Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Almanya'da Yüksek Lisans Eğitimi

Almanya’da Yüksek Lisans Hakkında

Almanya'da yüksek lisans genelde ikiye ayrılır;

Hauptstudium (Lisans Öğreniminin Devamı)
Türkiye'de lisans öğreniminden sonra Almanya'da yaklaşık 2 yıl daha öğrenim gördükten sonra alınan diploma, Türkiye'de yüksek lisans diploması olarak kabul edilir. Bununla hem Türkiye'de, hem de Almanya'da doktora yapmaya hak kazanılmaktadır. Başvuru sırasında yeterli Almanca bilgisine sahip olunması ve spesifik eğitime başlamadan önce yapılacak olan DSH dil sınavını kazanmak gerekmektedir. Böylece öğrencinin branşıyla ilgili bölüm olan her üniversitede öğrenim görebilir.

Master - Yüksek Lisans Programları

Türkiye'de ve Amerika'da olduğu gibi master programları mevcuttur. Buna katılım şartı, lisans diploması, iyi bir not ortalaması ve iyi seviyede Almanca dil bilgisidir. Almanca dil bilgisi sadece istisnai durumlarda şart koşulmakta olup, genelde mesleki eğitime başlamadan önce düzenlenen Almanca yoğun kurslara ve ayrıca eğitim sürecinde de Almanca kurslarına katılabilme imkanı bulunmaktadır.

Almanya’da Yüksek Lisans Eğitim Sistemi ve Süresi

Almanya’da yüksek lisans 1,5 - 2 yıl sürmektedir. Almanya'daki yüksek lisans eğitim sistemi, çeşitli disiplinlerde ve program türlerinde sunulmaktadır, bu da öğrencilere geniş bir seçenek yelpazesi sunmaktadır. Yüksek lisans öğrencileri genellikle ders çalışmalarının yanı sıra bir tez veya projeye odaklanarak programlarını tamamlarlar. Tez veya proje genellikle öğrencinin ilgi alanına ve programın gereksinimlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Almanya Yüksek Lisans Kabul ve Başvuru Şartları

Almanya üniversitelerine yüksek lisans başvurusu için varsa Almanca veya İngilizce dil yeterlilik belgesi – direk kabul için B1 Almanca yada İngilizce gerekir. Şartlı kabul için tavsiye edilen seviye A1 hatta A2’dir. Direkt kabul için varsa Almanca TestAS sonucu ya da İngilizce bölümler için TOEFL IBT 80 yada IELTS 6.0 yada bazı üniversiteler için 6.5 IELTS gerekir. Eğer öğrenci Almanca eğitim veren bir üniversiteden mezun ise Almanca yeterlilik belgesi istenmeyebilir. Eğer İngilizce eğitim veren bir üniversiteden mezun ise Almanya Üniversiteleri İngilizce yüksek lisans bölümlerine direkt kabul alınabilir. 

Almanya Devlet ve Özel Üniversitelerine Yüksek Lisans başvurusu için gerekli evraklar;

1- Her ne kadar vize esnasında gerekli olsa da bankada 12 bin Euro’luk Bloke Hesap 

2- Üniversite mezuniyet diploması Almanca çevirisi noter onaylı ve apostilli

3- Üniversite not dökümü GPA bu belgede üniversiteden alınan tüm dersler gösterilmelidir. Noter onaylı Almanca çevirisi ve apostilli

4- Varsa stajların belgesi mutlaka eklenmelidir

5- Almanya’da iyi üniversitelerde İşletme ve benzeri alanlarda İngilizce yüksek lisans yapmak isteyen Türk öğrencilerden GRE veya GMAT istenebilir. 

6- Mutlaka kurala uygun bir CV eklenmelidir

7- Niçin Almanya’da bir üniversite de yüksek lisans yapmak istendiğini anlatan, akademik, sportif ve kültürel başarılarınızı özetleyen bir kompozisyon

8- En az 2 adet referans mektubu- profesörlerden alınmalıdır

9- Pasaport fotokopisi sunulmalıdır

10- Kurala uygun bir fotoğraf eklenmelidir

11- Eğer başvuru yapılan bölüm bir portföy ister ise hazırlanmalı ve sunulmalıdır

12- Bazı yüksek lisans programları için doktor raporu istenir. Eğer bölüm doktor raporu ister ise sunulmak zorundadır.

13- Bazı yüksek lisans bölümlerinde özellikle sanat ile ilgili bölümler Aptitute Test yani Yetenek Sınavı isteyebilir

Yukarıdaki evrakları eksiksiz hazırlayan ve eğer talep edilirse Almanca çevirilerini Noter onaylı ve apostilli sunan öğrencilerin başvuruları Uni Assist üzerinden yapılır. 

Almanya Yüksek Lisans Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Güz Dönemi

Kasım

Bahar Dönemi

Şubat

Almanya Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Almanya, yüksek lisans öğrencilerine geniş kapsamlı programlar sunmaktadır. Aşağıda bazı bölüm ve programları bulabilirsiniz: 

 • İşletme
 • Mühendislik
 • Sağlık Bilimleri
 • Hukuk
 • Sanat ve Tasarım
 • Eğitim ve Öğretim
 • Tıp

Almanya Yüksek Lisans ve Yaşam

Almanya’da yüksek lisans yapmak, öğrencilere zengin bir akademik deneyim ve kültürel çeşitlilik sunar. Almanya, dünya çapında tanınmış üniversitelere ve araştırma kurumlarına ev sahipliği yapar ve yüksek lisans öğrencileri genellikle bu kurumların olanaklarından yararlanabilirler. Alman üniversiteleri genellikle ücretsiz veya düşük maliyetli eğitim sunarlar ve birçok program İngilizce olarak sunulur, bu da uluslararası öğrenciler için cazip bir seçenektir. Almanya'da yaşam standartları genellikle yüksektir ve öğrencilere geniş konaklama seçenekleri, iyi ulaşım ağı ve çeşitli kültürel etkinlikler sunar. Ayrıca, Almanya'da yüksek lisans yapmak, uluslararası kariyer fırsatları için güçlü bir temel oluşturabilir

Almanya Yüksek Lisans Vize & Çalışma İzni

Almanya’ya yüksek lisans yapmaya giden öğrencilerin çalışma izni bulunmaktadır. Öğrenciler yılda 120 gün full time ya da 240 gün part time olarak çalışabilmektedir. Böylelikle öğrenciler para kazanarak yaşam giderlerini karşılayabilmektedir.

Almanya Yüksek Lisans Ücretleri

Almanya’da devlet üniversitelerinde yüksek lisans yapmak ücretsizdir. Sadece 100 - 350£ harç ödenmektedir. Harç dışında, Almanya'da devlet üniversitelerinde yüksek lisans yapmak için ek bir ücret ödenmesi gerekmez. Bu, Almanya'nın uluslararası öğrenciler için cazip bir eğitim destinasyonu haline gelmesini sağlayan önemli bir avantajdır.

Global Vizyon Almanya Yüksek Lisans Danışmanlığı

Global Vizyon, yıllardır Almanya'da yüksek lisans eğitimi konusunda uzman danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Global Vizyon danışmanları, öğrencilere Almanya'da yüksek lisans programları hakkında detaylı bilgi ve rehberlik sağlayarak, başvuru sürecini kolaylaştırır ve öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur. Detaylı bilgi için Global Vizyon ile iletişime geçebilirsiniz.

Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Zahid D.

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci

Sıkça Sorulan Sorular

Almanya'da yüksek lisans yapmak için ne gerekli?
  Almanya’da yüksek lisans yapabilmek için Almanca dil sertifikası gereklidir. Almanya devlet üniversiteleri C1 seviye Almanca bilgisi istemektedir.
Almanya’da yüksek lisans yaparken çalışabilir miyim?
  Evet, Almanya’da yüksek lisans yapan öğrencilerin çalışma hakkı vardır. Öğrenciler yılda 120 gün full time veya 240 gün part time olarak çalışabilir.
Almanya yüksek lisans YÖK denkliği var mı?
  Evet, Almanya’daki üniversitelerde YÖK denkliği vardır.
Almanya’da yüksek lisans ne kadar sürer?
  Almanya’da yüksek lisans eğitimi 1,5-2 yıl sürer.
Bizimle konuşun

Almanya Lisans Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım