Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

İngiltere'de Dil Okulu

İngiltere'de Dil Okulu

İngilizce’yi Anavatanında Öğren!
İngilizcenin doğduğu ve yaşandığı ülke olan İngiltere her yıl 700 binden fazla uluslararası öğrenciyi yabancı dil öğrenmek için topraklarında ağırlamaktadır. 8 ülkenin toplam uluslararası öğrenci sayısının yüzde 46’ sını ülkesine çeken İngiltere ilk sırada yer almaktadır. 
Thames nehri manzarası, kırmızı telefon kulübeleri, kraliyet ailesi, doğası, British aksanı, lordları, eğlenceli şehir hayatı, dünyanın en iyi üniversiteleri, düzenli sokakları gibi ikononikleşmiş detaylarıyla belleklerde yer eden İngiltere her şehrinde bambaşka bir hayat sunmaktadır. 
Londra, Oxford, Cambridge, Brighton, Bournemouth gibi şehirlerde yüzlerce dil okulunda binlerce öğrenciyi ağırlayan ülkeye Türkiye’den her yıl 20 binin üzerinde öğrenci eğitim almaya gitmektedir. 

Devamını Oku
Okul Seçimi

Kozmopolit yapısı, farklı kültürlere gösterilen saygı ve uluslararası öğrenci popülasyonunun çeşitliliği İngiltere’de dil eğitimi alan öğrencilerin adaptasyon sorunu yaşamadan, ülkeye ve çevresine alışmasını sağlamaktadır. Bu yüzden İngiltere’de eğitim almaya giden her öğrenci kendini geliştirerek, eşsiz anılar biriktirip ülkesine geri döner. 
Ülkede çok fazla dil okulu eğitim vermektedir. Bu yüzden İngiltere’de eğitim alınacak okul seçilirken oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Global Vizyon olarak British Council ve English UK tarafından düzenli olarak kontrol edilip, akredite edilen okullar arasından öğrencilerimize seçenekler sunmaktayız. Akredite olmayan okullarda; kaliteli eğitim alınamamakta, sertifikalarının/diplomalarının uluslararası geçerliliği bulunmamakta ve bu gibi okullara gitmek için vize başvurusu yapıldığında vize çıkmamaktadır.  
Global Vizyon olarak öğrencilerimize sunduğumuz tüm okulların akreditasyonu vardır. Bu okullar British Council ve English UK tarafından; eğitim programları, eğitmenleri, konaklama imkanları, sosyal aktivite programları gibi konularda düzenli olarak denetlenmekte ve gerekli kriterleri tamamladıkları takdirde akredite edilmektedir. 

Devamını Oku
İngiltere’de sunulan dil eğitim programları

Yoğun İngilizce
Dil sınavlarına hazırlık
İş İngilizcesi
Mesleki İngilizce
Birebir İngilizce
Teacher Training programları
Yaz Okulları

Süre ve Şartlar

Vize prosedürü gereği İngiltere’de İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler en az 15 saatlik bir dil eğitim programına katılmak zorundadırlar. Öğrenciler Yoğun İngilizce yada Genel İngilizce programları arasında seçim yapabilirler. Yoğun İngilizce programlarında haftada 30 ders alınırken, Genel İngilizce’de haftada 20 saat ders alınarak öğrenci kendine daha fazla zaman ayırabilmektedir. Öğrencinin yabancı dil seviyesi, seviye tespit sınavında belirlenir ve öğrenci bu seviyeye uygun sınıfa yerleştirilerek, derslere başlar. 

Dil okullarında sınıflar ortalama 12-14 arası öğrenciye sahiptir. Dil okuluna kayıt yaptırmak için 16 yaş sınırı vardır. Bazı okullarda yaş sınırı 18 olabilmektedir.

Devamını Oku
Yaşam ve Çalışma Koşulları

İngiliz para birimi Sterlin’in TL karşısında değerli olması Türk öğrenciler ve aileleri için maddi olarak zorlayıcı olabilmektedir. Fakat ülkede verilen yüksek kaliteli eğitim, ana dil seviyesinde İngilizce öğrenme, mükemmel bir aksana sahip olma, İngiliz kültürünü yakından tanıma, kozmopolit bir ülkede yaşamak gibi konular gözönüne alındığında yapılan harcamanın karşılığı fazlasıyla alınmaktadır. Bu yarı zamanlı çalışma öğrencinin İngiltere’de geçirdiği süre zarfında kendi ihtiyaçların karşılayacak parayı kazanmasına yardımcı olur. 

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon

Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Bekir Yasin Özkanan. İstanbul Üniversitesi-Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği bölümünden mezunum. ILAC College'ın Business Administration diploma programına kayıt oldum ve vizemi aldım. Başta beni bu programla tanıştıran Global Vizyon İzmir'den Alper Kayra olmak üzere, sürecin sorunsuz ilerlemesinde emeği olan bütün ekibe teşekkür ederim.

Bekir Yasin Özkanan

Merhaba, ben Bahtiyar Ceylan. Ege Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Her zaman yurt dışında eğitim alma ve çalışma hayalim vardı. İkisini birlikte yapabileceğim bir program olduğunu bilmiyordum. Global Vizyon İzmir'den Alper Kayra beni ILAC College'ın diploma programları ile tanıştırdı. Sales and Marketing diploma programına kayıt oldum ve vizemi aldım. 5 arkadaşımla birlikte pazartesi günü yeni hayatımıza doğru yola çıkıyoruz ve hepimiz çok heyecanlıyız. Süreç boyunca yanımızda olan başta Alper Kayra olmak üzere tüm ekibe teşekkür ederiz.

Bahtiyar Ceylan

Selam, ben Kayra Sönmez. Pandemi döneminde İngilizcemi geliştirmek için dil okulları araştırmaya başladım, karşıma Global Vizyon ve Oğuzhan-Batuhan Ekici kardeşler çıktı. Onların sayesinde Kanada ILAC dil okulundan kabul aldım ve vize süreçlerinde de bana çok yardımcı oldular. Artık Toronto’daki 28 haftalık dil okulu eğitimime başlamak için gün sayıyorum, bana her zaman yardımcı olan Global Vizyon ailesine çok teşekkür ediyorum. 

Kayra Sönmez

Dokuz Eylül Üniversitesi son sınıf Tarih Bölümü öğrencisi Semra Esgün’ün ögrencisi Malik Başarır İngiltere vizesini aldı. Üniversite eğitimi online devam eden Malik aynı zamanda İngiltere’nin Londra şehrinde alacağı dil eğitimiyle hem üniversitesinden mezun olup hem de İngilizcesini geliştirmiş olacak. Global Vizyon olarak 24 Haftalık eğitiminde sevgili öğrencimiz Mallik Başarır’a başarılar dileriz. ✈️


Malik Başarır

Gazi Üniversitesi İstatistik Bölümü’nden mezun olduktan sonra bir süre Amerika’da bulundum. Şimdi de Lambton College’de devam etmeyi planladığım Big Data Analytics Lisansüstü Diploma programı öncesi ILAC Toronto’da 28 hafta İngilizce eğitime katılacağım. Kardeşim Hazal Ergün de Biyo Mühendislik alanında yapmak istediği master programı öncesi ILAC Toronto’da 28 hafta İngilizce eğitimine katılım sağlayacak. Okul kayıt işlemlerimiz, vize sürecimiz ve ihtiyacımız olan her konuda bize destek olan danışmanımız Yasemin Yener ve tüm Global Vizyon Ankara ekibine sonsuz teşekkürler.

Hazal Ergün
 • Konaklama

  Konaklamalarda yurt ve aile yanı seçenekleri sunulmaktadır. Yurtlar ve yanında konaklama yapılacak aileler titizlikle seçilip, düzenli olarak kontrolden geçmektedir. İngiltere’de dil eğitimi alan öğrenciler genellikle aile yanı konaklama tercih etmektedirler. Bu sayede ev konforundan uzaklaşmadan eğitim alabilirler. Aile yanı konaklamanın diğer iyi bir tarafı ise öğrencinlerin anadili İngilizce olan kişilerle sürekli olarak iletişim halinde olup, kendini geliştirme olanağı yakalamasıdır. En önemli noktalardan biri de aile yanı konaklamalar her zaman yurt konaklamalarından daha cazip fiyatlara yapılmaktadır. 

  Yurtlar ise uluslararası öğrencilerle paylaşımlarda bulunmak ve kendi sorumluluğunu yüklenmek açısından öğrencileri geliştirmektedir. Bunun dışında okullar; öğrenci evi, otel konaklaması gibi seçeneklerde sunmaktadır.

 • Okullar ve Programlar

  İngiltere’de dil eğitimi alınabilecek şehirlerin başını şüphesiz Londra çekmektedir. Fakat Cambridge Oxford gibi şehirlerde dünyanın önde gelen üniversitelerinin havasını soluyarak eğitim alma yada  Bournemouth, Brighton, Edinburg gibi şehirlerde sakin ve huzurlu bir ortamda yaşamanın keyfini çıkartabilirsiniz. Son zamanlarda Bath, Bristol, Manchester, Ramsgate, Salisbury gibi şehirlere de öğrenciler tarafından talep edilmekte olduğunu görüyoruz. 

  İngiltere’deki bazı partner okullarımız;
  Embassy
  Kaplan International Colleges
  St. Giles International
  Kings Colleges
  EC
  LSI
  Intrax
  LAL International Centres

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım