Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

FOM Üniversitesi

FOM Üniversitesi

FOM Üniversitesi, Almanya’nın batısındaki en büyük üniversitelerden biridir. Almanya’daki en genç üniversite olan FOM 1994 yılında açılmıştır. Günümüzde üniversitenin altyapısı sürekli olarak geliştirilmekte olup 2.000’den fazla profesör ve öğretim görevlisiyle öğrencilere kaliteli eğitim sağlanmaktadır. FOM Uluslararası Üniversitesi, akademik teoriyle günlük pratik uygulamaları bir arada sürdürmektedir.

FOM, Almanya'nın en iyi özel üniversitelerinden biridir. Üniversite uluslararası geçerliliği olan lisans ve yüksek lisans derecelerinin yanı sıra, çalışan öğrenciler için akademik yeterlilik kazanma fırsatı da sunmaktadır. Eğitim; ekonomi, hukuk, sosyal bilimler, IT ve mühendislik alanlarındaki uygulamalı derslere odaklanmaktadır. Öğrenciler üniversite derslerini sadece gündüzleri değil, mesai saatleri dışında ve hafta sonu da alabilmektedir.

Neden FOM Üniversitesi?

FOM; Avrupa, Asya, Avustralya, Afrika ve ABD'deki tanınmış üniversitelerle işbirliği yapmaktadır. Böylelikle, FOM'daki öğrenciler İspanya veya İrlanda'da bir döneme kadar öğrenim görebilir; New York'ta bir haftalık bir dil programından veya Cape Town'da iki haftalık bir yaz okulundan eğitim deneyimi kazanma fırsatını elde edebilirler. 

FOM Üniversitesi'ndeki dersler, eğitim ve iş dünyasında tanınan akreditasyonlara sahiptir. 2012 yılında uluslararası akreditasyon kurumu FIBAA, FOM'un kalite yönetim sistemini kontrol ederek akredite notunu vermiştir. FOM Üniversitesi, tüm Avrupa'da 26 araştırma enstitüsü ile araştırma gücüne liderlik etmektedir. Bu araştırma enstitüleri, öğrencilere gerekli mesleki becerileri geliştirme ve bilimsel faaliyetlerdeki deneyimi artırma fırsatı vermektedir.

FOM Üniversitesi Başvuru Koşulları

FOM Üniversitesi, son zamanlarda Türk öğrenciler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Üniversiteye kabul alacak öğrencinin 12 yıllık zorunlu eğitim almış olması şarttır. Eğer öğrenci zorunlu eğitimin 11 yıl olduğu dönemde liseden mezun olduysa FOM Üniversitesine kabul edilmesi durumunda 1 yıllık hazırlık programına tabi tutulmaktadır. Yüksek lisans programları için üniversitenin kabul komitesi ise Türk öğrencilerin lisans programındaki not ortalamasına dikkat etmektedir. Türk öğrencilerin yüksek lisansa başlayabilmesi için, İngilizce dil bilgisini doğrulaması gerekmektedir. 

  FOM Üniversitesi Yüksek Lisans Başvuru Şartları

  • Lise diploması
  • Lise transkripti
  • CV; okul içi ve dışı aktiviteler
  • Motivasyon Mektubu
  • TOEFL 73 puan ya da IELTS sınavından min. 5.0 puan almış olmak


   FOM Üniversitesi Yüksek Lisans Başvuru Şartları

   • Lisans diploması
   • Lisans transkripti
   • Referans mektubu
   • TOEFL min. 80 puan 
   • Motivasyon mektubu
   • CV

   FOM Üniversitesi Başvuru Tarihleri

   FOM Üniversitesinin lisans ve yüksek lisans eğitimleri Ekim ayında başlamaktadır. Türk öğrencilerin en geç Temmuz ayında belgeleri üniversiteye sunması gerekmektedir. Üniversitenin kesin başvuru tarihleri için mutlaka Global Vizyon danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

   FOM Üniversitesi Lisans Bölümleri

   FOM Üniversitesinde İngilizce ve Almanca dillerinde çok yönlü lisans eğitimi sunulmaktadır. Dünyanın her köşesinden lisans eğitimi için FOM’u tercih eden öğrencilerin tercih ettiği lisans bölümleri ise şu şekildedir: 

   • Big Data & Business Analytics
   • Design & Innovations Management
   • Industrial Engineering
   • Industry 4.0 & Management
   • Accounting & Financial Management 
   • International Marketing
   • Business Administration (MBA)


   “FOM kabul almak için dil yeterliliği önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Almanya’da dil okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

   FOM Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

   FOM Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi almak başarılı bir kariyerin temelini oluşturur. Öğrencilerin tercih edebileceği FOM Üniversitesi yüksek lisans programları şunlardır:

   • Industrial Engineering
   • Business Administration
   • Business Administration - Logistics
   • Electrical Engineering & Information Technology
   • Mechanical Engineering & Digital Technologies

   Almanya’da yüksek lisans programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz. “

   Almanya’nın En İyi Özel Üniversitesi FOM

   FOM, öğrencilerine yüksek kalitede eğitim sağlamaktadır. Üniversitenin yüksek eğitim standartları bağımsız anketler ve ödüller tarafından kanıtlanmaktadır. FOM, "StudyCheck" değerlendirme anketi doğrultusunda “Almanya’nın en iyi üniversitesi 2022” ödülüne layık görülmüştür. Almanya’nın en iyi özel üniversitelerinden FOM; “2021 yılının en iyi dijital eğitim sağlayıcısı” ödülünü kazanmış; İşletme okulları / İşletme üniversiteleri kategorisinde en iyi üniversite olarak seçilmiştir. Bununla birlikte FOM’dan mezun olan öğrencilerin yüzde 96'sından fazlası okullarını başkalarına tavsiye etmektedir. 

   FOM Üniversitesi Öğrenci Sayısı

   FOM Üniversitesinde 50.000’den fazla öğrenci eğitim almaktadır. FOM Üniversitesi farklı ulustan gelen öğrencileri ile kozmopolit ve çok kültürlü öğrenme ortamına sahip olan bir üniversitedir. Üniversite Almanya'da yaşam ve çalışma ile ilgili yabancı öğrencilere yardım etmektedir.

   FOM Üniversitesi’nden Mezun Olan Ünlüler

   FOM Ekonomi ve Yönetim Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde öğrenim görmüş tanınmış kişiler arasında; 

   • Prof. Dr. Christoph Juhn,
   • Tek Kürek Dünya Şampiyonu Alman Kürekçi Oliver Zeidler, 
   • Ritmik Jimnastikçi Edita Schaufler, 
   • Yazar Lars Heim ve 
   • Gazeteci Marco Mainz yer almaktadır. 


   FOM Üniversitesi Kampüsü Hakkında

   FOM Üniversitesinin ana kampüsü, Almanya'nın Essen şehrinin doğusunda yer almaktadır. Essen’in muhteşem doğası ve tarihi mimarisi içinde bulunan kampüs, öğrencilere ders çalışmak ve dinlenmek için birçok seçenek sunmaktadır. Müze, tiyatro ve sinemaların çokluğu gençlerin kültürel gelişimi için fırsatlar yaratmaktadır. Şehirde staj imkanı sunan büyük şirketlerin ofisleri de bulunmaktadır. Üniversiteden Düsseldorf Uluslararası Havaalanına ulaşım ise arabayla yaklaşık 30 dakika; toplu taşıma ile 1 saat 30 dakika kadar sürmektedir. 

   FOM Üniversitesi Sosyal Olanakları

   FOM Üniversitesinde öğrenci hayatı çok canlıdır. Üniversitede öğrencilerin gündelik hayatı kültürel etkinlikler ve spor yaşamıyla birleşmektedir. FOM’da öğrenciler, hobilerine göre gruplara dahil olarak sosyal hayatlarını canlandırıyor; spor yarışmaları ve turistik gezilere katılarak kültürel olarak kendilerini geliştirme fırsatını elde ediyorlar. 

   FOM Ekonomi ve Yönetim Uygulamalı Bilimler Üniversitesi kütüphane ve IT donanımdan yana da oldukça güçlüdür. Üniversite kütüphanesinde ders kitapları ve bilimsel eserler haricinde modern edebiyat, klasik eserler ve çok daha fazlasını bulmak mümkündür. FOM, gelişmiş bir spor alt yapısına sahiptir. Öğrenciler spor sahalarını istediği zaman kullanabilmektedir. Bununla birlikte öğrenciler spor kulüplerinde aktif çalışma yürütebilmektedir. 

   FOM Üniversitesi’nin İş Olanakları

   FOM Üniversitesi uluslararası öğrencilere kariyer konusunda destek vermektedir. Başarılı bir kariyere ulaşmak için FOM, öğrencilerine birçok istihdam programı sunar. Üniversite iş fuarları ve seminerler düzenleyerek öğrencilerine büyük şirketlerde çalışma fırsatı sağlamaktadır. Uluslararası Ofis ise öğrencilerin iş bulmalarına, güçlü bir özgeçmiş yazmalarına ve iş görüşmesine hazırlanmalarına yardımcı olur.

   FOM Üniversitesi Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları

   FOM Üniversitesi, yabancı öğrencilere konaklama bulma konusunda her türlü soruda yardımcı olan uluslararası bir destek ekibine sahiptir. Yeni öğrencilerin konaklama arayışına mümkün olduğu kadar erken başlaması önemlidir. Üniversitenin desteği aynı zamanda kira sözleşmelerinin öğrenci imzalamadan önce kontrol edilmesini de kapsamaktadır. Konaklama fiyatları ise yıllık 4000-7000 Euro arasındadır. Konaklama ücreti konaklama tipine göre değişmektedir.

   FOM Üniversitesi Fiyatları ve Burs Olanakları

   FOM Üniversitesi uluslararası öğrencilerine burs imkanları sağlamaktadır. Burslar hakkında detaylı bilgi almak için Global Vizyon danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. FOM Üniversitesi fiyatları ise ortalama olarak şu şekilde sıralanabilir: 

   FOM Üniversitesi Fiyatları

   FOM Lisans Fiyatları

   £24.000 – £26.000

   FOM Yüksek Lisans Fiyatları

   £17.000 – £23.000

   FOM MBA Fiyatları

   £17.500 


   FOM Üniversite için Öğrenci Vizesi

   FOM Üniversitesi’nde eğitim almak için Türk öğrencilerin öğrenci vizesi almaları gerekmektedir. Vize, çalışma izni ve oturma izni hakkında detaylı bilgi almak için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.   Bizimle konuşun

   Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

   Hemen Sizi Arayalım