Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Universite de Montreal

Universite de Montreal – Montreal Üniversitesi

Kamu araştırma üniversitesi olarak 1878 tarihinde kurulan, 600’ü aşkın eğitim programı ile 50.000’den fazla öğrenciye eğitim veren ve her yıl hayata geçirdiği araştırmalarla Kanada başta olmak üzere dünya üniversiteleri arasında hatırı sayılır derecelere layık görülen Montreal Üniversitesi, öğrenci kayıtları açısından Kanada’nın en rağbet gören ilk üç üniversitesinden biri olarak öğrencilerini ağırlıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Lokasyon

Montreal Üniversitesi nerede?

Fransızca ağırlıklı bir üniversite olarak bilinen Montreal Üniversitesi, Kanada’nın Quebec bölgesinde bulunuyor.

Christy Chung başta olmak üzere birçok ünlü isme eğitim vermiş olan Montreal Üniversitesi’nde öğrenci odaklı bir eğitim anlayışı ve modern geleceği inşa eden bir bakış açısı göze çarpıyor. Müzik eğitimi atölyeleri ile hem kendi bünyesinde hem farklı ülkelerden gelen müzik grupları ile konserler düzenleyen, tiyatro ve sinema gösterimleri kapsamında öğrencilerinin boş zamanlarını renklendiren ve spor tesisleri kurarak ders dışında zaman geçirmek isteyen öğrencilerien farklı fırsatlar sunan Montreal Üniversitesi’nin kampüsünde aynı zamanda modern kafeler, bilgisayar laboratuvarları ve kütüphaneler hizmet veriyor. Deneyimli akademik kadrosunun verdiği kusursuz eğitim ile kariyer basamaklarını hızla tırmanmak isteyen öğrencilerin ilk tercihlerinin başında gelen Montreal Üniversitesi’nin bir diğer özelliği ise şehir hayatının tam ortasında yer aldığı için ulaşımı kolay konumu.

Montreal Üniversitesi ve ranking/sıralamalar

  • Universite de Montreal, QS dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 150’de bulunuyor.

  • Universite de Montreal, en iyi Kanada üniversiteleri sıralamasında ilk 50’de bulunuyor.

Lisans programlarının kabul şartları

  • En az 104 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6,5 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım