Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • Öğrenci Yaşamı

Avustralya'da İş Garantili Eğitim Fırsatı

Avustralya, İş Garantili Eğitim Fırsatı

Avusturalya çıplak ayaklı aborjinler ülkesi olarak bilinmektedir. Renkli bir kıta olan Avustralya güneyde yer almaktadır. Bu ülkenin sahip oldukları eğitim fırsatları, doğal güzellikleri dünyanın pek çok bölgesinden insanlara çekice gelmektedir. Öğrenciler tarafından tercih edilmesi her geçen gün artmaktadır. Avusturalya kanguruları ve çılgın sörfçüleri de dikkatleri üzerine toplamaktadır. Çağdaş ve modern eğitim sistemine sahip olması nedeniyle yabancı öğrenci kabulü sürekli artmaya devam etmektedir. Bu güzel ülkeye gelen öğrencilerin kafalarındaki bazı soruları cevaplamak gerekmektedir. Bu sorular;

·         İş garantili eğitim fırsatını Avustralya nasıl sağlayabiliyor?

·         Öğrenci kabuldeki ve eğitim modelindeki farklılıklar nelerdir?

Bu soruların cevapları doğrultusunda öğrenciler gidecekleri ülkeleri seçmektedir.

Avusturalya eğitim sistemine önem veren ender ülkelerden biridir. Eğitime tabi bireylere ve bireylerin ihtiyaçlarına değer vererek eğitim sistemi kurgulanmaktadır. Bu çerçevede öğrencilerin aktif katılım sağlayacağı bir eğitim modeli geliştirmişlerdir. Derslerde aktif tartışmalar, saha araştırmaları, analiz çalışmaları ve prezantasyon faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamalar eğitimin çok katılımcı olmasına rağmen derslerde, pasif dinleme yerine aktif rol alınmasına olanak tanımaktadır. Bu model eğitim sistemi ile eğitimin içinde yer almamak mümkün değildir. Eğitim için kullanılan imkanlardan ve ekipmanlardan tam olarak faydalanılması arzulanmaktadır. Sunulan eğitim modeli ile öğrenme süreci daha doyurucu ve eğlenceli hale gelmektedir.

Avustralya’daki okullarda akademik başvuru şartı aranmamaktadır. Okulların kendi standartlarını belirlemesi söz konusudur. Okullarda başvuru yapılırken daha önce alınan eğitimin tasdikli ibraz edilmesi gerekmektedir. Bu çerçevede bir tamamlama eğitimi planlamaktadır, daha önce almış olduğu bazı derslerin tekrar alınması bile istenebilmektedir. Bu okullarda eğitim görebilmek için İngilizce bilmek çok gereklidir. 

Avustralya, İş Garantili Eğitim Fırsatı Nasıl Sağlanıyor?

Global vizyon olarak en çok merak edilen konuya açıklık getirelim istedik. Avustralya, iş garantili eğitim fırsatı nasıl sağlanıyor? Sorunuzun cevabı aslında ülkenin eğitime verdiği önem kadar iş sahasında da bireylerin önünü açmaları konusunda büyük önem arz ederek sağlanıyor. Öyle ki, 2022 teknolojisi ile modern eğitim algoritması çizen okullar tarafından öğrencilere Avustralya’nın Embassy CES, Sydney kampüsünde minimum 22 haftalık eğitim programına katılmaları doğrultusunda iş garantisi sunuyor. Bununla da sınırlı kalmayarak iş yerleştirme hizmeti kapsamında en ufak meblağ dahi almadan öğrencilerine iş imkânını direk sağlıyor.

Genel İngilizcenin yanı sıra akademik İngilizce, İELTS sınav hazırlık ve iş İngilizcesi gibi alanlarda da eğitim alacak öğrencilerin işe yerleştirme sürecine dâhil olabilmeleri için akademik yıl-sömestre programına dek gerekli kayıtları tamamlamaları isteniyor. Her 2 programa katılmak içinde ileri seviye İngilizce bilgisi şartı olan Avustralya, eğitim sınıflarını maksimum 15 kişi olarak yaparak sağlıklı ve doğru eğitim almanız sağlanırken, henüz kursun ilk döneminde dahi 3 iş görüşmesine gitmeye hazır olmalısınız! Haftada maksimum 12 ila 15 saat aralığında performans göstererek çalışacağınız iş için sizden talep edilen tek şey dil yeterliliğiniz olacaktır. Bu noktada aldığınız eğitimler ile yalnızca Avustralya değil ulusal anlamda dünyanın her yerinde kariyer alanında gelişebilir, başarı merdivenlerini emin adımlarla çıkabilirsiniz. Çalışma şekilleri hakkında da ufak bir dipnot verelim. Eğitiminizi askıya almadan yarı zamanlı olan çalışma periyodu boyunca derslerden arta kalan zamanlarda çalışabileceğiniz gibi eğitiminizi aksatmanıza asla gerek kalmadan iş hayatına da başlamış oluyorsunuz. 

Avustralya, İş Garantili Eğitim Fırsatı Ayrıcalıkları

Avustralya, İş Garantili Eğitim Fırsatı Ayrıcalıkları diğer eğitim kurumlarına nazaran oldukça yüksek. İş garantisi başta olmakla beraber, YÖK denkliği ile yüksek standartlarda ki uluslararası tanınan diplomaya sahip olabilirsiniz.

Uygun eğitim koşulları ve yaşam maliyetleri için cebinizden astronomik rakamlar çıkmadan eğitiminize yönelebilir, alacağınız geniş kapsamlı dil ve bilim eğitimi alanlarında teknik, lisans ve yüksek lisans programlarına dâhil olabilirsiniz. Avustralya’daki TAFE kurumlarında eğitim almak isteyenlerin öncelikli görevi IELTS testini geçmeleri gerekmektedir. Türk öğrencilerin lisans eğitim öncesi hazırlık eğitimi görmesi zorunludur. Avustralya eğitimde öncü ülkelerden biridir. Bunun sebebi araştırmalardaki yüksek standartlar ve çeşitliliktir.

 Çoğu üniversitelerde görevli olan Avustralyalı araştırmacılar 1989 - 1994 yılları arasında tüm dünyada yayınlanan bilimsel araştırmalarının %5.5'uğuna imza attıkları gibi Avustralya nüfusunun sadece 21 milyon olduğunu düşünürseniz, başarı önemi oldukça yüksek olduğunu görebilirsiniz.

Merak uyandıran, stratejik araştırmalara odaklanma imkânı sunan, çok çeşitli para kaynakları ve endüstri, bilim kuruluşları ve üniversiteler arasında işbirliğine verilen önem sayesinde aldığınız eğitim çıtası oldukça yüksek diyebiliriz. Avustralya’da bazı alanlarda uzmanlaşmış bir ülkedir ve bu uzmanlığını tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Bu alanlar;

·         Ziraat

·         Güneş enerjisi

·         Bioteknoloji

·         Çevre teknolojisi

Avusturalya 7 kez Nobel ödülüne layık görülen bir ülkedir. Fizyoloji, tıp, kimya ve fizik alanlarda ödül alan bilim adamları yetiştirmiştir.

Eğitim sistemindeki yüksek standartlar işverenlerin beklentileri de o yüksek standartlarda tutmaktadır. Bu ülkede eğitim görmüş kişilerde stratejik düşünme yeteneği ve iyi bir İngilizce seviyesi işverenlerce aranmaktadır. Genellikle Avustralya eğitim sisteminde yetişen kişiler işverenlerin beklentilerini karşılamaktadır. 

Avustralya, İş Garantili Eğitim Süreci

Global vizyon olarak Avustralya eğitim sürecine değinmeden olmaz dedik ve sizler için detaylı bir şekilde kaleme aldık. Avustralya’da lisans programları normal olarak 3 yıl sürmektedir. Lisans eğitimi özgün bir araştırma ile hazırlanan tez ile sona ermektedir. Öğrencilerin çalıştıkları alana gözle görülür katkı sağlamaları beklenir ve lisans sonrası yükseklisans(master) ve doktora(PhD) programı ile devam etme şansı tanınır.

PhD genelde 3 yılda tamamlanır. Güney yarımküre ülkesi olan Avustralya’daki akademik takvim şubat sonlarında başlamaktadır. Eğitim yılı iki ayrı döneme bölünerek devam etmektedir. Kasım ayı başlarında da eğitim yılı sonra ermektedir. Öğrencilerine Avusturalya’yı keşfetmeleri ve çalışmaları için yaklaşık 20 haftalık bir yaz tatili veren üniversitelerin tamamında bu sistem elbette geçerli değil.

Avustralya’daki üniversitelerin bazıları yaz döneminde(Temmuz ayında) öğrencilere ikinci bir başvuru olanağı hakkı da verebilmektedir. YÖK Avustralya’da görülen eğitimleri kabul etmektedir. Keza aynı şekilde Avutralya’da YÖK’te görülen eğitim derecelerini kabul etmektedir.

Önemli noktalardan biri ise, bir Türk üniversitesinden bir Avustralya üniversitesine geçiş mümkünlüğü ancak iki tarafın dersleri tamamen birbirine uymadığından, derslerden tam kredi notu almanız mümkün olmayacaktır. Çoğu zaman eğitim sürenizin uzaması ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
Bir Avustralya üniversitesine transfer olarak oradan lisans diploması alabilmeniz için, en az 2 sene o üniversitede okumanız gerekmektedir.

Avustralya iş garantili eğitim süreci nitelik ve nicelik olarak çağdaş bireyler yetiştirmek üzere kurgulanmıştır. Avustralya Yeterlilikler Çerçevesi kendine has olduğundan diğer ülkelerden farklıdır. Ulusal bir politikaya imza atan Avustralya Lise Eğitim Sertifikası vasıtasıyla lise mezuniyeti için de gerekli yeterlilikleri kapsamaktadır. 

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım