Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Dalhousie University

Dalhouise University – Dalhouise Üniversitesi

1818’de kurulan, yaklaşık 30.000 öğrenciyi ağırlayan ve Kanada’nın eğitim kültürüyle sentezlenen yenilikçi, modern, araştırmacı bakış açısıyla her öğrencisine ve her akademik personeline iyi ve doğruları öne çıkaran bir anlayış armağan eden Dalhouise Üniversitesi, 8 akademik dalda hizmet veriyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Dalhouise Üniversitesi başvuru zamanı

Dalhouise Üniversitesi öğrencilerinin üniversiteye ilk adım atmadan evvel tüm hazırlıkları yapmaları için son başvuru tarihi 1 Mart.

Dalhouise Üniversitesi bölümleri

Agriculture

Architecture and Planning

Arts and Social Sciences

College of Continuing Education

Computer Science

Dentistry

Engineering

Graduate Studies

Health

Law

Management

Medicine

Science

Lokasyon

Dalhouise Üniversitesi nerede?

Yaklaşık 200 program ve 4.000 ders seçeneği sunan Dalhousie Üniversitesi, Kanada’nın Halifax bölgesinde bulunuyor. Öğrencilerine yurt odalarında konaklama garantisi sunan ve zengin yemek seçenekleri ile kültür değişimini hissettirmeyen Dalhousie Üniversitesi’nin kampüsünde; spor alanları, kütüphane ve okuma salonları, hobi alanları ve öğrencilerin keyifle zaman geçirecekleri mekanlar yer alıyor. Akademik kadrosunun özel araştırmalar sayesinde üstün başarılar sağlayan Dalhousie Üniversitesi, İngilizce desteği isteyen öğrencilere ortak kurumları yardımıyla dil eğitiminde destek oluyor. Mimarisi ile herkesi hayran bırakan kampüsünde öğrencilerine keyifli ve ilham veren bir eğitimin zemini hazırlayan Dalhousie Üniversitesi’nden havaalanına sadece 40 dakikada ulaşılabiliyor.

Dalhouise Üniversitesi ve ranking/sıralamalar

  • Dalhouise University, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 300’de bulunuyor.

  • Dalhouise University, en iyi Kanada üniversiteleri sıralamasında ilk 50’de bulunuyor.

Lisans programlarının kabul şartları

  • En az 92 TOEFL puanı

  • En az 6,5 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım