Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • yurtdışı eğitim

Eğitim için Oxford mu Cambridge mi? Hangisi Neden Seçilmeli?

Cambridge University

İngiltere’nin en köklü üniversitesidir. Toplam 16,500 öğrenciye sahiptir. Bunların 11,600 civarı lisans ve 5000 civarı yüksek lisans eğitimi yapmaktadır. Öğrencilerin yüzde on yedisi yabancı öğrencilerden oluşmaktadır. Çok sayıda başvuru alan üniversiteye kabul oranı yüzde 20 civarındadır. Dünyanın en iyi 6. İngiltere’nin en iyi 2. Üniversitesidir. Cambridge üniversitesi ile Oxford üniversitesi arası rekabet nerdeyse 800 yıllıktır. Oxford üniversitesinden kopan bir grup akademisyen ve öğrenci tarafından Cambridge üniversitesi kurulmuştur. 

Üniversiteye lisans eğitimi başvuruları Cambridge Üniversite Kolejleri merkezi kayıt ofisi (CIAO) ve UCAS kanalıyla yapılmalıdır. Yüksek lisans ve doktora başvuruları doğrudan üniversiteye yapılır. Cambridge Üniversitesinin 39 farklı bölümde dünyanın en iyi 10’u arasındadır. Antropoloji, anatomy, inşaat mühendisliği ve İngilizce dilinde dünyanın en iyi üniversitesidir. Cambridge Üniversitesi İngiltere’nin en iyi üniversitesi olma ünvanını Oxford Ünivesitesi ile birlikte paylaşır. Cambridge Üniversitesi, Oxford ve Londra Üniversitelerinde olduğu gibi Federal bir Üniversite statüsündedir.

Pek çok farklı kolejden olusan üniversitenin kolejleri şunlardır;

Christ's College, Churchill College, Clare CollegeClare Hall, Corpus Christi College Darwin College  Downing College Emmanuel College Fitzwilliam College Girton College Gonville & Caius College Homerton College Hughes Hall Jesus College King's College Lucy Cavendish College Magdalene College Murray Edwards College Newnham College Pembroke College Peterhouse Queens' College Robinson College Selwyn College Sidney Sussex College St. Catharine's College St. Edmund's College St. John's College Trinity College Trinity Hall Wolfson College

Cambridge Üniversitesi ücretleri yıllık lisans eğitimi ve yüksek lisans için bölümüne göre 19,000-29,000 sterlin arası değişmektedir.


Oxford University

Oxford Üniversitesi İngilizce dilinin kullanıldığı en eski üniversitedir. Kesin bir kuruluş tarihi olmasa da 11.yy dan itibaren eğitim hayatına başlamıştır. Oxford Üniversitesi Avrupa Üniversitelerinde yaygın olan kolej yapısı bünyesinde eğitim vermektedir. Oxford Üniversitesinin bünyesinde 39 tane kolej eğitim vermektedir ve tüm öğrenciler üniversitenin öğrencisi olmaları yanında bir koleje de kayıtlıdırlar. Üniversite de 120 farklı ülkeden 16.000 öğrenci eğitim almaktadır.

Lisans eğitimi alan öğrencilerin yüzde 10’u ve yüksek lisans yapanların yarısı İngiltere dışından gelmektedir. Oxford Üniversitesi eskiden beri sosyal bilimler ve sanat alanlarında popülerliğini hep korumuştur. Bunun yanında tıp, fen ve teknoloji alanlarında da eğitim kalitesiyle tüm dünya genelinde sayılı eğitim kurumlarındandır.

Oxford Üniversitesi İngiltere’de en iyi 1. sırada dünyada ise 5. Sıradadır. Üniversite 39 farklı bölümde dünyanın en iyi 10 üniversitesi arasındadır. Oxford Üniversitesi Arkeoloji, İngiliz dili ve edebiyatı ve Coğrafyada dünyanın en iyi üniversitesidir. Oxford Üniversitesine başvuru prosedürü diğer İngiliz Üniversitelerine başvuru prosedüründen farklıdır. Üniversitenin 39 farklı koleji olduğu için öğrenci eğitim yapmak istediği bölümü ve hangi kolejde eğitim yapmak istediğini başvuru esansında seçmelidir.  Başvuru UCAS ve Oxford Colleges Admissions Office kanalıyla yapılır.

Başvuruların bir sonraki eğitim yılı için 15 Ekim tarihine kadar yapılması gerekir. Öğrenci başvuru esnasında, 2 sayfalık bir “essay” teslim etmelidir.  Üniversite başvuru sahiplerini Kasım ayından itibaren mülakata davet eder. Mülakat sonucu öğrencilerin başvuruları neticelendirilir. Yüksek lisans başvuruları doğrudan Oxford Colleges Admissions Ofisine yapılabilir. Oxford Üniversitesi yıllık lisans ve yüksek lisans eğitim ücretleri 16.000-23.000 sterlin arası değişir.

Oxbridge Üniversitelerine Türk Öğrenciler Nasıl Girebilir?

Oxford Üniversitesinde lisans veya yüksek lisans için giriş yapmak çok zordur. Oxford ve Cambridge Üniversitelerine Türk öğrenciler lisans ve yüksek lisans başvurusu yapabilirler. Lisans eğitimi için mutlaka İngiliz öğrencilerin aldığı gibi A-Level sınavlarına girmek ve en azından 3 konuda A+ veya A seviyesinde not almak gerekir. Oxbridge Üniversitelerine lisans eğitimi yapmak isteyen başarılı ve azimli bir öğrenci mutlaka İngiltere’de iki yıl devam eden A-Level sınavlarına hazırlanmalıdır. A-Level sınavlarında başarılı olursa Oxbridge’e giriş yapabilir. İngiltere’de eğitim veren Bellerbys College, Cats College , MPW A-Level sınavlarına hazırlık vermekte ve başarılı olan öğrencilerini Oxbridge’e yerleştirmektedir. Yüksek lisans başvurusu için ise üniversitenizin çok iyi derece ile bitirilmiş olması ve İngilizce seviyesinin IELTS 7.5 olması gerekir.

Türkiye’den Robert Koleji, Üsküdar Amerikan, Koç lisesi gibi okulların öğrencileri ACT veya SAT sınavına girip yüksek puan alırlarsa Oxbridge ‘e direk başvuru yapabilirler. ACT ve SAT sınavları Türkiye’de organize edilmektedir. SAT, ACT ve Oxbridge başvuruları için Global Vizyon ve BEB danışmanlık hizmetinde yararlanabilirsiniz.

Sekiz adımda Oxbridge Üniversitelerine nasıl başvurulur? 

1- Oxbridge’de okumak istediğiniz bölümü UCAS web sitesinden ve üniversitelerine sitelerinden tespit ediniz. Oxford ve Cambridge Üniversitelerine başvuru yapan uluslararası öğrencilerin mutlaka en az 3 derste A+ ve A derecelerine sahip olmaları gerekir. Ayrıca IB, SAT ve ACT sınav sonuçları kabul edilebilir. İngiltere’de A level kursu yapan öğrenciler son senelerinde başvuru yaparlar ancak sonuçlarını Ağustos ayında teslim ederler. 

2- Okumak istediğiniz bölümün Oxford ve Cambridge Üniversitelerinin hangi kolejlerinde verildiğini tespit edip okumak istediğiniz koleji seçiniz. Eğer kolej seçmez iseniz open – açık başvuru yapabilirsiniz 

3- Oxford ve Cambridge başvuruları için son tarih 15 Ekim ‘dir

4- UCAS üzerinden bir veya birkaç başvuru formu doldurmanız gerekebilir

5- Bazı bölümler için ekstra testler istenebilir. Ekstra istenen testler Oxbridge mülakatları öncesi veya mülakat esnasında yapılabilir. 

6- Kompozisyon- essay – başvuru esnasında başvurduğunuz bölüme veya koleje göre bir essay vermeniz gerekebilir.

7- Eğer başvurunuz ön değerlendirmeden geçer ise Aralık ay içinde mülakata davet edilirsiniz.

8- Son karar aşaması ise Ocak ayıdır. Kabul edilen öğrencilere offer’ler ocak sonuna kadar verilir. Ancak öğrenci kabul kriterlerini tamamlamak zorundadır aksi takdirde offer geri çekilir.

Oxford Üniversitesi Kolejleri Şunlardır;


All Souls College
Balliol College
Blackfriars
Brasenose College
Campion Hall
Christ Church
Corpus Christi College
Exeter College
Green Templeton College
Harris Manchester College
Hertford College
Jesus College
Keble College
Kellogg College
Lady Margaret Hall
Mansfield College
Merton College
New College
Nuffield College
Oriel College
The Queen's College
Regent's Park College
St Anne's College
St Antony's College
St Benet's Hall
St Cross College
St Edmund Hall
St Hilda's College
St Hugh's College
St John's College
St Stephen's House
Somerville College
Trinity College
Wadham College
Wolfson College
Linacre College
Lincoln College
Magdalen College
Pembroke College

St Catherine's

St Peter's College
 Worcester College Wycliffe Hall
Oxford Üniversitesi mi? Cambridge Üniversitesi mi? Hangi Alanda Kim Dünyanın En İyisi?


 

Oxford Üniversitesi


Cambridge Üniversitesi

Finans ve muhasebe

4th


8th

Anatomy ve Psikoloji

1st


2nd

Antropolji

2nd


1st

Arkeoloji

1st


2nd

Mimarlık

--


8th  

Sanat ve Tasarım

Joint 36th


--

Biyoloji

4th


3rd

İşletme İş idaresi

8th


7th

Kimya

6th  


2nd

Klasik ve antik tarih

2nd


3rd

Bilgisayar bilimleri ve IT

7th


5th

Gelişim çalışmaları

3rd


5th

Yer ve deniz bilimleri

5th


6th

Ekonomi

8th


11th

Eğitim bilimleri

5th


4th

Kimya mühendisliği

6th


4th

İnşaat mühendisliği

16th


2nd

Elektirik mühendisliği

7th


4th

Makine mühendisliği

7th


3rd

İngilizce dili ve Edebiyatı

1st


2nd

Çevre Bilimleri

5th


7th

Coğrafya

1st


3rd

Tarih

2nd


3rd

Hukuk

3rd


2nd

Dil Bilimleri

6th


4th

Matematik

4th


5th

Meteryal mühendisliği

7th


6th

Tıp

2nd


3rd

Modern Diller

3rd


2nd

Performans sanatları

13th


=14th

Eczacılık

4th


3rd

Felsefe

4th


6th

Fizik ve Astronomi

6th


4th

Siyaset Bilimleri Uluslararası ilişkiler

2nd


6th

Psikoloji

=3rd


=3rd

Sosyal politikalar kamu yönetimi

2nd


4th

Sosyoloji

3rd


6th

İstatistik

6th


5th

İlahiyat ve Din bilimleri

2nd


4th

Veterinerlik

--


4th
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım