Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Cardiff University

Cardiff Üniversitesi Hakkında

1883 yılında kurulan Cardiff Üniversitesi, modern bir araştırma üssü, benzersiz bir öğrenci deneyimi ve mükemmel konumu ile Birleşik Krallık'ın önde gelen üniversitelerinden biridir.

Cardiff Üniversitesi 1883 yılında kurulduğunda kolej olarak kabul edilmiştir. Bilim ve Teknoloji Enstitüsü ile birleşip üniversitenin anayasasını değiştirdikten sonra, üniversite ünvanını aldı. Özellikle Tıp fakültesinin kuruluşundan sonra oldukça popüler hale geldi.

Şimdi Birleşik Krallık'taki Cardiff Üniversitesi en büyük üniversitelerden biridir, parklar açısından zengin olan Cardiff şehrinin geniş bir bölgesinde kurulmuş durumdadır. Cardiff Üniversitesi'nin temel değeri, çeşitli alanlarda yürütülen en üst düzeyde araştırma faaliyetleridir. Bu araştırmalar sayesinde üniversite, İngiltere'nin en iyi 24 üniversitesinden oluşan ülkenin önde gelen araştırma kurumlarından biridir.

Cardiff Üniversitesi, Commonwealth Üniversiteleri Birliği (ACU), Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA), The Russell Group, İngiltere Üniversiteleri ile aktif olarak işbirliği yapmaktadır.

Neden Cardiff Üniversitesi

Cardiff Üniversitesi, çok çeşitli eğitim programlarına sahip bir üniversitesidir. Burada kamu, insani, biyomedikal, fizik bilimleri, mühendislik alanlarında lisans, yüksek lisans eğitimleri alınabilmektedir. Üniversite diplomaları dünya çapında işverenler tarafından tanınmaktadır.

Nitelikli öğretmenler üniversitedeki öğrencilerle her konuda çalışmaktadır. Her biri kendi faaliyet alanında uzmandır. Akademisyenler, geleneksel ve modern öğretim yöntemlerini kullanır, akademik bilginin aktarımı için disiplinler arası bir yaklaşım uygulanmaktadır.

Cardiff Üniversitesi’nde öğrenciler yüksek düzeyde bir akademik eğitimin yanı sıra zengin bir sosyal yaşam imkanı da bulmaktadır. Müfredat dışı programlar, öğrencilerin ilgi alanları dikkate alınarak gelişmektedir.

Cardiff Üniversitesi Dünya Başarı Sıralamaları

Cardiff Üniversitesidünyanın en iyi 200 üniversitesi arasındadır. QS 2021 sıralamasına göre Cardiff Üniversitesi, farklı ülkelerdeki 1000'den fazla üniversite arasında 151. sırada yer almaktadır.

Birleşik Krallık'ta Cardiff Üniversitesi, 2021 Complete University Rehberi'nde 30. sırada yer almaktadır.

Cardiff Üniversitesi, Birleşik Krallık'taki önde gelen araştırma üniversitelerini içeren prestijli Russell grubuna dahildir. Cardiff Üniversitesi, Birleşik Krallık'ta Araştırma Etkisi açısından 2. ve Araştırma Mükemmelliği açısından 5. sırada yer almaktadır.

Cardiff Üniversitesi, sanat ve beşerî bilimler, mühendislik ve teknoloji, yaşam bilimleri, doğa bilimleri, sosyal bilimler ve yönetim alanlarında en iyiler arasında yer almaktadır ve bu da QS sıralaması ile teyit edilmektedir. Üniversite, bağımsız THE üniversite sıralamasında ilk 90'da yer almaktadır.

Cardiff Üniversitesi Öğrenci sayıları

Cardiff Üniversitesi'nin 27.000 öğrencisi vardır ve bunların 28%130 ülkeden uluslararası öğrencidir.Cardiff Üniversitesindekadın öğrencilerin erkeklere oranı 59- 41.

94 dil konuşulan çok kültürlü Cardiff, Galler'in turistik cevheri olarak kabul edilmektedir. Üniversitede her yabancı öğrenci kendini evinde gibi hissedebilmektedir.

Cardiff Üniversitesi Öğrenci Mezun olan Ünlüler

Roy Harris Jenkins – Avrupa Komisyonu Eski Başkanı

Wayne David– Avrupa Parlamentosu Eski Üyesi

Erol Erduran– Türk Yazar

Sir Martin Evans – Nobel ödüllü, Fizyoloji veya Tıp

Robert Huber – Cardiff Üniversitede profesörü, Nobel ödüllü, Kimya
Nathan Cleverly– Boks Şampiyonu

Huw Edwards– BBC News Muhabiri

Cardiff Üniversitesi Sosyal Olanakları

Cardiff Üniversitesi öğrencilerinin sosyal hayatı zengin ve çeşitlidir. Üniversitede 140'tan fazla siyasi, kamusal, kültürel topluluk faaliyet göstermektedir. Cardiff'e ve İngiltere'nin diğer şehirlerine geziler, yaratıcı seçmeli dersler, diskolardan büyük ölçekli gösteri programlarına kadar eğlence etkinlikleri, ders dışı zamanlarda öğrencilerin ilgisine sunulmaktadır. Üniversite spora özel önem vermektedir. Cardiff Üniversitesi'nde 60 spor bölümü ve kulüp bulunmaktadır.

Cardiff Üniversitesinde her öğrenciye zengin bir öğrencilik hayatı sunulmaktadır. Yabancı dil bilgisini artırmak, diğer ülkelerin kültürlerini öğrenmek, kütüphanede vakit geçirmek, tiyatroları veya sinemaları ziyaret etmek, alışveriş merkezinde veya şehrin yeşil sokaklarında yürümek gibi olanaklar Cardiff'te mümkündür. Cardiff Üniversitesi'ne kaydolan yeni öğrenciler otomatik olarak Öğrenci Birliği'ne üye olmaktadır ve bu da pek çok avantaj, hizmet, eğlence ve yardım anlamına gelmektedir. Birlik, faaliyetleri kültürel, politik veya sosyal nitelikte olabilen, öğrenciler tarafından bağımsız olarak düzenlenen yüzden fazla farklı topluluğu içermektedir. Bu tür topluluklar, öğrencilerin hayallerin gerçekleşmesine, fırsatların yaratılmasına, ufkunun genişletmesine, seyahat etmesine, gelişmesine ve etkileşime girmesine yardımcı olmaktadır.

Cardiff Üniversitesi Şehir ve Bölge Hakkında

Cardiff Üniversitesi kampüsü, Galler'in başkenti olan Cardiff şehrinde yer almaktadır. Cardiff, çok kültürlü bir tarihe sahip canlı, uygun fiyatlı modern bir şehirdir.

Cardiff, yaklaşık 330.000 nüfusuyla nispeten küçük bir şehirdir. Şehir güvenli ve arkadaş canlısıdır, öğrenciler nüfusun %20'sini oluşturmaktadır. Cardiff'te işletme giderlerinin maliyeti nispeten uygundur. NatWest Öğrenci Yaşam Endeksi 2019'a göre Cardiff, Birleşik Krallık'taki en uygun fiyatlı öğrenci şehridir.

Cardiff, hoşgörüsü ve diğer kültürlere açıklığıyla tanınan bir şehirdir. Bu değerler üniversitenin “Doğruluk, Birlik ve Uyum” sloganına da yansımaktadır.

Cardiff Üniversitesi için Başvuru Koşulları

Cardiff Üniversitesi için başvuru şartlarını şu şekilde açıklayabiliriz. 

Öğrencilerin son zamanlarda ilgi gösterdiği Cardiff Üniversitesi Lisans programlarına girmek için;

 • Lisans programları için, Lise mezunu olmak ve mutlaka Cardiff Üniversite’nin kabul ettiği bir “foundation” programını tamamlamak gerekmektedir. 
 • International Baccalaureate (IB) Diploma veya A-Level sahibi öğrenciler direk programın ilk senesine kabul edilirler. 

Cardiff Üniversitesi Yüksek Lisans programları için ;

 • 4 yıllık bir üniversiteden lisans diploması sahibi olan herkes yüksek lisans başvurusu yapabilmektedir.
 •  Lisans ve yüksek lisans programları için 6.5 veya 7.0 IELTS sonucu , 100 veya 107 IBT Toefl sonucu istenir. Bölümden bölüme istenilen sonuç değişiklik göstermektedir.


Foundation Courses- Hazırlık Kursları Cardiff Üniversitesi Hazırlık Programı, Öğrenciyi İngilizce eğitiminin yanısıra ayrıca seçilecek olan alana da hazırlar. Sanat, Beşeri Bilimler, Hukuk ve Sosyal Bilimler (sanat, beşeri bilimler, hukuk, sosyal bilimler)İşletme, Ekonomi, Muhasebe ve Finans (işletme, ekonomi, muhasebe, finans)Mühendislik, Fizik Bilimleri ve Mimarlık (mühendislik, fizik, mimarlık)

Sağlık, Tıp ve Yaşam Bilimleri (sağlık, tıp ve doğa bilimleri) gibi bölümlerde hazırlık sunmaktadır. Hazırlık Programı başarıyla tamamlayan öğrenci, bu alanlardan seçilen uzmanlığa girmektedir.

Cardiff Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri

Cardiff Üniversitesinin programları: 

 • Medya Çalışmalarında dünyada 22. 
 • Mimarlık/Yapılı Çevrede dünyada 46. 
 • Eczacılıkta dünyada 55. sırada yer almaktadır.
 • Psikolojide 58. sıraya ulaşarak dünyanın en iyi 151 Üniversitesinden biri olarak gösterilmektedir. 
 • Dil ve Edebiyat, 
 • Diş Hekimliği,
 • Hemşirelik, 
 • Sosyal Politika ve Yönetim programları 2024'e göre QS Dünya Üniversite Sıralamalarına göre ilk 100'de yer almaktadır.

Cardiff Üniversitesi'nin lisans eğitimi The Guardian Üniversitesilerinin programlarının rehberliğine göre

 • Medya ve Film Çalışmalarında 2. sırada
 • Mimarlıkta 5. sırada, 
 • Psikolojide 10. sırada,
 • Diş Hekimliğinde 12. Sırada
 • Eczacılıkta 8. sırada olmak üzere Birleşik Krallık'ta mükemmel olarak kabul edilmektedir. 

Yurtdışında Yüksek Lisans Programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

Cardiff Üniversitesinde kabul almak için dil yeterliliği son derece önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı Dil Okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

Cardiff Üniversite İş Olanakları

Cardiff Üniversitesi'nin öğrencileri, iş bulmak ve öğrenci vizesinden çalışma vizesine geçmek için mezun olduktan sonra bir yıla kadar Birleşik Krallık'ta kalabilmektedir. Cardiff Üniversitesi mezunları, kısmen üniversitenin QS Dünya Üniversite Sıralamasına göre işverenler arasında iyi bir itibara sahip olmasından dolayı hızla iş bulabilmektedir.

Mezunların %95'inden fazlası mezun olduktan 6 ay sonra istihdam edilmektedir.

Cardiff Üniversite Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları

Cardiff Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Lisans Programları

17.000£ - 23.000£

Yüksek Lisans Programları

22.000£ - 26.000£ 

MBA

27.000£

Foundation- Hazırlık

15.000£

Öğrenciler üniversitede eğitim alırken bir yandan da çalışarak yaşam maliyetlerini ve eğitim ücretlerinin bir kısmını karşılamak isterlerse Global Vizyon sitesindeki Work and Study Programlarını inceleyebilir.

Burs Olanakları;
Cardiff Üniversitesi lisans programlarında yıllık 2000 Sterline kadar kısmi burs vermektedir. Yüksek Lisans bursu almak için en geç Mayıs ayı sonuna kadar Üniversiteye bir “essay” ile başvuru yapılmalıdır.

Cardiff Üniversite Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları;

Cardiff Üniversite sadece eğitim faaliyetleri için değil, aynı zamanda boş zaman, rahat yaşam ve gelişim için gerekli tüm koşulları yaratmaktadır.

14 yurt binlerce öğrenciyi ağırlayabilmektedir. Yurtlar Cardiff Üniversiteden farklı mesafelerde farklı binalarda bulunmaktadır.

Maliyet, yere ve koşullara bağlı olarak değişir, ancak, yaşamanın rahatlığını ve çalışma yerine yakınlığı garanti etmektedir. Fiyatlar, akademik yılbaşına 5.000£ ila 6.000£ arasındadır.

Cardiff Üniversite Başvuru Tarihleri;

Cardiff Üniversitesi öğrencileri en geç Mayıs ayında İngilizce yeterlilik belgesini üniversiteye sunmaktadır. Cardiff Üniversitesi YüksekLisans eğitim başvurular için evrakların okula gönderilmesi en geç Mayıs ayında tamamlanmış olmalıdır.

Üniversitenin kesin başvuru tarihler için mutlaka danışmanlarımız ile iletişime geçmeye tavsiye ediyoruz.

Cardiff Üniversite İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

CardiffÜniversitesinde eğitim almak için Türk öğrenciler TIER 4 vizeye sahip olmak zorundadır. TIER vizeye sahip olan Türk öğrenciler çalışma izni da almaya hakkına sahiptir. Vize, çalışma izni ve oturma izni hakkında daha detaylı bilgi almak için Global Vizyon danışmanımıza iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım