vize başvurunuzu sizin adınıza Global Vizyon Yurtdışı Eğitim olarak yapıyoruz. Eski adıyla GNIB yeni adıyla Irish Residence Permit (IRP) yani İrlanda Oturum İzni başvurusu için randevu almak için size yardımcı oluyor ve asıl çalışma izniniz olan PPS başvurusu için sizi yönlendiriyoruz. İrlanda Konsolosluğu Vize başvurularını kabul etmektedir. Şu anda eğitim vizesi başvurusu yapanlara vizeler verilmeye başlanmış, öğrenciler eğitimlerine dahi başlamıştır. Vize garantisi verilmez ancak şartları yerine getirenler öncelikli olarak değerlendirilir. 

Vize başvurusunda şuan dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, çok fazla talebin olması ve bu sebeple işlemlerinizin hızlı bir şekilde başlatılması gerektiğidir. 

İrlanda Eğitim Vizesi Alır mıyım?

1- 4 yıllık üniversite öğrencisi yada mezunu 

2. Lise yada 2 yıllık mezunlar eğer yeni mezun iseler başvuru yapabilirler 

3. İrlanda’da genelde 25 hafta dil kursu Work and Study programına kayıt yaptıran öğrenciler bankada minimum 10.000 EURO Miktar para göstermelidir. Banka hesap dökümleri minimum son 6 aylık olmalı ve ‘’VADESIZ’’ hesap olmalıdır. Vadeli hesap olması durumunda bankadan ‘’paranın istenildiği zaman kullanılabileceğine dair bir yazı’’ alınmalıdır. 

4. Okul ücreti vize başvurusu öncesinde ödenmelidir.

5. Başvuru sahibi niçin İrlanda’da eğitim yapmak istediğini açıklayan, geçmiş kariyerini ve gelecek planlarını anlatan bir NİYET MEKTUBUNU Global Vizyon Danışmanlarının yol göstermesi ile hazırlamalıdır. Bu niyet mektupları kesinlikle KOPYALAMA Olmamalı ve kişiye özel olmalıdır. 

6. Bu 4 Temel kriteri yerine getiren başvuru sahibine GLOBAL VİZYON Vize Departmanı yardımcı olur ve diğer evrakları da bir araya getirerek yaklaşık 4-6 hafta arasında Vize Başvurusunu neticelendirir. İRLANDA VİZE BAŞVURULARI İRLANDA Konsolosluğuna VFS İrlanda aracılığı ile tarafımızda elden yapılmaktadır.


İrlanda Vizesine Nasıl Başvurulur?

İrlanda vize başvuruları İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Gaziantep’te bulunan VFS Global İrlanda Vize Başvuru Merkezlerinde yapılmakta olup, Ankara’daki İrlanda Büyükelçiliği’nde değerlendirilmektedir. İrlanda vize başvurusunda

başvuru sahiplerinin başvuru merkezine gelmesine gerek bulunmamaktadır. Dolayısıyla, Global Vizyon Uluslararası Eğitim sizin adınıza başvuru yapıp, başvuru sonucunu takip edip sonucu size ulaştırabilmektedir. Başvuru sahiplerinin gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde tarafımıza ulaştırılması yeterli olacaktır.


İrlanda Öğrenci Vizeleri başvurusu için vize memurunun başvuruyu değerlendirme aşamasında dikkat ettiği unsurlar aşağıda belirtilmektedir.

• Başvuru sahibi vizesi bittikten sonra İrlanda’dan ayrılma niyetinde midir?

• Başvuru sahibi İrlanda’da bulunduğu süre çalışmaya ihtiyaç duyacak mıdır?

• Başvuru sahibi için İrlanda’da almayı planladığı bu eğitim gelecekteki kariyer planları ve hedefleri için önemli midir?

• Başvuru sahibi veya sponsoru, başvuru sahibinin İrlanda’da bulunduğu süreçteki masraflarını finanse edecek maddi yeterliliğe sahip midir?

İrlanda Öğrenci vizeleri kısa ve uzun dönem olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır.

1- 24 Haftaya kadar olan ve uzatılamaz Öğrenci Vizeleri.

Vize Ücreti: 95 Euro

2- 25 Hafta ve üzeri olan eğitimler için uygulanan vize türüdür. 25 hafta ve üzeri için alınan bu vize türünün İrlanda’dan uzatılması mümkündür ve Part-time çalışma izni(Haftalık 20 Saat) bulunmaktadır.

Vize Ücreti: 95 Euro

İrlanda Öğrenci Eğitim Vizesi için gerekli evraklar belgeler

Genel Belgeler
1- Talep edilen vize bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport (https://epasaport.egm.gov.tr/)

2- İrlanda’da başvurduğumuz okullarından gelen Okul Kabul Yazıları, Ödeme Dekontu, Konaklama Yazısı ve MEI Yazısı(

Global Vizyon tarafından temin edilecektir)

3- Varsa Eski pasaportlar ve işlenmiş tüm sayfalarının fotokopileri

4- Kimlik Fotokopisi

5- 2 Adet, 3,5x4,5 cm boyutlarında arka fonu beyaz biometrikfotoğraf

6- Daha önce yurt dışında ya da yurt içinde dil eğitimi vb. aldıysanız katıldığınız kursların sertifika ya da fotokopisi.

Sertifika yoksa katılım belgesi.

7- Aile bireylerinin gözüktüğü Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği, (Aile toplum kâğıdı) Nüfus müdürlüklerinden ya da

E-Devletten alınabilir. (İngilizce çevirisi gereklidir)

8- Erkek adaylar için Askerlik terhis ya da tecil belgesi. Ögrencilerde aranmaz.

9- Evli İseniz eşiniz ve çocuklarınıza ait kimlik ve varsa pasaport fotokopileri

10- 18 Yaş altı başvuru sahipleri için Anne ve Babadan ya da YASAL vasisinden NOTER onaylı Muvafakatname alınması

zorunludur.

11- Aday Öğrenci için, Barkodlu 4A Hizmet Dökümü(SGK’dan temin edilebilir)

12- Varsa Tapu, Araç Ruhsatları ve Kira Sözleşmelerinin fotokopileri

13- Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası ( Öngörülen Seyahat tarihinden 2 gün önce başlayıp, dönüş tarihinden 1 gün fazla

olacak şekilde yapılmalıdır - Yurtdışındaki eğitiminiz boyunca geçerli Sağlık Sigortası)

14- Niyet Mektubu( Başvurma nedenlerinizi, hedeflerinizi, Vizenin şartlarına uyacağınızı, İrlanda ve EU’da akrabalarınızın

olmadığını belirten ve kalmanıza izin verilen günden fazla kalmayacağınızı belirten içeren bir yazı.

15- Gidiş-Dönüş tarihlerini belirten uçak rezervasyonu


EĞİTİM DURUM BELGELERİ

1- Öğrenci iseniz Güncel tarihli Öğrenci belgesi. (İngilizce)

2- Öğrenci iseniz Transkript (Not Dökümü) İngilizce.

3- Mezun iseniz Geçici mezuniyet belgesi ya da diplomanız.(İngilizce)

4- Katılmış olduğunuz sınavların sonuç belgeleri (Destekleyici evrak niteliğindedir. Gerektiği hallerde istenir.) Örn.: IELTS,

KPDS, TOEFL, ÜDS

MALİ DURUM / İŞ İLE İLGİLİ BELGELER

(ÖĞRENCİ VE / VEYA SPONSOR, EBEVEYN İÇİN)

BANKA

1- Ailenize ve/veya size ait şahsi banka hesaplarına ait son 6 aylık ve mutlaka ‘’Vadesiz’’ Güncel hesap dökümü

2- Ailenize ve/veya size ait tüm banka hesaplarına ait dökümdeki son bakiyeyi belirten resmi Banka Yazısı. (Örneğini danışmanınızdan isteyiniz)

İŞ/ÇALIŞMA
Maaşlı çalışan iseniz

1- Görev Tanım Yazısı ( İşe giriş tarihini ve pozisyonu belirten) (Örneği danışmanınız tarafından verilecektir) (İngilizce)

2- İşyerinizden izinli iseniz İşyeri İzin Yazısı.

3- İşe Giriş Bildirgesi

4- Son 3 aylık Maaş Bordrosu

5- Şirket evraklarınız; Ticaret sicil gazetesi, İmza sirküleri, Vergi levhası, varsa Ticaret odası belgesi fotokopileri.

6- Kişiye ait SGK’dan alınmış, imzalı 4A Hizmet Dökümü

İşveren ya da Şirket Ortağı iseniz

1- İşyerinizin vergi levhası fotokopisi

2- Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kuruluş gazetesi)Ticaret ya da esnaf odası kayıt belgesi

3- İmza sirküleriniz

4- Faaliyet Belgesi

5- Kişiye ait SGK’dan alınmış, imzalı 4A Hizmet Dökümü

Emekli iseniz

1- SGK’dan maaş yazısı ve maaş hesaplarının son 3 aylık hesap dökümü

2- SGK’dan ya da E-Devletten alınmış barkodlu Emeklilik Yazısı

3- Kişiye ait SGK’dan alınmış, imzalı 4A Hizmet Dokumu

Kamu Çalışanı iseniz

1- Çalıştığınız Kurumdan alınmış Görev Tanım Yazısı

2- Son 3 aylık Maaş Bordrosu

3- SGK’dan alınmış 4A, 4C Hizmet Dökümü

NOTLAR:

25 Haftaya kadar olan Öğrenci Vizesi (Uzatılamaz) : 95 Euro

25 Hafta ve üzeri Öğrenci Vizesi ( Uzatılabilir) : 95 Euro

• Her ülke vizesi için konsoloslukların evrak prosedürü farklı olabilmektedir.

• İleri tarihler için evrak topluyorsanız, banka evraklarınızı güncel olması gerektiği için en sona bırakınız.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım