Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education olarak Covid - 19 sonrasi yeni döneme uyum sağlayarak danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. Global Visions tüm departmanları ile tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey hem sizin hem de bizlerin sağlığı ve güvenliği için yapmak istediğiniz görüşme türünü seçmeniz. Online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz yada online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2022 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2022 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Dubai, Avustralya, Avrupa Ülkeleri ve Malta’da eğitimlere devam etmekte, konsolosluklar eğitim vizelerini vermekte ve uçuşlarda yapılmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş

Utrecht University

Ultrecht University – Ultrecht Üniversitesi

1636’da kurulan, Hollanda’nın en büyük üniversitelerinden biri olan, 40.000’den fazla öğrenciyi liderliğe odaklı bir bakış açısıyla tanıştıran ve beşeri bilimler ağırlıklı araştırmalarıyla birçok ödüle layık görülen Utrecht Üniversitesi, fark yaratan bir kurum.


Utrecht Üniversitesi bölümleri ile hem toplumun hem de öğrencilerin taleplerini karşılayan programlar sunuyor. Kurum; Tıp Yüksek Lisans programı (SUMMA), İlköğretim için Akademik Öğretmenlik Eğitimi (ALPO) gibi programlar ile geleceğe yön veren alanlarda eğitimler içeriyor. Utrecht Üniversitesi bölümlerinde; yan anadal dersleri alabilir, okuduğunuz bölüm dışında deneyimler kazanarak toplum için etki yaratacak araştırmalara imza atabilirsiniz. Utrecht Üniversitesi; yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için 4 Lisans, 81 Yüksek Lisans programı ile İngilizce eğitim veren programlar da oluşturuyor. Utrecht Üniversitesi, 200’ün üzerinde kurs içeriği ve yaz okulu programı ile mesleki eğitimler sağlıyor. 


Utrecht Üniversitesi sahada çalışmayı destekleyen kurum duruşu ile öğrencilerinin staj yapması için ünlü markalarla iş ortaklığına önem verirken; mezun öğrenciler ise Utrecht Üniversitesi’nin iş ağında, kendilerine farklı iş olanakları ile yepyeni çevreler edinebiliyor.


Öğrencilerine burs imkanı tanıyan Utrecht Üniversitesi, ilk yıla özel yurt fırsatıyla özellikle Hollanda dışından gelenlerin adaptasyon sürecine yardımcı oluyor. Aynı amaçla kurduğu danışmanlık merkezleri ile ihtiyacı olan öğrencilere kendilerini evinde hissetme imkanı tanıyan Utrecht Üniversitesi, öğrenci kulüpleri ile hobilerine zaman ayırmak isteyenleri farklı aktivitelere yönlendiriyor. Utrecht Üniversitesi; kütüphane, sağlık merkezleri, futbol ve basketbol sahaları, bilim merkezleri, postaneleri, hediyelik dükkanları ile öğrencilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir kurum anlayışını benimsiyor. 


Pratik ve teorik eğitimin bir arada yürütülmesi gerektiğine inanan ve öğrencilerini bu alanda destekleyen imkanlar sunan Utrecht Üniversitesi bölüm ücretleri 10.000-15.000 dolar arasında değişiyor. Hollanda’da bulunan üniversiteler arasında seçkinliğini ve prestijini kanıtlamış üniversitelerden olan Utrecht Üniversitesi başvurusu yapmak isteyen öğrencilerin, 30 Ocak tarihine dek belgelerini iletmesi gerekiyor. Hukuk ve Bilim alanındaki başarıları ile adından söz ettiren “Utrecht  Üniversitesi nasıl girilir?” diye merak ediyorsanız, Utrecht Üniversitesi başvuru için aşağıda yer alan kabul şartlarını okumanızı öneririz. Utrecht Üniversitesi bölüm ücretleri hakkında detaylı bilgi için ise Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. 
Devamını Oku

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Programı

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Ultecht Üniversitesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler:

Ultrecht Üniversitesi başvuru zamanı

Ultrecht Üniversitesi’ne başvuru için son gün 30 Ocak.

Üniversitenin Sunduğu İmkanlar:

Ultrecht Üniversitesi sahada çalışmayı destekleyen kurum duruşu ile öğrencilerinin staj yapmaları için ünlü markalarla iş ortaklığına önem verirken; mezun öğrenciler ise Ultrecht Üniversitesi’nin iş ağında, kendilerine farklı iş olanakları ile yepyeni çevreler edinebiliyor. Öğrencilerine burs imkanı tanıyan Ultrecht Üniversitesi, ilk yıla özel yurt fırsatıyla özellikle Hollanda dışından gelenlerin adaptasyon sürecine yardımcı oluyor. Aynı amaçla kurduğu danışmanlık merkezleri ile ihtiyacı olan öğrencilerine kendilerini evinde hissetme imkanı tanıyan Ultrecht Üniversitesi, öğrenci kulüpleri ile hobilerine zaman ayırmak isteyenlere farklı aktivitelere yönlendiriyor.

Ultrecht Üniversitesi bölümleri

 • Ancient, Medieval and Renaissance Studies
 • Applied Cognitive Psychology
 • Applied Ethics
 • Applied Musicology
 • Art History of the Low Countries
 • Artificial Intelligence
 • Arts and Society
 • Banking and Finance
 • Bio Inspired Innovation
 • Biofabrication
 • Biology of Disease
 • Business Development and Entrepreneurship
 • Business Informatics
 • Cancer, Stem Cells and Developmental Biology
 • Climate Physics
 • Clinical Child and Adolescent Psychology
 • Clinical Child, Family and Education Studies
 • Clinical Psychology
 • Comparative Literary Studies
 • Computing Science
 • Conflict Studies and Human Rights
 • Contemporary Theatre, Dance and Dramaturgy
 • Cultural Anthropology: Sociocultural Transformation
 • Cultural Anthropology: Sustainable Citizenship
 • Cultural History of Modern Europe
 • Development and Socialisation in Childhood and Adolescence
 • Drug Innovation
 • Earth Structure and Dynamics
 • Earth Surface and Water
 • Earth, Life and Climate
 • Economic Policy
 • Educational Sciences
 • Educational Sciences: Learning in Interaction
 • Energy Science
 • Environmental Biology
 • Epidemiology
 • Epidemiology Postgraduate
 • European Governance
 • European Law
 • Experimental Physics
 • Financial Management
 • Game and Media Technology
 • Gender Studies
 • Gender Studies (Research)
 • Geographical Information Management and Applications (GIMA)
 • Global Criminology
 • History
 • History and Philosophy of Science
 • History of Politics and Society
 • Human Computer Interaction
 • Human Geography

Lokasyon

Ultrecht Üniversitesi nerededir?

Okul kampüsü, Hollanda’nın 4’üncü büyük şehri olan ve genç nüfusun en yoğun olduğu Utrecht bölgesinde bulunuyor. Sosyal hayatına zaman ayırmak isteyen öğrencilere imkan sağlayan okul, şehir merkezine çok yakın konumda yer alıyor. Konserlerin, festivallerin, kafe ve restoranların bol olduğu şehrin nehir kenarında, Orta Çağ’dan kalma yapılar bulunuyor.

Üniversitenin Başarıları

 • QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 50’de yer alıyor.

 • Times en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 10’da bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları:

 • En az 80 (IBT) TOEFL puanı

 • En az 6,5 IELTS puanı

Ultrecht Üniversitesi bölümleri

 • Infection and Immunity
 • Innovation Sciences
 • Intercultural Communication
 • International Development Studies
 • International Management
 • International Relations in Historical Perspective
 • Law and Economics
 • Legal Research
 • Linguistics
 • Literature Today
 • Marine Sciences
 • Mathematical Sciences
 • Media, Art and Performance Studies
 • Medical Imaging
 • Methodology and Statistics for the Behavioural, Biomedical and Social Sciences
 • Migration, Ethnic Relations and Multiculturalism
 • Molecular and Cellular Life Sciences
 • Multidisciplinary Economics
 • Musicology
 • Nanomaterials Science
 • Neuropsychology
 • Neuroscience and Cognition
 • New Media & Digital Culture
 • One Health
 • Philosophy
 • Public International Law
 • Regenerative Medicine and Technology
 • Religious Studies
 • Research in Public Administration and Organisational Science
 • Science and Business Management
 • Science Education and Communication
 • Social and Health Psychology
 • Social Policy and Public Health
 • Social, Health and Organisational Psychology
 • Sociology and Social Research
 • Sociology: Contemporary Social Problems
 • Spatial Planning
 • Strategic Human Resource Management
 • Sustainable Business and Innovation
 • Sustainable Development
 • Theoretical Physics
 • Toxicology and Environmental Health
 • Urban and Economic Geography
 • Urban Geography
 • Water Science and Management
 • Youth Studies
 • Youth, Education and Society   
 •  

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım