Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Avustralya'da Master & MBA

Avustralya'da Master (Yüksek Lisans)

Yüksek Lisansınızı Avustralya’da Yapın Bambaşka Bir Hayata Başlama Fırsatı Yakalayın…
Avustralya kaliteli eğitim sistemi, elit üniversiteleri ve eğitim kurumlarıyla dünya çapında dikkat çeken saygın bir ülkedir. Avustralya son dönemde eğitim sisteminde yaptığı reformlar, tüm eğitim kurumlara getirdiği sıkı denetim ve bu sayede eğitimi yüksek standartlara oturtmasıyla dünya çapında pek çok öğrencinin tercih noktası haline gelmiştir. Avustralya üniversitelerinden alınacak yüksek lisans diploması dünyanın her yerinde saygı görmekte ve kişiye prestij kazandırmaktadır. 
Avustralya topraklarında okuyan uluslararası öğrenci sayısı her geçen artmaktadır. Bu gelişmeler neticesinde Türkiye’den de gençlerin Avustralya’ya ilgisi artmıştır. 
Yüksek Lisans Programları
Avustralya’da yüksek lisans süresi 1 ile 1 buçuk yıl arasında değişmektedir. Bu süre üniversiteden üniversiteye ve eğitim alınacak alana göre farklılık göstermektedir. Türkiye’de yüksek lisans için ALES’e girilmesi gerekmektedir fakat Avustralya’da böyle bir sınava girme zorunluluğu bulunmaktadır. 
Avustralya’da yüksek lisans/master eğitimi sunan pek çok okul şartlı kabul-conditional acceptance vermektedir. Öğrenci, kendisine sunulan şartları, belirli bir tarihe kadar tamamlayıp üniversiteye sunduğu takdirde şartlı kabulü şartsız kabule çevirebilir. Örneğin; İngilizce yeterlilik belgesi olmayan öğrenci kendine verilen süre zarfında belgesini alıp başvurusunu tamamlayabilir. İngilizce yeterlilik için TOEFL 79 veya IELTS 6.0 skoru alınamazsa öğrenci hazırlık okumak zorundadır. 

Devamını Oku
Avustralya’da Yaşam ve Konaklama

Dünyanın en güvenli ve en yaşanabilir ülkeleri arasında liste başında yer alan Avustralya öğrencilere eşsiz güzellikler sunmaktadır. Gerek yaşam standartlarının yüksekliği gerek sıcak halkı gerek eşsiz doğasıyla Avustralya; yüksek lisansını bu ülkede yapacak olanlar için oldukça caziptir. Yüksek lisans yapmak için giden öğrenciler kaliteli bir eğitim alırken bir yandan da hayatın keyfini çıkarmaktadır. Okyanus kıyısındaki plajları, egzotik bitki örtüsü ve hayvanları, yerli kabileleri, eşsiz doğasıyla Avustralya’da yapılanacak pek çok aktivite bulunmaktadır. Öğrenciler ülkede geçirdikleri süre zarfında yüzmeden sörfe, doğa yürüyüşlerinden dalışa kadar pek çok aktiviteyi hobi edinmektedir. 

Avustralya yaşam maliyetleri açısında da pek çok ülkenin önüne geçmektedir. Avustralya; ABD ve İngiltere kadar cebi zorlamamaktadır. Okul ücretleri daha uygundur. Yaşam standartları yüksek fakat maliyetleri düşüktür. 

En önemli nokta ise Avustralya’nın ülkede yüksek lisans yapan öğrencilere sunduğu çalışma iznidir. Öğrenciler eğitim dönemlerinde haftada 20 saat, yaz tatillerinde ise tam gün çalışma iznine sahip olurlar. Ülkede saatlik çalışma başına 10 Avustralya Doları ödeme yapılmaktadır. Bu da bir öğrencinin haftada 20 saat çalışarak, ülkedeki yaşam masraflarını kendi kendine karşılayabilmesi anlamına gelir. Çalışan öğrenciler hem cep harçlıklarını çıkarmakta hem de sosyal yaşama daha kolay adapte olmaktadır. 

En önemli noktalardan bir diğeri ise; Avustralya’da yüksek lisans programını tamamlayan öğrenci mezun olduktan sonra 2 yıl boyunca Avustralya’da çalışabilmektedir. Eğer öğrenci araştırma master’ı yani research master yaptıysa mezun olduktan sonra çalışma izni 3 yıla kadar uzamaktadır.

Devamını Oku
Başvuru Şartları ve Koşulları

4 yıllık üniversiteden mezun olmak veya son sınıf öğrencisi olmak
Mezuniyet derecesinin en az 2.75 ve üzeri olması. (Yeterli not ortalamasına sahip olmayan öğrenciler için master hazırlık programları sunulmaktadır)
Not dökümü / transkript
İngilizce yeterlilik seviyesini kanıtlayan belge (Toefl 213 (550) - IELTS en az 6)
MBA programlarında en az 1 buçuk yıllık iş tecrübesi
Niyet mektubu – Statament of Purpose
2 adet akademik referans mektubu
Eğer iş deneyimi varsa CV

Avustralya’da Master Eğitimi Alabileceğiniz Anlaşmalı Olduğumuz Bazı Üniversiteler
Macquarie University
LA Trobe University
Wollongong University
Charles Sturt University
Holmes Institute

Avustralya'da MBA

Avustralya’da MBA Yaparak Geleceğine Yön Verebilirsin…

Dünyanın en iyi üniversiteleri ve şirketlerine sahip olan Avusrtalya’da MBA programlarına son dönemde yoğun ilgi görmektedir. Ülkede yaşam standartlarının yüksekliği, eğitim ücretlerinin ABD ve İngiltere’ye göre daha cazip olması, sunulan kampüs olanakları ve MBA öğrencilerine çalışma izni sunulması gibi nedenlerle ülkeye gösterilen ilgi artmıştır.
Uluslararası iş deneyimine sahip olmak, okurken çalışıp kendi giderlerini karşılamak, dünyanın saygı duyduğu  bir diplomaya sahip olmak, okurken bir yandan hayatın tadını çıkarmak, sörf yapmak, doğayla iç içe olmak, sıcak ve samimi insanlarlar güven içinde yaşamak isteyenler için Avustralya en doğru seçimdir. Ülkedeki 43 üniversitenin açtığı programlardan kendilerine en uygun olanını seçen öğrenciler bu güzel ülkenin keyfini çıkartarak, parlak bir geleceğe doğru ilk adımlarını atmaktadır.
Avustralya’daki uluslararası öğrenci sayısı her geçen gün hızla artmaktadır. Avusturalya üniversiteleri bu artışın en önemli sebebidir. Devlet tarafından sıkı bir şekilde denetlenen üniversitelerin hepsi yükse standartlarda olmak zorundadır. Devlet denetlemelerinde yetersiz olan üniversiteler hızla kapatılmaktadır. Bu da ülkedeki eğitim sisteminin yüksek standarta oturmasını sağlamaktadır. 

Devamını Oku
Program

Tüm dünyada kabul ve saygınlık gören Avustralya üniversitelerinde farklı tiplerde MBA programlarına katılmak mümkündür. Öğrenci; tam zamanlı, yarı zamanlı uzaktan eğitim veya kampüs içi eğitim gibi farklı çeşitlerde MBA programlarınden kendine en uygun olanı seçebilir. 

Avustralya’da 2 tip Master dercesi vardır.
Araştırmalı Master Dercesi (Mphil): Bu programl genellikle doktora yapmak isteyen öğrencilerin, doktora öncesi aldığı bir eğitimdir. 2 yıl süren bu programda öğrenciler araştırma ve projeye yapma ağırlıklı bir eğitim alırlar. Türk eğitim sisteminde bu seviyenin bir karşılığı bulunmamaktadır.
Ders Ağırlıklı Master Dereceleri (MBA, MA, MSc, Med, Meng, Mlitt, LLM, MsocSC): Bu programlarda öğrenciler belirli bir süre derslere devam ettikten sonra sınavlara girerler. Sınvalarda geçer not alan öğrenciler tez hazırlıklarına başlar. Tezini başarıyla hazırlayan öğrenci master derecesini alır.
Avustralya devam zorunluluğu olan bir eğitim sistemine sahiptir. MBA programlarında yüzde 80-90 oranında devam zorunluluğu vardır. Üniversitelerde öğrencilere teknolojik, sportif ve kültürel pek çok olanak sunulmaktadır. Öğrenciler dersler haricinde; kütüphaneler ve labaratuvarlarda sınırsız kaynaklarla kendilerini geliştirebilirler.
Avustralya üniversitelerinde; 1, 1.5 ve 2 yıl süren MBA programları bulunmaktadır. Öğrenciler ve üst düzey yönetici koltuklarına oturmak isteyen çalışanlar bu programlardan kendilerine en uygun olanları seçebilmektedir. MBA programlarında zorunlu olarak; muhasebe, ekonomi, finans, insan kaynakları yönetimi, pazarlama, operasyonlar, organizasyonel davranış, veri analizi/istatistik, işletme kuralları/stratejileri… gibi dersler okutulmaktadır.
MBA programlarına katılan öğrenciler iş dünyasına hazırlanır. Öğrenciler; iş dünyasındaki iş yapma biçimleri ve iş etiği hakkında pratik ve teorik bilgiler edinir. MBA öğrencileri aldıkları eğitim sonunda kariyerlerinde hızla yükselmek için güçlü bir adım atarlar. Öğrenciler; iletişim, sunum teknikleri, anlaşma metotları, yönetim şekilleri gibi pek çok konuda kendini geliştirme fırsatı yakalar.
Öğrenciler MBA programlarından arzu ettikleri alanlarda uzmanlaşma fırsatı yakalar. Örneğin öğrenci arzu ettiği takdirde uluslarararsı yönetim veya sağlık hizmetleri gibi alanlarda uzmanlaşmayı tercih edebilirler. Bu şekilde öğrenciler spesifik alanlarında kendilerini geliştirebilirler.
Avustralya’da MBA yapan öğrenciler çalışma hakkı kazanır. Öğrenciler haftada 20 saat, tatil günlerinde tam gün çalışma hakkına sahiptir. Bundan önemlisi Avustralya’da MBA yapan öğrenci mezuniyetinin ardından ülkede çalışma hakkına sahip olur. Öğrenciler; bölümleri ve okudukları süre zarfına göre 1 yıldan 3 yıla kadar, mezuniyetlerinden sonra ülkede çalışma hakkına sahip olur.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
 • Başvuru Şartları

  4 yıllık üniversiteden mezun olmak
  En az 2.20 not ortalaması ve transkript
  İngilizce yeterlilik belgesi (Toefl veya IELTS)
  Akademik referans
  Niyet Mektubu
  İş deneyimi (zorunlu değildir fakat olması durumunda bir adım ön plana çıkartır)
  Bazı üniversiteler GMAT veya GRE skoru da isteyebilmektedir. (Mühendislik vb alanlarda MBA yapmak isteyenlerin genellikle bu sınavlara girmesi beklenmektedir)

  Avusturalya’da MBA programlarına katılabilmek için iyi derecede İngilizce bilmek gereklidir. IELTS skoru 6.5 olan öğrenciler direkt birinci sınıftan programa başlayabilirler fakat skoru yeterli olmayan öğrenciler hazırlık programlarına katılmak zorundadır. Bazı üniversiteler Toefl ve IELTS skoru olmayan öğrencilerini üniversiteleri bünyesinde açtıkları sınavalara tab tutmaktadır. Fakat öğrenci yetersizse kabul edilmesi gibi bir durum olamaz. Bu tip durumlarda öğrencinin yeterli seviyeye ulaşabilmesi adına İngilizce kursuna katılması ve üzerine MBA programlarına başvuru önerilmektedir. 

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım