Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

University of Lausanne

University of Lausanne – Lozan Üniversitesi

Sosyal bilimler, fen bilimleri, tıp ve çevre bilimi hakkında araştırmalar yapan Lozan Üniversitesi’nin 15.000 öğrencisi, 3.900 öğretim üyesi ve araştırmacısı bulunuyor. Çeşitli ülkelerdeki 358 üniversiteyle ortak çalışmalar sürdüren University of Lausanne’ın bünyesinde, 175 araştırma birimi bulunuyor.Gen bilimlerinden, kamu politikalarına, coğrafyadan psikolojiye farklı alanlarda eğitim programlarına sahip University of Lausanne, bilginin hızlı bir şekilde yenilenmesini sağlayan esnek ve etkili bir eğitim fırsatı sunuyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.


Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Lozan Üniversitesi başvuru zamanı

University of Lausanne sonbahar dönemine kayıt için son başvuru tarihi 30 Nisan, ilkbahar dönemine kayıt için son başvuru tarihi 30 Kasım.

Lozan Üniversitesi bölümleri

Communication & Media Studies

Sociology

Politics & International Studies

Geography

History, Philosophy & Theology

Archaeology

Languages, Literature & Linguistics

Education

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Psychology

Accounting & Finance

Business & Management

Economics & Econometrics

Sport Science

Biological Sciences

Medicine & Dentistry

Law
Computer Science

Lokasyon

Lozan Üniversitesi nerededir?

Lozan Üniversitesi İsvçire’nin Lozan şehrinde yer almaktadır. Lozan şehrinin dışında, Geneva Gölü’nün kıyısında kampüsü bulunan Lozan Üniversitesi’nin öğrencilerinin 4’te 1’i yurt dışından geliyor.

Üniversitenin Başarıları:

  • Lozan Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 200’de yer alıyor.

  • Lozan Üniversitesi, İsviçre’deki en iyi üniversiteler arasında ilk 10’da bulunuyor.

  • Lozan Üniversitesi’nin; anatomi, fizyoloji, spor ve sosyoloji bölümleri dünyada ilk 100’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • Çoğu programının eğitim dilinin Fransızca olduğu Lozan Üniversitesi’nde, lisans veya yüksek lisans programlarına katılmak için, dahil olmak istediğin eğitim programının dilini, CEFR standartlarına göre B2 seviyesinde bilmen bekleniyor.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım