Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Carnegie Mellon University

Carnegie Mellon University – Carnegie Mellon Üniversitesi

1900 yılında Andrew Carnegie tarafından kurulan Carnegie Mellon Üniversitesi, dünyanın 100 farklı ülkesinden gelen 14.000’den fazla öğrencisiyle birlikte geleceği tasarlıyor. Mezunları arasında başta Nobel ve Turing olmak üzere uluslararası ödüller kazanmış birçok başarılı bilim insanı bulunan Carnegie Mellon University, bilgisayar bilimleri ve istatistik gibi bölümleriyle dikkat çekiyor. Carnegie Mellon Üniversitesi, ülkenin en başarılı özel araştırma üniversitelerinden biri olarak gösteriliyor. Carnegie Mellon University’nin 57 hektarlık kampüsünde bulunan geniş dinlenme alanları ve yüzlerce öğrenci organizasyonu, öğrencilerin birbirleri arasındaki etkileşimin kapsamlı ve bütüncül bir şekilde olmasını sağlıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Carnegie Mellon Üniversitesi başvuru zamanı

Carnegie Mellon University’e erken kayıt için son başvuru tarihi 1 Kasım, normal kayıt için son başvuru tarihi 1 Ocak.

Carnegie Mellon Üniversitesi’nde öğrenim görmüş tanınmış kişiler

Nobel ödüllü iktisatçı John Forbes Nash, dünyaca ünlü sanatçı Andy Warhol, yazar Kurt Vonnegut, tanınmış iş insanları David Tepper, Andreas Bechtolsheim ve Charles Gesche, Carnegie Mellon Üniversitesi’nde öğrenim görmüş tanınmış kişilerden bazıları. 

Lokasyon

Carnegie Mellon Üniversitesi Nerede?

Carnegie Mellon Üniversitesi Amerika’nın Pensilvanya Eyaleti’nde bulunan Pittsburgh şehrinde yer almaktadır. 

Üniversitenin Başarıları

  • Carnegie Mellon Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 50’de yer alıyor.

  • Carnegie Mellon University, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi üniversiteler arasında ilk 20’de bulunuyor.

  • Carnegie Mellon Üniversitesi’nin bilgisayar bilimleri ve bilgi sistemleri bölümü dünyada ilk 5’te; istatistik, elektronik mühendisliği ve tasarım bölümleri ise ilk 20’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • SAT Reasoning

  • ACT

  • Her bölümde minimum 25 olmak üzere toplam en az 102 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 7.5 IELTS puanı

Carnegie Mellon Üniversitesi bölümleri

Languages, Literature & Linguistics

Architecture

History, Philosophy & Theology

Art, Performing Arts & Design

Business & Management

Economics & Econometrics

Accounting & Finance

Physics & Astronomy

Mathematics & Statistics

Chemistry

Mechanical & Aerospace Engineering

Civil Engineering

Electrical & Electronic Engineering

General Engineering

Chemical Engineering

Psychology

Biological Sciences

Computer Science
Politics & International Studies

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım