Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

St. George's University Tıp Fakültesi

St. George's University Tıp Fakültesi Hakkında

St. George's University Tıp Fakültesi Karayipler’de Granada adasında muhteşem bir kampüs içinde Amerikan müfredatına uygun İngilizce dilinde Tıp Eğitimi veren özel bir üniversitedir. Dünyanın pek çok ülkesinden öğrencisi bulunan okul, 1976 yılında Grenada Parlementosu’nun kararı ile bağımsız bir Tıp Fakültesi olarak kurulmuş, Ocak 1977'den itibaren de kapılarını öğrencilere açmıştır. O tarihten bu yana, büyüyerek uluslararası bir eğitim merkezi haline gelmiştir. St. George's University'ye katılan öğrenciler, True Blue kampüsünde tüm olanakların ve teknolojik açıdan gelişmiş tesislerin bulunduğu sürekli gelişen çok kültürlü bir ortamın avantajlarından yararlanırlar.

St. George's University, Tıp ve Veterinerlik Fakültelerinde tıp ve veterinerlik derecelerinin yanı sıra fen bilimleri, halk sağlığı ve işletme alanlarında bağımsız veya çift yüksek lisans dereceleri alma olanağı sunmaktadır. Fen-Edebiyat Fakültesinde de lisans eğitimi verilmektedir. 

St. George's University misyonu şöyledir: “En büyük amacımız eğitimdir ve gerçekten uluslararası olandan daha iyi bir eğitim yoktur. Öğrencilerimizin entelektüel kapasitesini, yaratıcılığını ve profesyonelliğini geliştirmeye, onları insan deneyiminin ve arzularının zengin çeşitliliğine dahil etmeye kararlıyız. Sonuç olarak insanlığın bilgi birikimine katkıda bulunurken, dünyamızın geleceğini şekillendirmeye hazırlanıyorlar.”

Neden St. George's University Tıp Fakültesi

St. George's University Tıp Fakültesi,45 yılı aşkın deneyimi ve güçlü başarı geçmişiyle uluslararası öğrencilere harika bir Tıp eğitimi sunmaktadır.

St. George's University'nin neredeyse tüm ABD tıp okullarının toplamı kadar uluslararası öğrencisi vardır. Farklı geçmiş, etnik köken ve uluslardan öğrenciye kapılarını açan üniversitenin iki küresel kampüsü, her kökenden gelen öğrencilere tıbbi becerilerini geliştirmeleri için besleyici bir yuva sağlar. Bu geniş uluslararası öğrenci skalası sayesinde öğrenciler dünya çapında meslektaşlar ve arkadaşlar edinerek okuldan mezun olurlar.

Öğrenci merkezli bir eğitimi benimseyen St. George's University Tıp Fakültesi öğrencilerine,geniş bir koç ve danışman ekibi ile nerdeyse okul öncesinden başlayan ve mezuniyete kadar devam eden bir akademik ve duygusal destek sunmayı ilke edinmiştir. Bu sayede Öğrencilerin akademik olarak başarılı olmalarına ve tıbbi açıdan önemli dönüm noktalarına ulaşmalarına yardımcı olur. Okulun Eğitim Hizmetleri Departmanı (DES), Ulusal Akademik Danışmanlık Derneği (NACADA) tarafından tanınmaktadır. DES, öğrencilerin başarısını sağlamaya yardımcı olmak için küçük çalışma gruplarına ve her hafta 450'den fazla atölye çalışmasına erişim olanağı sağlar. Departman şu konulara odaklanır: Zaman yönetimi, Çalışma becerileri, Test çözme becerileri, Not alma becerileri, Daha verimli öğrenme teknikleri. Kariyer Rehberliği ve Öğrenci Gelişimi Ofisi ise, tıp öğrencilerine kampüse adım attıkları andan itibaren ihtisas ve sonrasında yardımcı olur. Hizmetleri şunları içerir: USMLE ve lisans sınavlarına hazırlık, Klinik rotasyonların planlanması, İkamet başvuru süreci, Uzmanlık ve uzmanlık seçiminde danışmanlık.

St. George's University Tıp Fakültesi ile Newcastle'daki Northumbria Üniversitesi arasındaki ortaklık sayesinde üniversite, size tıp doktoru ünvanını kazanma ve derecenizin %50'ye yakınını İngiltere’de tamamlama fırsatı sunar.

St. George's University Tıp Fakültesi, her zaman öğrencilerin modern tıp dünyasında başarılı olabilmeleri için sanal anatomi laboratuvarı gibi yeniliklerle tıp eğitiminin ön sıralarında yer almaya çalışmaktadır.

St. George's University Tıp Fakültesi'nde öğrenci topluluğuna hizmet veren yaklaşık 2.000 kişilik kampüs tabanlı ve klinik öğretim üyesi bulunmaktadır. İngiltere’deki Cambridge Üniversitesi ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Harvard Üniversitesi, Georgetown Üniversitesi ve Emory Üniversitesi gibi saygın kurumlardan gelen seçkin konuk akademisyenler de Tıp Fakültesi'nde ders vermişlerdir.

St. George's University Tıp Fakültesi mezunları her yıl Amerika’daki ihtisas programlarına en fazla sayıda mezun yerleştirmekle de öne çıkmaktadır.(İlk sırada Indiana University (11,890) , ikinci sırada St George's University (10,791) yer alır.) Örneğin son üç yılda Tıp Fakültesi mezunlarından Amerika’da ihtisas programlarına başvuranlarının %94’ü Amerika’nın 42 eyaletinde ve Kolombiya Bölgesinde bu ihtisas programlarında kabul edilmişlerdir. Yıllık başlangıç maaşı 75,000 USD'dir.

St. George's University Tıp Fakültesi mezunu olarak, dünya çapında 22.000'den fazla Tıp Fakültesi mezunundan oluşan bir mezunlar ağına erişebilirsiniz; bunların birçoğu baş asistan veya direktör gibi üst düzey hastane pozisyonlarındadır ve hangi asistanların işe alınacağının belirlenmesinde önemli bir rol oynamaktadırlar.

St. George's University Tıp Fakültesi sadece Karayipler’deki bir Tıp Fakültesi olarak düşünülmemelidir. İngiltere ve Amerika’da 75’in üzerinde hastane ve klinik ile uzun yıllara dayanan ortaklıkları bulunmaktadır. Bu sayede öğrencilerine çeşitli ihtisas alanlarında geniş bir bilgi ve deneyime sahip olabilme olanağı sağlamaktadır. Bu hastane ve klinikler Amerika’da; Kaliforniya, Connecticut, Florida, İllinois, Luisiana, Maryland, Michigan, Nevada, New Jersey, New York, Ohio, Wisconsin’de İngiltere’de ise Buckinghamshire, Dorset, Hampshire, Hertfordshire, Kent, Londra, Norfolk, West Midlands’dae bulunmaktadır.

USMLE yani (United States Medical Licensing Examination) Amerika’da doktorluk yapmak isteyen herkesin girdiği 3 aşamalı bir sınavdır. St. George's University Tıp Fakültesi mezunlarının son beş yılda ilk kez sınava girenler için USMLE 1. Adımı geçme oranı %89’dur, USMLE 2. Adımı geçme oranı ise %90’dır. Son üç yılda bu oranlar daha da yükselmiştir.

St. George's University Tıp Fakültesi, WFME tarafından tanınan GMDC tarafından 2030 yılına kadar akredite edilmiştir. Aynı zamanda üniversite, New York Eyaleti DOE tarafından 2029'a kadar yeniden onaylandı ve öğrencilerin New York'ta klinik eğitime erişmesine olanak tanıdı. Üniversite ayrıca klinik eğitime izin vermesi gereken diğer ABD eyalet kurumları tarafından da onaylanmıştır ve tanınmaktadır.

St. George's University Tıp Fakültesi, uluslararası olarak aşağıdaki kurumlar tarafından incelenmiş ve onaylanmıştır: Bahamalar Tıp Konseyi, Bermuda Tıp Konseyi, Sri Lanka Tıp Konseyi, Tayland Tıp Konseyi ve Trinidad ve Tobago Tıp Kurulu.

“St. George's University Tıp Fakültesi kabul almak için dil yeterliliği önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı dil okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

Devamını Oku

St. George's University Tıp Fakültesi Başvuru Koşulları

Başvuru evrakları değerlendirilip öğrenci ile mülakat yapılmaktadır.

Başvuru için gerekenler:

 • Lise mezuniyet notu; 3.2 (Biyoloji, Kimya, Fizik, Matematik, Psikoloji, derslerinden en az 3'ü alınmış olmalıdır)
 • IELTS Sonucu; 7.0 veya Toefl IBT; 94-101 veya CAE: 185 overall/185
 • 2 adet referans
 • Tanıtım yazısı

St. George's University Tıp Fakültesi Başvuru Tarihleri

St. George's University, maksimum esneklik için öğrencilerine üç farklı tarihte eğitime başlama imkanı sunmaktadır. Tıp eğitiminize Ağustos, Ocak veya Nisan aylarında başlayabilirsiniz. Başvuru için ücret alınmamaktadır. Öğrenciler ara yıllarda da eğitime başlayabilirler. Kesin bir son başvuru tarihi olmamasına rağmen, öğrencilerin bir sonraki dönemde aday öğrenci olabilmeleri için başvurularını mümkün olduğunca erken yapmaları tavsiye edilmektedir.

St. George's University Tıp Fakültesi Eğitim Programı

St. George's University‘de Tıp Doktoru diploması almak isteyen öğrenciler akademik başarı düzeylerine göre yedi, altı, beş ve dört yıllık Tıp Doktoru (MD) programına girebilirler. Klinik öncesi ve temel tıp bilimleri Grenada, Batı Hint Adaları'nda öğretilmekte ve klinik eğitim programı Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere veya Grenada'daki ortaklığı bulunan hastanelerde tamamlanmaktadır.

St. George's University Tıp Fakültesi, tıp öğrencilerine dört yıllık Tıp Doktoru lisans programının ilk yılını St. George Grenada Üniversitesi Tıp Fakültesi/Northumbria'nın bir parçası olarak İngiltere’deki Northumbria Üniversitesi kampüsünde geçirme seçeneği sunmaktadır. Üniversite Programı (SGU/NU). Tıp Bilimleri Yüksek Öğrenim Diploması, ilk yılın başarıyla tamamlanmasının ardından Northumbria Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu tarafından verilir. Öğrenciler tıp programının ikinci yılına Grenada'da devam ederler ve klinik eğitimlerini Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Kanada veya Grenada'daki bağlı merkezlerimizden birinde tamamlarlar.

4 Yıllık Tıp Programı:

 • 1. ve 2. Yıllar: Temel Bilimler Eğitimi - Grenada True Blue Kampüsü veya Northumbria Kampüsü’nde
 • 3. ve 4. Yıllar: Klinik Eğitimi - ABD, İngiltere, Kanada veya Grenada Hastaneleri veya Kliniklerinde

5 Yıllık Tıp Programı:

 • 1. Yıl: Klinik Öncesi Eğitim – Grenada, İngiltere veya Hindistan’da
 • 2. Yıl: Temel Bilimler Eğitimi - Grenada veya İngiltere’de
 • 3. Yıl: Temel Bilimler Eğitimi – Grenada’da
 • 4. ve 5. Yıllar: Klinik Eğitimi – Amerika ya da İngiltere’deki kliniklerde

6 Yıllık Tıp Programı:

 • 1. ve 2. Yıllar: Klinik Öncesi Eğitim– Grenada, İngiltere veya Hindistan’da
 • 3. Yıl: Temel Bilimler Eğitimi - Grenada veya İngiltere’de
 • 4. Yıl: Temel Bilimler Eğitimi – Grenada’da
 • 5. ve 6. Yıllar: Klinik Öncesi Eğitim – Grenada, İngiltere veya Hindistan’da

7 Yıllık Tıp Programı:

 • 1. ve 3. Yıllar: Klinik Öncesi Eğitim– Grenada’da
 • 4. ve 5. Yıllar: Temel Bilimler Eğitimi - Grenada’da
 • 6. ve 7. Yıllar: Klinik Eğitimi – Amerika ya da İngiltere’deki kliniklerde

“St. George's University Tıp Fakültesi kabul almak için dil yeterliliği önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı dil okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

St. George's University Tıp Fakültesi, Lisan Sonrası Yüksekokulu aracılığıyla halk sağlığı, mikrobiyoloji, biyoetik, tropikal tıp, fizyoloji ve sinir bilimi ve anatomi alanlarında yüksek lisans programları ile ayrıca biyoetik, mikrobiyoloji, fizyoloji ve sinir bilimi ve anatomi alanlarında doktora programları sunmaktadır.

Tekli Lisansüstü Programları:

 • Anatomi
 • Biyokimya
 • Biyoetik
 • Mikrobiyoloji
 • Fizyoloji
 • Nöroloji
 • Tropikal Tıp
 • Halk Sağlığı
 • Toplumsal Klinik Psikoloji

Tekli Doktora Programları:

 • Anatomi / Anatomik Bilimler
 • Anatomi / Anatomi Eğitimi
 • Biyoetik
 • Mikrobiyoloji
 • Fizyoloji ve Nöroloji

Lisans ile Birlikte tamamlanan Lisansüstü Programlar:

 • Halk Sağlığı
 • Çok sektörlü Sağlık Yönetimi
 • Biyomedikal
 • Anatomi
 • Biyoetik
 • Mikrobiyoloji
 • Nöroloji
 • Fizyoloji
 • Tropikal Tıp

Grenada’da lisans eğitimi tüm okullarda benzer süreçleri kapsamaktadır. Dilerseniz lisans bölümlerini ve eğitim sistemini incelemek için Yurtdışı Lisans Eğitimi sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Oku

St. George's University Tıp Fakültesi Öğrenci ve Mezun sayıları ve Demografik Dağılım

İngilizce eğitim veren St. George's University Tıp Fakültesi’nde Amerika'lı öğrencilerin yanı sıra, Avrupa, Asya, Afrika ve Güney Amerika'dan öğrenciler bulunur. Az sayıda Türk öğrenci de üniversite de eğitim görmektedir. 150 ülkeden öğrenci ve öğretim üyesini barındıran üniversite uluslararası bir eğitim merkezidir. Yaklaşık 7000 öğrencisi bulunan üniversitenin öğrencilerinin %72’si Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıdır, kalan %28’i diğer ülkelerdendir.

St. George's University’nin 28.000'den fazla mezunu arasında dünya çapında doktorlar, veterinerler, bilim adamları ve halk sağlığı ve iş profesyonelleri yer almaktadır.

Aşağıdaki tabloda bölgelere göre şu anki öğrenci ve mezun sayıları görülebilir. İlk sıradaki sayılar mevcut öğrencileri, ikinci sıradaki sayılar mezun sayılarını göstermektedir.St. George's University Tıp Fakültesi Şehir ve Bölge Hakkında

Grenada'ya vardığınızda ilk fark ettiğiniz şey ılıman iklimi ve zengin topoğrafyasıdır. Yaklaşık 25 mil uzunluğunda ve 19 mil genişliğinde olan Grenada, Karayipler'deki dağlardan yağmur ormanlarına, çarpıcı mangrovlardan cüce ormanlarına kadar uzanan çeşitlikte bir coğrafyaya sahiptir. 24°C ila 30°C arasında değişen ve sabit, serinletici alize rüzgarlarıyla yumuşayan ortalama sıcaklıklarıyla Grenada'nın ders çalışmak, yeni arkadaşlıklar kurmak ve hem açık hem de kapalı olmak üzere çeşitli etkinliklerin tadını çıkarmak için mükemmel bir yer olduğunu göreceksiniz. 

İngiliz Milletler Topluluğu içinde bağımsız bir ulus ve güney Karayipler'deki Windward Adaları'nın bir parçası olan Grenada, Baharat Adası olarak bilinir. Küçük hindistan cevizi, tarçın, zencefil ve vanilyasıyla tanınmaktadır. 

Öğrenciler Grenada'nın Afrika, İngiliz ve Fransız kültürlerinin eşsiz karışımından etkileceklerdir. Gündelik restoranlardan, çeşitli uluslararası mutfaklardan lezzetler sunan üst düzey restoranlara kadar çok sayıda yemek yeme seçeneği mevcuttur. Açık hava meraklıları için ise Grenada'da yürüyüş ve yüzme imkanı boldur. Concord Şelaleleri, birine araba ile ulaşılabilen, diğerlerine ulaşmak için yürüyüş gerektiren üç şelalden oluşur, ancak üçü de harika yüzme alanlarıdır. Ayrıca Grand Etang Milli Parkı'na ve Grenada'nın en yüksek zirvesi olan St. Catherine Dağı'na yapılacak yürüyüşler, muhteşem manzaralar, yaban hayatı ve Karayipler'e özgü pek çok türün bulunduğu muhteşem bitki örtüsü ve fauna için kaçırılmamalıdır.

Grenada çevresindeki sular canlı bir deniz yaşamı besler. Kıyının hemen açıklarındaki resifleri keşfeden şnorkelciler ve tüplü dalgıçlar, rengarenk tropik balıklarla ve diğer deniz canlılarıyla karşılaşır. Buna ek olarak, Grenada Sualtı Heykel Parkı, yapay bir resif görevi görmenin ve çok çeşitli deniz yaşamının çarpıcı bir dizisine ev sahipliği yapmanın yanı sıra, Grenada kültürünü yansıtan heykelleri de sergiliyor. Adayı çevreleyen güzel Karayip sularını daha da keşfetmek için yelken, parasailing, dalış, kano, rüzgar sörfü ve şnorkelli yüzme için kiralama olanakları da mevcuttur.

St. George's University Tıp Fakültesi Kampüs Özellikleri ve Sosyal Olanakları

St. George's University ‘nin 2 dönümlük Grenada kampüsü, evinizde bulabileceğiniz tüm olanakların yanı sıra güvenli, konforlu bir öğrenme ortamı sağlamak için özel olarak inşa edilmiştir. Öğrenci sağlığı ve güvenliği, 8.400 metrekarelik yepyeni bir fitness merkezi, 24 saat açık tıbbi kliniği ve 24 saat özel güvenlik hizmeti ile sağlanmaktadır.

Öğrenciler akademik çalışmalarına Grenada'nın güneybatı köşesinde bir yarımadanın üzerinde yükselen ve Georgian mimarisini canlı Karayip renkleriyle güzel bir şekilde birleştiren muhteşem True Blue kampüsünde başlarlar. Üniversitenin 65'ten fazla binası hareketli sahil bölgesine yayılmıştır. Kampüs, en son teknolojileri takip etmek ve öğrencilere en iyi öğrenme ortamını sağlamak için sürekli olarak genişlemektedir.

St. George's University Atletizm, Spor ve Eğlence Departmanı'nda sizin için birçok aktivite bulunmaktadır. İster basketbol gibi bir spor yapmak istiyor olun, ister derslerden sonra biraz yoga yaparak rahatlamaya ihtiyacınız olsun, ister sadece spor salonunda kardiyo yapmaya ihtiyacınız olsun, pek çok sporu yapma olanağına sahip olacaksınız.

Okul İçi Programlar; Basketbol, Voleybol, Futbol, Bayrak futbolu, Badminton, Tenis, Sokak Hokeyi, Softbol ve kriket turnuvalarıdır. Ayrıca okul kriket, futbol, netbol ve basketbol gibi topluluk temelli yarışmalara katılan çeşitli SGU Temsilci takımlarını da desteklemektedir. Rekabete daha az ilgi duyanlar için ise, atletizm sahasında ve kort tesislerinde çok sayıda düzenli karşılama etkinlikleri düzenlenmektedir. Yukarıda belirtilen temel faaliyetlere ek olarak kampüs şu aktiviteleri de desteklemektedir: Aerobik dersleri, Yoga, Lakros, Dövüş sanatları, Nihai Frizbi, Ağırlık odası ve küçük bir kardiyo merkezi, Dalma, Şnorkelli yüzme, Kano sporu, Yüzme, Kros koşusu, Doğa yürüyüşü.

17.000 metrekarelik St. George's University Öğrenci Merkezi'nde bir kafeterya ve yemek alanı, öğrenci organizasyonları için ofisler, bir fitness merkezi ve yerel bankanın bir şubesi bulunmaktadır. Pitoresk bir açık hava verandası kafeteryadan uzanır ve SGU kampüsüne ve öğrenciler tarafından kullanılan çeşitli atletik sahalara bakar; bu da burayı yemeğin tadını çıkarmak için ideal bir yer haline getirir.

St. George's University Tıp Fakültesi Konaklama Seçenekleri

St. George's University‘de kampüs içi ve kampüs dışında çeşitli konaklama imkanları mevcuttur. Bu konaklama seçenekleri, eğitim salonlarının ve sınıfların çoğunluğunun yakınında bulunmaktadır. Grenada’da ikamet etmeyen tüm öğrenciler ilk iki yıl kampüs içinde konaklamak zorundadır.

St. George's University, farklı yaş gruplarından çok kültürlü öğrenci topluluğunun ihtiyaçlarına en iyi şekilde uyacak geniş bir konaklama yelpazesi sağlamak için kampüs içinde çeşitli yaşam alanları oluşturulmuştur. Konutların çoğu süit olarak yapılandırılmıştır; her biri kendi banyosuna sahip, ortak bir mutfak/oturma alanına açılan değişen sayıda yatak odası (tek veya çift kişilik) olanağı sunar. 

Tüm True Blue yurtlarında merkezi klima, internet erişimi, çamaşır yıkama olanakları bulunur ve her yatak odasında ikiz yatak(lar), sandalye(ler), çalışma masası(lar), dolap alanı ve kitap rafları bulunur. Mutfak olanakları arasında buzdolabı, set üstü ocak ve mikrodalga fırın yer almaktadır. Öğrencilerin nevresimlerini (ikiz boy ve standart uzunlukta), sofra takımlarını ve çatal bıçak takımlarını yanlarında getirmeleri gerekmektedir.* Evli öğrenci süitlerinde queen yatak bulunmaktadır. Evli öğrenciler için kampüste sınırlı sayıda konaklama alanı bulunmaktadır. St. George University'nin haftada iki kez öğrenci yurtlarına gelip yerleri süpüren, paspaslayan ve banyoları temizleyen bir temizlik servisi vardır. Bu hizmet konaklama ücretinize dahildir.

Kampüs Dışında konaklamak isteyen öğrenciler için Üniversite Konaklama Merkezi aracılığı ile öğrencilerin şehirde kişisel ikamet seçenekleri bulmalarına da yardımcı olur.

St. George's University Tıp Fakültesi Fiyatları ve Burs Olanakları

St. George's University Tıp Fakültesi, akademik mükemmelliği takdir etmek ve en iyi ve en parlak öğrencilere imkan sağlamak için tasarlanmış çeşitli burslar sunmaktadır. MD programına kayıtlı öğrencilerin yaklaşık %35'i her yıl burs desteği almaktadır. Uluslararası öğrenciler için aşağıdaki burs olanakları ve daha fazlasına başvurmak mümkündür. Kısmi öğrenim bursu , St. George's University Tıp Fakültesi /Northumbria Üniversitesi (SGU/NU) Dört Yıllık Tıp Fakültesi Programına giren uygun ABD vatandaşı olmayan/kalıcı oturma iznine sahip kişiler için geçerlidir. Global Scholars Burs programı, özellikle SGU/NU programı dahilinde, dünya çapındaki tıp topluluğuna katkıda bulunacak, farklı milletlerden ve kültürel geçmişlerden oluşan bir öğrenci topluluğunu teşvik etmeye kararlıdır. Kısmi öğrenim bursu, akademik mükemmellik sergileyen ve finansal ihtiyaç gösteren uluslararası öğrencilere verilir. Bu ödüller yardım amaçlı hibelerdir ve geri ödenmesi gerekmez. St. George's University Tıp Fakültesi öğrenim ücretleri aşağıdaki tabloda görülebilir.Tıp Fak Ütesi Öğrenim Ücreti İdari Ücretler 1 Yanlış Tedavi Sigortası Toplam
Temel Biimler Eğitimi
Donem 1 $30,012 $5,818 $35,833
Dönem 2 $30,012 $5,818 $35,830
Donem 3 $11,245 $1.938 - $13,183
Donem 3/4 $41,256 $7,756 $49,012
Dönem 4 $30,012 $5.818 $35,830
Donem 5 $33,755 $5,818 $39,573
Toplam Temel Bilimleri Dönemi, 2 3/4 & 5) $135,(85 $25,210 - $160,245
Klinik Eğitimi
Donem 1 $32,506 $4,783 $360 $37,649
Dönem 2 $32,506 $4,783 $360 $37,649
Donem 3 $32,506 $4,783 $360 $37.649
Donem 4 $32,506 $4,783 $360 $37,649
Dönem 5 $32,506 $4.783 $360 $37,649
Toplam Kinik Eğittim! $162,530 $23,915 $1,800
Mezuniyet Ücreti $912

St. George's University Tıp Fakültesi Öğrenci Vize Başvurusu

Grenada'ya vardığınızda göçmenlik yetkililerine sunmak üzere aşağıdaki belgeleri elinizde bulundurmanız gerekir:

 • Geçerli bir pasaport (Grenada, pasaportların giriş tarihinden itibaren altı ay daha geçerli olmasını gerektirir.)
 • SGU Kabul Mektubu (son 6 ay tarihli)
 • SGU Göçmenlik Yetkililerine Mektup veya SGU öğrenci kimlik kartı
 • Sarıhummanın endemik olduğu bölgelerden seyahat eden öğrencilerin Grenada'ya girişte bu hastalığa karşı aşı olduklarını gösteren kanıt göstermeleri gerekmektedir.
 • 72 saat içinde negatif PCR testi.

St. George's University öğrencileri Vizeden Muaftır ve Grenada'ya girmek için vizeye ihtiyaçları yoktur. Varışta, genellikle altı aylık bir süre boyunca Grenada'da kalmanıza izin veren ve daha sonra Göçmenlik ve Pasaport Bürosundan talep edildiği takdirde uzatılabilen altı (6) aylık bir İzin alırsınız. Vize gerektiren ülkelerin vatandaşı olan öğrencilerin misafirleri, aile üyeleri ve yakınları ise varıştan önce Vize başvurusunda bulunmalıdır.

Northumbria Üniversitesi’de eğitimlerinin bir kısmını alacak öğrenciler ise Öğrenci vizesi almak durumundadır. St. George's University vize alacak öğrenciler için, öğrenciye Öğrenim Kabul Onay Belgesi(CAS) verecektir.

Vize, çalışma izni ve oturma izni hakkında detaylı bilgi almak için Global Vizyon danışmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım