Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • Öğrenci Yaşamı

Almanya'da Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi

Almanya’da Üniversite Eğitimi

Lisans ve Yüksek Lisans Programları

Global Visions Uluslararası Eğitim Danışmanlığı olarak Almanya’da hem özel hem devlet kolejleri ve üniversiteleri için 2024 akademik yılı başvurularını başlatmış bulunmaktayız.


Almanya’da hangi Üniversitelere başvuru yapabilirsiniz?

1- Almanya Devlet Üniversite sistemi içinde yer alan
University of Applied Sciences Würzburg-Schweinfurt (FHWS – Almanya’nın en gelişmiş eyaleti Bavyera’da bulunan üniversite özellikle IT, Bilgisayar, Mühendislik, İşletme alanlarında İngilizce ya da Almanca dilinde lisans ve yüksek lisans vermektedir. Üniversite başvurusu için lisans eğitiminde YGS’de ilk 300 bine girmek gerekir. Ayrıca yeterli seviyede İngilizce ya da Almanca istenir. Okul devlet üniversitesi olduğu için ücretsiz eğitim verir ve erken başvuru gerekir.

Detaylar için;  https://international.fhws.de/en/fhws-international/ways-to-fhws/study-programmes-at-fhws

2- Berlin School of Business and Innovation

Berlin merkezinde özel üniversite statüsünde olan bir okuldur. Uluslararası işletme, pazarlama, IT gibi bölümlerde lisans ve özellikle yüksek lisans verir. 18 ay süren yüksek lisans esnasına öğrenci part time çalışabilir yüksek lisans sonrasında ise 18 ay full time oturum ve çalışma hakkı elde eder. Yüksek lisans ücretleri normalde 12.000 Euro iken öğrencilerimize yüzde 50 ye yakın burs vermektedir. Dolayısıyla yıllık ücret 7.500 Euro civarındadır. Çok fazla talep gören BSBI için başvurularınızı geciktirmeyin.

Detaylar için; https://www.berlinsbi.com/


3- University of Europe for Applied Sciences –Berlin- Hamburg
Berlin ve Hamburg’da eğitim veren Üniversite özel bir okuldur. Lisans ve yüksek lisans programlarında toplam 5000 civarı öğrenci devam etmektedir. Özellikle, güzel sanatlar, oyun tasarımı, IT, bilgisayar, spor ve işletme alanlarında uzmanlaşmıştır. Öğrenciler okurken part time mezuniyet sonrası ise 18 ay full time çalışabilirler. Lisans veya Yüksek lisans eğitim ücretleri 8.000 Euro’dan başlar.
Detaylar için; https://www.ue-germany.com/

4- Almanca Hazırlık Kursu sonrası Üniversite Eğitimi

Almanya’da devlet üniversitelerinde lisans ve yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerimiz için Berlin, Frankfurt, Dresden, Hamburg, Koln, Munih, Heidelberg gibi şehirlerde 3-6-9 ay Almanca yada Alman devlet üniversitelerine hazırlık eğitimi veriyoruz. Alpedia, Spraccaffe , DID , GLS gibi dil okullarında Alman Devlet Üniversiteleri hazırlık kursu yıllık 4.000 Euro’dan başlar.


Almanya'da 300'ün üzerinde yüksekokul bulunmaktadır. Bunlardan 115'i üniversite, 151'i meslek yüksek okulu ve 51'i ise sanat ve müzik yüksekokullarıdır. Bu yüksekokullarda klasik bilim dallarının yanında 'uygulamalı kültür bilimleri' gibi yeni gelişmekte olan bilim dallarında da öğretim yapılmakta ve 400 aşkın bilim dalında öğrenim görülebilmektedir. Akademik Bağımsızlık (Akademische Freiheit) Alman üniversitelerinin geleneksel idealidir.


Almanya federatif bir yapıya sahiptir. Bu nedenle her eyaletin kendi eğitim bakanlığı vardır ve yüksek öğrenimden de bu kurum sorumludur. Bu yüzden eğitim sistemi bazı eyaletlerde farklılık gösterebilmektedir. Bunun yanında her yüksek öğrenim kurumu yönetiminde önemli derecede özerktir ve kendi eğitim programını, araştırma stratejilerini belirleme yetkisi vardır.


Almanya'da yüksek öğrenim kurumları farklılık içermektedir. Bu yüzden yüksek öğrenim görmek isteyen öğrenciler için farklı okul alternatifleri vardır. Bunlardan bazıları Üniversiteler, Fachhochschule (FH) (Meslek Yüksek Okulları). Teknik Üniversite ve Üniversite statüsünde enstitüler olarak sıralanabilir.

Meslek Yüksek Okulu - Fachhochschule FH

Fachhochschule (FH) uygulamalı bilimlere yönelik ve daha çok pratik eğitimi ön planda olduğu nitelikli iş kadrosunu oluşturmaya yönelik okullardır. Fachhochschule'lerin 4 yıllık bir eğitim süresi vardır ve bitirme derecesi üniversite bitirme derecesine denktir. Ayrıca sanat, film ve müzik eğitimi veren yüksek eğitim kurumları vardır. Ancak bu okulların dezavantajı bazılarının mezuniyet diploması yüksek lisans yapmak için yeterli olmayışıdır.

Eğer Amacınız akademik kariyer ise üniversite öğrenimi görmenizi tavsiye ediyoruz. Fachochschulelere giriş üniversiteler girişten daha kolaydır. Eğer Türkiye'de bir üniversite mezunuysanız Mittelstuffe üzeri bir Almanca ile direk eğitime başlayabilirsiniz. 

Almanya'daki tüm meslek yüksek okullarının (Fachochschule) bulunduğu bir site:
http://www.fachhochschule.de/

Sanat ve Müzik Okulları
Profesyonel sanatçı ve müzisyen yetiştirmenin yanı sıra sanatsal konularda eğitim verebilecek eğitim kadrosunu da yetiştirmeyi amaçlar.

Almanya ‘da Üniversiteler

Üniversitelerde sosyal bilimler, fen bilimleri, tıp, mühendislik, güzel sanatlar, hukuk, teoloji, ekonomi, tarım ve ormancılık gibi onlarca eğitim bölümünde öğrenim görebilirsiniz. Almanya'daki pek çok üniversite köklü bir geçmişe sahiptir ve hem teknolojik hem sahip olduğu büyük ve kapsamlı kütüphane ve arşivler sayesinde öğrencilerin akademik çalışmalarında büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar.

Almanya Teknik Üniversiteleri
Teknik üniversiteler, adlarından da anlaşılacağı gibi, teknik ve mühendislik dallarında eğitim vermek amacı ile kurulmuş üniversitelerdir. 

Almanya Üniversitelerine Başvuru

Bir Alman üniversitesine başvuruyu öncelikle yabancı öğrenciler bürosuna yapmanız gereklidir. Başvuru sırasında kişisel özelliklerinizi (ÖSS belgesi, dil bilgileri, almış olduğunuz eğitim ve akademik başarılarınız) belirtmeniz gereklidir; böylece Yabancı Öğrenci Bürosu size giriş için sağlamanız gereken koşullar konusunda daha iyi yönlendirebilecektir.

Güzel sanatlar, tiyatro veya müzik dallarında okumak isteyen adaylar yukarda istenen şartlara ek olarak Alman üniversitelerinin yaptığı özel yetenek sınavlarına girmek zorunda kalabilirler. Bu konu hakkındaki bilgileri ilgili okullardan öğrenmeniz gerekmektedir. Türkiye’de 4 yıllık bir üniversiteden mezunsanız başvuru aşamasında durumunuzu belirten belgeleri (mezuniyet belgesi transkript varsa Almanca sertifikalar vs sunmanız gerekmektedir. Çünkü Almanya’da birçok üniversite 4 yıllık eğitiminizin 2 yıllık bölümünü kabul edecektir. Bu konuda her üniversitenin farklı bir yapısı olduğundan başvuru yaptığınız üniversiteden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Almanya’da bir üniversiteye kabul edildiğinizi belirten belgeyi (Zulassungsbescheid) aldıktan ve dil sınavını geçtikten sonra okulunuza kesin kayıt işlemlerine başlayabilirsiniz.

Almanya üniversitelerinde eğitim süresi genellikle 4.5 - 5 yıl sürmektedir. Mezuniyet sonrası Diplom ya da Magister Artium verilir.

Üniversiteler her biri kendi dekanına bağlı olan çeşitli fakülte ve okullardan oluşur. Her fakültenin değişik dallar için bölümleri vardır ve her bölüm kendi akademik kadrosuna ve kendi konusu ile ilgili literatürün bulunduğu özel bir kütüphaneye sahiptir.

Almanya Üniversite Eğitim Sistemi

Lisans eğitimi iki aşamalıdır. Bu aşamalar:

1. 4 dönemlik temel eğitim aşaması (Grundstudium)
2. 5 dönemlik asıl eğitim aşaması (Hauptstudium)

Almanya eğitim sistemi ve üniversiteleri hakkındaki detaylı bilgi  Higher Education Compass  web sayfasından Almanca ve İngilizce olarak elde edilebilir. Almanya'daki bazı üniversiteler, lisans ve lisansüstü düzeydeki bazı programları İngilizce dilinde yürütmektedir. Bununla ilgili bilgi DAAD'nin web sayfasından (Study and Research in Germany) elde edilebilir. Ayrıca Almanya'da yüksek öğrenim görmek isteyen öğrencilere ayrıntılı bilgi vermek amacıyla, Ankara'da Alman Akademik Değişim Servisi Bilgi ve Danışma Merkezi (DAAD-IBZ) oluşturulmuştur. Aşağıda belirtilen Yükseköğrenimle ilgili temel bilgiler bu merkez tarafından hazırlanmıştır.

Almanya’da Lisans Eğitimi Kabul Şartları

Üniversite'ye kabul şartları

- Lise diploması ile kazandığınız üniversite ve bölümü gösteren YGS sonuç belgesi.

- Almanya'da başvuracağınız üniversitede ancak kazandığınız bölüme eşdeğer bir bölüme kayıt yaptırmanız mümkündür.

- Almanya'da bir üniversiteye başvuruda Almanca dil seviyenizi belgelemek durumundasınız (yaklaşık 400-600 ders saati). Almanca bilginiz yeterli değilse, üniversiteye kabul edilmezsiniz. Üniversitelerin tümünde dil öğrenme olanakları yoktur. Bu nedenle öğrenime başlamadan önce Almanca öğrenmeniz tavsiye edilir.Bu bölüme kabul edilmeden önce yabancı öğrenciler - bu genelde doktora öğrencileri için geçerlidir - DSH isimli dil sınavını geçmek zorundadırlar.

- Türkiye'de yüksek öğrenim görüp öğrenimine Almanya'da devam etmek isteyen öğrenciler transkriptleriyle aldıkları dersleri belgelemelidir. Transkript, öğrencilerin başvurdukları bölümde öğrenimlerine devam edecek yarıyılı belirler.

Almanya Üniversiteleri Başvuru tarihleri

Güz sömestresi için 15 TEMMUZ
Bahar sömestresi için 15 OCAK

Almanca Dil Bilgisi
Talep edilen yabancı dil bilgisi her üniversitede farklıdır. Fakat genellikle başvuru sırasında Almanca bilgisine sahip olduğunuzu belgelendirmek zorundasınız . Üniversite tarafından istenilen kurs süreleri üniversiteye göre farklılıklar gösterir. Almanya'daki üniversitelerde Türkiye'de mevcut olan hazırlık sınıfı yoktur. Hiç Almanca bilmeyenler Türkiye'de veya Almanya'da üniversitenin dışında, kendi imkanları ile herhangi bir dil okuluna devam edebilirler. Ancak maddi açıdan öğrencilerin Türkiye'de Almanca öğrenmeleri tavsiye edilir. Başvurular Almanya'daki üniversitelere yapılır, bu hizmeti yürüten herhangi bir aracı kurum veya kuruluş bulunmamaktadır. Almanya'da bulunan üniversitelerde kazanmış olduğunuz bölüm veya buna yakın olan bir bölüm okuyabilirsiniz.

Alman üniversitelerinde ders dili Almanca'dır, ancak sadece İngilizce veya İngilizce ve Almanca olan bölümler de mevcuttur. İngilizce eğitim veren bölümler için genelde TOEFL Sınavında başarı göstermiş olmak şarttır. Üniversite'den geçici bir kabul yazısı almış olanlar, öğrenci vizesi için başvuruda bulunabilirler. Eğitim dili genellikle Almanca'dır, fakat lisans seviyesinden itibaren İngilizce eğitim veren üniversiteler de vardır.

Almanya’da Yüksek Lisans

Almanya'da Yüksek lisans genelde ikiye ayrılır;

1. Hauptstudium (lisans öğreniminin devamı)
Türkiye'de lisans öğreniminden sonra Almanya'da yaklaşık 2 yıl daha öğrenim gördükten sonra alacağınız diploma, Türkiye'de yüksek lisans diploması olarak kabul edilir. Bununla hem Türkiye'de, hem de Almanya'da doktora yapmaya hak kazanırsınız. Başvuru sırasında yeterli Almanca bilgisine sahip olmanız ve spesifik eğitiminize başlamadan önce yapılacak olan DSH dil sınavını kazanmanız gerekmektedir. Böylece branşınızla ilgili bölüm olan her üniversitede öğrenim görebilirsiniz.

2.   Master- Yüksek Lisans Programları
Türkiye'de ve Amerika'da olduğu gibi master programları mevcuttur. Buna katılım şartı, lisans diploması, iyi bir not ortalaması ve iyi seviyede Almanca dil bilgisidir. Almanca dilbilgisi sadece istisnai durumlarda şart koşulmakta olup, genelde mesleki eğitime başlamadan önce düzenlenen Almanca yoğun kurslara ve ayrıca eğitim sürecinde de Almanca kurslarına katılabilme imkanı bulunmaktadır.

- Almanca master Programı
- İngilizce ve Almanca master Programı; genelde İngilizce ve Almanca'dır, ancak sadece İngilizce ve Almanca olan programlar da vardır.
-  İngilizce master programı 

 Almanya'da Yüksek Lisans sadece Lisans Bölümünün devamı olarak aynı bölümde yapılabilir. Master programları branşınızla ilgili temel bilgilerin var olmasını şart koşmaktadır.

Almanya’da Üniversite Eğitim Maliyetleri

Almanya’daki üniversitelerde öğrenim ücreti alınmamaktadır. Almanya'da yüksek öğrenim görmek isteyen öğrenciler geçimlerini kendi sağlar. Barınma, yiyecek, ulaşım, kırtasiye gibi masraflar için aylık yaklaşık 1000 Euro gerekmektedir. Öğrenci vizesi alabilmek için bu masrafların Almanya'da ya da Türkiye'de bulunan bir kişi tarafından karşılanacağı belgelenmelidir. 

Daha fazla bilgi için Global Vizyon Almanya Bilgi ve Danışma merkezine başvurunuz.

Almanya Üniversitelerdeki Mezuniyet Dereceleri

Almanya Diploma
Bilim, mühendislik, ve çoğu zaman sosyal bilimler ve ekonomi eğitimi sonunda alınan derecedir. Derslerin tamamlanmasından sonra sunulan bir Diploma tezi ve çeşitli sözlü ve yazılı sınavların ardından alınan bu Diploma belgesi profesyonel yetkinlik sağlar ve pek çok iş alanı için gereklidir.

Almanya Magister Artium
Sosyal bilimler ve sanat dallarında alınan ve profesyonel yetkinlik sağlayan bitirme derecesidir. Diploma derecesinden farklı olarak, iki ana dalda ya da bir ana dal ile iki yan dalda alınması gereklidir. Ön şartları dallara ve üniversitelere göre değişse de her üniversite yazılı bir akademik tez ister ve sözlü sınavlar yapar.

Üniversitede Sosyal Yaşam 

Her üniversitede yoğun akademik yaşamın yanı sıra öğrencinin katılabileceği birçok etkinlik yapılır. Üniversite de sportif faaliyetlere bireysel veya takım olarak katılım olanağı olduğu gibi, müzik, tiyatro gibi kültürel etkinliklere de katılabilir ve yeni insanlarla tanışıp kendinizi sosyal olarak geliştirebilirsiniz.

Almanya’da Üniversite Eğitimi için TestDaf Sınavları;

Almanya’da Üniversite eğitimi yapmak isteyenler, dil yeterliliklerini TestDaF (Yabancılar için Almanca Yeterlilik Sınavı) sınavından başarılı olarak kanıtlamak zorundadırlar. TestDaF sınavları tüm Alman üniversiteleri tarafından kabul edilmektedir. Sınav, starndart ve ayrıntılı bir sınavdır ve DSH yeterlilik sınavlarına alternatif olarak yapılmakta ve tüm Alman Üniversiteleri tarafından kabul edilmektedir. İlk denemesinde başarılı olamayan öğrenciye eksik yönleri bildirilir ve öğrenci ikinci sınav denemesine zayıf yönlerini güçlendirek girer. Test; dinleme, okuma, konuşma ve yazma bölümlerinden oluşur.

Öğrenci TestDaF sınavlarını istediği sayıda girebilir. Bu test Alman Üniversitelerine giriş için Toefl olarak kabul edilmektedir. Bu sınavlara girmek isteyen öğrencilerin ortanın üstünde Almanca dil yeterliliği olmalıdır. Düşük veya başlangıç seviyesinde Almanca bilgisine sahip bir öğrenci bu testen geçer not alıp, bir Alman üniversitesine kabul edilebilmesi için en az 7-8 ay yoğun Almanca kursu takip etmelidir. Genel Almanca kursu sonrası öğrenci, sadece bu sınavlara hazırlayan 4-8 hafta devam eden TestDaF hazırlık kurslarına özel dil okullarında devam edebilir. Detaylı bilgi için; http://www.testdaf.de/

Almanya Eğitim Vizesi

Almanya Üniversite Eğitimi için Öğrenci Vizesi

Eğitim amaçlı vize başvuruları için başvuru anında aşağıdaki belgelere - her evraktan ikişer fotokopiye - ihtiyacınız vardır:

» Eksiksiz ve okunaklı bir şekilde kendi el yazısı ile doldurulmuş başvuru formu
» Son zamanlarda çekilmiş iki vesikalık resim
» Alman Yabancılar Kanununun 84. maddesi gereğince, Alman Yabancılar Şubesi tarafından tasdik edilmiş ve Almanya'ya geliş sebebini ve süresini belirten (üniversite eğitimi, dil kursları v.s.) bir taahhütname veya Taahhütnameyi /Garanti Belgesini veren şahsin Türkiye'de ikamet etmesi halinde, bir noter tarafından tasdikli ve Almanya'daki öğrenim veya dil kursu süresi için ayda en az 650 Euro ödeneceğini garanti eden (mesela anne veya baba veya başka bir şahıs tarafından) bir taahhütname ve garanti eden kişinin aylık veya yıllık gelirini ve ödeme kapasitesini gösteren tasdikli belgeler ve Almanca tercümeleri
» Almanya'dan kurs kayıt belgesi (haftada beş gün ve en az 20 ders saati) ve/veya üniversite kabul belgesi
»Türkiye'den son okul /üniversite diplomasi veya okul/üniversite öğrenci kimlik kartı/belgesi ve Almanca tercümesi
» Anne ve babaya ait, muhtardan yeni alinmiş ikametgah senedi ve Almanca tercümesi
» Askerlik tecil belgesi

Özellikle belirtmek isteriz yukarıdaki durumlar için belirtilen tüm belgelerin getirilmesi, size otomatikman vize verileceği anlamına gelmemektedir. Gerekli görüldüğü takdirde, sıralamada belirtilmeyen başka belgelerin de getirilmesi istenebilir.

1) Almanya vizesi için YGS Sınavı
Almanya’da yüksek öğrenim yapabilmek için Türkiye’de yapılan Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'nı kazanmak ve kazanılan bölüme kayıt yaptırmak veya Türkiye’de halen bir üniversitede okuyor olmak ya da bitirmiş olmak gereklidir.

Almanya’da doğrudan üniversiteye ön kayıt yaptırabilmek için Türkiye’deki yüksekokul veya üniversitelerde en az 2 yıl okumuş ve 3. sınıfa geçmiş ya da (2 yıllık olanlarda) bitirmiş olmaları gerekmektedir. 

2) Almanya vizesi için Garantör Belgesi
Yurtdışındaki öğrenim giderlerinin bir üçüncü kişi tarafından karşılanması zorunludur. Bunun Garantör Belgesi (Verpflichtungserklärung) ile kanıtlanması gereklidir. Garantör kişi eğer Almanya’da yaşıyor ise bu belgeyi Almanya’daki Türk konsolosluklarından ya da noterlerden alabilir. (Garantör kişinin çalıştığına ilişkin işverenden alınacak belge, maaş bordrosu ve kira sözleşmesinin bir fotokopisi de eklenmelidir). Garantör kişi eğer Türkiye’de ise bu belgeyi bir noterden almak durumundadır. (Garantör belgesi Almanca tercümesi ile konsolosluğa verilmelidir)

3) Almanya vizesi için Yeterli Düzeyde Almanca Bilgisi
» ÖSS Belgeleri ve tercümeleri,
Bu evrakların ikişer fotokopisi sunulmalıdır.

Almanya Dil Kursu İçin Öğrenci Vizesi

Eğitim amaçlı vize başvuruları için başvuru anında aşağıdaki belgelere - her evraktan ikişer fotokopiye - ihtiyacınız vardır:

» Eksiksiz ve okunaklı bir şekilde kendi el yazısı ile doldurulmuş başvuru formu (başvuru formları vize bölümünün girişinden ücretsiz temin edilebilir)

»Son zamanlarda çekilmiş iki vesikalık resim

»Çalışıyorsanız: işyerinden alacağınız maaş bodrosu, banka hesaplarınız gayrimenkullerinizin tapuları

» Siz eğer anne baba veya bir sponsor finanse edecekse, bu kişilere ait banka hesapları, şirket evrakları (vergi levhası, imza sirküleri, faaliyet belgesi, hesap cüzdanlar, maddi durumu gösteren belgeler...) ve bu belgelerin tercümeleri

» Almanya'dan kurs kayıt belgesi (haftada beş gün ve en az 20 ders saati) 

»Türkiye'den son okul /üniversite diplomasi veya okul/üniversite öğrenci kimlik kartı/belgesi ve Almanca tercümesi

» Anne ve babaya ait, muhtardan yeni alınmış ikametgah senedi ve Almanca tercümesi

» Askerlik tecil belgesi

Özellikle belirtmek isteriz ki yukarıdaki durumlar için belirtilen tüm belgelerin getirilmesi, size otomatikman vize verileceği anlamına gelmemektedir. Gerekli görüldüğü takdirde, sıralamada belirtilmeyen başka belgelerin de getirilmesi istenebilir.

Almanya’da Öğrenci Konaklama

Almanya'da konaklama için çok çeşitli alternatifler olması, uygun ve ekonomik bir barınma yöntemi bulmayı kolaylaştırır. Dil eğitimi için giden öğrencilerimize yönelik iki seçenek bulunmaktadır. Her dil okulunun konaklama departmanı vardır ve sizin isteğinize bağlı olarak aile yanı yada yurt konaklaması sağlanmaktadır. Her iki konaklama tipinde de tek kişilik ya da iki kişilik odalar mevcut olup kahvaltı veya yarım pansiyon seçimi öğrencinin isteğine bırakılmaktadır. Konaklama tipine ve bölgelere göre fiyatlar değişmekle beraber yaklaşık 4 haftalık konaklama ücreti 280-550 Euro arasındadır.

Almanya Hastalık Sigortası (Krankenversicherung )
Almanya'da yaşayan herkes pratik anlamda, sağlık masraflarının yüksek maliyeti sebebiyle sağlık sigortası yaptırmak durumundadır.

Almanya’da en çok tercih edilen Üniversiteler

Berlin School of Business and Innovation- BSBI

www.berlinsbi.com

Berlin merkezinde özel üniversite statüsünde olan bir okuldur. Uluslararası işletme, pazarlama, IT gibi bölümlerde lisans ve özellikle yüksek lisans verir. 18 ay süren yüksek lisans esnasına öğrenci part time çalışabilir yüksek lisans sonrasında ise 18 ay full time oturum ve çalışma hakkı elde eder. Yüksek lisans ücretleri normalde 12,000 Euro iken öğrencilerimize yüzde 50 ye yakın burs vermektedir. Dolayısıyla yıllık ücret 7.500 Euro civarındadır. Çok fazla talep gören BSBI için başvurularınızı geciktirmeyin.

Berlin School of Business and Innovation Öğrenciler Üniversite sonuç belgesi olmadan, Almanca bilmelerine gerek kalmadan %100 ingilizce eğitim ile Lisans ve Yüksek lisans eğitimlerini Almanya’da alabilirler. Seçmiş oldukları bölüme göre Berlin School da eğitim alan öğrenciler, Amerika (CUC-Concardia University Chicago), İngiltere (UCA- University for the Creative Art) ve İtalya (Universita Telemetica Internazionale UNINETTUNO) diplomasına sahip olabilirler. Okul öğrencileri meslek üzerine yetiştirmekle birlikte Haftalık A1 düzeyden B1 seviyesine kadar haftalık 3 saat ücretsiz Almanca dersleri sunmaktadır.

Eğitim süresi boyunca öğrenciler part-time çalışma haklarına sahip oldukları gibi eğitim sonrasında +18 ay full time çalışma ve oturma hakkı elde edeceklerdir. 

BSBI- Berlin School of Business and Innovation okula başvuru aşamasında öğrenciden istenen evraklar; 

• CV 

• Transcript Türkçe ve İngilizce 

• Pasaportunuzun ön yüzü 

• Diploma fotokopiniz (Türkçe - İngilizce) 

• YÜKSEK LİSANS İÇİN Uluslararası İngilizce seviyenizi gösteren sonuç IELTS 6.0 istiyor (TOEFL, Pearson equivalent) veya Duolingo 105. (varsa yoksa şartlı kabul yapılabilir)

 • LİSAN İÇİN IELTS 5.0 (TOEFL, Pearson equivalent) veya Duolingo 95 

• 1 Referans Mektubu (Antetli Kâğıt) 

• 2 Referans mektubu CUC programlarında (Antetli Kağıt) • Yüksek lisans programlarında lise diploması CUC ve Uninettuno programlarında isteniyor 

• Motivasyon Mektubu (Biraz kendinizi anlatın mutlaka bu 3 soruya cevap vermelisiniz: Neden bu bolum? Neden Almanya? Neden BSBI?) 

Vize aşamasında; 

• İngilizce Dil Belgesi • Almanya’daki yüksekokuldan akseptans yazısı (kabul belgesi) • Bankada açılmış bloke hesap (iş bankası, Fintiba, Expatrio )

 • 11.280 EU bloke hesap istiyor konsolosluk ve Almanya’da öğrenci her ay max.940 EU çekebiliyor 

• 2 adet vesikalık resim: Vesikalıklar biyometrik olmalı, 6 aydan eski olmamalı ve 35 x 45 milimetre ebadında olmalıdır. Lütfen ayrıca aşağıdaki belgelerin orijinalini ve iki adet fotokopisini yanınızda getiriniz. 

• Liste halinde hazırlanmış eksiksiz kronolojik özgeçmiş • Başvuru sahibi tarafından kaleme alınmış motivasyon yazısı 

• Lisans (Bachelor) diploması veya varsa diğer yüksekokul diplomaları (not dökümü • ile birlikte) • Türkiye’de hâlen üniversite öğrenimine devam ediyorsanız: • - Güncel öğrenci belgesi ve 

• - Transkript (öğrenim süresinde okunan derslerden alınan notların resmi sureti) • Varsa okul veya üniversite öğreniminden sonraki faaliyetlere/çalışmalara dair • belgeler • Almanya’daki yüksekokuldan akseptans yazısı (kabul belgesi) 

• Eğitim diline yeterli derecede hakim olduğunuzu kanıtlayan belge (üniversitenin • belirlediği şartlara göre)

University of Europe for Applied Sciences Berlin

https://www.ue-germany.com/
Berlin ve Hamburg’da eğitim veren Üniversite özel bir okuldur. Lisans ve yüksek lisans programlarında toplam 5000 civarı öğrenci devam etmektedir. Özellikle, güzel sanatlar, oyun tasarımı, IT, bilgisayar, spor ve işletme alanlarında uzmanlaşmıştır. Öğrenciler okurken part time mezuniyet sonrası ise 18 ay full time çalışabilirler. Lisans veya Yüksek lisans eğitim ücretleri 8000 Euro’dan başlar.

University of Europe for Applied Sciences Berlin, Potsdam, Hamburg ve Iserlohn gibi lokasyonlarda eğitim veren özel bir okuldur. Lisans ve yüksek lisans programlarında toplam 5000 civarı öğrenci devam etmektedir. Öğrencilerinin ve öğretim kadrosunun çoğunluğunun Alman olmasının yanı sıra lisans eğitimi için ücretsiz foundation eğitimi sunar. Özellikle, güzel sanatlar, oyun tasarımı, IT, bilgisayar, spor ve işletme alanlarında uzmanlaşmıştır. Lisans veya Yüksek lisans eğitimi ücretleri yıllık olarak 6050 EUR’dan başlar. Eğitim süresi boyunca öğrenciler part-time çalışma haklarına sahip oldukları gibi eğitim sonrasında +18 ay full time çalışma ve oturma hakkı elde edeceklerdir.

University of Europe for Applied Sciences Berlin Okuluna başvuru aşamasında öğrenciden istenen evraklar; 

• CV • Transcript Türkçe ve İngilizce • Pasaportunuzun ön yüzü • Diploma fotokopiniz (Türkçe - İngilizce)

• YÜKSEK LİSANS İÇİN Uluslararası İngilizce seviyenizi gösteren sonuç IELTS 6.0 istiyor (TOEFL, Pearson equivalent) veya Duolingo 90. (varsa yoksa şartlı kabul yapılabilir)

• LİSAN İÇİN IELTS 5.5 (TOEFL, Pearson equivalent) veya Duolingo 90 • 1 Referans Mektubu (Antetli Kâğıda İngilizce) • Yüksek lisans programlarında lise diploması (İngilizce ve Türkçe

• Motivasyon Mektubu (Biraz kendinizi anlatın mutlaka bu 3 soruya cevap vermelisiniz: Neden bu bolum? Neden Almanya? Neden Applied Science?) (İngilizce)

Vize aşamasında
• İngilizce Dil Belgesi • Almanya’daki yüksekokuldan akseptans yazısı (kabul belgesi) • Bankada açılmış bloke hesap (iş bankası, Fintiba, Expatrio )

 • 11.500 EU bloke hesap istiyor konsolosluk ve Almanya’da öğrenci her ay max.950 EUR çekebiliyor • 2 adet vesikalık resim: Vesikalıklar biyometrik olmalı, 6 aydan eski olmamalı ve 35 x 45 milimetre ebadında olmalıdır. Lütfen ayrıca aşağıdaki belgelerin orijinalini ve iki adet fotokopisini yanınızda getiriniz. 

• Liste halinde hazırlanmış eksiksiz kronolojik özgeçmiş 

• Başvuru sahibi tarafından kaleme alınmış motivasyon yazısı 

• Lisans (Bachelor) diploması veya varsa diğer yüksekokul diplomaları (not dökümü • ile birlikte) 

• Türkiye’de hâlen üniversite öğrenimine devam ediyorsanız: 

• - Güncel öğrenci belgesi ve • - Transkript (öğrenim süresinde okunan derslerden alınan notların resmi sureti) • Varsa okul veya üniversite öğreniminden sonraki faaliyetlere/çalışmalara dair • belgeler 

• Almanya’daki yüksekokuldan akseptans yazısı (kabul belgesi) • Eğitim diline yeterli derecede hakim olduğunuzu kanıtlayan belge (üniversitenin • belirlediği şartlara göre)

SRH University Heidelberg

www.srh.de
Almanya’nın en eski özel üniversitesi olan SRH University, Almanya’nın en ünlü üniversite şehri Heidelberg’de eğitim vermektedir. Dünyanın 60 ülkesinden öğrenciye sahip üniversite ekonomik lisans ve yüksek lisans vermektedir.  Heidelberg üniversite şehri yanı sıra tarihi, teknoloji altyapısı , müzik konserleri, etkinlikleri ve sportif faaliyetleri ile ünlüdür. Almanya’nın en önemli öğrenci şehir olmasına rağmen Heidelberg ‘de öğrenci konaklama fiyatları aylık 350-400 Euro civarındadır.

SRH Heidelberg lisans eğitiminde sadece International Business lisans eğitimi verir. Ancak yüksek lisans eğitimi pek çok alanda verilir; Applied Computer Science, Applied Data Science, IT, International Business and Engineering, Water Technology, Architecture, International Management, Leadership, Music Therapy, Dance Movement Therapy gibi alanlarda yüksek lisans eğitimi vermektedir.

Yıllık eğitim ücreti lisans eğitiminde 8,000 Euro, yüksek lisans eğitimi yıllık 9,000 Euro civarındadır. Ancak başarılı öğrencilere SRH University yüzde 50’ye varan kısmi burslar vermektedir.

Jacobs University Bremen

https://www.jacobs-university.de/
Bremen şehrinde mükemmel bir kampüs içerisinde eğitim veren Jacobs University lisans ve yüksek lisans eğitimlerinde ciddi oranlarda burs verir. Eğitim dilinin İngilizce olduğu üniversitede; Computer Sciences, Electrical and Computer Engineering, Industrial Engineering and Management, Mathematics, Robotics and Intelligent System, Global Economics and Management, International Business, International Relations, Media and Politics, Biochemistry and Cell Biology, Biotechnology, Medicine Chemisty ve Physics alanlarında lisans, Computer Engineering, Logistics, Data Engineering alanlarında yüksek lisans eğitimi verir. 

Yıllık eğitim ücretlerinde yılda 8,000 Euro’ya kadar kısmi burslar vermektedir. Başvuru esnasında lise veya üniversite not dökümü, akademik referanslar ve İngilizce sınav sonucu IELTS 6.0 gerekir.

Almanca Kursları sonrası Alman Devlet Üniversitelerinde Tam Burslu Eğitim

Almanya’da devlet üniversitelerinde lisans ve yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerimiz için Berlin, Frankfurt, Dresden, Hamburg, Koln, Munih , Heidelberg gibi şehirlerde 3-6-9 ay Almanca yada Alman devlet üniversitelerine hazırlık eğitimi veriyoruz. Alpedia, Spraccaffe , DID , GLS gibi dil okullarında Alman Devlet Üniversiteleri hazırlık kursu yıllık 4000 Euro’dan başlar.

Munih Business School

www.munih-business-school.de/en
Almanya’nın en önemli sanayi şehirlerinden Munih’de Avrupa’nın en iyi işletme okullarından birisi olarak eğitim vere MBS  %100 İngilizce eğitim vermektedir. Yıllık eğitim ücretleri 16,000 Euro civarında olan üniversite başarılı öğrencilere yıllık 4000 Euro kısmi burslar vermektedir. Programlar ağırlıklı olarak Eylül ayında başlar. MBA ve International Business  Şubat ayında başlanabilir. Yüksek lisans programları 1,5 yıl sürer. Lisans ise 3.5 yıldır. İngilizce yeterlilik sınavını üniversite kendisi yapmaktadır.

Lisans programları; International Business

Yüksek Lisans programları; International Business, Innovation and Entrepreneurship, International Marketing and Brand Management, Sports Business and Communication, MBA. 

Mezunlarının çalıştığı kurumlar; Sony, Adidas, Toyota, Man, Tesla, Nestle, Lufthansa, BMW, Google, Ernst&Young, Deutsche Bank, Deloitte, BCG, Audi, Siemens, Pricewaterhouses, Allianz, Mercedes- Benz

CBS International Business School

Aachen, Cologne, Mainz, Berlin
https://www.cbs.de/en/

CBS International Business School 3 yıllık lisans ve 1 yada 2 yıllık yüksek lisans eğitimlerini İngilizce dilinde vermektedir. Özellikle Business ve IT alanlarında lisans ve yüksek lisans eğitimi veren üniversite ücretleri yıllık 15,000 Euro civarındadır ancak başarılı öğrencilere ilk yıl için 5,000 Euro civarında kısmi burs verir.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım