Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

University of Toronto

University of Toronto –Toronto Üniversitesi

1827’de eğitim vermeye başlayan, Kanada’nın en köklü ve en eski üniversitelerinin başında gelen ve 60.000’i aşkın öğrenciyi modern dünyanın yenilikçi, cesur ve araştırma odaklı öğretim görevlilileri ile üstün başarıyı hedefleyen eğitimiyle ağırlayan Toronto Üniversitesi, kök hücre araştırmalarına ve teknolojik yeniliklere ev sahipliği yapıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Toronto Üniversitesi başvuru zamanı

Akademik kariyere odaklanan araştırma fonları ve tarihi havasıyla öğrencilere otantik atmosferde eğitim sunan Toronto Üniversitesi’nin son başvuru tarihi 15 Ocak.

Toronto Üniversitesi bölümleri

Medicine & Dentistry

Agriculture & Forestry

Arts & humanities

Architecture

Languages, Literature & Linguistics

History, Philosophy & Theology

Art, Performing Arts & Design

Archaeology

Business & economics

Economics & Econometrics

Accounting & Finance

Business & Management

Physics & Astronomy

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Chemistry
Education

Lokasyon

Toronto Üniversitesi nerede?

Öğrencilerin kaliteli ve donanımlı bir eğitim aldığı Toronto Üniversitesi, doğal ve kültürel güzellikleri ile herkesi etkisi altına alan Toronto’da bulunuyor. Öğrenci kulüplerinin aktiviteleri ile ders dışında kalan zamanı değerlendirmek isteyen öğrencilerine eğlenceli alanlar sunan Toronto Üniversitesi; mühendislik, işletme, bilgisayar bilimi, mimarlık, psikoloji, ekonomi programlarındaki başarısıyla iş ve bilim odaklı gelişmelerin merkezi oluyor. Öğrencilerine part time iş şansı sunan ve kampüsündeki kütüphane, spor tesisleri, restoran ve kafeleri, bilim çalışmalarına ayrılan mekanları ile kampüs içinde kalmayı keyifli hale getiren Toronto Üniversitesi, kültürel adaptasyonu hızlandıran destekleri ile öğrencilerinin yanında oluyor.

Toronto Üniversitesi ve ranking/sıralamalar

  • University of Toronto, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 50’de bulunuyor.

  • University of Toronto, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ilk 100’de bulunuyor.

  • University of Toronto, en iyi Kanada üniversiteleri sıralamasında ilk 10’da bulunuyor.

Lisans programlarının kabul şartları

  • En az 100 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6,5 IELTS puanı

Toronto Üniversitesi bölümleri

Mathematics & Statistics

Chemical Engineering

General Engineering

Civil Engineering

Mechanical & Aerospace Engineering

Electrical & Electronic Engineering

Politics & International Studies (incl Development Studies)

Geography

Sociology

Communication & Media Studies

Computer Science

LawEducation

Psychology

Psychology

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım