Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • yurtdışı eğitim

İngiltere’de Lise Eğitimi

İngiltere’de Lise Eğitimi

İngiltere'de Lise Okumak

İngiltere’de Lise Eğitimi

İngiltere eğitim sistemine göre bir öğrenci okula 6 yaşında başlar ve 10 yıl süreyle eğitimine devam eder ve öğrenci 16 yaşına kadar zorunlu eğitimini tamamlamış olur. Bu yüzden İngiltere eğitim sisteminde ilkokul, ortaokul ve lise gibi kavramlardan daha çok devlet ve bağımsız okul ayrımı önemli yer tutar ve eğitim sistemi devlet ve bağımsız olarak iki ayrı süreçte devam eder. Bu sistem İskoçya’daki bazı farklılıklar haricinde tüm İngiltere genelinde aynı uygulanmaktadır.

Bağımsız okullarda öğrenciler on üç yaşına dek hazırlık okuluna devam ettikten sonra lise eğitiminin verildiği okullara başlarlar. Yabancı öğrencilerin en çok kabul edildiği zaman bu zamandır.

On altı yaşına geldiklerinde devlet ve bağımsız okulları tamamlayan tüm öğrenciler Generel Certificate of Secondary Education (GCSE) sınavına tabi tutulurlar. GCSE sınavında öğrenciler 5-10 konu içinden herhangi bir konu hakkında sınava alınırlar. Bu sınavdan sonra öğrencilerin üniversiteye devam etmeleri için bir- iki yıllığına A-Level diploma veya buna eşdeğer bir eğitimi tamamlamaları gerekir. 

İngiltere’de Lise Eğitimi veren 3 farklı okul türü vardır;

Özel gündüzlü & Yatılı okullar (Private day & Boarding schools)

Devlet kolejleri (State Colleges)

Devlet gündüzlü & yatılı okulları (State day & state boarding schools)

İngiltere Liselerinde Akademik Takvim

İngiltere eğitim sisteminde öğrenci kabulünde esnek davranıldığı için akademik yıla başlangıç tarihi öğrencinin başvurusunun kabulüne göre değişiklik göstermektedir. Fakat normalde akademik yıl Eylül ya da Ekim aylarında başlamaktadır.

İngiltere eğitim sistemi her biri on ile on dört hafta arasında değişen üç dönemli bir süreçte tamamlanır. Yaz tatili temmuz ayında başlar, ağustosun tamamında devam eder ve eylül ayı içinde sona erer. Yaz tatilinden ayrı olarak Noel ve Paskalya zamanlarında da kısa tatiller vardır. 

İngiltere Liselerine Kabul Kriterleri
18 yaşından küçük yabancı öğrenciler sadece İngiltere’deki bağımsız okullarda eğitim alırlar, bunun sebebi devlet okullarının ilk ve orta dereceli okullara yabancı öğrencileri kabul etmemesidir.

Yabancı öğrencilerin bağımsız okullara kabul edilmesi genellikle 13 yaşında yapılan genel giriş sınavıyla olur. Bazı bağımsız okullar 11 yaşındaki öğrencileri de okullarına kabul ederler.

İngiltere eğitim sisteminde  ilk ve orta öğrenim birlikte olduğu için ortaokul veya lise eğitimini İngiltere’de almak isteyen yabancı öğrencilerin bu duruma göre davranmaları gerekir.

Türkiye’de ilköğretimin ilkokul kısmını tamamlamış Türk öğrenciler İngiltere’de eğitimlerine devam etmek isterlerse öncelikle bir yıl boyunca dil eğitimi alırlar ve daha sonra belli alanlarda gerekli eğitim aldıktan sonra GCSE diploması almaya hak kazanırlar.

Türkiye’de ilköğretimin ortaokul kısmını tamamlamış Türk öğrenciler ise İngiltere’de eğitim almak isterlerse öncelikle dil eğitimlerini yeterli seviyeye getirirler ve daha  sonra iki yıl daha eğitimlerine devam ederek orta öğretim kurumlarını bitirirler.

İngiltere Lise Bitirme Sınavları
İngiltere eğitim sisteminde eğitim kurumlarında en az 16 yaşına kadar bir eğitim verilir. Bu verilen eğitimin amacı öğrencileri GCSE, SCE veya Standart Lisans sınavlarına hazırlamaktır.  Öğrenciler bu sınavlar için beşle on konu arasında eğitim alırlar ve öğrencilerin bu sınavlara hazırlanması iki yıllık bir süreci kapsamaktadır.

Özel Yatılı Okulların Özellikleri:

Ø  Denklik Belgesi

Okulların tamamı Bağımsız Okullar Konseyi’ne üyedir ve bu okulların tümü akademik, finansal, sosyal ve idari yönden yüksek bir standartta eğitim verirler.

Ø  Yüksek Standartlar

İngiltere yatılı okulları, öğrencilere en iyi akademik çalışmaları yapma olanağı sağlar. Sınıf mevcutları az olan bu okullarda profesyonel öğretmenler derslere girmektedir. Ayrıca bu okullar çok çeşitli faaliyetler ve çok iyi bir akademik başarı ortamı sunar.

Ø  Ders Dışında Yapılan Aktiviteler

Akademik başarı söz konusu olduğunda İngiltere’deki yatılı okullar öğrencinin  sorumluluk almasında büyük rol oynar. Ayrıca öğrenciler de okul içinde yapılan aktivitelere katılım göstererek kendilerini sosyal yönden geliştirirler. Okullarını uluslararası organizasyonlarda katıldıkları alanda (akademik, sosyal ve kültürel) temsil ederler.

Ø  Konaklama

Öğrenciler yatılı okulların yurtlarında “2, 3 ve 4 kişilik odalarda kalabildikleri gibi bu yurtlarda aileleriyle birlikte de kalabilirler. Bu yurtlarda sunulan olanaklar çok iyi bir kalitede olup bunların denetimi düzenli olarak yapılmaktadır. Ayrıca, bu yurtlarda eğlence, dinlenme odaları ve öğrencilerin kullanımına açık olan mutfak vardır.

Ø  Ortam

Yatılı okullarda öğrencilere İngiliz ve diğer ülkelerden gelen yabancı öğrencilerle beraber eğitim alma fırsatı sağlanır. Böylelikle öğrencilere farklı kültürleri tanıma ve bu kültürlerden gelen diğer öğrencilerle etkileşim içinde eğitim almaları için uygun bir ortam sağlanır. Ayrıca yatılı okullar öğrencilere kendi kimliklerini oluşturmada ve kendi sorumluluklarını almada yarar sağlayacak bağımsız ve güvenli bir ortam oluşturur.  

Ø  Ücretler

Ücretler dönemlik olarak ödenir. Yıllık eğitim ve  diğer maliyetler toplamı  13000-17000 Sterlindir.  Kayıt, sosyal faaliyetler, konaklama yeri ve yemek genellikle ödenen ücrete dahildir. Ayrıca çamaşırhane harcamaları ve kitaplar bazen ödenen ücrete tabi olsa da okul üniformaları genellikle bu ücrete tabi değildir.

Ø  Uluslararası Öğrencilere Hizmetler

Dil Öğrenimi                                         : Yatılı okullar dil öğrenimi için öğrenciye çok uygun bir ortam hazırlarlar.  Öğrenci her zaman için  anadili İngilizce olan bir öğretmen ve görevliyle ilişki kurar ve bu da öğrencinin kısa zamanda kolay bir şekilde dil öğreniminde ilerlemesini sağlar. Birçok yatılı okul dil bakımından zayıf olan öğrencilere İngilizce’yi yabancı dil (English as a Foreign Language) olarak öğretme olanakları sunar.

Uluslararası Eğitim Merkezleri          : Birçok yatılı okulun uluslararası öğrencileri ana programlarına hazırlayan  ve bu okullara bağlı olarak eğitim veren uluslararası eğitim merkezleri vardır. Öğrenciler bu merkezlerden İngilizce dil eğitimlerini tamamlama fırsatını yakalarlar. Bu okullarda verilen  dil eğitimi akademik amaçlar için özel olarak verilir. Dil eğitiminin yanında önemli akademik konulardan matematik ve bilim dersleri için de öğrencileri yatılı okula hazırlama programları düzenlenir.

Danışman Aileler                                  : Yatılı okullar yurtdışından gelen öğrencilere kendilerinin güvende hissetmeleri ve problemlerinin çözümünde onlara yardımcı olabilecek danışman aileler tahsil eder. Bu aileler öğrencilere her konuda yardımcı olurlar.

İngiltere Liselere Başlama Zamanı

Yatılı bir okula akademik yılın başında başlamak en iyisidir. Fakat diğer zamanlarda da yatılı okullar öğrenci kabul etmekte esnek davranırlar. Öğrenci ne zaman okula gelirse gelsin okullar öğrencinin okuldaki derslere ve okul yaşamına alışması için gereken her şeyi yaparlar.

İngiltere’de akademik yıl Eylül ayında başlar ve Eylül-Aralık, Ocak-Mart ve Nisan-Temmuz olmak üzere üç dönem olarak devam eder. İlkokullar 8 yaşından itibaren öğrencileri yatılı olarak kabul ederler. Ortaokullar ise öğrencileri 11, 13 ve 16 yaşlarında olmak üzere üç farklı dönemde kabul eder.

Yatılı okullarla ilgili bilgi alabileceğiniz kurumlar şunlardır: 

Global Vizyon “Boarding Schools Placement Services”  Lise Yerleştirme Departmanı;

Global Vizyon  Lise Yerleştirme Departmanı İngiltere’nin saygın yatılı okullarının Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. Global Vizyon yerleştirme departmanı tarafından size yatılı okul sistemi, eğitim sistemi ve İngiltere’de bulunan yatılı okullar tek tek tanıtılacaktır. Yatılı okulları çok yakından tanıyan Türkiye ve İngiltere’de ki danışmanlarımızla birlikte öğrenci ve aileye en iyi bilgiler verilir ve kayıt işlemleri, vize işlemeleri, konaklama, yolculuk, havalimanı transferleri ve İngiltere’deki koruyucu aile (guardian family) organize edilir. Boarding Schools Placement hizmetleri için lütfen info@globalvizyon.com . Tel: 0212-2491981

Bağımsız Okullar Konseyi (The Independent Schools Council-ISC)
Bu konseye bağlı olan tüm bağımsız yatılı okullar diğer bağımsız okullar gibi bu konseyin belirlediği standartlara göre eğitim verir. 

Bağımsız Okullar Bilgi Servisi(The Independent Schools Information Service-SIS)
Bu kurum İngiltere’deki bağımsız okullar uluslararası resmi bilgi merkezidir. Bu kurum okullar, aileler ve öğrenciler arasında danışmanlık, yerleştirme  ve diğer konularda ilişki kurulmasında yardımcı olur. Bu kurum hakkında daha fazla bilgi edinmek için
www.isis.org.uk adresini ziyaret edebilirsiniz.

The British Council
British Council İngiltere’de yaşamak ve eğitim almak konularında en önemli bilgi kaynağıdır. Yatılı okullar hakkında da her türlü bilgi için başvurabileceğiniz kurumlardandır.

Yatılı Okullar Konseyi (The Boarding Schools' Association-BSA)

Bu konsey İngiltere’deki yatılı okulların yüksek kalitede ve standartlarda eğitim vermesi için çalışır. Bu konseye üye tüm yatılı okullar hakkında gerekli bir bilgi almak için başvurulabilir. Ayrıca yatılı okul görevlilerine gereken eğitim bu konsey tarafından verilir. Daha fazla bilgi edinmek için www.boarding-association.org.uk adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bazı İngiliz Yatılı Liseleri;

Mill Hill School London

www.millhill.org.uk

 

St Lawrence College  http://www.st-lawrence-college.com

St Clares College http://www.stclares.ac.uk

Bloxham School http://www.bloxham.oxon.co.uk

Aldenham School http://www.aldenham.com

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım