Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Aston University

Aston University – Aston Üniversitesi

1985 senesinde kurularak 1966 itibarıyla üniversite olarak eğitim sunan, verdiği eğitimle sağladığı öğrenci memnuniyetinden ötürü Teaching Excellence Framework (TEF) kapsamında "Gold" (üç ödülden en büyüğü) ödülüne layık görülen ve bilimsel araştırmaları ile dünyaca bilinen Aston Üniversitesi, bugün yaklaşık 25.000 öğrenciye eğitim veriyor. Yaşam ve sağlık bilimleri, yabancı diller ve sosyal bilimler, işletme fakültesi, Aston tıp fakültesi ve mühendislik ve uygulamalı bilimler departmanlarını içeren Aston Üniversitesi, İngiltere’nin en modern kampüsleri arasında yer alıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

Aston Üniversitesi Başvuru Zamanı

Başarı ve deneyime odaklı bir kadro ile yenilikçi bir eğitim almak isteyen öğrenciler Aston Üniversitesi’ne 30 Ekim’e kadar başvurabiliyor.

Üniversitenin Sunduğu İmkanlar

Öğrencilerine ilk yıl yurt garantisi veren ve Türkiye’deki birkaç üniversite ile ortak projeler geliştiren Aston Üniversitesi, aynı zamanda öğrencilerine farklı burs olanaklarıyla yardımcı oluyor.

Lokasyon

Aston Üniversitesi İngiltere’nin Birmingham şehrinde yer alıyor. 

Üniversitenin Başarıları

  • City University of London, eğitim açısından Avrupa’nın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 300’de bulunuyor.

  • City University of London, dünyanın en genç üniversiteleri arasında ilk 50’de bulunuyor.

  • City University of London, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 400’de bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 93 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6,5 IELTS puanı

Aston Üniversitesi Bölümleri

Economics 

International Business

Law 

Marketing

MBChB Medicine
Applied Physics
English Language 
Audiology
Biomedical Engineering
Chemical Engineering & Applied Chemistry
Computer Science
Electronic Engineering
Engineering Systems & Management
Mechanical Engineering & Design
English Literature
Modern Languages
Politics and International Relations
Sociology and Social Policy
Biology & Biomedical Science
Biomedical Engineering
Neuroscience
Optometry
Pharmacy
Psychology

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım