Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

PFH Private University of Applied Sciences

PFH Private University of Applied Sciences Hakkında

PFH üniversitesi ilk olarak 1995’te Aşağı Saksonya bilim ve kültür bakanlığı tarafından tanınmış olup, Aşağı Saksonya devleti tarafından tanınan en eski özel üniversite olma unvanını taşıyor. Kuruluşun amacı, ekonominin gerçek ihtiyaçlarına uygun, özellikle bilim alanında finanse edilen bir üniversite ile öğrenime yeni bir ivme kazandırma fikriydi.

PFH, 2007’de Merkezi Değerlendirme ve Akreditasyon Acentesinden (ZEVA) kurumsal akreditasyon aldı. 2018’in sonunda ise Alman Bilim ve Beşeri Bilimler konseyinden akreditasyonunu yeniledi.

Haziran 2024’te 4500 öğrenci aralarında İşletme, Mühendislik Bilimleri, Psikoloji, Çalışma Psikolojisi, İş Hukuku ve Teknoloji Programlarının bulunduğu üniversiteye kayıt yaptırdı. Bu öğrenciler Göttingen ve Stade’de bulunan kampüslerden birinde ve ya Almanya ve Avusturya’da bulunan uzaktan öğrenme merkezlerinde öğrenim görebilmektedirler.

Neden PFH Private University of Applied Sciences?

Sorumlu bir şekilde hareket eden, profesyonel olmak için kişisel ustalık, akademik başarı, pratik bilgi ve deneyim üniversitenin ana felsefesidir. Bu, yalnızca teorik olarak temellendirilmiş ve uygulamaya yönelik öğretim ile birleştirilmiş bireysel dikkat yoluyla başarılabilir. Kariyer ve koçluk hizmetlerinin yanı sıra üniversitenin yapısına yerleştirilmiş bireysel mentorluk ile tüm eğitim programları, pratik ve ekonomik uygunlukları, uluslararası olmaları ve kariyerlere yönelik belirgin yönelimleri ile karakterize edilir.

Uygulamalı ve Pazar odaklı çalışmaları sayesinde PFH mezunları şirketler arasında yoğun talep görmektedir. PFH mezunlarının %99’u hemen iş bulabilmektedir.

PFH ulusal ve uluslar arası düzeyde akedemik kuruluşlar, araştırma enstitüleri ve özel işletmelerle yakın işbirliği içindedir bu sebeple disiplinler arası teknik bilgi ve uygulamaya yönelik öğretim için de ideal bir platformdur.

“PFH Private University kabul almak için dil yeterliliği önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Almanya’da Dil Okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

PFH Private University of Applied Sciences Başvuru Koşulları

Özgeçmiş

Passaport fotokopisi

Hocalardan ve ya iş yerinden alınan referans mektubu

Yükseköğretime giriş yeterliliği, en az 3 yıllık akredite bir lisans eğitimi

PFH Private University of Applied Sciences İngilizce Bölümleri

PFH Üniversitesi 6 ingilizce eğitimli yüksek lisans programı sunmaktadır. 2,200’den fazla öğrenci Göttingen ve ya Hansecampus Stade kampüsünde eğitim görmektedir.

MBA İşletme Yüksek Lisansı 

Yönetim becerilerinizi geliştirmeyi planlayan bu programda kariyerinizi bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz. Son teknolojilerle donatılmış MBA programı yalnızca üç yarıyılda ulusal ve uluslararası kariyerinize açılan iş ve liderlik becerilerinizi geliştirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Öğrencilerinin hem ekonomik bağlamlarla ilgili bilgisini genişleterek iş odaklı bir kariyer için önemli kazanımları elde etmesini hedeflemektedir

Bu program ile öğrencilerini üst düzey pozisyonlarda ve yönetim türlerinde karşılarına çıkan her türlü zorluğun üstesinden gelmeye hazır hale getirecektir

Genel Yönetim Yüksek Lisansı

Bu lisans programı İşletme Bilimleri alanında lisans derecesini tamamlayan öğrencilere yöneliktir. Kurum ve kuruluşlarda liderlik sorumluluğuna sahip işleri yerine getirmenin yanında akademik bir kariyer için de hak kazanacaktır. Doktora fırsatı da sunmaktadır.

PFH, eğitiminizi standart eğitim süreci içerisinde tamamladıysanız ve mezun olduğunuz 9 ay içinde iş bulamadıysanız öğrenim ücretinin bir kısmını ödeyerek öğrencilerine iş garantisi sağlamaktadır. 

Kullanıcı Deneyimi Yönetimi ve Tasarımı Yüksek Lisansı

“Kullanıcı Deneyimi Yönetimi ve Tasarımı “ programının en önemli hedefi uygulamanızın memnun müşteri grubuna girmesini sağlamaktır. Başarılı bir iş modeli oluşturmak için dijital dünyada sürdürülebilir iş modelinin nasıl geliştireleceğini öğretmektedir. İş modeli geliştirme ve bu konudaki bilinen tüm teorileri pratiğe dökerek öğrencilerinin kendi projelerini tasarlayabileceks eviyeye gelmesini sağlamaktadır.

Hafif Mühendislikler ve Kompozitler Yüksek Lisansı

Bu program mesleki deneyime sahip matematik ve doğa bilimleri mühendisleri ve mezunlarına yöneliktir. Lisans programının odak noktası hem karbon fiber takviyeli plastikler (CFRP) hem de cam elyaf takviyeli platikler (GFRP) üzerinedir. 

Yüksek lisans yeterliliği en iyi kariyer fırsatlarının önünü açacaktır.

Dijitalleşme ve Otomasyon Yüksek Lisansı

Bu lisans programı elektrik mühendisliği, makine mühendisliği, bilgisayar bilimi ve endüstri mühendisliği mezunlarına yöneliktir. Robotik ve teknoloji alanında yeni gelişmeler ve geleceğe yönelik yeniliklerle tanışacaksınız. Dijitalleşme ve otomasyon konusunda geniş ve kapsamlı bir anlayış geliştirerek çalışmalarınızı ve bilgilerinizi bu alanda uygulamaya hazır hale getirme olanağı sunar. 

Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisansı

Bu lisans programı, yenilik tutkusuna sahip, iş ve teknoloji arayüzlerini tasarlayan, uzun vadede ürün, süreç ve kurumsal yapıları iyileştirmek isteyen mühendisler ve endüstri mühendisleri içindir. Mühendislik, Endüstri Mühendisliği ve İşletme Yönetim Uzmanlıkları süreçlerin dijitalleşmesiyle daha etkin hale gelmiştir. Programın amacı, mühendislik, dijitalleştirme ve sürdürülebilirlik arasındaki arayüzde hızla değişen görevleri sorumlu ve başarılı bir şekilde ele almaktır. 

Mikromobilite Yüksek Lisansı

Yeni hareketlilik-Mikromobilite yüksek lisans çalışma programı geleceğe yönelik çalışma alanlarında öğrencilerine ışık tutar. Bu lisans programı çok çeşitli disiplinlerden mühendislerin yanısıra malzame, hareket ve hafif yapı konusunda istekli tasarımcıları da hedefliyor. Ayrıca çalışmalar sırasında edinilen bilgileri pratik “gerçek hayattaki” projelere uygulama şansı da verir.

Mikromobilite lisans programından mezun olan öğrenciler hareketllik çözümlerinin geliştirilmesine ve hareketlilik kavramlarını anlamak ve bunları değerlendirmek için kullanır. 

Almanya’da lisans eğitimi tüm okullarda benzer süreçleri kapsamaktadır. Dilerseniz lisans bölümlerini ve eğitim sistemini incelemek için Almanya’da Lisans Eğitimi sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Oku

PFH Private University of Applied Sciences Almanca Bölümleri

PFH Üniversitesi ingilizce eğitim veren yüksek lisans programları dışında Almanca eğitim veren 4 adet yüksek lisans programı da bulunmaktadır.

Psikoloji Yüksek Lisansı

Bu bölüm Almanca dilinde eğitim veren bir programdır. Programın amacı psikoterapi, danışmanlık ve koçluk yoluyla psikoloji müdale tekniklerini daha derinlemesine incelemektir. PFH Göttingen’in psikoloji yüksek lisansında güncel araştırma sonuçlarıyla yoğun bir şekilde ilgilenerek deneysel bir proje üzerinde daha bağımsız çalışma fırsatı sunulmaktadır. 

İş Psikolojisi Yüksek Lisansı

İnsan psikolojisi sadece terapistler için değil şirketler için de bir merak konusudur. Bir pozisyonu mükemmel bir şekilde doldurmak için başvuranların nasıl bir kişilk yapısına sahip olduğunu bilmek kurumlar için de önem verilen bir konudur. 

İş psikolojisi yüksek lisans programı psikoloji ve ilgili lisans programlarından mezun olanlara yöneliktir. İş psikologları eğitimlerini tamamladıktan sonra insan kaynakları, eğitim kurumları ve Pazar araştırmalarında yönetici pozisyonlarına başvurabilirler. 

İş Hukuku ve İKY Yüksek Lisansı

İş Hukuku ve İKY yüksek lisans programı öğrencilere daha önce tamamladığı çalışmalarda edindiği deneyimleri devam ettirme olanağı sunar. Bu deneyimleri hukuk ve ekonomiyi kapsayacak şekilde genişleterek, insan kaynakları alanında şirketle ilgili hukuki sorunlara nasıl çözüm üretileceğini öğretir. İş hukuku konuları İKY’nin temek parçasıdır. Hukuk Yüksek Lisans derecesi öğrenciyi zorlu görevler için hazır hale getirir.

Spor, Rehabilitasyon Mühendisliği Yüksek Lisansı

Ortobiyonik kapsamda yürütülen PFH Kampüs Sporları/Rehabilitasyon Mühendisliği Yüksek Lisansına artık yeni öğrenci kaydı yapılmayacaktır. 

PFH mevcut öğrencilerini 2025 yılında lisans derecesine ulaştıracak ve uzmanlığını ortobiyoniğe başarılı bir başlangıç için Göttingen Sağlık Kampüsüne transfer edecektir.

Almanya’da yüksek lisans programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

PFH Private University of Applied Sciences Dil Yeterliliği 

İleri düzeyde İngilizce dil yeterliliğinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Örneğin ingilizce dilinde lisans eğitimi, TOEFL, IELTS, ESOL, CAE veya Bec Yüksek Lisansı

PFH Üniversite’sinden mezun olan ünlüler

Hans Georg Nader(Girişimci), 

Stephan B Jekat(İş İnsanı), 

Nicole Korecka(Psikolog)

PFH Private University of Applied Sciences Kampüsleri

Göttingen kampüsü

PFH Üniversitesi, bilgi üreten şehir olarak bilinen Göttingen’de kuruldu. Eğitime başladığı 1995 yılından itibaren öğrencilerini karmaşık yönetim görevleri ile nasıl başa çıkması gerektiği ile ilgili yoğun eğitimler vererek yetiştirmektedir. 

PFH Üniversitesi’nin modern binası Göttingen şehir merkezinde bulunur. Kampüs aynı zamanda tren istasyonuna ve üniversite kütüphanesine çok yakın konumdadır. PFH Üniversitesi’nin uzaktan eğitim programlarının yönetim ve kordinasyon ekibi de bu kampüste bulunmaktadır.

PFH Hansecampüs Stade araç ve nakliye yapımında kullanılmak üzere fiber kompozit yapılar geliştirmek için beraber çalıştığı Stade Teknoloji Merkezi’nin hemen yakınındaki Ottenbeck semtinde yer almaktadır. Bu kampüs, 3000 metrekarelik bir alanda kurulmuş olup en son teknolojiye sahip ekipmanlarla donatılmış çok sayıda laboratuvar, seminer odaları, 140 öğrenci kapasiteli bir konferans salonu, profesörler ve eğitim görevlileri için ofis odaları ve kampüs yemekhanesinden oluşmaktadır.

PFH Private University of Applied Sciences Konaklama ve Yurt seçenekleri

Almanya’ya dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler için iki çeşit konaklama imkanı vardır; öğrenci yurtları ve özel konaklama. 

Öğrenci yurtlarında konaklamak aylık 400-600 Euro arasında değişirken özel konaklama seçenekleri ile öğrenci paylaşımlı oda ve ya stüdyo daire seçeneklerine de yönelebilmektedir.

PFH Private University Şehir ve Bölge Hakkında

Almanya’da yaşamın Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında çok da pahalı olmadığını söylemek mümkün. Öğrenciler için en büyük gider kira olmakla beraber diğer tüm giderler Avrupa ortalamasının biraz üzerindedir. Ortalama olarak Almanya’daki öğrenciler ayda yaklaşık 850 Euro harcamaktadırlar.

PFH Private University Fiyatları

MBA İşletme Yüksek Lisansı Aylık 990 euro (PFH mezunları için 750 euro)+500 euro kayıt ücreti(tek seferlik)+1000 euro sınav ücretleri(eğitim başında bir defaya mahsus)

Genel Yönetim Yüksek Lisansı Aylık 850 euro+(PFH mezunları için 750 euro)+500 euro kayıt ücreti+1000 euro sınav ücretleri(eğitim başında bir defaya mahsus)

Kullanıcı Deneyimi Yönetimi ve Tasarımı Yüksek Lisansı Aylık 850 euro+(PFH mezunları için 750 euro)+500 euro kayıt ücreti+1000 euro sınav ücretleri(eğitim başında bir defaya mahsus)

Hafif Mühendislikler ve kompozitler Yüksek Lisansı Aylık 990 euro (PFH mezunları için 750 euro)+500 euro kayıt ücreti(tek seferlik)+1000 euro sınav ücretleri(eğitim başında bir defaya mahsus)

Dijitalleşme ve Otomasyon Yüksek Lisansı Aylık 990 euro (PFH mezunları için 750 euro)+500 euro kayıt ücreti(tek seferlik)+1000 euro sınav ücretleri(eğitim başında bir defaya mahsus)

Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisansı Aylık 900 euro (PFH mezunları için 750 euro)+500 euro kayıt ücreti(tek seferlik)+1000 euro sınav ücretleri(eğitim başında bir defaya mahsus)

Mikromobilite Yüksek Lisansı Aylık 900 euro (PFH mezunları için 750 euro)+500 euro kayıt ücreti(tek seferlik)+1000 euro sınav ücretleri(eğitim başında bir defaya mahsus)

Psikoloji Yüksek Lisansı Aylık 850 euro+(PFH mezunları için 750 euro)+500 euro kayıt ücreti+1000 euro sınav ücretleri(eğitim başında bir defaya mahsus)

İş Psikolojisi Yüksek Lisansı Aylık 750 euro+500 euro kayıt ücreti+1000 euro sınav ücretleri(eğitim başında bir defaya mahsus)

İş Hukuku ve İKY Yüksek Lisansı Aylık 850 euro+(PFH mezunları için 750 euro)+500 euro kayıt ücreti+1000 euro sınav ücretleri(eğitim başında bir defaya mahsus

PFH Private University Burs Olanakları

PFB Üniversitesi’nde uluslararası öğrenciler için üç çeşit burs olanağı bulunmaktadır:

  1. STİBET-Programları
  2. DAAD Ödülü
  3. Deutschland Stipendium/Almanya Bursu
  4. Türk öğrenciler için

PFH Private University of Applied Sciences için Vize Koşulları

Almanya’da üniversite okumak isteyen Türk öğrenciler eğitim vizesi almak zorundadır. Almanya yüksek lisans sonrası öğrencilere çalışma izni vizesi de veren ülkeler arasında bulunmaktadır. Öğrenci vizesi hakkında detaylı bilgi için Global Vizyon vize danışmanları ile görüşebilirsiniz

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım