Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • yurtdışı eğitim

AVRUPA ÜLKELERİNDE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

AVRUPA ÜLKELERİNDE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

Global Visions Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere, son zamanlarda çok sayıda öğrencimizin ilgi göstermeye başladığı Avrupa Üniversiteleri ile ilgili bir rehber hazırladık.

Özellikle İngilizce eğitim veren Avrupa üniversitelerini ön plana çıkardığımız bu sayfalarda başta Hollanda olmak üzere, Danimarka, İsveç, Norveç, Almanya, Fransa, Avusturya, Irlanda’da üniversite eğitim olanakları hakkında genel bilgi verilmektedir. Avrupa’daki üniversiteler çok kaliteli eğitimi ücretsiz veya düşük eğitim harçları ile vermektedir. Bu nedenle çok sayıda yabancı öğrenci Avrupa ülkelerinde eğitim için başvuruda bulunmaktadır.

Global Visions University Placement Services  tarafından Avrupa ülkelerindeki üniversitelere öğrenci yerleştirilmektedir. Avrupa ülkelerine yerleştirme hizmetimiz ağırlıklı olarak yüksek lisans seviyesinde olmasına rağmen, lisans seviyesinde de bazı üniversitelere öğrenci yerleştirilmektedir. Avrupa’da, özellikle Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya’da lisans veya yüksek lisans eğitimi düşünen öğrenciler eğer yeterli dil seviyesine sahip değiller ise adı geçen ülkelerdeki dil kurslarında dil yeterlilik sınavlarını verdikten sonra, üniversite eğitimlerine başlamaktadırlar. Bu konuda Global Visions Avrupa Ülkelerinde Dil Eğitimi Departmanına bilgi ve kayıt için başvuru yapabilirsiniz.

Hollanda’da Üniversite Eğitimi

Eskiden olduğu gibi günümüzde de geleneksel konukseverliğini ve eşsiz kültürünü koruyan Hollanda dünyadaki en gelişmiş ülkeler arasında yer almaktadır. Bu küçük ülke 16 milyonluk iyi eğitimli nüfusu ile dünyadaki en varlıklı 15 ülke arasındadır. Uzun yıllar Hollanda kökenli Philips, Heineken, ING Bank, Shell ve KLM gibi çok uluslu firmalara ev sahipliği yapmıştır.

Birçok kültürü içerisinde barındıran Hollanda toplumu güvenli ve modern bir toplumdur. Tarihi bağların bir sonucu olarak Hollanda kökenli olmayan bir çok grup uzun yıllardır Hollanda’da yaşamaktadır. Bundan dolayı Hollandalılar dünyanın her tarafından insanlarla bir arada yaşamaya ve çalışmaya alışkınlardır. İngilizce Hollanda’da birçok kişi tarafından konuşulan bir dildir. Hollanda üniversiteleri özellikle yüksek lisans düzeyinde İngilizce dilinde eğitim vermektedir.

Hollanda eğitim ve araştırma geleneğiyle önemli bir geçmişe sahiptir. Bugün yaklaşık 900 alanda İngilizce eğitim verilmektedir ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Hem sınıfta hem de günlük yaşamınızda çevrenizdekilerle İngilizce iletişim kurmanız mümkündür. Hollanda’da eğitimle ilgili daha fazla bilgi için lütfen Nuffic (Yüksek Eğitimde İş Birliği için Hollanda Organizasyonu) tarafından sağlanan studyin.nl sitesini ziyaret ediniz.Hollanda’da üniversite eğitim ücretleri diğer ülkelere göre oldukça ekonomiktir. Üniversite lisans programı ücretleri; 2500-3000 Euro iken yüksek lisans eğitim ücretleri 5000-10000 Euro arası değişmektedir.

Başarılı öğrencilere tam veya kısmi burs sağlanabilir. Ayrıca öğrenciler part-time olarak eğitimleri esnasında çalışabilirler. 


Wittenburg University of Professional Education


Utrecht University
uu.nl 

Tilburg University
tilburguniversity.nl

Eindhoven Teknik Üniversitesi
tue.nl/masterprograms

Maastricth University
unimaas.nl

The Universiteit van Amsterdam
uva.nl/isp

Inholland University
inholland.com

HES- Amsterdam School of Business
hesasd.nl

University of Groningen
rug.nl

CHN University
chn.nl

Leiden Üniversitesi
leiden.edu

İsveç’de Üniversite Eğitimi

İsveç, Avrupa’nın yüksek refah oranlarına sahip ülkelerinden birisidir. İsveç’de eğitime verilen önem ülkeyi dünyanın en önde gelen ülkelerinden birisi haline getirmiştir. İsveç’de üniversiteler Devlet üniversitesidir. Ülkede 27 farklı üniversitede lisans ve yüksek lisans eğitimi verilmektedir. Tüm üniversitelerde eğitim pek çok Avrupa ülkesinde olduğu gibi ücretsizdir. Ancak yaşam maliyetleri için yılda 6000-7000 Euro civarında bir miktar gereklidir. İsveç Üniversiteleri özellikle yüksek lisans seviyesinde İngilizce Eğitim vermektedirler.

Tüm İsveç Devlet üniversiteleri YÖK tarafından onaylıdırlar. Bu nedenle öğrenciler almış oldukları diplomaları Türkiye’de geçerli kılabilirler. Ayrıca, İsveç üniversiteleri diplomaları dünya genelinde geçerlidir. İsveç’de eğitim ücretsiz olduğu için üniversiteler öğrenci kabulünde çok seçicidirler. İngilizce programlara katılacak öğrencilerin Toefl en az 213 , IELTS en az 6,5 not almaları gerekir. Ayrıca, yüksek lisans eğitimi yapmak isteyenlerin üniversite not ortalaması en az 4 üzerinden 3 olmalıdır. Üniversite başvuruları eğitim yılı başlama tarihinden en az 6 ay önce yapılmalıdır.

İsveç’de eğitim hakkında kapsamlı bilgi için lütfen studyinsweden.se adresini ziyaret ediniz. 

İsveç’de İngilizce dilinde Yüksek Lisans Yapabileceğiniz Üniversiteler ve İnternet siteleri;

IT University of Göteborg  ituniv.se

University College Boras hb.se

Malardelen University College  mdh.se

Umea University umu.se

Blekinge Institute of Technology bth.se

Dalarna University College du.se

Göteborg University gu.se

Jönköping International Business School ihh.hj.se

Kalmar University College bbs.hik.se

Karlstad University kau.se

Royal Institute of Technology infra.kth.se

Linkoping University liu.se

Lund University lu.se

Stockholm School of Economics hhs.se

Umea School of Business and Economics usbe.umu.se

Uppsala University uu.se

Stockholm University su.se

Swedish Univesity of Agricultural Sciences slu.se

Danimarka’da Üniversite Eğitimi

Danimarka, Avrupa’da ücretsiz üniversite eğitimi veren ülkelerden birisidir. Son yıllarda Danimarka üniversiteleri yabancı öğrencilere kapılarını açmaya başlamıştır. Danimarka'da 17 civarında devlet üniversitesi, bir o kadar üniversite koleji ve 50 civarında uzmanlık alanlarında eğitim veren enstitü bulunmaktadır. Bazı üniversite ve kolejler eğitimlerini İngilizce dilinde vermektedir. Danimarka dilinde eğitim yapmak isteyen öğrenciler en az 1 yıl ülkenin dilinde eğitim yaptıktan sonar üniversiteye geçiş yapabilirler. 

İngilizce eğitim veren üniversiteler genelde yükske lisans seviyesinde programları İngilizce dilinde vermektedir. İngilizce dilinde verilen yüksek lisans programlarına Kabul için en az 213 Toefl veya 6,5 IELTS notu gerekir. 


Danimarka’da eğitim hakkında yararlı bazı siteler;
ciriusonline.dk/eng
workindenmark.dk
uvm.dk/eng


Bazı Danimarka Üniversiteleri;

University of Cophenhagen ku.dk

Aarhus University  au.dk

University of Southern Denmark sdu.dk

Roskilde University  ruc.dk

Aalborg University  auc.dk

Technical University of Denmark  dtu.dk

The Royal and Veterinary and Agricultural University  kvl.dk

Cophenhagen Business School    cbs.dk 

The Danish University of Education   dpu.edu

The IT- University of Cophenhagen   itu.dk

IT University of West  it-vest.dk

The Royal Danish Academy of Fine Arts   karch.dk

Aarhus School of Architecture  a-aarhus.dk

The Royal Danish Academy of Fine Arts   kunstakademiet.dk

Norveç’de Üniversite Eğitimi

Norveç’de üniversite eğitimi 4 ulusal üniversite, 6 uzmanlık üniversitesi ve 26 devlet üniversite koleji tarafından verilir. Ayrıca 2 adet Ulusal Sanat Akademisi bulunur. Norveç’de eğitim ücretsizdir. Okul harcı söz konusu değildir. Ancak yaşam maliyetleri için yıllık 6000 Euro civarında bir para gerekir. 

Norveç’de üniversite ve kolejlerin büyük kısmı lisans veya yükske lisans seviyesine hem kendi dillerinde hem de İngilizce olarak eğitim verirler. Norveç’e gelen yabancı öğrenci sayısı her yıl artmaktadır. Yurtdışından gelen öğrencilerin büyük bölümü tün üniversite hayatlarını ülkede gecirirler veya bir kısmı Sokrataes Erasmus programı ile 1 yıllık değişim programlarına katırlar. Türk öğrenciler için Sokrates Erasmus Programları hakkında detaylı bilgi için Ulusal Ajans internet sitesini ziyaret ediniz. ua.gov.tr


Norveç’de eğitim hakkında detayl bilgi için lütfen; 
siu.no
odin.dep.no/ufd
nokut.no
nordenedu.net

Norveç’de Üniversiteler;

University of Bergen  uib.no

University of Oslo  uio.no

Norwegian University of Science and Technology  ntnu.no

University of Toromso    uit.no

Oslo School of Architecture   aho.no

Fransa’da Üniversite Eğitimi

Fransa’da 87 Devlet Üniversitesi bulunur. En eskisi 1179 ‘da kurulan dünyaca ünlü Sorbonne Üniversitesidir. Fransa’da lisans eğitimi 1 yıllık bakaleryo dahil olmak üzere 4 yıl, yüksek lisans eğitimi 2 yıl, ve doktora eğitimi 3 yıl devam eder. Üniversitele haricinde Fransa’ya özgü Grandes Ecoles  eğitim kurumları devlet üniversitelerine paralel bir eğitim vermektedir. Çok seçici olan bu okullarda da lisans ve master eğitimi verilir. Ayrıca Grandes Ecoles for Engineering  okullarında mühendislik, Grandes Ecoles for Business and Management okullarında İşletme lisans ve yüksek lisans eğitimi verilir. Bunlara paralel olarak çok sayıda, sanat, moda, tasarım, turizm ve mimarlık alanlarında lisans ve yüksek lisans eğitim veren okullar bulunmaktadır. Fransa üniversiteleri ve okullarında eğitim dili Fransızda olmasına rağmen pek çoğunda Ingilizce dilinde eğitim verilen bölümler bulunmaktadır.

Fransa’da eğitim konusunda detaylı bilgi için edufrance.fr adresini ziyaret ediniz. 

İngilizce dilinde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi verilen bazı Fransız Üniversiteleri;

Universite Paris  u-paris10.fr

EDHEC  edhec.com

Universite Paul Cezanne   univ.u-3mrs.fr

Universite Toulouse  univ-tlse1.fr

ESIGELEC  esigelec.fr

ENAC  enac.fr

EGIM  egim.fr

Universite Rennes 1  univ-rennes1.fr

Ecole Centrale De Nantes ec-nantes.fr

Ecole des Mines D’Albi enstimac.fr

Ecole des Mines D’Ales ensm-ales.fr

Ecole des Mines de Paris ensmp.fr

ENS Lyon  ens-lyon.fr

Universite Blaise Pascal  cust.univ-bpclermont.fr

Polytechnic Montpellier polytech.univ-montp2.fr

ESIEE esiee.fr

ESTACE  estaca.fr

ISEP  isep.fr

Universite Cergy-Pontoise  u-cergy.fr

Grenoble Graduate School of Business esc-grenoble.fr

Rennes International School of Business  esc-rennes.fr

Bordeaux Ecole De Management  isli.bordeaux-bs.edu

ESC Dijon  bsbu.com

Universite Paul Cezanne  univ.u-3mrs.fr

CERAM Sophia Nice  ceram.fr

CNAM  cnam.fr

EDHEC edhec.com

EM Lyon  em-lyon.com

Paris Graduate School of Management pgsm-group.com

Reims Management School  reims-ms.fr

Universite d’ Orleans  univ-orleans.fr

Almanya’da Üniversite Eğitimi

Almanya’da yaklaşık 300’ün üzerinde üniversite, kolej ve uzmanlık okulunda lisans ve yüksek lisans eğitimi verilmektedir. Almanya üniversitelerinin çok büyük bölümünde eğitim dili Almanca’dır ancak son zamanlarda pek çok üniversitede İngilizce dilinde yüksek lisans ve doktora programları verilmektedir. Ayrıca bazı özel üniversiteler İngilizce dilinde eğitim verirler.

Almanya, 1999 yılında Avrupa ülkelerinde Üniversite sisteminde uyum sağlamak amacıyla başlatılan “Bologna Process” ine ilk uyum sağlayan ülkelerden birisidir. 

1999 yılı öncesi Almanya’da lisans eğitimi ve yüksek lisans eğitimi ayrımı yapılmadan, öğrenciler 4 yada 5 yıl eğitim yaparak yüksek lisans diploması ile mezun olmaktaydılar. Ancak, 1999 Bologno Process’si sonrası lisans eğitimi ile yüksek lisans eğitimi ayrılmış ve lisans eğitimi 3-4 yılda tamamlanırken, yüksek lisans eğitimi 1 yıl olarak düzenlenmiştir. 

1999 öncesi Alman Devlet Üniversiteleri ve Uygulamalı Üniversitelerde eğitim dili ekseri Almanca iken, bu tarihten sonra pek çok üniversite de yüksek lisans programları İngilizce verilmektedir. Almanya’da toplam 233 Devlet Üniversitesi ve Uygulamalı Üniversite, 42 Kilise destekli Üniversite ve 65 adet İngilizce eğitim veren özel üniversite bulunmaktadır.  Almanya’da Üniversite statüsünde 2 farklı yapı vardır. İlki akademik ve araştırma ağırlıklı olan Üniversiteler, ikincisi ise “Fachhochschule” olarak bilinen uygulamalı üniversitelerdir. İkincisi, pratik bilgiye ağırlık vermektedir.

Almanya’da toplam 1,900,000 civarından üniversite öğrencisi vardır. 116 adet akademik ağırlıklı üniversitede 1,358,000  civarında öğrenci vardır. 167 adet olan “University of Applied  Sciences” larda 518 bin öğrenci, 57 adet olan Güzel Sanatlar ve Konservatuvarlarda ise 33 bin öğrenci vardır. 

Alman Üniversitelerine lisans programına kabul edilebilmek için;

ÖSS’de 2 veya 4 yıllık bir eğitim kurumuna yerleşmiş olmak gerekir. Almanca dil bilgisi bazı üniversitelerde  en az 200 saatlik kurs ile belgelenmesi istenirken bazı üniversitelerde dil bilgisi istenmez. Öğrenci, ilk yılında üniversite bünyesinde Almanca dil kursunu yapar ve sonrası Üniversiteye devam eder. 

Lisans programlarına kabul için Almanca dil bilgisi TestDAF ile belgelenir. Bu sınav oldukça zor bir sınavdır ve başarılı olan öğrenci rahatlıkla üniversitelerden kabul alırlar. Türkiye’de Almanca eğitim veren Alman ve Avusturya Liseleri öğrencileri Sprachdiplom sahibi oldukları için direk Alman Üniversitelerinde eğitime başlayabilirler. Almanya’da lisans programına transfer yapmak oldukça zordur. 2.3 sınıflardan yapılmak istenen transferlerde öğrencinin Türkiye’de izlediği dersler sayılmayabilir ve 1. sınıftan eğitime devam etmek zorunda kalabilir.

Almanya’da pek çok farklı alanda yüksek lisans programları İngilizce olarak verilmektedir. Ancak, lisans programları ağırlıklı olarak Almanca’dır. Almanya’da lisans veya yüksek lisans mezunu olan her yabancı öğrenci, ekstra 1 yıl oturum izni alır. Bu süre zarfında iş bulabilir ve çalışabilir ve dilerse oturumunu uzatabilir. Almanya kendi üniversitelerinde eğitim yapan öğrencilerin ülkede kalmaları ve yararlı işlerde görev almalarını teşvik eder.  Öğrencilik esnasında haftada 10 veya 20 saat part-time çalışma izni verilir.

Alman Üniversitelerinde lisans ve yüksek lisans başvurularını doğrudan üniversitelere yapmalıdırlar. Başvurular kesinlikle internet üzerinden yapılamaz. Mutlaka, posta veya kargo ile üniversitelere gönderilmelidir. Sınırsız sayıda üniversiteye başvuru yapılabilir. Bazı üniversiteler 20-55 Euro arası başvuru ücreti talep edebilir. 

Alman Üniversitelerine yüksek lisans programına kabul edilebilmek için;

Yüksek lisans başvurusu yapmak isteyen öğrencilerin lisans not ortalaması 2.5 ve üzeri olmalıdır. Ancak, önde gelen üniversiteler için 3.0 ve üzeri not ortalaması gerekir. Yüksek Lisans başvurusu yapacak öğrenciler, başvuru formu ile birlikte, onaylı ÖSS Sonuç belgesi, onaylı Lise Diploması, Üniversite son sınıf öğrencisi ise öğrenci belgesi, eğer staj yapmış ise mutlaka staj belgesi, akademik bir niyet mektubu, CV ve akademik referanslar gönderilmelidir. İngilizce yüksek lisans programlarında dil yeterlilik belgesi olarak TOEFL sonucu istenir. Bazı üniversiteler 173 ile kabul ederken bazıları 213 Toefl sonucu isterler.

Yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler mutlaka  lisans eğitimi yapmış oldukları alanda bir master programı seçmelidir. Almanya’da yüksek lisans için alan değişikliği yapılamaz. Alman Üniversitelerine başvurulara cevaplar maksimum 6 haftada alınır. Alman üniversitelerine yüksek lisans başvuruları mutlaka en geç Nisan ayına kadar yapılmalıdır. Bazı Üniversitelerde başvuruları Mart ayında tamamlanır. Çok nadir olarak Mayıs ayı sonuna kadar devam edebilir. 

Yüksek Lisans program ücretleri üniversiteden üniversiteye değişir. Yıllık harç olarak 250 Euro ile 1300 Euro arası değişir. Hatta bazı üniversitelerin İngilizce dilinde verdiği yüksek lisans programlarına yıllık 15,000 Euro harç uygulayabilir.

Almanya’da İngilizce yüksek lisans programı veren üniversiteler ve bölümlerine daad.de/idp adresinden elde edebilirsiniz. Bu sitede yüksek lisans yapmak istediğiniz bölümü yazarak hangi üniversitelerde verildiğini ve giriş koşullarının neler olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca başvuru formlarına ulaşabilirsiniz.

İngilizce dilinde eğitim veren bölümlerin bulunduğu Bazı Alman Üniversiteleri;

Freiburg Üniversitesi forst.uni.freiburg.de

Göttingen Üniversitesi gwdg.de

Bonn Üniversitesi bigs.uni-bonn.de

Kaiserslautern Üniversitesi  uni-kl.de

Kiel Universitesi  uni-kiel.de

Munich Graduate School of Economics  vxl.uni-muenchen.de/ls_rady/kolleg.html

Peterborn Universitesi  ubp.de/graduateschool

Berlin Teknik Universitesi  pipes-berlin.org

Free University Berlin

Berlin University of Technology

Berlin School of Economics

OTA University

Hertie School of Governance

Humboldt University Berlin

University of Applied Sciences Berlin, University of Technology and Economics

Berlin University of Technology

University of Applied Sciences Bremen

Jacobs University Bremen

University of Bremen

University of Jena

Almanya Üniversitelerinde 2008-2009 akademik yılında İngilizce eğitim veren bir yüksek lisans programına başvuru yapmak isteyen öğrenciler Global Vizyon ofislerini ziyaret ederek bölüm ve üniversite seçiminde danışmanlık alabilir ve başvurularını uzman danışmanlarımız ile birlikte yapabilirler.

Almanya’da üniversite için ayrıca aşağıdaki siteleri ziyaret edebilirsiniz. 

daad-istanbul.com 

daad.de/idp

http:// www.studentenwerke.de 

daad.de

higher-education-compass.de

campus-germany.de

student-affairs.de


Avusturya’da Üniversite Eğitimi

Avusturya Türk öğrencilere parasız eğitim veren üniversitelere sahiptir. Türkiye’de herhangi bir 4 yıllık üniversite kazanmış öğrenciler Avusturya Üniversitelerine geçiş yapabilirler. Ancak pek çok bölüm Almanca dilinde eğitim verdiği için öğrenciler Almanca dilinde yeterli düzeyde olmalıdırlar. Aksi takdirde en az 6-12 ay arası Almanca kursu yapmak zorundadırlar. Avusturya’da yüksek lisans yapmak için ise Türkiye’de bir üniversitenin 4. sınıf öğrencisi olmak veya mezun durumda bulunmak gerekir. 

Avusturya’da Üniversite eğitimi hakkında kapsamlı bilgi için  studyguide.at adresini ziyaret ediniz. 

Bazı Avusturya Üniversiteleri;

Viyana Üniversitesi   univie.ac.at

Viyana Teknik Üniversitesi  tuwien.ac.at

Viyana Ekonomi ve İşletme Okulu  wu-wien.ac.at

Viyana Güzel Sanatlar Akademesi  akbild.ac.at

Viyana Müzik ve Tiyatro Akademisi  mdw.ac.at

Graz Universitesi  uni-graz.at

Graz Teknik Üniversitesi  tugraz.at

Innsbruck Universitesi uibk.ac.at

Paris Lodron Salzburg Universitesi sbg.ac.at

Leoben Universitesi unileoben.ac.at

Klagenfurt Universitesi uni-klu.ac.at

İrlanda’da Üniversite

İrlanda Avrupa’nın son yıllarda büyük atılım gösteren ülkelerindendir. The Economist Dergisinin yaptığı araştırmaya göre dünyanın en yaşanabilir ülkesi seçilmiştir. İrlanda Üniversiteleri İngilizce dilinde eğitim vermektedir. Irlanda’da üniversite eğitimi genelde devlet üniversiteleri tarafından verilmektedir. İrlanda üniversitelerinden alınan lisans veya yüksek lisans diploması tün dünyada geçerlidir ve Türkiye’de YÖK tarafından onaylıdır. İrlanda’da eğitim ücretleri yıllık 8000-10000 Euro arasındadır. Yaşam maliyetleri ise 6000 Euro civarındadır. Üniversiteler pek çok farklı alanda lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunarlar. 

Bazı İrlanda Üniversiteleri;

University of Limmerick  ul.ie

Letterkenny Institute of Technology  lyit.ie

University College Dublin  ucd.ie

Athlone Insitute of Technology  ait.ie

University of Dublin- Trinity College tcd.ie

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım