Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

McMaster University

McMaster University – McMaster Üniversitesi

Araştırma odaklı bir üniversite olarak 1887 senesinde kurulan, dünyada “McMaster Modeli” olarak bilinen görüşe öncülük etmeye başlayan ve İşletme, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Beşeri Bilimler, Bilim ve Sosyal Bilimler Fakültesi olmak üzere toplam 6 fakülteden oluşan McMaster Üniversitesi, 30.000’i aşkın öğrenciyi modern bir eğitim anlayışı kapsamında ağırlıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Lokasyon

McMaster Üniversitesi nerede?

McMaster Üniversitesi, 130’u aşkın ülkeden gelen öğrencilerine Kanada’nın Hamilton kentinde eğitim sunuyor. 

Hamilton, Burlington, Kitchener-Waterloo ve Niagara’da bulunan dört ayrı kampüsünde öğrencilerini ağırlayan McMaster Üniversitesi’nin eğitim anlayışı öğrenci odaklı ve disiplinlerarası yaklaşım tanımlarıyla biliniyor. Su, Çevre ve Sağlık Enstitüsü (UNU-INWEH) vasıtasıyla Birleşmiş Milletler Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan tek Kanada üniversitesi olan McMaster Üniversitesi’nin bugüne dek 190.000’den fazla mezun öğrencisi bulunuyor. 300 dönüm bir alanı olan McMaster Üniversitesi’nde Kanada’nın en büyük fitness merkezlerinden biri, atletizm binası, olimpik havuzlar, öğrenci evleri, kafeler ve toplantı salonları bulunuyor. Bilim ve mühendislik kütüphanesi, sağlık bilimleri kütüphanesi başta olmak üzere bünyesinde farklı kütüphaneler bulunduran McMaster Üniversitesi, araştırmaya yönelik eğitim anlayışını her geçen gün modern bakış açıları sayesinde geliştiriyor.

McMaster Üniversitesi ve ranking/sıralamalar

  • McMaster University, en iyi Kanada üniversiteleri sıralamasında ilk 10’da bulunuyor.

  • McMaster University, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 130’da bulunuyor.

Lisans programlarının kabul şartları

  • En az 85 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6,5 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım