Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

İrlanda’da Yüksek Lisans

İrlanda’da Yüksek Lisans Hakkında

Yüksek kaliteli eğitimi uygun ücretlerle sunan İrlanda son dönemin popüler ülkeleri arasında yer almaktadır. İngiliz eğitim sistemini benimseyen İrlanda’nın köklü üniversiteleri, kaliteli akademik hayat isteyen öğrenciler için en iyi yüksek lisans seçenekleri arasında yer almayı sürdürmektedir.

İrlanda, ana dili İngilizce olan ülkeler arasında en sıcakkanlı ve yardımsever insanlara sahiptir. Ülkenin sıcakkanlı insanları öğrencilerin yeni hayatlarına kolaylıkla uyum sağlamalarına yardımcı olmaktadır. Öğrenciler yerel halkla kolaylıkla sosyalleşme fırsatı bularak kendilerini kültürel olarak hızla geliştirme fırsatı yakalarlar. Doğası ve tarihi güzellikleriyle de anılan bu güvenli ülkede yaşarken yapılabilecek pek çok aktivite bulunmaktadır. Dolayısıyla İrlanda’da dolu dolu yüksek lisans eğitimi almak öğrenciler için büyük fırsatlar taşımaktadır.

İrlanda’da Yüksek Lisans Eğitim Sistemi ve Süresi

Köklü üniversitelere sahip İrlanda’da yüksek lisans programları 1 yıldır. İrlanda’da yüksek lisans bölümleri İngilizce dilinde verilmektedir. Bu nedenle öğrencilerden İngilizce yeterlilik belgesi istenmektedir. Bazı üniversitelerde İngilizce eğitim verilen hazırlık programları bulunmaktadır. Çoğu üniversitede yüksek lisans dönemleri ise Eylül-Aralık ve Şubat-Haziran ayları arasında devam etmektedir.

İrlanda’daki üniversiteler dünya çapında saygınlığa sahiptir ve Türkiye’de YÖK tarafından tanınmaktadır. Öğrenciler, üniversitelerin uluslararası akreditasyona sahip olması ve burs imkanları sunması nedeniyle lisansüstü eğitimleri için İrlanda'yı tercih etmektedir.

İrlanda Yüksek Lisans Kabul ve Başvuru Şartları

İrlanda’da yüksek lisans eğitimi almak için yerine getirilmesi gereken en önemli şart İngilizce yeterlilik ve yüksek not ortalamasıdır. Lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler, İngilizce yeterliliklerini TOEFL veya IELTS sınavlarıyla belgelemek zorundadır. İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler için bazı İrlanda üniversitelerinde pre-master adı verilen hazırlık sınıfları bulunmaktadır. Akademik İngilizce eğitimi verilen hazırlık süreci kişinin ihtiyacına göre 1 ya da 2 dönem sürmektedir. Bununla birlikte öğrencinin okuduğu lisans bölümünün İrlanda’da başvuracağı yüksek lisans programıyla uyumlu olması kabul oranını artırır. Öğrencinin kendi bölümüyle alakasız bir bölüme kabul edilme olasılığı ise çok düşüktür. İrlanda yüksek lisans kabul ve başvuru şartlarını şu şekilde özetlemek ise mümkündür:


 • IELTS, TOEFL minimum 6.0 puan
 • Lisans Diploması
 • Lisans Transkripti minimum 2.0 GPA
 • Referans Mektubu
 • Niyet Mektubu
 • CV, Sertifikalar, Portfolyo
 • Pasaport

İrlanda Yüksek Lisans Başvuru Dönemi ve Tarihleri

İrlanda Yüksek Lisans Başvuru Dönemi

Genel Başvuru Tarihi

Güz Dönemi

Kasım

Bahar Dönemi

Nisan


*Tabloda İrlanda yüksek lisans genel başvuru tarihleri verilmiştir. İrlanda’da gitmek istediğiniz üniversitenin net başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız.

İrlanda Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

İrlanda yüksek lisans bölümlerinden yana öğrencilere birçok alternatif sunmaktadır. Kaliteli eğitimleri ve güçlü akademik kadrolarıyla İrlanda üniversiteleri öğrencilere akademik bir kariyerin önünü açmaktadır. Öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği yüksek lisans bölümler ise şu şekildedir:


 • International Management
 • Digital Marketing
 • Economic and Financial Risk Analysis
 • International Business Law
 • Project Management
 • Politics and International Relations
 • Banking and Finance
 • Electronic and Computer Engineering

Yüksek Lisans Eğitiminde İrlanda

İrlanda Yüksek Lisans ve Yaşam

İrlanda kaliteli yüksek lisans eğitiminin yanı sıra öğrencilere renkli bir yaşam vadetmektedir. Yaşam maliyetlerinden ve kültürel zenginliklerden yana İrlanda fırsatlarla dolu bir ülkedir. İrlanda, sanat festivalleri ve zengin tarihi ile ünlüdür. Eğitimleri boyunca öğrenciler çeşitli kültürel aktivitelerde yer alarak eşsiz bir yaşam deneyimi elde etmektedirler. Öğrenciler için İrlanda’da yaşam maliyetleri ise Avrupa ülkelerine göre daha uygun rakamlara sahiptir. Bununla birlikte üniversiteler öğrencilere burs imkanları sunmaktadır.

Akademik kariyerin yanı sıra küresel şirketlerde parlak bir gelecek için İrlanda en iyi fırsatlardan biridir. İrlanda büyük bilişim firmalarına sahiptir. Dolayısıyla kariyer adımlarını İrlanda'da atmak isteyen öğrenciler Amazon, Twitter, Microsoft ve Apple gibi çok uluslu küresel şirketlerde staj yapma olanağına sahip olmaktadırlar.

İrlanda Yüksek Lisans Vize & Çalışma İzni

İrlanda’da yüksek lisans eğitimi için öğrencilerin vizeye sahip olmaları gerekmektedir. Yüksek lisans için İrlanda uzun dönem öğrenci vizesine başvurulmaktadır. Öğrencilerin gündelik yaşamlarına yardımcı olmak isteyen İrlanda yüksek lisans okurken uzun dönem vizeye sahip olan öğrencilere part time çalışma hakkı sunmaktadır. Böylelikle öğrenciler haftada 20 saat çalışarak geçim masraflarının bir kısmını kolaylıkla karşılayabiliyorlar. İrlanda ayrıca lisansüstü eğitim sonrasında kişilere 2 yıllık oturma izni ve çalışma izni de vermektedir.

İrlanda Yüksek Lisans Ücretleri

İrlanda’da yüksek lisans ücretleri; üniversiteye, şehre, kişinin yaşam tarzına göre değişen rakamlara sahiptir. Yaklaşık olarak İrlanda’da yüksek lisans yaşam maliyetleri tablodaki gibidir:

İrlanda Yüksek Lisans Maliyetleri

İrlanda’da Yüksek Lisans Ücretleri Yıllık

€12.000 - €28.000 

1 Aylık Konaklama

€500 - €1200

1 Aylık Beslenme

€400 - €1000

1 Aylık Diğer Masraflar

€200 - €900 

*Tabloda yer alan İrlanda yüksek lisans maliyetleri ortalama rakamlara sahiptir.

Global Vizyon İrlanda Yüksek Lisans Danışmanlığı

Global Vizyon, uzman kadrosuyla yurtdışı danışmanlığı hizmeti veren bir kurumdur. İrlanda’da yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için en iyi programları ve okulları organize eden Global Vizyon, öğrencilerin kabul oranını artırmaktadır. Siz de İrlanda’da yüksek lisans eğitimi almak için hemen Global Vizyon ile iletişime geçebilirsiniz.

Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Kaplan Dublin’e giden öğrencimiz Erkin Ocak’tan gelen bir fotoğraf. Bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz. Umarız ki keyifli vakit geçiriyorsundur.

Erkin Ocak

Sıkça Sorulan Sorular

İrlanda'da yüksek lisans kaç yıl?
  İrlanda’da yüksek lisans 1 yıldır. Yüksek lisans programına göre değişiklik olmakla birlikte genel olarak eğitim süresi 1 yıl sürmektedir.
İrlanda’da yüksek lisans için gerekli belgeler nelerdir?
  İrlanda’da yüksek lisans eğitimi için gerekli belgeler arasında; lisans transkripti, yabancı dil skoru, niyet mektubu, lisans mezuniyet diploması ve referans mektubu yer almaktadır.
İrlanda’da yüksek lisans şartları nelerdir?
  İrlanda’da yüksek lisans programlarına katılmak isteyen gençlerin öncelikle iyi bir İngilizceye sahip olması gerekmektedir. Öğrencinin diploma notu ne kadar yüksekse kabul edilme oranı da o doğrultuda artmaktadır. Bunun yanı sıra öğrencinin diploma notunun da 4’lük sistemde minimum 2’nin üzerinde olması beklenir.
İrlanda’da yüksek lisansa kimler başvurabilir?
  İrlanda’da kariyer hedefi olan, akademik olarak kendini geliştirmek isteyen, lisans ortalaması yüksek ve İngilizce seviyesinde yeterliliğe sahip olan kişiler İrlanda’da yüksek lisans eğitimine başvurabilirler.
İrlanda’da yüksek lisans bursları var mı?
  İrlanda’da yüksek lisans için üniversitelerin burs programları ve kurumları bulunmaktadır. Ayrıntılı İrlanda yüksek lisans bursları için lütfen bizimle iletişime geçin.
Bizimle konuşun

İrlanda Lisans Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım