Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • yurtdışı eğitim

Harçsız Öğrenci Pasaportu Nedir?

Harçsız Öğrenci Pasaportu Nedir?

Harçsız öğrenci pasaportu, 25 yaş altında olan ve eğitimlerine devam eden öğrencilerin harç ödemeden alabildikleri bordo pasaport türüdür. Harçsız öğrenci pasaportu ve standart bordo pasaport arasında, harç ödenmemesi dışında herhangi bir fark bulunmuyor.

Kimler harçsız öğrenci pasaportu alabilir?

25 yaş altında olan ve halihazırda öğrenci olan herkes, ister eğitim ister tatil amaçlı olsun, yurt dışına çıkmak için harçsız bordo pasaporta başvurabiliyor. Eğer öğrenci 18 yaşın altındaysa, o zaman defter bedeli ödemesi gerekiyor. Bu durumda öğrenciye maksimum 5 yıllık pasaport veriliyor. 18-25 yaş arasındaki öğrencilerin pasaportları ise eğitimleri devam ettiği sürece geçerliliğini koruyor.

Harçsız öğrenci pasaport çıkarma süreci

Harçsız öğrenci pasaportu çıkarmak isteyen öğrencilerin bazı belgeleri temin etmeleri gerekiyor.

- Üzerinde T.C. kimlik numarasının yazılı olduğu nüfus cüzdanının aslı

- 2 adet standartlara uygun biyometrik fotoğraf

- Öğrenci durumunu gösteren belge

- Varsa, eski pasaportlar

- Pasaport defter bedelinin ödendiğini gösteren dekont

Öğrenciler, öğrenci olduklarına dair belgeyi iki farklı şekilde çıkarabiliyor. Eğer öğrenci Türkiye’de eğitim görüyorsa, kendi okulundan ıslak imzalı öğrenci belgesi alması veya başvurudan önceki 60 gün içerisinde e-Devlet üzerinden öğrenci belgesini çıkarması gerekiyor. Eğer öğrenci yurt dışındaki bir okulda eğitim görüyorsa, okulundan aldığı öğrenci belgesiyle birlikte Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne veya Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluğu’na başvuruyor. Yurt dışında eğitim gören öğrenciler için bir başka seçenek daha var. Öğrenci okulundan aldığı belgeyi tasdik ettirebiliyor ve yeminli bir tercümana Türkçe tercüme ettiriyor. Ardından hem tercüme hem de onay belgesi ile Türkiye’de harçsız pasaport başvurusu yapabiliyor.

Harçsız pasaport için gerekli belgeleri toplayan öğrenciler, internet üzerinden başvuru için randevu alabiliyor. Günü geldiğinde ise elindeki belgelerle birlikte randevu saatinden 15 dakika önce seçtiği Nüfus Müdürlüğü’ne giderek başvurusunu tamamlıyor. Onaylanan harçsız öğrenci pasaportları 3-7 gün içinde adrese kargolanıyor.

Harçsız öğrenci pasaportunun avantajları

- Öğrenciler pasaport için harç bedeli ödemiyor, yalnızca defter bedeli ödüyor.

- Öğrencinin harçsız öğrenci pasaportu almak için Türkiye’de okumak zorunluluğu bulunmuyor. Öğrenci değişim programlarıyla yurt dışında lisans, yüksek lisans veya dil eğitimi alan öğrenciler de harçsız bordo pasaport alma hakkına sahip oluyor.

- Öğrenci pasaportuyla, normal bordo pasaport arasında dolaşım gücü olarak hiçbir fark bulunmuyor. Bordo pasaportla girilebilen her ülkeye, harçsız öğrenci pasaportlarıyla da giriş yapılabiliyor.

Harçsız öğrenci pasaportuyla (belirli bir süre için) vizesiz giriş yapılabilen ülkeler arasında;  Andorra, Belarus, Bosna Hersek, Karadağ, Makedonya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Moldova, Sırbistan, Ukrayna, Kosova, Arnavutluk, Azerbaycan, Ermenistan, Filipinler, Hong Kong, Irak, İran, Japonya, Kamboçya, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Güney Kore, Lübnan, Makau, Maldivler, Malezya, Moğolistan, Singapur, Sri Lanka, Suriye, Tayland, Tayvan, Umman, Ürdün, Özbekistan, Botsvana, Fas, Güney Afrika, Kenya, Mauritius, Seyşeller, Svaziland, Tunus, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Bahamalar, Barbados, Belize, Bolivya, Brezilya, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Honduras, Jamaika, Kolombiya, Kosta Rika, Meksika, Nikaragua, Panama, Peru, St. Lucia, Trinidad ve Tobago, Uruguay, Venezuela, Fiji, Gürcistan, Brunei, Endonezya, Guatemala, Haiti bulunuyor.


Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım