Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Uppsala University

Uppsala University – Uppsala Üniversitesi

1477 yılında kurulan ve İskandinavya’nın en eski üniversitesi olan Uppsala Üniversitesi, 40.000’den fazla öğrenciye eğitim veriyor. Uppsala University’nin 5.000 araştırmacısı ve öğretim üyesi, bir taraftan dünyanın önde gelen araştırmalarını yürütürken diğer taraftan eşsiz eğitim programları sunuyorlar. Üniversite; İngilizce dilinde 4 lisans, 51 yüksek lisans programı sunuyor. Öğrencilerinin en çok; hukuk, tıp, psikoloji, işletme ve iktisat bölümlerini tercih ettiği üniversitenin mezunları arasında 15 Nobel Ödülü sahibi bulunuyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Uppsala Üniversitesi başvuru zamanı

Uppsala University’ye kayıt için son başvuru tarihi 15 Ocak.

Uppsala Üniversitesi bölümleri

Medicine & Dentistry

Geography

Communication & Media Studies

Politics & International Studies

Sociology

History, Philosophy & Theology

Architecture

Archaeology

Languages, Literature & Linguistics

Law

Business & Management

Economics & Econometrics

Accounting & Finance

Chemical Engineering

Mechanical & Aerospace Engineering

Civil Engineering

General Engineering

Electrical & Electronic Engineering

Psychology

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Physics & Astronomy

Mathematics & Statistics

Chemistry

Computer Science

Education
Biological Sciences

Lokasyon

Uppsala Üniversitesi nerededir?

Uppsala Üniversitesi İsveç’in Uppsala şehrinde konumlanmıştır. Tarihi binalarla dolu kampüsü Uppsala şehrinde bulunan Uppsala University 40.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. 50 eğitim biriminden oluşan Uppsala Üniversitesi, özellikle biyoteknoloji şirketleriyle yürüttüğü çalışmalarla dikkat çekiyor.

Üniversitenin Başarıları

  • Uppsala Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 150’de yer alıyor.

  • Uppsala Üniversitesi, İsveç’teki en iyi üniversiteler arasında ilk 10’da bulunuyor.

  • Uppsala Üniversitesi’nin; farmakoloji, çevre çalışmaları ve biyoloji bilimleri bölümleri dünyada ilk 100’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • Writing bölümünden minimum 20 olmak kaydıyla en az 90 (IBT) TOEFL puanı

  • Writing bölümünden minimum 4.5 olmak kaydıyla en az 575 (PBT) TOEFL puanı

  • Her bölümden minimum 5.5 olmak kaydıyla en az 6.5 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım