Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Warsaw University of Economics (WUE)

Warsaw University of Economics (WUE) Hakkında

Warsaw University of Economics (WUE) Polonya’nın başkenti Varşova’nın merkezinde bulunmaktadır ve 20 yılı aşkın süredir eğitim veren özel bir kurumdur. 2002 yılında Bolesław Prus University of Humanities (WWSH) olarak kurulmuş ve 1 Ekim 2024 yılında adını Warsaw University of Economics (WUE) olarak değiştirmiştir.

Warsaw University of Economics (WUE) ekonomi alanında 3 yıl ve 6 dönem süren lisans eğitimleri veren bir üniversitedir. Eğitim dili İngilizce’dir. İngilizcesi yeterli olmayan öğrenciler bir akademik yıl süren İngilizce Hazırlık Programlarına kaydolabilirler. Üniversitenin, Yönetim Ekonomisi (Managerial Economics), Uluslararası İşletme (International Business), Uluslararası Ticaret (International Trade), Otel ve Turizm Ekonomisi (Hotel & Tourism Economics), İşletme Psikolojisi (Psychology in Business), İnsan Kaynakları Yönetimi (Human Resource Management), Lojistik ve Nakliye Ticareti (Logistics & Forwarding Trade), İşletme Yönetimi (Business Management) konularında lisans programı bulunmaktadır.

Neden Warsaw University of Economics (WUE)?

Warsaw University of Economics (WUE) mezunlarının hem Polonya'da hem de yurtdışında seçtikleri mesleklerde çalışmaya pratik olarak hazırlanmalarına odaklanan modern bir müfredat uygulamaktadır. Günümüzde işe yaklaşımda çok yönlülük ve esneklik önemlidir; bu nedenle Warsaw University of Economics (WUE), eğitim yöntemlerini ve metodolojisini sürekli olarak pazarın ihtiyaçlarına göre ayarlarken aynı zamanda öğrenme ve ders çalışma konforunu da önemser. Üniversitenin müfredatı, mezunların seçtikleri meslekte hem yurt içinde hem de yurt dışında uygulamalı eğitime öncelik vermektedir. Odak noktası, onları başarıya hazırlayacak çağdaş yöntemlerdir.

Warsaw University of Economics (WUE) Varşova şehrini tam merkezinde harika bir konumda bulunmaktadır. Metro veya otobüs gibi toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.

Warsaw University of Economics (WUE) eğitimde uzun yıllara dayanan deneyimi bulunan bir okuldur ve 2002'den beri eğitim vermektedir. Üniversitede kazanılan beceriler birçok farklı meslek ve pozisyonda kullanılabilir. Atölye çalışmaları, e-öğrenme programları ve seminerler dahil olmak üzere yenilikçi bir eğitim sunmaktadır. Öğretim kadrosu kendi alanlarında deneyimli, mesleğinde çalışan ve uzman olan kişilerden oluşmaktadır. Okul öğrencilerine sıcak, samimi bir ortam sunmakta ve kişi sayısı az olan sınıflarda İngilizce eğitim vermektedir.

Warsaw University of Economics (WUE) tam zamanlı ve yarı zamanlı olmak üzere farklı eğitim seçenekleri sunmaktadır. Tam zamanlı eğitim seçeneğinde dersler Pazartesi gününden Perşembe gününe kadar devam etmektedir, yarı zamanlı eğitim seçeneğinde ise dersler ayda iki kez iki günlük oturumlar şeklinde cumartesi ve Pazar günleri yapılmaktadır.

Warsaw University of Economics (WUE)’ye Bilim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı'nın 30 Mart 2012 tarihli kararı ile süresiz faaliyet izni vermiştir.

Warsaw University of Economics (WUE) çeşitli üniversiteler, kurumlar ve yenilikçi yaratıcı gruplarla işbirliği yapmaktadır. Üniversitenin uluslararası işbirliği; yabancı ortaklarla temas kurmayı, ortak bilimsel ve eğitim projelerine katılmayı, Lehçe ve İngilizce yürütülen çalışmalar için uluslararası başvuru sahiplerinin işe alınmasını ve üniversitenin yurtdışında tanıtılmasını amaçlayan bir dizi faaliyet yürütmektedir.

Warsaw University of Economics (WUE) şu üniversiteler ile koordinasyon içindedir:

Cyprus International University (Cyprus)

European Regional Academy (Armenia)

European Teaching University w Tbilisi (Georgia)

Uzhhorod National University (Ukraine)

Kyiv National University of Culture and Arts (Ukraine)

Dnipropetrovsk Humanities University (Ukraine)

Academician Stepan Demianchuk International University of Economics And Humanities in Rivne (Ukraine)

Ortak üniversitelerin öğrencileri, Warsaw University of Economics (WUE)'de eğitimlerine ve stajlarına devam etme fırsatına sahiptir ve WUE Üniversitesi öğrencileri, yabancı üniversitelerle bireysel ortaklık anlaşmaları kapsamında öğrenci değişimlerine katılabilirler.

Warsaw University of Economics (WUE)'deki çalışma alanlarının, ana dersin ve eğitim organizasyonunun özellikleri dikkate alındığında, staj uygulaması bulunmaktadır ve tercihen lisans çalışmalarının ikinci yılında gerçekleştirilir. Stajın 6 ay sürmesi beklenmektedir. Seçilen mesleğe özgü deneyim ve becerilerin kazanılması ve geçişin ön koşulu olarak öğrenimin altıncı yarıyılının sonuna kadar tamamlanması gerekir.

Warsaw University of Economics (WUE) çok kültürlü ve çok uluslu bir öğrenci topluluğuna sahiptir. Üniversite bu çok uluslu öğrencilerine zengin ve çeşitli burs olanakları sağlamaktadır.

Polonya’da lisans eğitimi tüm okullarda benzer süreçleri kapsamaktadır. Dilerseniz lisans bölümlerini ve eğitim sistemini incelemek için Polonya’da Lisans Eğitimi sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Oku

Warsaw University of Economics (WUE) Başvuru Koşulları

Warsaw University of Economics (WUE)’e kaydolmak için istenen tüm evrakların eksiksiz olarak Öğrenci Başvuru birimine şahsen, posta yoluyla ya da yetkili üçüncü kişi veya kuruluşlar vasıtası ile iletilmesi gerekmektedir. Lise Diploması ve İngilizce yeterlilik belgesi istenmektedir. İngilizce yeterlilik belgesi bulunmayanlar için ise başvuru sahibinin dil yeterlilik düzeyine dair beyanına ve başvuru sahibinin Polonya'ya vardığında üniversite tarafından düzenlenen dil sınavına gireceğine ilişkin beyanına gerek duyulmaktadır. Üniversiteye kabul için başvuran her kişi, eksiksiz bir belge seti sunup, giriş ücretini ödedikten sonra otomatik olarak okula kabul edilecektir.

Warsaw University of Economics (WUE)’ye kaydolan Türk öğrenciler her yıl Ekim ya da Mart ayında eğitimlerine başlayabilirler.

Warsaw University of Economics (WUE) Başvuru Tarihleri

Warsaw University of Economics (WUE) başvuru tarihleri ekim aylarında başlamaktadır. Genel olarak resmi başvurularda üniversitenin kayıt kabul dönemi açması ile başlamaktadır. Üniversiteden üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Kayıt dönemi bazen mayıs ayında açılırken eylül ayının sonuna kadar sürebilir. Ayrıntılı başvuru tarihleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Warsaw University of Economics (WUE) Bölümleri

Warsaw University of Economics (WUE) Yönetim Ekonomisi Bölümü; insan kaynakları, finansal yönetim, iş organizasyonu, çalışan ve tüketici iletişimi ve lojistik konularında becerilerini ve bilgilerini genişletmek isteyen insanlara adanmış bir çalışma alanı sunmaktadır.

Warsaw University of Economics (WUE) Uluslararası İşletme Bölümü; Uluslararası finansal işlemler, satış süreçleri ve uluslararası ticaret hakkında kapsamlı bir eğitim ve bilgi almak isteyen öğrencilere yöneliktir. Uluslararası işletme mezunları, ister çok uluslu şirketlerde ister onların işletmelerinde olsun, kendilerini kolaylıkla ekonomik sektörle bağlantılı işlerde bulacaklardır.

Warsaw University of Economics (WUE) Uluslararası Ticaret Bölümü; Öğrencilerin ticaret organizasyonu, finansal işlem yönetimi, risk, analiz, uluslararası borsaların işleyişi, satış teknikleri, uluslararası ticaret hukuku ve finansal sermayenin nasıl güvence altına alınacağı konularında beceri ve nitelikler kazanmalarını amaçlamaktadır.

Warsaw University of Economics (WUE) Otel ve Turizm Ekonomisi Bölümü; öğrencileri turizm endüstrisinde faaliyet gösteren bir işletmeyi yönetmeye hazırlayan bir çalışma alanı sunmaktadır. Bölümün otel işleyişi, şirket geliştirme stratejisi planlaması, IK yönetimi, finansal konular ve ilginç iş profilleri oluşturma alanlarında bilgi sağlayan konuların bulunduğu bir müfredatı bulunmaktadır.

Warsaw University of Economics (WUE) İşletme Psikolojisi Bölümü; öğrencileri takım liderliği, stratejik iş kararları alma, insan kaynakları yönetimi veya sektörün profiline uygun etkili pazarlama planları oluşturma konularında bilgi kazanırlar.

Warsaw University of Economics (WUE) İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü; yönetici pozisyonlarında çalışmak isteyen öğrenciler için oluşturulmuş bir bölümdür. Çalışanlardan oluşan bir ekibin etkili bir şekilde yönetilmesine, projeler planlanmasına ve şirketin hedeflerini verimli bir şekilde uygulanmasına olanak sağlayacak bilgi ve becerileri öğrencilere kazandırmayı hedefler.

Warsaw University of Economics (WUE) Lojistik ve Nakliye Ticareti Bölümü; derslerinde öğrenciler ticaret ve taşımacılıkla ilgili süreçlerin nasıl etkili bir şekilde planlanacağını, finansmanın nasıl yönetileceğini veya verimli nakliye ticaretinin nasıl organize edileceğini öğreneceklerdir.

Warsaw University of Economics (WUE) İşletme Yönetimi Bölümü; öğrencilerine bir şirketin verimli bir şekilde nasıl organize edileceğine dair kapsamlı bir anlayış sağlar. Sektörden bağımsız olarak, finansmanın nasıl etkili bir şekilde yönetileceğini, stratejik risk analizinin nasıl gerçekleştirileceğini ve en iyi sonuçların nasıl planlanacağını öğrenmek hayati öneme sahiptir.

Polonya’da yüksek lisans programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

Devamını Oku

Warsaw University of Economics (WUE) Şehir ve Bölge Hakkında

Warsaw University of Economics (WUE), Polonya’nın başkenti ve en büyük şehri Varşova’nın merkezinde bulunmaktadır. Varşova Polonya’nın doğu-orta kısmında yer alan olağanüstü, dinamik ve hızla gelişen bir Avrupa şehirdir. Zengin tarihinin yanı sıra, açık fikirli sakinleri, Vistula Nehri ve olağanüstü mutfağı onu markalaştırmıştır. Kentin neredeyse yarısı yeşildir. Listenin başında Łazienki'nin olduğu 95 kadar park bulunmaktadır. Varşova'nın zengin bir müzik, kültür ve spor etkinlikleri takvimi vardır. Yıl boyunca festivaller, yıldız konserleri ve açık hava sergileri düzenlenmektedir. Şehrin gürültüsünden ve karmaşasından kaçmak isteyenler Vistula Nehri'ne inebilir; burası Varşova'nın aktif yaşam tarzını sevenler için mükemmel bir yerdir. Şehir aynı zamanda yemek tutkunları ve müze severler için de harika bir destinasyondur. Karasal iklimin hâkimiyeti altında olan bölgede, kışları genelde sert ve soğuk geçmektedir.

Avrupa’nın en yeni, en güzel ve büyük metro ağlarından biri Varşova Metrosudur ve Polonya’nın ilk ve tek metro hattıdır. Varşova Metrosu, kuzey-güney hattından oluşmakla beraber bu hat şehrin merkezinde birleşmektedir. 

Varşova’nın Türkiye’ye yakın olması ve diğer Avrupa ülkelerine göre burada yaşamın daha ekonomik olması öğrenciler açısından bir avantajdır. Varşova İstanbul arası uçak ile 1 saat 45 dakikadır. Schengen vizesinin sağladığı avantaj nedeni ile de diğer Avrupa ülkelerini gezme olanağı bulunabilir.

Varşova Ekonomi Üniversitesi (WUE) Konaklama

Warsaw University of Economics (WUE) üniversiteye yeni başlayan öğrencilerine en az 2 aylık konaklamayı garanti eder. Bu süre sonunda öğrenci kendi konaklamasını sağlamalıdır.

Warsaw University of Economics (WUE)’da eğitim görecek kişiler Varşova’da konaklama için Devlet Yurtları, Özel Yurtlar, Paylaşımlı Öğrenci Evleri ve Ev Kiralama seçeneklerini değerlendirilebilir. Polonya’da yurt kiraları diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Devlet yurtları genelde uygun fiyatlı olmakla birlikte ancak temel ihtiyaçları karşılamaktadır. Özel yurtlar tek kişilik konaklama imkanı sunmaktadır ve daha konforludur. Paylaşımlı evlerde bulunan mutfak, banyo ve salon ortak kullanımlıdır. Ortalama olarak 350-500 Euro arasında konaklama imkanı bulabilmek mümkündür.

Warsaw University of Economics (WUE) Fiyatları ve Burs Olanakları (2024-24)

Warsaw University of Economics (WUE) Lisans Programına giriş ücreti 100 Euro’dur ve senelik ödemeler için 2900 Euro, dönemlik ödemeler için ise 1650 Euro alınmaktadır.

Warsaw University of Economics (WUE) İngilizce Hazırlık Programına katılım ücreti de yine 2900 Euro’dur ve program 1 yıl sürmektedir.

Warsaw University of Economics (WUE)eğitimin ilk yılına kabul edilen yabancı öğrenciler için, öğrencilerin yeni ortama uyum sağlamalarına yardımcı olmak amacıyla iki aylık ücretsiz Lehçe dil kursu olanağı sunmaktadır.

Warsaw University of Economics (WUE) öğrencileri üniversitenin reklamını yapıp, 5 kişiyi WUE Üniversitesi'nde okumaya teşvik ederse, kendi eğitimlerinin bir yılına ücretsiz olarak devam edebilirler. Üniversitede hali hazırda okuyan herkes %20 indirimle ikinci bir anadal programına devam edebilir.

Warsaw University of Economics (WUE)özel bir eğitim kurumu olmasına rağmen öğrencilerine zengin ve çeşitli burs imkanları sağlamaktadır.Sosyal Burs, Rektör Bursu, Engelli Kişiler için Özel Burs, Özel Mali Yardım Hibesi, Öğrenci Kredisi gibi seçenekler bulunmaktadır.

Sosyal Burs: Maddi durumu zor olan bir öğrenciye sosyal burs verilir. Sosyal burslara her yaştan öğrenci başvurabilir.

Rektör Bursu: İlgili yıl içerisinde yüksek ortalama not alan veya uluslararası veya ulusal yarışmalarda bilimsel, sanatsal veya sportif başarılar elde eden, aynı zamanda aktif olarak görev alan öğrenciye verilecektir. 

Engelli Kişiler için Özel Burs: Yetkili makamlar tarafından onaylanmış engellilik belgesiyle birlikte başvuruda bulunan her öğrenciye engellilere özel burs verilebilir.

Özel Mali Yardım Hibesi: Bir öğrenciye bir akademik yılda iki kez özel mali yardım verilebilir. Bazı talihsizliklerin bir sonucu olarak kendilerini geçici olarak zor bir mali durumda bulan kişilere verilir.

Öğrenci Kredisi: Taksitlerin ödenmesi mezuniyetten iki yıl sonrasına kadar başlamaz. Bu çok düşük faizli, imtiyazlı bir kredidir. Öğrenci kredileri tüm öğrenim süresi boyunca, yılda 10 ay süreyle ödenebilir. Ödeme süresinin iki katı kadar bir sürede ise geri ödenecektir.

Warsaw University maliyetlerini ve yaşam masraflarını Polonya’da work and study kapsamında hafifletebilirsiniz. Ayrıntılı bilgileri hizmet sayfamızda bulabilirsiniz.

Warsaw University of Economics (WUE) Öğrenci Vizesi Başvurusu

Vize, çalışma izni ve oturma izni hakkında detaylı bilgi almak için Global Vizyon danışmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Oku
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım