Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

CBS- Cologne Business School - Germany

CBS Cologne International Business School Business School Hakkında

Cologne International Business School (CBS), Avrupa’nın öncü işletme okullarından biri olup 1993 yılında kurulmuştur. Özellikle endüstriyel yönetim alanında ustalaşmış eğitim şekliyle CBS, 75'i aşkın ülkeden 1900 öğrencisi ile enternasyonel bir eğitimi benimseyen devlet onaylı özel bir üniversitedir. CBS International Business School, 1.086 milyon nüfuslu; Almanya'nın en popüler ve yurt dışında lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından çokça tercih edilen şehirlerinden biri olan Köln'de yer almaktadır.

İngilizce eğitim imkanı sağlayan Köln İşletme Okulu; Bachelor of Science, Master of Arts, Master of Science ve MBA programlarında uzman akademik kadroya sahiptir. Kozmopolit bir konumda yer alan Cologne International Business School, öğrencilerine teorik derslerinin çeşitliliğinin yanı sıra sektörel deneyim kazandırma konusunda da oldukça fazla imkan tanımaktadır. Okul, öğrencilerini iş dünyasına hazırlamayı amaç edinirken aynı zamanda uluslararası bağlantıları ile de staj imkanları sunmaktadır. 

Neden CBS International Business School?

Uluslararası bir okul olan ve yurtdışında eğitim almak isteyen binlerce öğrencinin son yıllardaki gözdesi CBS International Business School, özellikle ekonomi ve işletme bölümlerinde kariyer yapmak isteyen öğrenciler için biçilmiş kaftan olma özelliği taşımaktadır. Sunduğu kaliteli eğitimin yanı sıra, CBS mezunlarından oluşan güçlü sosyal ağ, öğrenci kulüpleri ve modern kampüs olanaklarıyla da Köln İşletme Okulu yurt dışında okumak isteyen öğrencilerin ilgi odağı olmuştur. 

Cologne International Business School 40'a yakın eğitim programıyla; Bachelor, Master ve MBA derecesiyle öğrencilere kolay mezuniyet koşulları sağlamaktadır. Köln İşletme Okulu’nun bünyesinde barındırdığı çok kapsamlı eğitim programları; güçlü bir akademik altyapıya ve uygulamalı bir yaklaşıma sahiptir. Üniversitenin tüm bölümleri Almanca ve İngilizce olmak üzere, eğitim kapsamında tam zamanlı lisans; yarı zamanlı lisans ve ''Work&Study'' gibi seçiminize dayalı öğretim programları bulunmaktadır.

CBS International Business School öğrencilerine eğitim süresince ve sonrasında kendi kariyer merkezinde 750'den fazla partner firma ile iletişim şansı da sunmaktadır. 120'ye yakın uluslararası üniversite ile işbirliği yapan CBS, öğrencilere yurtdışında değişim ve staj programlarına katılma gibi birçok olanak sunar. Tüm bunların yanında CBS sosyal becerilerinizi geliştirmenizi sağlayacak yılda 200'den fazla etkinlik düzenlemektedir.

Devamını Oku

Köln İşletme Okulu Mentorluk Programı

Köln İşletme Okulu, uluslararası öğrencileri için Mentorluk Programı sunmaktadır. Program kapsamında, daha deneyimli ve üst dönemlerden öğrenciler yeni kayıt olan öğrencilerin, eğitim başlangıcındaki adaptasyon süreçlerine yardımcı olmaktadır.Üniversite hakkındaki tüm bilgileri yeni öğrencilerle paylaşan mentorlar ile öğrencilerini hızlı bir şekilde kaynaştırmayı amaçlayan CBS; öğrencilerini daha ilk anda samimi bir kampüs hayatına davet etmektedir.

CBS Dünya Başarı Sıralaması & Akreditasyon

CBS; 2019 ve 2020 yıllarında Almanya'nın önde gelen ve saygın yayınlarından biri olan ''WirtschaftsWoche'' tarafından, Kuzey-Vestfalya ve Rheinland-Pfalz eyaletlerindeki muadilleri arasında; ''Industrial Management'' branşında, en iyi özel yüksek öğrenim kurumu seçilmiştir.

CBS akademik ve kariyer başarısı nedeniyle kurulduğu günden bu yana yurtdışında eğitim görmek isteyen birçok öğrencinin ilgi odağı olmaktadır. Gerek CBS mezunlarının oluşturduğu sosyal ağ, aktif öğrenci kulüpleri ve yenilikçi kampüs anlayışı da CBS'in sunduğu üst düzey eğitimin yanında dikkat çekmeye devam etmektedir. 

Cologne Business School Başvuru ve Kabul Şartları

CBS özellikle yurtdışında lisans veya yurtdışında yüksek lisans yapmak isteyen yabancı öğrenci adayları tarafından çokça tercih edilen üniversitelerden biridir. CBS lisans bölümleri için geçerli bir lise diploması; yüksek lisans bölümleri için ise geçerli bir lisans diploması talep etmektedir. Bunun yanı sıra her başvuruda mutlaka bulunması gereken CBS başvuru koşulları ve evrakları şunlardır: 

  • Tablo formatında hazırlanmış bir CV
  • Son bitirilen okulun diploması
  • Niyet mektubu
  • Pasaport fotokopisi
  • Geçerli bir formatta hazırlanmış transkript
  • İngilizce yeterlilik belgesi; IELTS 6.5 puan ya da TOEFL 83 puan

Yüksek Lisans programları için ise; 4 yıllık bir üniversiteden mezun olan herkes yüksek lisans başvurusu yapabilmektedir. Yüksek lisans ve MBA programları için yabancı ve türk öğrencilerden 92 puan istenmektedir. Ayrıca üniversiteye kabul süresince Skype üzerinden sıklıkla online görüşmeler düzenlenmektedir.

İngilizce yeterlilik alanında bu nitelikleri karşılayamayan öğrenciler için ise farklı bir imkan daha bulunmaktadır: CBS ''Foundation Year'' adı altında, bu öğrencilere bir hazırlık senesi programı sunmaktadır. Hazırlık senesini başarıyla tamamlayan öğrenciler, hemen akabinde tercih ettikleri bölümlerde eğitimlerine başlayabilmektedirler.

“Cologne International Business School kabul almak için dil yeterliliği önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Almanya’da dil okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

Cologne International Business School Başvuru Tarihleri

CBC Cologne International Business School İngilizce öğrenim programlarının son başvuru tarihleri 15 Mayıs’tır. Vize işlemleri uzun sürdüğü için başvuru yapmak isteyen öğrencilerin kabul edilme şanslarını arttırmak adına, en az 4-5 ay öncesinde başlamalıdır.

Başvuru ve kabul süresince herhangi bir sorun yaşanmaması için, mutlaka Global Vizyon danışmanlarımızla iletişime geçmelerini öneririz.

Cologne Business School Bölümleri

1993'den beri saygınlığını koruyan bir üniversite olan Cologne International Business School özellikle endüstriyel ekonomi ve işletme bölümlerinde; geniş ve yetkin akademik kadrosu ile bir çok popüler bölümü bünyesinde barındırmaktadır. Aşağıda yer alan tabloda ise CBS en çok talep gören bölümlerine yer verilmiştir. Detaylı CBS programları için lütfen iletişime geçin.

En çok talep gören CBS İngilizce Lisans Bölümleri

Sömestr

Kampüs

Cologne Business School Program Fiyatları

International Business (Uluslararası İşletme)

6

Cologne / Mainz / Postdam


Digital Marketing (Dijital Pazarlama)

6

Cologne


Financial Management (Finansal Yönetim)

6

Cologne / Mainz / Postdam


Human Resource Management & Leadership (İnsan Kaynakları Yönetimi ve Liderlik)

6

Cologne / Mainz / Postdam


International Trade (Uluslararası Ticaret)

6

Cologne


Financial Management (Finansal Yönetim)

6

Cologne / Mainz / Postdam


CBS Almanca Lisans Bölümleri

Sömestr

Kampüs

CBS Almanca Lisans Fiyatları

Logistic & Supply Chain Management (Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi)

6Marketing Management (Pazarlama Yönetimi)

6

Cologne / Mainz / Postdam


Business Management (İşletme Yönetimi)

6

Cologne


Business Psychology (İşletme Psikolojisi)

6

Cologne / Mainz“Almanya’da lisans eğitimi tüm okullarda benzer süreçleri kapsamaktadır. Dilerseniz lisans bölümlerini ve eğitim sistemini incelemek için Almanya’da Lisans Eğitimi sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.”

Cologne Business School Yüksek Lisans Programları

CBS İngilizce Yüksek Lisans Bölümleri 


Sömestr

Kampüs

Cologne Business School Program Fiyatları

International Business (Uluslararası İşletme)

4

Cologne / Postdam


MBA

4

Cologne / Mainz


Entrepreneurship (Girişimcilik)

4

Cologne


Human Resource Management & Leadership (İnsan Kaynakları Yönetimi ve Liderlik)

4

Cologne / Mainz / Postdam


Marketing Management (Pazarlama Yönetimi)

4

Cologne / Mainz / Postdam


CBS Almanca Yüksek Lisans Bölümleri

Sömestr

Kampüs

CBS Almanca Yüksek Lisans Fiyatları

Digital Transformation Management (Dijital Dönüşüm Yönetimi)

4

Cologne / Mainz / Postdam


Business Psychology (İşletme Psikolojisi)


4

Cologne / Mainz


Nachhaltiges Management (Sürdürülebilir Yönetim)

4

Cologne


Strategic Management & Consulting (Stratejik Yönetim ve Danışmanlık)


4

Cologne / Mainz


Almanya’da yüksek lisans programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

Cologne Business School MBA Programları

CBS İngilizce MBA Programları


Sömestr

Kampüs

Cologne Business School MBA  Program Fiyatları

MBA International Management


4

Cologne / Mainz


Fast Track MBA

2

Cologne / Mainz


CBS Köln İşletme Okulu Öğrenci Sayısı

CBS'in, 75'i aşkın ülkeden yaklaşık 2000 öğrencisi bulunmaktadır. Özellikle uluslararası öğrenci sayısı oldukça yüksektir. Köln İşletme Okulu’nun yüksek kalitede oryantasyon hizmetleri, yabancı öğrencilerine her alanda yardımcı olmayı hedeflemektedir.

CBS Şehir ve Bölge Hakkında

Köln, Kuzey- Ren Vestfalya eyaletinin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence noktasıdır. Çok sayıda müze ve Orta Çağ kilisesine ev sahipliği yapan Köln, uzun ve zengin bir tarihe sahiptir. Şehir, Ren Nehri üzerindeki etkinlikleri; spor aktiviteleri, festivalleri ve Roma tarihi ile ön plana çıkmaktadır. Yaklaşık 100.000 öğrenciye ev sahipliği yapmanın yanı sıra, Köln aynı zamanda en çok yüksekokul ve üniversite öğrencisine sahip olmasıyla meşhurdur. Kozmopolit bir yapıya sahip olan şehirde çok sayıda yabancı yaşamaktadır. Böylelikle CBS öğrencileri halk ile etkileşime geçerek dillerini ve kültürlerini geliştirme fırsatı yakalamaktadır. 

Cologne Business School Kampüs Hayatı ve Sosyal Olanakları

CBS'nin kampüsü, konumu ve sunduğu konforlu olanakları sayesinde öğrencilere vakit geçirmekten keyif alacakları bir yer sunuyor. Öğrencilerin ihtiyaç duyduğu; kafeler, kütüphaneler, ders çalışma alanları, spor mekanları ve daha birçok şeyi kampüs içerisinde bulabilmek mümkündür. Okulun Köln başta olmak üzere; Mainz, Berlin/Potsdam, Aachen, Brühl, Solingen ve Neuss bölgelerinde toplamda 7 adet kampüsü bulunmakta olup her birinde birçok öğrenci kulübü ve öğrenci topluluğu bulunmaktadır. 

CBS'de kültürel çeşitlilik yıllardır süregelmiştir. Köln International Business School bünyesinde barındırdığı International Office aracılığıyla yılların tecrübesini yeni öğrencilerine taşımaktadır. Öğrencilerin ulaşım, konaklama gibi tüm ihtiyaçlarına International Office yardımcı olmaktadır. 

Öğrencilere her konuda yardımcı olmaya hazır Öğrenci Danışmanlığı, her Sömestr başlangıcında geleneksel olarak yeni gelen öğrencilerine sıcak bir Welcome-Week etkinliği ile çevreyi ve kampüsü tanıtmaktadır. CBS bununla kalmayıp sonraki süreçte de öğrencilere destek olması açısından bir de ''Studdy-Buddy'' programını geliştirmiştir. Böylece yeni öğrenciler, uzun süredir orada olanlar hızlı bir şekilde kaynaşarak kampüs hayatına hızlı ve güvenli başlangıç yapmaktadırlar.

Devamını Oku

CBS Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları

CBS yurt fiyatları ortalama olarak 323€ - 367€ bandındadır. Cologne International Business School konaklama konusunda öğrencilerine konforu sunmaktadır. CBS’in popüler “Südstadt” semtine çok yakın; tam donanımlı bir kendi öğrenci yurdu (Köln Student Residence) olduğu gibi Köln'de her bütçeye uygun konaklama seçenekleri de mevcuttur (Internationales Studentenzentrum Schweidt, Kölner Studentenwerk Castell Deutz vs).

Yurt ve konaklama başvuruları akademik dönem başlamadan en az 2 ay önce yapılmalıdır. Bu konuda tüm detaylı bilgileri Global Vizyon danışmanlarımızdan almanızı önermekteyiz.

Cologne International Business School için Öğrenci Vizesi Başvuruları

Herhangi bir Alman Üniversitesinde eğitim almak isteyen bir Türk öğrenci için iki vize seçeneği mevcuttur:

1- Öğrenci Adayı vizesi (Studienbewerbervisum)

Henüz bir Almanya üniversitesinden kabul almayan öğrenciler, öğrenci adayı vizesiyle 9 aya kadar üniversite öğrenimi konusunda bilgi alabilir ve bu sürede üniversitelerle temasa geçebilmektedir.

2- Eğitim Vizesi (Studienvisum)

Bir Alman üniversitesinden kabul mektubu almış olan öğrenciler, eğitim vizesi (Studienvisum) için başvurabilmektedirler.

Cologne International Business School başvurusu; Vize, çalışma izni ve oturma izni konusunda detaylı bilgi için Global Vizyon danışmanlarımız ile iletişime geçebilir, kafanızdaki tüm soru işaretlerini giderebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım