Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • yurtdışı eğitim

Hollanda’da Eğitim

Hollanda’da Eğitim

Hollanda’da Üniversite

Hollanda’da Eğitim

Hollanda’da Üniversite


Hollanda dünyadaki en gelişmiş ülkeler arasında yer almaktadır. Bu küçük ülke 16 milyonluk iyi eğitimli nüfusu ile dünyadaki en varlıklı 15 ülke arasındadır. Uzun yıllar Philips, Heineken, ING Bank, Shell ve KLM gibi çok uluslu firmalara Hollanda, ev sahipliği yapmıştır.

 

Birçok kültürü içerisinde barındıran Hollanda toplumu, güvenli ve modern bir toplumdur. Tarihi bağların bir sonucu olarak Hollanda kökenli olmayan birçok grup uzun yıllardır Hollanda’da yaşamaktadır. Bundan dolayı Hollandalılar dünyanın her tarafından insanlarla bir arada yaşamaya ve çalışmaya alışıktırlar. İngilizce Hollanda’da birçok kişi tarafından konuşulan bir dildir. Hollanda üniversiteleri, özellikle yüksek lisans düzeyinde, İngilizce dilinde eğitim vermektedir.

 

Neden Hollanda'da Eğitim

 

Hollanda, eğitim ve araştırma geleneğiyle önemli bir geçmişe sahiptir. Bugün yaklaşık 900 alanda İngilizce dilinde eğitim verilmektedir ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Hem sınıfta hem de günlük yaşamınızda çevrenizdekilerle İngilizce iletişim kurmanız mümkündür. Hollanda’nın ana dili İngilizce olmadığı halde, Avrupa’da eğitim dili İngilizce olan programlar sunmaya başlayan ilk ülkedir. Hollanda’daki yüksek öğrenim okullarında, tamamı İngilizce dilinde 1.300 uluslararası eğitim programı ve dersleri sunulmaktadır. Bu programlar, çok çeşitli eğitim dallarını kapsamaktadır. Eğitim müfredatı ileri seviyede yoğun ve pratiğe dayalı olarak her öğrencinin eğitimden beklentilerini karşılayacak şekilde gerçekleşmektedir.

 

Üniversiteler, kendi serbestlikleri içerisinde araştırmaya dayalı akademik ya da profesyonel temelli eğitimler sunar. Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri ise, öğrencileri doğrudan kariyerlerine hazırlayan, pratiğe dayalı eğitimler sunar. Uluslararası Eğitim Okulları, eğitimlerin küçük bir bölümünü kapsayıp, özellikle yabancı öğrenciler için hazırlanmış programlar verir. Pek çok eğitim programı, profesyonel bir unsur taşımasına rağmen bu okullarda temel olarak öğrencilere akademik öğrenim ve araştırmacılığa yönelik eğitim verilir. Uygulamalı Bilimler Üniversitelerinde (Hogescholen) eğitim programları, bilgide pratiğe dayalı bir eğitim sunar. Profesyonel eğitim programlarının önemli bir parçası sayılan staj olanağı ile pratik çalışma yeteneği kazanılır. Kişisel gelişim odaklı dersleri, küçük, çeşitli kültürlerden grupları ile bilgi alışverişine ve gelişmekte olan ülkelerde çalışmış deneyimli öğretmenlere dayalı bir eğitim sistemidir.

 

Staj programları ile teorik bilgi pratikle pekiştirilmektedir. Eğitim programlarının çoğu, lisans, yüksek lisans ve doktora alanlarıyla birlikte diploma ya da sertifika sunmaktadır. Tüm bu özellikleriyle Hollanda, Avrupa kıtasında ön sıralarda yer almaktadır.

 

Hollanda Üniversiteleri Kabul Koşulları

 

Lisans eğitimine kabul edilmek için IELTS İngilizce testinde 5.5, MBA ve diğer alanlardaki master programları için ise 6 veya üzeri puan getirmek gerekir. Ayrıca lise veya üniversitede İngilizce ders izlemiş öğrenciler IELTS sınavından muaf tutulabilirler.

 

 

Hollanda’da Eğitim ve Yaşam Maliyeti

 

Hollanda’da üniversite eğitim ücretleri, diğer ülkelere göre oldukça ekonomiktir. Üniversite lisans programı ücretleri 8.500-13.000 Euro iken, yüksek lisans eğitim ücretleri 10.000-15.000 Euro arası değişmektedir. Başarılı öğrencilere tam veya kısmi burs sağlanabilir. Ayrıca öğrenciler yarı zamanlı olarak eğitimleri esnasında çalışabilirler.

 

Yaşam maliyeti ise yıllık 10.000 Euro civarındadır. Hollanda üniversitelerinde bir lisans veya yüksek lisans programına katılan öğrenciler, üniversitenin 2. ve 3. sınıflarında Hollanda şirketlerinde çalışma olanağı bulurlar. Ayrıca, iş deneyimi olmadan MBA programlarına katılan öğrenciler ise MBA programı esnasında bir Hollanda şirketinde staj yaparlar. Üniversitede bir lisans veya yüksek lisans programından mezun olan yabancı öğrencilere 1 yıllık geçici çalışma izni verilir.

 

Global Visions ile başvuru yapılan Hollanda üniversiteleri

 

-        Leiden University

-        Wageningen University

-        University of Twente

-        University of Amsterdam

-        Hanze University of Applied Sciences

-        Stenden University of Applied Sciences

-        HAN University of Applied Sciences

-        The Hague University of Applied Sciences

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım