Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Queen’s University

Queen’s University – Queen’s Üniversitesi

1841 yılında Kraliçe Victoria’nın isteği ile kurulan, ilk derslerini 1842 yılunda 13 öğrenci ve 2 profesörle yapan, aynı zamanda 1869 yılında sahil kasabalarının batısında, kadınları kabul eden ilk üniversite olarak bilinen Queen’s Üniversitesi, bugün dünyanın dört bir yanından ve 100’ün üzerinde ülkeden 30.000’i geçen öğrencisine mükemmel bir akademik olanak sunuyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Queen’s Üniversitesi başvuru zamanı

Kanada’nın yeşilliklerle dolu doğasında hem köklü hem modern bir eğitim isteyenler için kusursuz bir kariyerin temel taşı olarak görülen Queen’s Üniversitesi’ne son başvuru tarihi 1 Şubat.

Queen’s Üniversitesi bölümleri

Accounting

Aging and Health

Anatomic Pathology

Anatomical Sciences

Anesthesiology

Astronomy and Astrophysics

Biology

Biostatistics

Biotechnology

Business / Management

Commerce

Commerce and Law combined

Computer Science
Diagnostic Radiology
Drama
Education
Earth and Energy Resources Leadership
Economics
Electrical Engineering
Employment Relations
Environmental Biology
Film and Media
Finance Fine Art

Lokasyon

Queen’s Üniversitesi nerede?

170 yıldan fazla akademik deneyimi ve modern kampüsü ile öğrencilerin ilk tercihlerinden olan Queen’s Üniversitesi, Kanada’nın en mutlu şehri olarak da bilinen Kingston’da bulunuyor. Fen Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi ile öne çıkan Queen’s Üniversitesi, 100 dönümü aşkın kampüsünde 1800’lü yıllardan kalma binaların tarihi estetiğini ve yeni yapılan binaların modern bakış açısıyla harmanlayarak öğrencilerine kültürel bir yaşam alanı inşa ediyor. Bugüne kadar 150.000’in üzerinde mezun veren ve mezunları arasında Elon Musk gibi çağımıza damgasını vurmuş isimleri bulunduran Queen’s Üniversitesi, üstün akademik eğitiminin yanı sıra öğrencilerine sunduğu sosyal destek ve yardım imkanlarıyla biliniyor. Kampüsünde sanat galerisinden spor tesislerine, tiyatro ve sinema alanlarından canlı müzik için kurulan platformlara kadar birçok farklı etkinliği bir arada sunan Queen’s Üniversitesi’nin kampüsü aynı zamanda Kanada’nın öğrenci beşiği olarak bilinen Kingston’ın merkezine sadece 10 dakika mesafede bulunuyor.  Öğrencilerine part time iş olanaklarının yanı sıra kampüsün çok yakınında konaklama imkanı sunan Queen’s Üniversitesi, dünyaca ünlü kütüphanesi ve bu kütüphane sayesinde bilim dünyasında hatırı sayılır tartışmalara konu olarak herkes tarafından kabul edilen bilimsel projeleriyle, ileri gelen üniversiteler arasında görülüyor.

Queen’s Üniversitesi ve ranking/sıralamalar

  • Queen’s University, Kanada bulunan en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 20’de bulunuyor.

  • Queen’s University, dünyanın en iyi Kanada üniversiteleri arasında ilk 10’da bulunuyor.

  • Queen’s University, QS en iyi dünya üniversiteleri arasında ilk 250’de bulunuyor.

Lisans programlarının kabul şartları

  • En az 80 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6 IELTS puanı

Queen’s Üniversitesi bölümleri

General Surgery

Geographic Information Science

German

Health Sciences

Hebrew Language and Literature

Indigenous Studies
Liberal Studies
Life Sciences
Mathematical Physics
Mining Technologies
Physics
Industrial Relations and Law combined
Mathematics and Engineering
Management in Artificial Intelligence
Neuroscience Studies
Political and Legal Thought
Political Studies
Public Administration and Law combined
Radiation Oncology
Rehabilitation Science
Religious Studies

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım