Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Nanyang Technological University

Nanyang Technological University-Nanyang Teknoloji Üniversitesi

1981 yılında kurulan, 10.000’i aşkın personeliyle 50.000’i aşkın öğrenciye eğitim veren ve mühendislik ile bilim alanında geliştirdiği bakış açısıyla hem dünyanın hem Singapur’un en etkin üniversiteleri arasında gösterilen Nanyang Teknoloji Üniversitesi, her yıl 8.000 civarında öğrenciyi kabul ediyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Nanyang Teknoloji Üniversitesi başvuru zamanı

Sürdürülebilir bir dünya hayaliyle desteklenen teknolojilerle dolu ve yemyeşil alanlara sahip Nanyang Teknoloji Üniversitesi’nde okumak istiyorsan, kayıtlar 15 Ekim’e kadar kabul ediliyor.

Nanyang Teknoloji Üniversitesi fiyatları

Çevre dostu bir anlayışa sahip olan ve fakültelerinde bu anlayışı ile geliştirilen yenilikleri öğrencileriyle paylaşan, aynı zamanda ile birçok ödüle layık görülen Nanyang Teknoloji Üniversitesi’nde yıllık ücret 30.000 ile 50.000 dolar arasında değişiyor. Tıp bölümüne gitmek isteyenler için ise yıllık ücret 70.000 dolar.

Lokasyon

Nanyang Teknoloji Üniversitesi nerede?

Öğrenci kursları ile eğitim dönemi boyunca farklı alanlarda da bilgi sahibi olabileceğiniz Nanyang Teknoloji Üniversitesi, 200 hektarlık kampüsü ile 50 Nanyang Ave’de bulunuyor. Dünya mutfağından tatlar sunan restonralar ve daha uygun bir seçenek sunan kafeler, büyük toplantı salonları, kişisel ilgi alanlarınıza hitap eden mağazalar ve günün her saati kolayca alışveriş yapabileceğiniz birçok dükkanın yer aldığı Nanyang Teknoloji Üniversitesi, dünyanın dört yanından gelen öğrencilerini büyük ve geniş kampüsünde ağırlıyor. Nanyang Teknoloji Üniversitesi’nin bir diğer özelliği ise sportif öğrencilerine tanıdığı olanaklar! Futbol sahaları, squash kortları, okçuluk sahası başta olmak üzere sporla ilgilenen öğrencilerine zengin bir spor imkanı sunan Nanyang Teknoloji Üniversitesi’nde aynı zamanda sportif aktiviteleri destekleyen burs ve ödül destekleri yer alıyor.

Nanyang Teknoloji Üniversitesi ve ranking/sıralamalar

  • Nanyang Technological University, en genç İngiliz üniversiteleri sıralamasında üst sıralarda bulunuyor.

  • Nanyang Technological University, en iyi İngiliz üniversiteleri sıralamasında ilk 5’te sıralarda bulunuyor.

  • Nanyang Technological University, dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 50’da bulunuyor.

  • Nanyang Technological University, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 20’de bulunuyor.

Lisans programlarının kabul şartları

  • En az 6 IELTS puanı

  • En az 90 TOEFL puanı

Nanyang Teknoloji Üniversitesi bölümleri

Business & Management

Economics & Econometrics

Accounting & Finance

Education

Engineering & technology

Chemical Engineering

General Engineering

Civil Engineering

Electrical & Electronic Engineering

Mechanical & Aerospace Engineering

Mathematics & Statistics

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Physics & Astronomy

Chemistry

Life sciences

Biological Sciences

Sport Science

Languages, Literature & Linguistics

Art, Performing Arts & Design

History, Philosophy & Theology

Social sciences

Politics & International Studies (incl Development Studies)

Communication & Media Studies

Sociology

Psychology

Medicine & Dentistry

Computer Science

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım