Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

University of Waterloo

University of Waterloo – Waterloo Üniversitesi

1957 senesinde kurulan, 30.000’in üzerinde öğrenciye eğitim sunan, ileri görüşlü bir bakış açına sahip akademik kadrosu ile tanınan ve matematik ve bilgisayar bilimleri, sağlık, çevre, sanat ve sosyal bilimler odaklı çalışmaları ile öncü konumda bulunan Waterloo Üniversitesi, Kanada’nın en iyi üniversiteleri arasında gösteriliyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Waterloo Üniversitesi başvuru zamanı

Öğrencilerine sınıf boyunca konaklama garantisi veren ve bünyesinde toplam 9 farklı yurt bulunduran Waterloo Üniversitesi’ne başvuru tarihi 3 Ocak.

Waterloo Üniversitesi bölümleri:

Accounting and Financial Management

Actuarial Science

Anthropology

Applied Mathematics

Architectural Engineering

Architecture

Bachelor of Arts

Bachelor of Science

Biochemistry

Biology

Biomedical Engineering

Biomedical Sciences

Biostatistics

Biotechnology/Chartered Professional Accountancy

Biotechnology/Economics

Business Administration (Laurier) and Computer Science (Waterloo) Double Degree

Business Administration (Laurier) and Mathematics (Waterloo) Double Degree

Business programs

Chemical Engineering

Chemistry

Civil Engineering

Classical Studies

Economics

Education (teaching)

Electrical Engineering

English

Geography and Environmental Management

Geological Engineering

Geomatics

German

Global Business and Digital Arts

Health Studies

History

Honours Arts

Honours Arts and Business

Honours Science

Information Technology Management

International Development

Lokasyon

Waterloo Üniversitesi nerede?

Waterloo Üniversitesi, Kanada’nın teknoloji kenti olarak bilinen ve inovatif buluşların öncüsü olan Ontario bölgesinde bulunuyor. Waterloo Üniversitesi’ndeki 30’un üzerinde restoran seçeneği öğrencilerine zengin bir yemek olanağı sunarken, modern zevklere hitap eden kafe seçenekleri ile de ön plana çıkıyor. Bu özellikleri ile sunduğu kusursuz eğitimin yanında öğrencilerinin hayat standartlarını önemseyen Waterloo Üniversitesi aynı zamanda bünyesinde öğrenci kulüpleri, hobi merkezleri, spor tesisleri ve kütüphaneler bulunduruyor. Dünyaca ünlü olan ve her yıl Türkiye’den de öğrencilerin katıldığı Waterloo Pascal, Cayley ve Fermat Matematik Yarışmaları’nın ev sahibi Waterloo Üniversitesi, her yıl aldığı bilimsel araştırma ödenekleri ile bilim dünyasında öncü olarak bilinen isimlerin de odağı haline geliyor.

Waterloo Üniversitesi ve ranking/sıralamalar

  • University of Waterloo, Kanada’nın en inovatif üniversiteleri sıralamasında ilk 10’da bulunuyor.

  • University of Waterloo, QS dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 200’de bulunuyor.

  • University of Waterloo, en iyi Kanada üniversiteleri sıralamasında ilk 10’da bulunuyor.

Lisans programlarının kabul şartları

  • En az 90 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 7 IELTS puanı

Waterloo Üniversitesi bölümleri

Kinesiology

Knowledge Integration

Legal Studies

Liberal Studies

Life Physics

Life Sciences

Management Engineering

Materials and Nanosciences Engineering

Public Health

Pure Mathematics

Social Work

Sociology

Software Engineering

Spanish

Speech Communication

Statistics

Systems Design Engineering

Teaching

Theatre and Performance (formerly Drama)

Therapeutic Recreation Tourism Development

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım