Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

University of Ottawa

University of Ottawa – Ottawa Üniversitesi

1889’da üniversite olan, İngilizce ve Fransızca eğitimi ile dünyanın en büyük iki dilli üniversitesi olarak hizmet veren ve 40.000’den fazla öğrenciye modern ve köklü bir akademik eğitim sunan Ottawa Üniversitesi, her yıl aldığı araştırma fonları ile yeniliklerin merkezi oluyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Ottawa Üniversitesi başvuru zamanı

Üstün bir eğitim deneyimi sunan, toplumu ilgilendiren konulardaki çalışmaları ve en yüksek kalibreli bir öğrenme deneyimi fırsatıyla hizmet veren Ottawa Üniversitesi başvurularının son tarihi 31 Mart.

Ottowa Üniversitesi bölümleri

Arts

Audiology
Bilingualism
Biochemistry
Bioinformatics
Biology
Biomedical Engineering
Biomedical Science
Biopharmaceutical Science
Biophysics
Biostatistics
Biotechnology
Business
Canadian Law
Canadian Studies
Celtic Studies
Chemical Engineering
Chemistry
Cinema
Civil Engineering
Classical Studies
Common Law
Communication
Computer Engineering
Computer Science
Computing Technology
Conference interpreting
Conflict Studies and Human Rights
Contemplative Studies and Well-being
Counselling
Criminology
Culture and society
Economics
Education
Electrical Engineering
Electronic Business

Lokasyon

Ottawa Üniversitesi nerede?

Büyük bir arazi üzerinde kurulan Ottawa Üniversitesi, Kanada’nın başkenti Ottawa’da bulunuyor. Öğrencilerini yurtlarda ağırlayan ve dilediklerinde üniversite dışında konaklama yardımında bulunan Ottawa Üniversitesi, burs seçenekleri ile de öğrencilerine destek oluyor. Yardım merkezi, tiyatro salonları, spor yerleri, kariyer destek kulüpleri, park ve bahçeleri, farklı alanlara yönelik araştırma tesisleri ile öğrencilerinin eğitim boyunca yanında olan Ottawa Üniversitesi’nde öğrencileri renkli günler bekliyor. Farklı kültürlerden gelen insanlarla başarı dolu bir akademik eğitim sunan Ottawa Üniversitesi, derslerin dışında spor ve sosyal alanlarda kendini geliştirmek isteyen herkese gereken ilgiyi gösteriyor. Ottawa Üniversitesi’nin spor kulüpleri ve gelişim kursları, öğrencilerin diledikleri zaman katılmalarına yönelik yenilikler sunuyor. 

Ottawa Üniversitesi ve ranking/sıralamalar

  • University of Ottawa, dünyanın en iyi Kanada üniversiteleri arasında ilk 10’da bulunuyor.

  • University of Otawa, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 250’de bulunuyor.

Lisans programlarının kabul şartları

  • En az 90 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6,5 IELTS puanı

Ottowa Üniversitesi bölümleri

Engineering

English
English as a Second Language
Entrepreneurship
Environment
Environmental Engineering
Environmental Science
Environmental Sustainability
Geomatics and Spatial Analysis
Gerontology
Global Studies
Greek and Roman Studies
Health
History
Human Kinetics
Human Resource Management
Information Studies
Law
Mathematics
Mechanical Engineering
Physics
Physiotherapy
Political Science
Science
Science Entrepreneurship
Science Policy
Social Sciences
Social Work
Sociology
Women’s Studies
Writing

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım