Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Kanada Yüksek Lisans

Neden Kanada’da Yüksek Lisans?

Rekabetin günden günde arttığı iş dünyasından iyi bir iş bulabilmek, yeterli mesleki donanıma kavuşabilmek, iş hayatında basamakları daha hızlı tırmanmak isteyenlerin tercihi yüksek lisansını yurtdışında yapmaktan yana olmaktadır.

Yurt dışında yüksek lisans yapmaya karar verdikten sonra en zorlu nokta ülke seçimi olmaktadır. Bu seçimlerde yüksek lisans süresi 1 yıl olan üniversiteler ön plana çıksa da Kanada’nın sunduğu şartlarla öğrenciler için iyi bir alternatiftir. Kanada gerek üniversite ücretlerinin diğer ülkelere göre daha uygun olması gerek yaşam koşulları gerekse öğrencilere sağladığı ekstra değerlerle ön plana çıkmaktadır.

Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına her yıl birçok okulunu sokan, yüksek eğitim kalitesi ve saygınlığıyla örnek alınan Kanada; doğal güzellikleri, güvenilir şehirleri ve sıcak insanlarıyla da öğrencileri cezbediyor. Kariyer basamaklarını hızla tırmanmak, kendini en iyi şekilde geliştirmek, iş hayatı için yeterli donanıma sahip olmak, birden fazla kültürle iletişime geçip vizyonunu geliştirmek, boş vakitlerinde ise kaliteli zaman geçirmek isteyenler için Kanada en doğru adreslerden biri oluyor.

Kanada’da Yüksek Lisans Eğitim Sistemi ve Süresi

Kanada’da yüksek lisans programları genellikle 2 yıl sürmektedir. 1 yıl süren yüksek lisans programlarına nadiren rastlanmaktadır. Bu yüzden Kanada’da yüksek lisans yapmak isteyen öğrenci hayatının 2 yılını buna ayırmak durumundadır. Diğer ülkelerde yüksek lisansın 1 yıl sürmesi bir an önce iş hayatına atılmak isteyen öğrenciler için daha cazip olurken; Kanada’nın öğrencinin eğitim hayatı süresi boyunca ve mezun olduktan sonra 2 yıl süreyle öğrenciye çalışma hakkı tanıdığı da gözden kaçırılmamalıdır. 

Kanada’da üniversiteler devlet tarafından sıkı bir şekilde denetlendiğinden dolayı devlet ve özel üniversiteler arasında uçurumlar bulunmamaktadır. Eğitim seviyesi her üniversitede belirli bir standardın üzerinde olmak zorundadır. Bu yüzden Kanada’dan alınan diplomalar dünyanın pek çok ülkesinde kabul ve saygı görmektedir. 

Kanada’da İngilizce ve Fransızca konuşulduğundan dolayı öğrenciler İngilizce’nin yanı sıra ikinci bir yabancı dil öğrenme şansı da kazanırlar, bu öğrencinin geleceğinde yaratacağı büyük bir farktır. 

Kanada Yüksek Lisans Kabul ve Başvuru Şartları

Kanada üniversiteleri için en temel şartlardan biri iyi seviyede İngilizce bilmektedir. Öğrencinin İngilizce bilgisini TOEFL yada IELTS gibi sınav skorlarıyla bilgilendirmelidir. Öğrencinin İngilizce seviyesi yeterli değilse katılacağı bir dil kursunda seviyesine uygun bir sınıftan başlayarak, hızlandırılmış kurslarda kısa sürede yeterli İngilizce seviyesine ulaşabilir. 

Bunun yanı sıra öğrencinin lisans ortalamasının 3 ve üzeri olması gerekmektedir. Akademik referans mektubu, özgeçmiş ve niyet mektubu tüm başvurularda olduğu gibi Kanada’da yüksek lisans başvurularında da önem arz etmektedir. Kanada’daki üniversiteler diğer ülkelerden farklı olarak yüksek lisans yapacak öğrencilerden GRE veya GMAT sınav neticesi isteyebilir. Ana hatlarıyla sıralayacak olursak yüksek lisansa başvuracak öğrencilerin temel olarak sahip olması gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • 4 yıllık üniversiteden mezun olmak veya son sınıf öğrencisi olmak
 • Not ortalamasının (GPA) 3.00 ve üzeri olması
 • İngilizce yeterliliğini gösteren TOEFL /IELTS skoru belgesi (IELTS 6.5 skor gereklidir)

Global Vizyon’un deneyimli danışmanları tüm süreç boyunca öğrencilerin okullardan kabul alabilmesi adına çalışmaktadır. Öğrencilerin zamanlamalarının en doğru şekilde ayarlaması, niyet mektuplarını en açıklayıcı şekilde yazmaları, en doğru üniversiteyi ve bölümü tercih etmeleri gibi pek çok konuda öğrencilerin en büyük yardımcısı olmaktadır.

Kanada Yüksek Lisans Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Malta Yüksek Lisans Başvuru Dönemi

Genel Başvuru Tarihi

Güz Dönemi

Kasım - Şubat

Bahar Dönemi

Şubat - Nisan


Kanada Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Kanada’da çok çeşitli yüksek lisans bölümleri ve programları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları aşağıda listelenmiştir: 

 • Mimarlık
 • Mühendislik
 • Sosyal Bilimler
 • Ekonomi
 • Görsel Sanatlar
 • Tasarım
 • Bilişim Sistemleri

Kanada Yüksek Lisans ve Yaşam

Kanada'da yüksek lisans yapmak, uluslararası öğrenciler için hem akademik hem de kişisel gelişim açısından zengin bir deneyim sunar. Kanada'nın yüksek eğitim kalitesi, çeşitli kültürlere açık toplumu ve yaşam kalitesi, dünyanın dört bir yanından öğrencileri kendine çeker. Ayrıca sosyal yaşam konusunda da birçok seçenek sunar. Öğrenciler Kanada’ya yüksek lisans yapmaya gittiğinde eğitimin yanı sıra zengin sosyal aktivitelerle de karşılaşırlar.

Kanada Yüksek Lisans Vize & Çalışma İzni

Kanada’ya yüksek lisans eğitimine giden öğrencilerin çalışma izni bulunmaktadır. Öğrenciler haftalık 20 saat çalışarak giderlerini karşılayabilmektedir. Tatil dönemlerinde, öğrenciler tam zamanlı çalışma imkanına sahip olur, bu da onlara daha fazla çalışma saatleri ve dolayısıyla daha fazla kazanç elde etme şansı sağlar. Bu çalışma izni, öğrencilere Kanada'daki yaşam maliyetlerini karşılamalarında yardımcı olurken, aynı zamanda iş dünyası ile ilgili pratik bilgiler edinme ve profesyonel ağlarını genişletme imkanı sunar.

Kanada Yüksek Lisans Ücretleri

Kanada yüksek lisans ücretleri okula, bölüme göre, şehre göre değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak Kanada yüksek lisans fiyatları 20.000 - 50.000 CAD aralığında değişiklik göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi almak için ilgili okulun web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Global Vizyon Kanada Yüksek Lisans Danışmanlığı

Global Vizyon, uzun yıllardır Kanada yüksek lisans konusunda danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Eğer siz de Kanada’da yüksek lisans yapmak istiyorsanız, Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Zahid D.

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci

Sıkça Sorulan Sorular

Kanada yüksek lisans YÖK denkliği var mı?
  Evet, Kanada yüksek lisans öğrencileri için YÖK denkliği bulunmaktadır.
Kanada’da yüksek lisans eğitim süresi ne kadar?
  Kanada’da yüksek lisans eğitimi 2 yıl sürmektedir.
Kanada yüksek lisans eğitimi sırasında çalışma izni verilir mi?
  Kanada’da yüksek lisans eğitimi sırasında çalışma izni verilir. Öğrenciler eğitim sırasında haftada 20 saat, tatil zamanı ise haftada 40 saat çalışabilir.
Bizimle konuşun

Kanada Yüksek Lisans Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım